وکیل ملکی

10 تا از بهترین وکیل دعاوی ساختمانی در تهران⚡【سال1403】⚖️

در این مقاله قصد داریم بهترین وکیل دعاوی ساختمانی در تهران را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. با گسترش شهرها، ساخت و ساز نیز در سطح شهر افزایش پیدا کرده و این امر موجب شده تا قانونگذار به منظور کنترل و نظم دهی بر روی ساخت و ساز و همچنین جلوگیری از هر گونه تخلف ساختمانی قوانینی را در این زمینه تعیین نماید. برای این که درگیر دعاوی ساختمانی نشوید و از جانب ارگان هایی مانند شهرداری مشمول پرداخت جریمه نگردید توصیه می کنیم که قبل از هرگونه اقدامی در حوزه ساخت و ساز حتما با وکیل دعاوی ساختمانی مشاوره داشته باشید.

بهترین وکیل دعاوی ساختمانی در تهران کیست؟

وکیلی که در حوزه رسیدگی به پرونده های ساخت و سازهای ملکی فعالیت دارد و تمرکزخود را بر تسلط یافتن بر قوانین و مقررات مربوط به این پرونده ها با هدف دفاع از موکل خود قرارداده را می توان به عنوان بهترین وکیل دعاوی ساختمانی در تهران معرفی کرد.

برای ساخت و ساز ملک باید در اولین اقدام از شهرداری مجوزدریافت کنید و اصول و قوانین مربوط به شهرسازی نیز در سازه رعایت گردد، در غیر این صورت نه تنها مشمول پرداخت جریمه خواهید شد بلکه حکم تخریب ملک نیز صادر می شود لذا مشورت با بهترین وکیل دعاوی ساختمانی در تهران علاوه بر این که شما را از روند قانونی کار ساخت و ساز به خوبی مطلع می سازد، بلکه موجب صرفه جویی در هزینه نیز می شود.

بهترین وکیل دعاوی ساختمانی در تهران کیست؟

اهمیت وکیل دعاوی ساختمانی

همان طورکه پیشتر نیز گفتیم قانونگذار برای ساخت و ساز نیز قوانینی را تعیین نموده که افرادی که در این حیطه فعالیت می کنند و یا قصد ساخت ملک شخصی برای خود را دارند لازم است که در تمامی مراحل عملیات ساخت و ساز از این قوانین پیروی کنند. اگر شما در زمینه حقوقی ساخت ملک از دانش کافی برخوردار نیستید پس قادر به حل و فصل مشکلات موجود در سد راه نخواهید بود که در این شرایط اهمیت حضور بهترین وکیل دعاوی ساختمانی در تهران بسیار قابل توجه خواهد بود.

برای این که نتیجه مطلوب را از پرونده های ساختمانی که در مراجع قضایی و ارگان های مربوطه رسیدگی می شوند، دریافت کنید باید از تخصص و مهارت زیادی برخوردار باشید لذا بهترین وکیل ملکی در تهران که در این زمینه از دانش گسترده و تجربه و دقت زیادی برخوردار است به شما کمک می کند تا به نتیجه مطلوب و دلخواه از پیگیری پرونده دست یابید.

مهارت های لازم برای بهترین وکیل ساختمانی در تهران

یک وکیل ساختمان باید علاوه بر تسلط بر کلیه قوانین حقوقی کشور نسبت به قوانین حوزه ساخت و ساز و دعاوی آن کاملا آگاه باشد. این وکیل نسبت به تمام مراحل دریافت مجوز ساخت و ساز تسلط دارد و می تواند در سریع ترین زمان اقدام به دریافت این مجوز نماید. از طرف دیگر این وکیل باید در زمینه کلاهبرداری، الزام به تنظیم سند، تفکیک، دریافت پایان کار، رفع مزاحمت از ملک و تمام مسائل و مشکلاتی که ممکن است در زمینه املاک به وجود آید تخصص و تجربه داشته باشد.

لازم است بهترین وکیل ساختمانی در تهران به قیمت ملک در مناطق مختلف هم اشراف داشته باشد تا در صورت لزوم به دریافت خسارت و یا هزینه ملک، بتواند حقوق کامل موکل خود را دریافت نماید. در واقع این وکیل باید تجربه بررسی پرونده های ساختمانی را در سابقه خود داشته باشد تا بتواند با بهره گیری از راه های مختلف به موکل خود کمک نماید.

10 تا از بهترین وکیل دعاوی ساختمانی در تهران را بشناسید!

دکتر مجتبی محمدی

دکتر مجتبی محمدی

رزومه دکتر مجتبی محمدی:
1- دکترای حقوق بین الملل 2-وکیل کانون وکلای دادگستری مرکز(تهران) 3- عضو کمیسیون داوری کانون وکلای مرکز 4- مدرک وکالت کانون وکلای بین المللی (IBA) 5- مدرک داوری بین المللی اتاق بازرگانی ایران 6- مدرک فن بیان در مذاکرات بین المللی

مهارت ها:
1- تسلط کامل به امور حقوقی شرکتهای داخلی و بین المللی
2- تسلط کامل بر امور قراردادهای داخلی و بین المللی
3- مهارت در مذاکرات بین المللی و آشنایی با قوانین سایر کشورها

مقالات:
1-چالش ها و راهکارهای ارتقاء دادرسی عادلانه در رویه داوری بین المللی سرمایه گذاری خارجی(پایان نامه دکترا)

۲- شرط داوری در قراردادهای سرمایه گذاری بین المللی(پایان نامه ارشد)
۳- مقاله پژوهشی بررسی جایگاه حفاظت از محیط زیست در رویه داوری بین‌المللی ایکسید(مجله محیط زیست و توسعه)
۴-مقاله پژوهشی اصول شکلی دادرسی عادلانه در داوری
سرمایه‌گذاری خارجی با تأکید بر ایکیسد(مجله مطالعات حقوقی)
5- و ارائه چندین مقاله در زمینه های مختلف منجمله قراردادهای مدرن

سوابق شغلی:
1- مشاور حقوقی سازمان لیگ فوتبال ایران
2- مشاور حقوقی سندیکای بیمه گران ایران
3- مشاور حقوقی سازمان بنادر و دریانوردی
4- مشاور حقوقی کمیسیون حقوق بشر
5- وکیل چندین شرکت پیمانکاری و بازرگانی برتر داخلی و بین المللی با گرید یک
6- مدیر حقوقی شرکت پترو امید آسیا ( بانک سپه)
7- مشاور حقوقی شرکت توسعه و تجارت کیش ( بانک سپه)
8- مدیر حقوقی شرکت سیمان هرمزگان ( بانک سپه)
9-وکیل شرکت سیمان شمال(بانک ملی)
۱۰-وکیل شرکت بین المللی Consilium Middle East
۱۱-وکیل چندین شرکت پیمانکاری نفتی از جمله  شرکت انرژی کاوش پرشیا و شرکت انرژی گستر هانا
۱۲-مدیر عامل شرکت حقوقی بین المللی ایران وکیل

شماره تماس: 09121212133

آدرس شعبه اول: سعادت اباد-بالاتر از ميدان كاج-خيابان ١٢(على اكبر)-پلاك ٤١ واحد ۴

شماره تماس:
02122093600
02122093700
آدرس شعبه دوم: اتوبان ستاری بلوار فردوس شرق نرسیده به چهار راه سلیمی جهرمی ‌ ساختمان دفتر خدمات قضایی‌ ‌پ ۱۹۲ طبقه ۵ و ۱۲

وب سایت: iranvakeel.com

دکتر محمد تقی زاده

محمد تقی زاده

دکتر محمد تقی زاده ، وكيل پايه يك دادگستري و مشاور حقوقی در شهر تهران ، عضو کانون وکلای دادگستری مرکز و از بهترین ، موفق ترین و با تجربه ترین وکلای تهران و فارغ التحصیل از دانشگاه دولتی علامه طباطبایی تهران می باشند.

تخصص ایشان در دعاوی ساختمانی است و پرونده های متعددی در این زمینه در دست اقدام دارند.

صبر ، حسن سابقه ، صداقت ، پاسخگویی ، دقت نظر در اظهارات مراجعین و ارائه راه حل مطلوب و پیگیری مجدانه در پرونده‌های وکالتی سبب گردیده تا ایشان در زمره وکلای خوشنام کشور قرار گیرند. در کارنامه شغلی دکتر محمد تقی زاده ، سابقه وکالت در پرونده های کلان و جنجالی مشاهده می گردد. ایشان مقالات علمی و پژوهشی و ارائه مقاله در همایش های ملی و کشوری را در رزومه خویش دارند.

جالب آنکه اعضای خانواده دکتر محمد تقی زاده نیز حقوقدان بوده و برادر و پدر ایشان نیز از وکلای خوشنام پایه یک دادگستری می باشند. پدر دکتر محمد تقی زاده فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه ملی ایران ( شهید بهشتی ) پیش از انقلاب می باشد و بیش از 50 سال سابقه کار حقوقی دارد.

در صورت نیاز هموطنان در اقصی نقاط ایران به تنظیم هر گونه دادخواست ، شکواییه ، لایحه و قرارداد و … آقای دکتر محمد تقی زاده پس از مشاوره تلفنی و شنیدن اظهارات شما و بررسی مدارک از طریق ایمیل یا پیام رسان های مجازی ، بر اساس خواست شما نسبت به تنظیم و ارسال متون مورد نیاز شما اقدام می نماید.

جهت پذیرش وکالت یا انجام مشاوره تلفنی یا حضوری با دکتر محمد تقی زاده می‌توانید با شماره‌ های زیر تماس برقرار نمایید :

تلفن همراه دکتر محمد تقی زاده بهترین وکیل ایران جهت اخذ مشاوره تلفنی : 09121722464

شماره تلفن دفتر جهت اخذ وقت مشاوره حضوری : 02186127228 – 02186129690

آدرس دفتر : تهران ، بلوار اصلی سعادت آباد ، نبش خیابان 32 ، پلاک 116، ساختمان خانه سبز ، طبقه دوم ، واحد 4

مهرزاد امینی

مهرزاد امینی

مهرزاد امینی وکیل پایه یک و کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی در تهران می باشند.ایشان 6 سال سابقه وکالت در رسیدگی به پرونده های مختلف حقوقی و کیفری را دارند و در بررسی و پیگیری دعاوی ساختمانی جزو یکی از وکلای باتجربه و باتبحر بالا معرفی می شوند و تاکنون موفقیت در پرونده های زیادی را در این حوزه در کارنامه کاری خود به ثبت رسانده اند.

تخصص و مهارت:

 • 6 سال سابقه وکالت
 • عضوکانون وکلای دادگستری
 • کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی

آدرس: تهران، صادقیه، بلوار فردوس شرق، جنب فرهنگسرا، پلاک 192، طبقه 2، واحد 3

محمد حسین عندلیبی

محمدحسین عندلیبی

محمدحسین عندلیبی وکیل پایه یک و مشاور حقوقی در تهران می باشند. ایشان 4 سال سابقه وکالت در پیگیری پرونده های ملکی، شهرداری ها، تملک آپارتمان ها، قراردادهای ساخت و ساز و دعاوی ساختمانی دارند و علاوه بر وکالت به موکلین و مراجعه کنندگان خود در رسیدگی به دعاوی ساختمانی مشاوره حقوقی نیز ارائه می دهند.

تخصص و مهارت:

 • 4 سال سابقه وکالت
 • عضوکانون وکلای دادگستری
 • مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: تهران، بلوار آیت اله کاشانی، رو به روی پمپ بنزین، ساختمان گلزار، طبقه 2، واحد 7

سمیع اله نظری

سمیع اله نظری

سمیع اله نظری وکیل پایه یک و عضو کانون وکلای دادگستری در تهران می باشند. ایشان 19 سال سابقه وکالت در پیگیری پرونده های ملکی، دعاوی ساختمانی، دعاوی تجاری، تملک آپارتمان ها، امور ثبتی و قراردادها را دارند و باتسلط بر قوانین و مقررات مربوط به دعاوی ساختمانی تاکنون درصد بالایی از این پرونده ها را به نفع موکل خود به نتیجه مثبت رسانده اند و جزو یکی از بهترین وکیل دعاوی ساختمانی در تهران معرفی می شوند.

تخصص و مهارت:

 • 19 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: تهران، اسلامشهر، خیابان شهید صیاد شیرازی، خیابان تعاون، نبش تعاون 3، ساختمان سپید، طبقه اول، واحد 1

پیام پارسا

پیام پارسا

پیام پارسا وکیل پایه یک و عضو کانون وکلای دادگستری در تهران می باشند. ایشان 13 سال سابقه وکالت در پیگیری پرونده های حقوقی و کیفری را دارند و در حوزه دعاوی ساختمانی جزو یکی از وکلای مجرب و حرفه ای شناخته می شوند.

تخصص و مهارت:

 • 13 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: تهران، جردن، کوچه مروارید، برج سپیدار، پلاک 2، طبقه 2، واحد 7

فاطمه طهماسبی سروستانی

فاطمه طهماسبی سروستانی

فاطمه طهماسبی سروستانی وکیل پایه یک و کارشناس ارشد مجموعه حقوق در تهران می باشند. ایشان 10 سال سابقه وکالت در رسیدگی به پرونده های ملکی را دارند و دعاوی ساختمانی را نیز می پذیرند و به عنوان یکی از وکلای باتجربه در این حوزه معرفی می شوند. ایشان با به کار گیری دانش خود در زمینه دعاوی ساختمانی موفق به ثبت پرونده های موفق بسیاری در کارنامه کاری خود شده اند.

تخصص و مهارت:

 • 10 سال سابقه وکالت
 • عضوکانون وکلای دادگستری
 • کارشناس ارشد مجموعه حقوق

آدرس: تهران، رسالت، خیابان مجیدیه شمالی، کوچه جعفری، پلاک 16، واحد 3

فاطمه عزیزی

فاطمه عزیزی

فاطمه عزیزی وکیل پایه یک و کارشناس ارشد حقوق و تجارت بین الملل در تهران  می باشند. ایشان 10 سال سابقه وکالت در پیگیری دعاوی ساختمانی را دارند و به عنوان یکی از وکلای حرفه ای و متخصص در این حوزه تاکنون پرونده های زیادی را به نتیجه مثبت و مورد نظر موکلین خود رسانده اند. سرکار خانم فاطمه عزیزی وکالت پرونده های مختلف خانواده، ارث و میراث، مهریه، طلاق، تملک آپارتمان ها، اختلاف در مالکیت و بسیاری از دعاوی دیگر را می پذیرند.

تخصص و مهارت:

 • 15 سال سابقه وکالت
 • عضوکانون وکلای دادگستری
 • کارشناس ارشد حقوق و تجارت بین الملل

آدرس: تهران، کنارک، خیابان امام، جنب دفتر هواپیمایی

امیر عبدی

امیر عبدی

امیرعبدی وکیل پایه یک و عضو مرکز وکلای قوه قضایی در تهران می باشند. ایشان 9 سال سابقه وکالت در پیگیری پرونده های ملکی و دعاوی ساختمانی را در کارنامه کاری خود دارند و به عنوان یکی از وکلای متخصص و با تجربه در حوزه دعاوی ساختمانی شناخته می شوند. ایشان با مشاوره های حقوقی خود از بروز مشکلات جلوگیری نموده و در صورت ایجاد اختلاف نیز سعی دارند با صلح و سازش پرونده را به سرانجام برسانند.

تخصص و مهارت:

 • 9 سال سابقه وکالت
 • عضو مرکز وکلا قوه قضایی
 • وکیل بانک انصار
 • وکیل شرکت پخش البرز

آدرس: تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، چهار راه پاکنژاد، پلاک190، طبقه سوم

علی رمضانزاده

علی رمضانزاده

علی رمضانزاده یکی از وکلای با تجربه با 23 سال سابقه وکالت در حوزه پرونده های مختلف حقوقی و کیفری در تهران می باشند. ایشان در زمینه رسیدگی و حل و فصل دعاوی ساختمانی جزو یکی از وکلای باتجربه و مجرب معرفی می شوند و با تسلط بر قوانین و مقررات مربوط به این پرونده ها توانسته اند  موجب جلب رضایت موکلین خود شوند.

تخصص و مهارت:

 • 23 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • وکیل و مشاور حقوقی موسسات مالی
 • وکیل و مشاور حقوقی بانک صادرات
 • کارشناسی ارشد مجموعه حقوق

آدرس: تهران، شهرک غرب، ابتدای بلوار فرخزادی، روبروی مجتمع تجاری میلاد نور، مجتمع تجاری شهرک غرب

  ویژگی های بهترین وکیل دعاوی ساختمانی در تهران

از مهم ترین ویژگی های وکیل ملکی که در حوزه دعاوی ساختمانی فعالیت دارد می توان به موارد ذیل اشاه کرد:

 • داشتن تخصص در زمینه پرونده های ساختمانی: وکیل دعاوی ساختمانی باید در این حوزه به صورت تخصصی فعال بوده و در طول دوران وکالت حرفه ای خود در این زمینه فعالیت گسترده ای داشته باشد.
 • داشتن تجربه: همان طور که می دانید دانش تنها نیمی از تخصص لازم در حوزه دعاوی ساختمانی را برای وکیل تامین می کند لذا برای دستیابی به نتیجه مطلوب و دلخواه از پیگیری پرونده، بهترین وکیل دعاوی ساختمانی در تهران باید از تجربه لازم در این حوزه برخوردار باشد. به عبارتی دیگر این وکلا باید در رسیدگی به پرونده های مشابه در گذشته نتایج درخشانی را کسب نموده و بر این اساس موکلین خود را راهنمایی کنند. وکیل با تجربه تاثیر بسزایی در تسریع پرونده و دریافت رای مورد نظر خواهد داشت.
 • داشتن سابقه در زمینه دعاوی ساختمانی: اگرچه تجربه یکی از مهم ترین ویژگی های بهترین وکیل دعاوی ساختمانی در تهران به شمار می آید ولیکن داشتن سابقه مرتبط در زمینه پرونده های ساختمانی موجب می شود تا وکیل بهتر بتواند با آشنایی که در این حوزه دارد پرونده را بررسی و حل و فصل نماید و به نتیجه دلخواه برساند.
  ویژگی های بهترین وکیل دعاوی ساختمانی در تهران

تخلفات ساخت و ساز

در هنگام ساخت و ساز، در قدم اول باید مجوز ساخت از شهرداری گرفته شود و سپس اقدام به ساختمان سازی صورت بگیرد. پس از آن در تمام مراحل ساخت و ساز باید کلیه قوانین و مقررات لازم از نظر بهداشتی و ایمنی رعایت شود. وکیل متخصص در حوزه ساخت و ساز نسبت به این موارد آگاهی دارد و با کارشناسان شهرداری هم مشورت می نماید تا کار شما به صورت اصولی و قانونی پیش برود. در این شرایط کم ترین احتمال برای ایجاد خسارت در نتیجه تخلفات وجود دارد.

اما در صورتی که به هر دلیلی مجوز ساخت و ساز دریافت نشود و اصولی که توسط شهرداری تصویب شده است در ساختمان رعایت نشده باشد، کمیسیون رای تخریب ساختمان را صادر می کند. اما در صورتی که مجوز دریافت نشده باشد، اما اصول ایمنی و بهداشتی لازم برای ساختمان رعایت شده باشد، محکوم به پرداخت جریمه نقدی خواهید شد. مبلغ این جریمه با توجه به متراژ ساختمان و ارزش آن، به صورت یک دهم از ارزش ملک خواهد بود.

هزینه وکیل دعاوی ساختمانی

دعاوی ساختمانی در حوزه پرونده های ملکی قرار دارد و هر گونه ضرر و زیان در این پرونده ها موجب ایجاد خسارت های مالی زیادی می شود در نتیجه هر چه تخصص وکیل در این زمینه بیشتر باشد در نتیجه کسب موفقیت نیز به همان اندازه افزایش می یابد. لذا هزینه بهترین وکیل دعاوی ساختمانی براساس وسعت کار و پیچیدگی پرونده تعیین می گردد که البته هزینه وکلایی که در این حوزه فعالیت دارند یکسان نبوده و براساس تجربه های موفقیت آمیز آن ها در رسیدگی به پرونده های مشابه در گذشته متفاوت خواهد بود.

موکل موظف است که براساس تعرفه تعیین شده که در قرارداد وکالت منعقد گردیده هزینه مشاوره و حق الوکاله وکیل را بپردازد، ذکر این نکته لازم است که حق الوکاله وکیل دعاوی ساختمانی هر ساله از سوی مراجع قضایی تعیین می شود.

هزینه وکیل دعاوی ساختمانی

 کلام آخر

در این مقاله ما تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم بهترین وکیل دعاوی ساختمانی در تهران را به شما عزیزان معرفی کنیم. البته قابل ذکر است که وکلای نامبرده صرفا جهت معرفی بوده و برای انتخاب هر کدام از آن ها لازم است که تحقیق و پرس و جو کنید. از این که تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما کمال تشکر را داریم. در صورت هرگونه انتقاد و پیشنهاد می توانید از طریق سایت وکیل چی با ما در ارتباط باشید.

1/5 - (1 امتیاز)

رقیه فتاحی

رقیه فتاحی هستم، لیسانس کامپیوتر دارم و بخاطر علاقه ای که به مسائل حقوقی و نویسندگی دارم، از سال 1398 کار محتوانویسی انجام می دهم و سعی می کنم اطلاعات حقوقی خودم را به روز کنم تا در سایت وکیل چی اطلاعات مفید و جدیدی را در اختیار کاربران قرار دهم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + دوازده =

دکمه بازگشت به بالا