وکیل

10 تا از بهترین وکیل چک در تهران ⭐ 【سال1403】⚖️

امروزه در اغلب کسب و کارها از شیوه های بسیاری برای پرداخت استفاده می شود یکی از این روش ها تبادل چک است. چک سندی است که دارای ارزش مالی بوده و در تجارت نقش پررنگی دارد. گاهی اوقات چک افراد به دلیل گوناگونی که بارزترین آن مشکلات مالی و انسداد حساب است، نقد نمی شود. از این رو وصول چک مراحل و قوانینی دارد که عموم افراد به آن آگاه نیستند. در اینجا برای پیگیری چک دریافتی به حضور یک وکیل حرفه ای نیاز داریم. تا پایان این مقاله با 10 تا از بهترین وکیل چک در تهران آشنا شده و امور مالی خود را به وکیل معتبر بسپارید.

بهترین وکیل چک در تهران کیست؟

عوامل زیادی وجود دارد که سبب شناسایی یک وکیل به عنوان بهترین وکیل چک برگشتی در تهران می شود. اختلافات مرتبط با چک را می توان در دو بخش کیفری و حقوقی قرار داد. وکیل حقوقی برای پیگیری و حل پرونده باید از مهارت، تجربه، دانش و سابقه متشاکی در جهت دریافت حقوق موکل خود بهره بگیرد. وکلا برای رسیدگی به امور چک و نقد کردن آن باید با مراحل آن آشنا باشند. پیش از ثبت شکایت و درخواست دادخواهی باید پرونده را از کلیه جوانب سنجیده باشد. در موارد زیادی متشاکی از برگشت چک خود مطلع نبوده و توسط سایرین فریب خورده است. در این شرایط نوع مطالبه گری وکیل باید تعیین شود؛ زیرا پرونده در مسیر جعل اسناد و امضاء، دزدی، کلاهبرداری و خیانت در امانت قرار گرفته است.

بهترین وکیل چک در تهران کیست؟

چک چیست؟

اگر بخواهیم تعریف قانع کننده ای برای مفهوم چک بیابیم، باید بگوییم چک نوشته ای است که به واسطه آن افراد، کالا یا خدمات خود را ارائه می کنند. در واقع چک نوعی در گرو داشتن بابت انجام کار یا خرید محصولی می­ باشد. واجدین شرایط می­ توانند از طریق بانک ها برای اخذ چک اقدام کنند. هر فقره چک باید توسط مالک آن تعیین تاریخ شده و با اثر انگشت و امضا ثبت گردد. چک ها انواع گوناگونی دارند که توسط صاحبان کسب و کارها دریافت می شود.

برخی از مهم ترین ویژگی های بهترین وکیل چک در جدول زیر لیست شده است:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:خانواده، ملکی، حقوقی، ثبتی، کیفری
📝 خدمات:مشاوره رایگان+پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:90% موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

10 تا از بهترین وکیل چک در تهران را بشناسید!

دکتر مجتبی محمدی

دکتر مجتبی محمدی

رزومه دکتر مجتبی محمدی:
1- دکترای حقوق بین الملل 2-وکیل کانون وکلای دادگستری مرکز(تهران) 3- عضو کمیسیون داوری کانون وکلای مرکز 4- مدرک وکالت کانون وکلای بین المللی (IBA) 5- مدرک داوری بین المللی اتاق بازرگانی ایران 6- مدرک فن بیان در مذاکرات بین المللی

مهارت ها:
1- تسلط کامل به امور حقوقی شرکتهای داخلی و بین المللی
2- تسلط کامل بر امور قراردادهای داخلی و بین المللی
3- مهارت در مذاکرات بین المللی و آشنایی با قوانین سایر کشورها

مقالات:
1-چالش ها و راهکارهای ارتقاء دادرسی عادلانه در رویه داوری بین المللی سرمایه گذاری خارجی(پایان نامه دکترا)

