وکیل

10 تا از بهترین وکیل چک در تهران ⭐ 【آپدیت1402】⚖️

امروزه در اغلب کسب و کارها از شیوه های بسیاری برای پرداخت استفاده می شود یکی از این روش ها تبادل چک است. چک سندی است که دارای ارزش مالی بوده و در تجارت نقش پررنگی دارد. گاهی اوقات چک افراد به دلیل گوناگونی که بارزترین آن مشکلات مالی و انسداد حساب است، نقد نمی شود. از این رو وصول چک مراحل و قوانینی دارد که عموم افراد به آن آگاه نیستند. در اینجا برای پیگیری چک دریافتی به حضور یک وکیل حرفه ای نیاز داریم. تا پایان این مقاله با 10 تا از بهترین وکیل چک در تهران آشنا شده و امور مالی خود را به وکیل معتبر بسپارید.

بهترین وکیل چک در تهران کیست؟

عوامل زیادی وجود دارد که سبب شناسایی یک وکیل به عنوان بهترین وکیل چک برگشتی در تهران می شود. اختلافات مرتبط با چک را می توان در دو بخش کیفری و حقوقی قرار داد. وکیل حقوقی برای پیگیری و حل پرونده باید از مهارت، تجربه، دانش و سابقه متشاکی در جهت دریافت حقوق موکل خود بهره بگیرد. وکلا برای رسیدگی به امور چک و نقد کردن آن باید با مراحل آن آشنا باشند. پیش از ثبت شکایت و درخواست دادخواهی باید پرونده را از کلیه جوانب سنجیده باشد. در موارد زیادی متشاکی از برگشت چک خود مطلع نبوده و توسط سایرین فریب خورده است. در این شرایط نوع مطالبه گری وکیل باید تعیین شود؛ زیرا پرونده در مسیر جعل اسناد و امضاء، دزدی، کلاهبرداری و خیانت در امانت قرار گرفته است.

بهترین وکیل چک در تهران کیست؟

چک چیست؟

اگر بخواهیم تعریف قانع کننده ای برای مفهوم چک بیابیم، باید بگوییم چک نوشته ای است که به واسطه آن افراد، کالا یا خدمات خود را ارائه می کنند. در واقع چک نوعی در گرو داشتن بابت انجام کار یا خرید محصولی می­ باشد. واجدین شرایط می­ توانند از طریق بانک ها برای اخذ چک اقدام کنند. هر فقره چک باید توسط مالک آن تعیین تاریخ شده و با اثر انگشت و امضا ثبت گردد. چک ها انواع گوناگونی دارند که توسط صاحبان کسب و کارها دریافت می شود.

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب در جدول زیر لیست شده است:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:خانواده، ملکی، حقوقی، ثبتی، کیفری
📝 خدمات:مشاوره رایگان+پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:90% موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

10 تا از بهترین وکیل چک در تهران را بشناسید!

نورالدین کریمی

نورالدین کریمی

یکی از بهترین وکیل چک در تهران جناب آقای نورالدین کریمی وکیل پایه یک دادگستری با 8 سال سابقه وکالت حرفه ای هستند. ایشان لیسانس حقوق خود را از دانشگاه شهید چمران اهواز گرفته و برای اخد مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی خود به دانشگاه شاهد تهران اعزام شدند. در حال حاضر مشغول به دفاع در حقوق حمل و نقل تجاری در دانشگاه تهران هستند.

تخصص و مهارت:

 • وکالت در زمینه امور بانکی، ارز و بورس

آدرس: میدان ونک، ابتدای خیابان ونک، برج آسمان، طبقه 4، واحد 406

تلفن تماس: 09127107714

مجتبی محمدی

مجتبی محمدی

مجتبی محمدی وکیل پایه یک دادگستری به شماره پروانه 30767 از بهترین وکیل چک در تهران به شمار می رود. این وکیل حاذق علاوه بر سابقه وکالت در امور مالی در رسیدگی به امور کیفری، انحصار وراثت، پرونده خانواده و قرارداد ها شناخته شده هستند. مجتبی محمدی دارای مدارک وکالت کانون وکلای بین الملل، وکالت کانون وکلای ایران و داوری بین الملل اتاق بازرگانی ایران است.