۲- شرط داوری در قراردادهای سرمایه گذاری بین المللی(پایان نامه ارشد)
۳- مقاله پژوهشی بررسی جایگاه حفاظت از محیط زیست در رویه داوری بین‌المللی ایکسید(مجله محیط زیست و توسعه)
۴-مقاله پژوهشی اصول شکلی دادرسی عادلانه در داوری
سرمایه‌گذاری خارجی با تأکید بر ایکیسد(مجله مطالعات حقوقی)
5- و ارائه چندین مقاله در زمینه های مختلف منجمله قراردادهای مدرن

سوابق شغلی:
1- مشاور حقوقی سازمان لیگ فوتبال ایران
2- مشاور حقوقی سندیکای بیمه گران ایران
3- مشاور حقوقی سازمان بنادر و دریانوردی
4- مشاور حقوقی کمیسیون حقوق بشر
5- وکیل چندین شرکت پیمانکاری و بازرگانی برتر داخلی و بین المللی با گرید یک
6- مدیر حقوقی شرکت پترو امید آسیا ( بانک سپه)
7- مشاور حقوقی شرکت توسعه و تجارت کیش ( بانک سپه)
8- مدیر حقوقی شرکت سیمان هرمزگان ( بانک سپه)
9-وکیل شرکت سیمان شمال(بانک ملی)
۱۰-وکیل شرکت بین المللی Consilium Middle East
۱۱-وکیل چندین شرکت پیمانکاری نفتی از جمله  شرکت انرژی کاوش پرشیا و شرکت انرژی گستر هانا
۱۲-مدیر عامل شرکت حقوقی بین المللی ایران وکیل

شماره تماس: 09121212133

آدرس شعبه اول: سعادت اباد-بالاتر از ميدان كاج-خيابان ١٢(على اكبر)-پلاك ٤١ واحد ۴

شماره تماس:
02122093600
02122093700
آدرس شعبه دوم: اتوبان ستاری بلوار فردوس شرق نرسیده به چهار راه سلیمی جهرمی ‌ ساختمان دفتر خدمات قضایی‌ ‌پ ۱۹۲ طبقه ۵ و ۱۲

وب سایت: iranvakeel.com

امیر فرجی تجریشی

امیر فرجی تجریشی

امیر فرجی تجریشی وکیل پایه یک دادگستری در شهر تهران و کارشناس ارشد حقوق خصوصی با سابقه بیش از یک دهه وکالت در حوزه‌های اسناد تجاری مانند چک و سفته و اجراییه های ثبتی و اجرا از طریق دادگاه‌های دادگستری و همچنین با داشتن ۱۵ سال سابقه در پلیس آگاهی تهران بزرگ در موضوعات کیفری و اجرا مانند جلب متهم دارای تجارب و تبحر خاص می‌باشند که قطعاً می‌توانند در پیشبرد پرونده های شما عزیزان مفید فایده باشند.

ساعات کاری: شنبه تا چهارشنبه ۹ الی ۱۹ پنجشنبه ۹ الی ۱۵

آدرس: پونک . خ مخبری . خ افخمی . ک ۱۹ بهمن پلاک ۴ . واحد اول شرقی

شماره تماس: 09038640775

وب سایت: iranartalawyers.com

سجاد روزبهانی

سجاد روزبهانی

سجاد روزبهانی وکیل پایه یک دادگستری میباشند. دفتر وکالت روزبهانی با سابقه ۱۰ سال کار صادقانه در امور حقوقی ملکی کیفری و خانواده در تهران در خدمت شماست. قبول پرونده در سایر شهرهای کشور نیز پذیرش میگردد .مشاوره حقوقی تلفنی با آقای سجاد روزبهانی رایگان می باشد .

آدرس: سعادت آباد بلوار دریا ضلع جنوب غربی چهارراه پاکنژاد پلاک ۱۹۲ طبقه چهارم

شماره تماس: 09126870023

گودرز افتخار جهرمی

گودرز افتخار جهرمی

حقوقدان برتر و بهترین وکیل چک در تهران ملقب به ابوالمشاغل آقای گودرز افتخار جهرمی می­ باشد. آقای جهرمی وکیل پایه یک دادگستری  سابقه درخشانی داشته و از وکلای شاخص تهران محسوب می­شوند. ایشان در مرتبه رئیس اسبق دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی، عضو اسبق هئیت علمی مرکز، عضو اسبق شورای نگهبان و رئیس چند دوره کانون وکلای دادگستری مرکز فعالیت داشته اند. وکیل جهرمی، همواره وظایف گوناگونی را عهده دار بوده و در روزنامه گل آقا نقش پر رنگی ایفا می کردند که علت لقب گذاری ایشان به حساب می آید.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حقوقی
 • انجام انواع پرونده های حقوقی

آدرس: فرمانیه شرقی، خیابان شهید عسکریان، واحد 1، پلاک 29

امین گلریز

امین گلریز

وکیل پایه یک دادگستری به شماره پروانه 29647 بهترین وکیل در تهران اقای امین گلریز هستند. از افتخارات  دکتر امین گلریز می توان به  رتبه یک دکتری حقوق، عضو هئیت علمی دانشگاه، قاضی اسبق تهران،  پژوهشگر و نویسنده  قانون مطرح تهران نام برد.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حقوقی آنلاین و حضوری
 • وکالت پرونده های حقوقی، کیفری، ملکی، خانواده، مالی، قرارداد، چک و ثبتی

آدرس: میدان تجریش، خیابان ملکی، نبش بن بست یکم، پلاک 2، طبقه 2

تلفن تماس: 09120899917- 22732919

موسی ذبحی

موسی ذبحی

یکی دیگر از بهترین وکیل چک در تهران جناب آقای موسی ذبحی می باشد. شماره پروانه وکالت ایشان  16651 است. آقای ذبحی با مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی عضو کانون وکلا دادگستری مرکز تهران هستند.

تخصص و مهارت:

 • وکالت در دعاوی حقوقی و کیفری
 • مشاوره حقوقی به صورت آنلاین و حضوری
 • وکالت در حوزه پیگیری چک های برگشتی، بلامحل، تامین خواسته، چک حقوقی، چک کیفری

آدرس: پاسداران، بالاتر از سه راه ضرابخانه، خیابان گل نبی، برج زمرد، طبقه 12، واحد 122

جمشید ابراهیمی رامندی

جمشید ابراهیمی رادمندی

ایشان وکیل پایه یک دادگستری در حوزه های مختلف فعالیت می کنند، اما جزو بهترین وکیل چک در تهران شناخته شده هستند. شماره پروانه آقای ابراهیمی 17607 می باشد.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حقوقی
 • وکالت در زمینه کیفری
 • وکالت در امور مالی مانند چک
 • وکالت دعاوی حقوقی خانواده

آدرس: میدان ونک، خیابان گاندی جنوبی، خیابان 16، پلاک 14، طبقه 2، واحد 7

حسین قهاری

حسین قهاری

وکیل پایه یک دادگستری به شماره پروانه 10117 با سابقه وکالت حرفه ای در حوزه های متفاوت است. حسین قهاری به عنوان بهترین وکیل چک در تهران پرونده های امور مالی و چکی از جمله چک برگشتی، چک بلا محل و دیگر دعاوی حقوقی و کیفری معرف هستند.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حقوقی
 • تالیف و نشر مقالات حقوقی
 • وکالت در امور مالی، کیفری، حقوقی

آدرس: خیابان فرشته، خیابان بیدار، پلاک 15، طبقه اول

محمد مهاجری

محمد مهاجری

یکی از با سابقه ترین و بهترین وکیل چک در تهران دکتر محمد مهاجری است. ایشان دارای مدرک دکتری حقوق عمومی بوده و 5 سال سابقه وکالت دارند.