تخصص و مهارت:

 • مشاور حقوقی انجمن حقوق بشر
 • مشاور حقوقی سازمان لیگ فوتبال ایران
 • مشاور حقوقی سازمان بنادر و دریانوردی

آدرس: سعادت آباد، بالتر از میدان کاج، خیابان 12، پلاک 41، واحد 4

تلفن تماس: 0912121233- 22093700

دلارام بصیرت

دلارام بصیرت

 از جمله بهترین وکیل چک در تهران می توان به خانم دلارام بصیرت اشاره داشت. ایشان وکیل پایه یک دادگستری با شماره پروانه 20786 مشغول به وکالت هستند. خانم بصیرت 12 سال سابقه وکالت در زمینه های مختلف از جمله پرونده های کیفری، خانواده، ملکی و حقوقی را دارند.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حقوقی
 • وکالت در دعاوی خانواده

آدرس: خیابان شریعتی، خیابان الهیه، انتهای بن بست دشتی، اول بن بست سپید، واحد 4، پلاک 2

تلفن تماس: 09122490322

گودرز افتخار جهرمی

گودرز افتخار جهرمی

حقوقدان برتر و بهترین وکیل چک در تهران ملقب به ابوالمشاغل آقای گودرز افتخار جهرمی می­ باشد. آقای جهرمی وکیل پایه یک دادگستری  سابقه درخشانی داشته و از وکلای شاخص تهران محسوب می­شوند. ایشان در مرتبه رئیس اسبق دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی، عضو اسبق هئیت علمی مرکز، عضو اسبق شورای نگهبان و رئیس چند دوره کانون وکلای دادگستری مرکز فعالیت داشته اند. وکیل جهرمی، همواره وظایف گوناگونی را عهده دار بوده و در روزنامه گل آقا نقش پر رنگی ایفا می کردند که علت لقب گذاری ایشان به حساب می آید.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حقوقی
 • انجام انواع پرونده های حقوقی

آدرس: فرمانیه شرقی، خیابان شهید عسکریان، واحد 1، پلاک 29

تلفن تماس: 22825860

محمد تقی زاده

محمد تقی زاده

دکتر تقی زاده وکیل پایه یک دادگستری از بهترین وکلای حقوقی در شهر تهران است. تقی زاده فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه دولتی علامه طباطبایی تهران بوده و از موفق ترین های شغل خود شناخته شده است. ایشان عضو کانون وکلای دادگستری مرکز هستند و به واسطه سابقه وکالت، صبر، صداقت و دفاع در پرونده های مختلف رزومه پر باری دارند.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حقوقی
 • وکالت پرونده های چک
 • وکالت پرونده های بزرگ و جنجالی
 • مشاوره آنلاین در سراسر کشور و تنظیم درخواست موکل

آدرس: بلوار اصلی سعادت آباد، نبش خیابان 32، پلاک 116، ساختمان خانه سبز، طبقه 2، واحد 4

تلفن تماس: 09121722464 – 86129690

مونا ترابی

مونا ترابی

ایشان وکیل پایه یک دادگستری بهترین وکیل چک در تهران با سابقه 10 ساله هستند. مونا ترابی کارشناس حقوق خصوصی مدیریت موسسه حقوقی بین الملل عدالت آریایی را بر عهده دارند. شماره پروانه وکالت خانم ترابی 21532 می باشد.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حقوقی آنلاین و حضوری
 • وکالت در دیوان عالی کشور
 • وکالت پرونده های چک و امور مالی
 • دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده، جزایی و تجاری
 • داوری در تمامی قرارداد های داخلی و بین الملل میان شخص حقیقی و حقوقی

آدرس: سعادت آباد، سرو غربی، نرسیده به میدان کتاب، پلاک 129، طبقه 5، واحد 505

تلفن تماس: 09121979750- 2209709

امین گلریز

امین گلریز

وکیل پایه یک دادگستری به شماره پروانه 29647 بهترین وکیل در تهران اقای امین گلریز هستند. از افتخارات  دکتر امین گلریز می توان به  رتبه یک دکتری حقوق، عضو هئیت علمی دانشگاه، قاضی اسبق تهران،  پژوهشگر و نویسنده  قانون مطرح تهران نام برد.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حقوقی آنلاین و حضوری
 • وکالت پرونده های حقوقی، کیفری، ملکی، خانواده، مالی، قرارداد، چک و ثبتی

آدرس: میدان تجریش، خیابان ملکی، نبش بن بست یکم، پلاک 2، طبقه 2

تلفن تماس: 09120899917- 22732919

موسی ذبحی

موسی ذبحی

یکی دیگر از بهترین وکیل چک در تهران جناب آقای موسی ذبحی می باشد. شماره پروانه وکالت ایشان  16651 است. آقای ذبحی با مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی عضو کانون وکلا دادگستری مرکز تهران هستند.

تخصص و مهارت:

 • وکالت در دعاوی حقوقی و کیفری
 • مشاوره حقوقی به صورت آنلاین و حضوری
 • وکالت در حوزه پیگیری چک های برگشتی، بلامحل، تامین خواسته، چک حقوقی، چک کیفری

آدرس: پاسداران، بالاتر از سه راه ضرابخانه، خیابان گل نبی، برج زمرد، طبقه 12، واحد 122

تلفن تماس: 22896058

جمشید ابراهیمی رامندی

جمشید ابراهیمی رادمندی

ایشان وکیل پایه یک دادگستری در حوزه های مختلف فعالیت می کنند، اما جزو بهترین وکیل چک در تهران شناخته شده هستند. شماره پروانه آقای ابراهیمی 17607 می باشد.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حقوقی
 • وکالت در زمینه کیفری
 • وکالت در امور مالی مانند چک
 • وکالت دعاوی حقوقی خانواده

آدرس: میدان ونک، خیابان گاندی جنوبی، خیابان 16، پلاک 14، طبقه 2، واحد 7

تلفن تماس: 09121902976

حسین قهاری

حسین قهاری

وکیل پایه یک دادگستری به شماره پروانه 10117 با سابقه وکالت حرفه ای در حوزه های متفاوت است. حسین قهاری به عنوان بهترین وکیل چک در تهران پرونده های امور مالی و چکی از جمله چک برگشتی، چک بلا محل و دیگر دعاوی حقوقی و کیفری معرف هستند.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حقوقی
 • تالیف و نشر مقالات حقوقی
 • وکالت در امور مالی، کیفری، حقوقی

آدرس: خیابان فرشته، خیابان بیدار، پلاک 15، طبقه اول

تلفن تماس: 09121161346

محمد مهاجری

محمد مهاجری

یکی از با سابقه ترین و بهترین وکیل چک در تهران دکتر محمد مهاجری است. ایشان دارای مدرک دکتری حقوق عمومی بوده و 5 سال سابقه وکالت دارند.

تخصص و مهارت:

 • وکالت در دعاوی چک کیفری و حقوقی

آدرس: نازی آباد، ضلع شمالی میدان بهمنیار، پلاک 15، ساختمان پریا، واحد 6

تلفن تماس: 09193807472

طریقه وصول چک

وکلا برای ادعا خود باید مدارک و ادله تسلیم دادگاه کنند. پس افراد هنگام مراجعه به وکیل باید کلیه اطلاعات و شرایط مبادله چک را بیان نمایند. با توجه به اسناد در دست، وکیل درخواست خود را به دادگاه ارائه می دهد. پیگیری نقد کردن چک پیچیدگی ها و نکاتی دارد که عموم مردم از انجام آن عاجز هستند. هنگامی که افراد داوطلبانه مراحل وصول چک خود را دنبال کنند این پروسه زمانبر خواهد شد. وکلا وظیفه دارند با تنظیم شکایت و ارائه اسناد مطالبه گری کنند. بهترین وکیل چک در تهران باید با همه اصطلاحات و انواع چک آشنا باشد.

طریقه وصول چک

بهترین وکیل چک در تهران چه وظایفی دارد؟

قوانین انواع چک برگشت خورده با یکدیگر متفاوت است. اگر چک صادر شده جعل شده، گم شده یا به سرقت برود، وکیل باید نسبت به ابطال چک در سریع ترین زمان ممکن اقدام نماید. چنانچه چک صادر شده توسط متشاکی فاقد اعتبار باشد وکیل با ثبت درخواست شکایت و عرض ادعا خود می تواند برای دستگیری متشاکی اقدام کند.

چنانچه با بدهکار نتواند دلایل خود را ثابت کند اموال وی توقیف می شود. توقیف اموال از مهم ترین بخش کار وکلا به شمار می رود. زمان در این امر بسیار تاثیرگذار خواهد بود؛ زیرا بدهکار با انتقال اموال خود به سایرین ادعا می کند شرایط وصول چک را ندارد. پس با توجه به مطالب گفته شده وکیل باید از تمامی مراحل ثبت شکایت، حکم توقیف اموال، احضار بدهکار به حضور دادگاه، برگشت چک صدور یافته به نفع موکل خود استفاده کند.

کلام آخر

در دعاوی مربوط به چک، مهارت وکیل در پیشروی امور پیگیری پرونده کمک می کند. انجام مراحل شکایت و رسیدگی به پرونده های چکی دشواری های خاص خود را دارد. ویژگی هایی همچون صداقت، دقت، ریزبینی، قدرت پاسخگویی، بیان علت و معلول با مدارک و دانش است که وکیل را به عنوان یک وکیل خبره معرفی می کند. در این مقاله به معرفی 10 تا از بهترین وکیل چک در تهران پرداختیم؛ امیدواریم مورد توجه شما قرار گرفته باشد. همچنین در صورت داشتن انتقاد، پیشنهاد و یا سوال درباره مسائل حقوقی از طریق سایت وکیل چی با ما در میان بگذارید.

مجازات چک بلا محل صادر کردن چیست؟

بر اساس ماده 7 قانون صدور چک، اگر مبلغ چک از 10 میلیون ریال کمتر باشد، شش ماه حبس به دنبال خواهد داشت. در صورتی که مبلغ چک از 10 تا 50 میلیون ریال باشد، شش تا یک سال حبس در پی دارد.

برای شکایت از متشاکی در خصوص چک به چه مراکزی می توان مراجعه نمود؟

برای مطالبه گری وجه چک باید طبق نوع چک و تخلف از طریق دادگاه های حقوقی، دادسراها، اجرای ثبت و یا تنظیم شکایت نامه و پیگیری پرونده توسط وکلا اقدام کرد.

4.5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − پنج =

دکمه بازگشت به بالا