تخصص و مهارت:

 • وکالت در دعاوی چک کیفری و حقوقی

آدرس: نازی آباد، ضلع شمالی میدان بهمنیار، پلاک 15، ساختمان پریا، واحد 6

طریقه وصول چک

وکلا برای ادعا خود باید مدارک و ادله تسلیم دادگاه کنند. پس افراد هنگام مراجعه به وکیل باید کلیه اطلاعات و شرایط مبادله چک را بیان نمایند. با توجه به اسناد در دست، وکیل درخواست خود را به دادگاه ارائه می دهد. پیگیری نقد کردن چک پیچیدگی ها و نکاتی دارد که عموم مردم از انجام آن عاجز هستند. هنگامی که افراد داوطلبانه مراحل وصول چک خود را دنبال کنند این پروسه زمانبر خواهد شد. وکلا وظیفه دارند با تنظیم شکایت و ارائه اسناد مطالبه گری کنند. بهترین وکیل چک در تهران باید با همه اصطلاحات و انواع چک آشنا باشد.

طریقه وصول چک

بهترین وکیل چک در تهران چه وظایفی دارد؟

قوانین انواع چک برگشت خورده با یکدیگر متفاوت است. اگر چک صادر شده جعل شده، گم شده یا به سرقت برود، وکیل باید نسبت به ابطال چک در سریع ترین زمان ممکن اقدام نماید. چنانچه چک صادر شده توسط متشاکی فاقد اعتبار باشد وکیل با ثبت درخواست شکایت و عرض ادعا خود می تواند برای دستگیری متشاکی اقدام کند.

چنانچه با بدهکار نتواند دلایل خود را ثابت کند اموال وی توقیف می شود. توقیف اموال از مهم ترین بخش کار وکلا به شمار می رود. زمان در این امر بسیار تاثیرگذار خواهد بود؛ زیرا بدهکار با انتقال اموال خود به سایرین ادعا می کند شرایط وصول چک را ندارد. پس با توجه به مطالب گفته شده وکیل باید از تمامی مراحل ثبت شکایت، حکم توقیف اموال، احضار بدهکار به حضور دادگاه، برگشت چک صدور یافته به نفع موکل خود استفاده کند.

کلام آخر

در دعاوی مربوط به چک، مهارت وکیل در پیشروی امور پیگیری پرونده کمک می کند. انجام مراحل شکایت و رسیدگی به پرونده های چکی دشواری های خاص خود را دارد. ویژگی هایی همچون صداقت، دقت، ریزبینی، قدرت پاسخگویی، بیان علت و معلول با مدارک و دانش است که وکیل را به عنوان یک وکیل خبره معرفی می کند. در این مقاله به معرفی 10 تا از بهترین وکیل چک در تهران پرداختیم؛ امیدواریم مورد توجه شما قرار گرفته باشد. همچنین در صورت داشتن انتقاد، پیشنهاد و یا سوال درباره مسائل حقوقی از طریق سایت وکیل چی با ما در میان بگذارید.

مجازات چک بلا محل صادر کردن چیست؟

بر اساس ماده 7 قانون صدور چک، اگر مبلغ چک از 10 میلیون ریال کمتر باشد، شش ماه حبس به دنبال خواهد داشت. در صورتی که مبلغ چک از 10 تا 50 میلیون ریال باشد، شش تا یک سال حبس در پی دارد.

برای شکایت از متشاکی در خصوص چک به چه مراکزی می توان مراجعه نمود؟

برای مطالبه گری وجه چک باید طبق نوع چک و تخلف از طریق دادگاه های حقوقی، دادسراها، اجرای ثبت و یا تنظیم شکایت نامه و پیگیری پرونده توسط وکلا اقدام کرد.

4.5/5 - (2 امتیاز)

صدف طاهری

سلام صدف طاهری هستم. دارای چندین سال سابقه تولید محتوا در زمینه مسائل حقوقی و وکالت می باشم، در حال حاضر در سایت وکیل چی به عنوان نویسنده تحت وب مشغول به فعالیت هستم. هدف من تولید محتوای مفید برای کاربران است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا