وکیل ملکی

10 تا از بهترین وکیل سرقفلی در تهران⭐【سال1403】⚖️

در این مقاله قصد داریم ده تا از بهترین وکیل سرقفلی در تهران را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. سرقفلی یا حق کسب و پیشه حقی است که از فروش و یا اجاره یک ملک تجاری به مالک تعلق می گیرد. تصور کنید که یک ملک تجاری دارای مشتریان زیادی است و در میان مردم شناخته شد می باشد که این بدین معنا است که قطعا برای این ملک زحمت فراوانی کشیده شده که اکنون توسعه پیدا کرده و به درآمد بالا رسیده است. لذا زمانی که مالک یک مغازه تجاری را اجاره می دهد می تواند در قرارداد علاوه بر اجاره بها ماهیانه حق سرقفلی را نیز ذکر کند حتی اگر مستاجر ملک را به مستاجر دیگر اجاره دهد مستاجر اولیه می تواند تقاضای حق سرقفلی داشته باشد. در قانون نیز به سرقفلی یا حق کسب و پیشه نیز اشاره شده است که برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه بایستی به بهترین وکیل سرقفلی مراجعه کنید.

بهترین وکیل سرقفلی در تهران کیست؟

وکیل سرقفلی در زمینه دعاوی مربوط به حق کسب و پیشه دارای اطلاعات و تجربه بالایی می باشد و به صورت تخصصی در زمینه پیگیری این دعاوی فعالیت دارد و به عنوان بهترین وکیل سرقفلی در تهران شناخته می شود.

پرونده های مربوط به سرقفلی که در دادگاه رسیدگی می شوند یکی از موضوعات تخصصی در حوزه وکالت  به شمار می آید از این رو وکلایی که در تمامی حوزه های حقوقی و کیفری فعال هستند را نمی توان به عنوان وکیل متخصص سرقفلی معرفی نمود. بهترین وکیل که دارای تحصیلات دانشگاهی در رشته حقوق بوده و پروانه وکالت پایه یک خود را اخذ نموده و در حل و فصل دعاوی مرتبط با سرقفلی تجربه دارد یکی از وکلای صاحب نظر در زمینه سرقفلی می باشد.

مزایای مراجعه به وکیل در دعاوی سرقفلی

با حضور بهترین وکیل سرقفلی در تهران در دعاوی مربوطه به دلیل دانش و مهارتی که در زمینه پیگیری این دعاوی دارند از اتلاف وقت و هرگونه خسارت مالی جلوگیری به عمل می آورد. وکیل حق کسب و پیشه براساس دانش و تجربه به راحتی قادر به مدیریت روند دادرسی بوده و راهنمایی و راهکارهای مناسبی را به موکل خود در جریان پرونده ارائه می دهد.

با توجه به این که افرادی که به دنبال مطالبه حق سرقفلی ملک تجاری خود هستند تاجران و صاحبان کسب کار در بازار آزاد می باشند و کاملا طبیعی است که وقت و زمان برای صاحبین این مشاغل مهم باشد لذا بهتر است که از همان ابتدا طرح دادخواست پیگیری پرونده خود را به بهترین وکیل سرقفلی بسپارند.

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل ملکی در تهران

انواع سرقفلی کدامند؟

 • سرقفلی واقعی: منظور از این سر قفلی واگذار ملک تجاری، مغازه و غیره به صورت قرارداری و اجاره ای است. به عنوان مثال پاساژ تازه تاسیس را در نظر بگیرید که تاکنون هیچ سابقه کسب و در آمدی نداشته است و فردی که مغازه را اجاره می کند قبل از عقد قرارداد اجاره سرقفلی و امتیاز آن را از موجر خریداری می کند به عبارتی دیگر مستاجر با پرداخت مبلغی به عنوان سرقفلی به عنوان مالک سرقفلی آن ملک معرفی می شود.

لذا اگر در آینده مالک از مستاجر بخواهد که ملک را تخلیه کند باید حق سرقفلی او را پرداخت کند. در زمان واگذاری و فروش ملک در دفاتر اسناد رسمی حتما در مورد سرقفلی بودن و یا نبودن ملک از مالک سوال می شود.

 • سرقفلی مجازی: این سرقفلی به تلاش مستاجر برای رونق کسب و کار اشاره دارد. زمانی که فردی به عنوان مستاجر مغازه ای را اجاره می کند و موجب می شود تا در آن محل کسب و کار ارتقا پیدا کند به این مورد سرقفلی مجازی می گویند.

10 تا از بهترین وکیل سرقفلی در تهران را بشناسید!

دکتر مجتبی محمدی

دکتر مجتبی محمدی

رزومه دکتر مجتبی محمدی:
1- دکترای حقوق بین الملل ۲-وکیل کانون وکلای دادگستری مرکز(تهران) ۳- عضو کمیسیون داوری کانون وکلای مرکز ۴- مدرک وکالت کانون وکلای بین المللی (IBA) ۵- مدرک داوری بین المللی اتاق بازرگانی ایران ۶- مدرک فن بیان در مذاکرات بین المللی

مهارت ها:
1- تسلط کامل به امور حقوقی شرکتهای داخلی و بین المللی
2- تسلط کامل بر امور قراردادهای داخلی و بین المللی
3- مهارت در مذاکرات بین المللی و آشنایی با قوانین سایر کشورها

مقالات:
1-چالشها و راهکارهای ارتقاء دادرسی عادلانه در رویه داوری بین المللی سرمایه گذاری خارجی(پایان نامه دکترا)

۲- شرط داوری در قراردادهای سرمایه گذاری بین المللی(پایان نامه ارشد)
۳- مقاله پژوهشی بررسی جایگاه حفاظت از محیط زیست در رویه داوری بین‌المللی ایکسید(مجله محیط زیست و توسعه)
۴-مقاله پژوهشی اصول شکلی دادرسی عادلانه در داوری
سرمایه‌گذاری خارجی با تأکید بر ایکیسد(مجله مطالعات حقوقی)
5- و ارائه چندین مقاله در زمینه های مختلف منجمله قراردادهای مدرن

سوابق شغلی:
1- مشاور حقوقی سازمان لیگ فوتبال ایران
2- مشاور حقوقی سندیکای بیمه گران ایران
3- مشاور حقوقی سازمان بنادر و دریانوردی
4- مشاور حقوقی کمیسیون حقوق بشر
5- وکیل چندین شرکت پیمانکاری و بازرگانی برتر داخلی و بین المللی با گرید یک
6- مدیر حقوقی شرکت پترو امید آسیا ( بانک سپه)
7- مشاور حقوقی شرکت توسعه و تجارت کیش ( بانک سپه)
8- مدیر حقوقی شرکت سیمان هرمزگان ( بانک سپه)
9-وکیل شرکت سیمان شمال(بانک ملی)
۱۰-وکیل شرکت بین المللی Consilium Middle East
۱۱-وکیل چندین شرکت پیمانکاری نفتی از جمله  شرکت انرژی کاوش پرشیا و شرکت انرژی گستر هانا
۱۲-مدیر عامل شرکت حقوقی بین المللی ایران وکیل

شماره تماس: 09121212133

آدرس شعبه اول: سعادت اباد-بالاتر از ميدان كاج-خيابان ١٢(على اكبر)-پلاك ٤١ واحد ۴

شماره تماس:
02122093600
02122093700
آدرس شعبه دوم: اتوبان ستاری بلوار فردوس شرق نرسیده به چهار راه سلیمی جهرمی ‌ ساختمان دفتر خدمات قضایی‌ ‌پ ۱۹۲ طبقه ۵ و ۱۲

وب سایت: iranvakeel.com

موسسه حقوقی دادمهر عدالت

موسسه حقوقی دادمهر عدالت

موسسه حقوقی دادمهر عدالت با هدف انجام تخصصی امور حقوقی، مشاوره و وکالت به صورت تیمی از وکلای مجرب و منحصر به موسسه از اواخر دهه هشتاد در اداره ثبت شرکتهای تهران ثبت و شروع به فعالیت نموده است.اعضای هیات مدیره این موسسه از وکلای پایه یک دادگستری بوده و صرف نظر از سالها تخصص و تجربه در امر وکالت با تحصیلات عالی آکادمیک و تدریس در دانشگاههای معتبر کشور در هر زمینه به صورت تخصصی با برگزاری جلسات مشترک وکلا، بهترین خدمات حقوقی را در زمینه های مختلف به شما ارائه خواهند نمود. همچنین این مجموعه با وکلای مشخص و محدود در تعامل بوده و در واقع تجربه قدرتمندترین تیم تخصصی وکلا را در اختیار شما قرار می دهد.
ضمنا موسسه دادمهر عدالت به عنوان یکی از بهترین موسسات حقوقی در تهران کلیه امور حقوقی شما را از صفر تا صد بر عهده گرفته و گزارش جزییات روند کار پرونده را به طور مستمر در اختیار موکلین قرار می دهد.

آدرس: فلکه اول تهرانپارس،خیابان امیری طائمه،نبش خیابان ملکی،پلاک ۶۱،واحد ۸

شماره تماس:

۷۷۷۶۲۳۱۴
۰۹۱۲۸۸۹۹۱۴۶
۰۹۱۲۸۳۰۸۴۹۷

وب سایت: dadmehredalat.com

دكتر نصير عبادپور

دکتر نصیر عبادپور

دكتر نصير عبادپور دانش آموخته و فارغ التحصيل مقطع دكتری از دانشكده حقوق و علوم سياسی دانشگاه های تهران و علامه طباطبايی مي باشد. ايشان مدرس دانشگاه و صاحب تاليفات و آثار علمی چندی در حوزه حقوقی و اجتماعی می باشد. وی علاوه بر اين، فعال در حوزه حقوق اجتماعی و مدنی بوده و از مدافعان اين عرصه می باشد.
در راستای اين دغدغه های اجتماعی، تيم حقوقی دفتر دكتر عبادپور، متشكل از مجموعه ای از همكاران و وكلای با دانش حقوقی سطح قوی، باتجربه و با توانمندی های بالا و متعهد و دلسوز بوده و در حوزه های مختلف اعم از حقوقی، كيفری، ملكی، سرقفلی، ثبتی و … فعاليت دارند.

تخصص و مهارت:

 • وكالت تخصصی در انواع دعاوی ملكی
 • وكالت تخصصی در انواع دعاوی سرقفلی
 • وكالت تخصصی در پرونده های كيفری
 • وکالت تخصصی در انواع پرونده های خسارت بیمه
 • وكالت تخصصي در انواع دعاوی انحصار وراثت
 • وكالت تخصصی در انواع دعاوی خانواده
 • وكالت تخصصی در انواع دعاوی ديوان عدالت اداری
 • مشاوره و تنظيم انواع قراردادهای تجاری داخلی و بين المللی و شركتها
 • مشاوره و تنظيم انواع دادخواست و شكوائيه و لوايح حقوقی و كيفری
 • وكالت پرونده های ايرانيان خارج از كشور
 • وكالت تخصصی در پرونده های مربوط به چك و سفت
 • وكالت تخصصی در انواع دعاوی كميسيون های ماده 100 و …
 • مشاوره در انواع دعاوی حقوقی و كيفری به صورت آنلاين و حضوری

آدرس: خیابان مطهری،نبش میرزای شیرازی،پلاک۲۱۰،طبقه ،اول واحد۲

تلفن همراه:  ۰۹۱۲۴۱۶۰۷۲۹ –۰۹۱۲۱۷۱۵۰۲۶
تلفن دفتر: ۰۲۱۸۸۹۰۲۸۴۳

جهت اعطای وکالت و بهره‌مندی از مشاوره دکتر نصیر عبادپور می توانید با شماره های بالا با ایشان در ارتباط باشید.

دکتر حسن افراسیابی کشکولی

دکتر حسن افراسیابی کشکولی

سوابق قضائی:

 • نُه سال رئیس شعبه دادگاه
 • پنج سال رئیس شعبه دادگاه انقلاب
 • چهار سال رئیس شعبه حقوقی
 • عضو مرکز وکلای تهران
 • ده سال وکالت در دادگاههای تهران با دهها پرونده موفق در زمینه های مختلف و سرپرستی تیم وکلای دادگستری
 • مدرس دانشگاههای مختلف
 • فارغ التحصیل دانشگاه تهران
 • متخصص در امور ملکی، سرقفلی، قراردادها، چک، سفته و غیره

در پاسخ به این سئوال که حق دادنی است یا گرفتنی، پاسخ صحیح آن است که حق ابتدا دادنی است و اگر به صاحب حق داده نشود، برای او گرفتنی میشود.
ما با بیش از ۲۲ سال سابقه قضاوت و وکالت برآنیم که توان و تجربه خود را برای احقاق حق صاحبان حق بکار ببندیم و در این مسیر رضایت موکل برای ما اهمیت فراوان داشته و شادی ما در نتیجه گرفتن یک صاحب حق است.
به لحاظ تجربه در صدها پرونده در امور حقوقی مانند املاک، اجاره، سرقفلی و امور کیفری مانند کلاهبرداری و امور اداری مانند مسائل شهرداری و خانواده مانند طلاق، موفقیت و خوشحالی موکل را در به نتیجه رسیدن پرونده خود به همراهی ما بارها شاهد بوده ایم.
حق الوکاله را هم متناسب با توان موکل در پرداخت و بصورت قسطی اخذ میکنیم و با موکل همدلی کامل داریم.

آدرس: میدان شهر زیبا، پاساژ مسجد حجت، طبقه سوم، واحد ۴ است.

شماره تماس: 09120204144

ابوالفضل مهرانفر

ابوالفظل مهرانفر

آقای ابوالفضل مهرانفر وکیل پایه یک دادگستری، مشاور حقوقی، دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی با 6 سال سابقه وکالت و متخصص در انواع دعاوی حقوقی، کیفری (مواد مخدر و جرایم اقتصادی)، خانواده، ملکی و … هستند.

جهت اعطای وکالت و بهره مندی از خدمات مشاوره آقای ابوالفضل مهرانفر، با شماره زیر تماس بگیرید:

تلفن دفتر: 02128638
تلفن همراه: 09127326110
آدرس دفتر: تهران ،میدان هروی ،ابتدای بلوار پناهی نیا پلاک174 واحد6

دکتر محمد تقی زاده

محمد تقی زاده

دکتر محمد تقی زاده ، وكيل پايه يك دادگستري و مشاور حقوقی در شهر تهران ، عضو کانون وکلای دادگستری مرکز و از بهترین ، موفق ترین و با تجربه ترین وکلای تهران و فارغ التحصیل از دانشگاه دولتی علامه طباطبایی تهران می باشند.

تخصص ایشان در دعاوی و پرونده های سرقفلی است و پرونده های متعددی در این زمینه در دست اقدام دارند.

صبر ، حسن سابقه ، صداقت ، پاسخگویی ، دقت نظر در اظهارات مراجعین و ارائه راه حل مطلوب و پیگیری مجدانه در پرونده‌های وکالتی سبب گردیده تا ایشان در زمره وکلای خوشنام کشور قرار گیرند. در کارنامه شغلی دکتر محمد تقی زاده ، سابقه وکالت در پرونده های کلان و جنجالی مشاهده می گردد. ایشان مقالات علمی و پژوهشی و ارائه مقاله در همایش های ملی و کشوری را در رزومه خویش دارند.

جالب آنکه اعضای خانواده دکتر محمد تقی زاده نیز حقوقدان بوده و برادر و پدر ایشان نیز از وکلای خوشنام پایه یک دادگستری می باشند. پدر دکتر محمد تقی زاده فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه ملی ایران ( شهید بهشتی ) پیش از انقلاب می باشد و بیش از 50 سال سابقه کار حقوقی دارد.

در صورت نیاز هموطنان در اقصی نقاط ایران به تنظیم هر گونه دادخواست ، شکواییه ، لایحه و قرارداد و … آقای دکتر محمد تقی زاده پس از مشاوره تلفنی و شنیدن اظهارات شما و بررسی مدارک از طریق ایمیل یا پیام رسان های مجازی ، بر اساس خواست شما نسبت به تنظیم و ارسال متون مورد نیاز شما اقدام می نماید.

جهت پذیرش وکالت یا انجام مشاوره تلفنی یا حضوری با دکتر محمد تقی زاده می‌توانید با شماره‌ های زیر تماس برقرار نمایید :

تلفن همراه دکتر محمد تقی زاده بهترین وکیل ایران جهت اخذ مشاوره تلفنی : 09121722464

شماره تلفن دفتر جهت اخذ وقت مشاوره حضوری : 02186127228 – 02186129690

آدرس دفتر وکالت : تهران ، بلوار اصلی سعادت آباد ، نبش خیابان 32 ، پلاک 116 ، ساختمان خانه سبز ، طبقه دوم ، واحد 4

سرکار خانم فاطمه میر

سرکار خانم فاطمه میر

سرکار خانم فاطمه میر با دریافت پروانه پایه یک دادگستری از کانون وکلای‌ مرکز در شهر تهران ، با تجارب ارزشمند و موثر، صداقت و استمرار در پاسخگویی به سوالات، پرونده‌ها را پیگیری می‌نماید. ایشان از ابتدا در تلاش بوده تا با هدف بهبود کیفیت امر وکالت و همراهی با موکل، مسیر دشوار پرونده‌ها را تا حد ممکن و توانایی موجود، هموار نماید که همین رفتار منحصر بفرد و جدیت در پیگیری پرونده‌ها، باعث گردیده که تا به امروز رضایت موکلین را همراه خود داشته باشند ‌و به عنوان یکی از بهترین وکلای متخصص در دعاوی ملکی وکالت انجام می‌دهند

تخصص و‌ مهارت:

 • وکالت در کلیه دعاوی ملکی اعم از سرقفلی، مصادره اموال، وصیت و ارث، دعاوی شهرداری، کمیسیون ماده صد شهرداری، تخلیه ملک تجاری و مسکونی، الزام به تنظیم سند، خلع ید، فسخ و ابطال قرارداد، اختلافات پیمانکاری، مشارکت در ساخت و دعاوی علیه دولت و نهادهای دولتی
 • دعاوی راجع به ارث و وصیت (انحصار وراثت، تقسیم ترکه، مهر و موم ترکه، فروش وتقسیم اموال وراثتی و …)
 • کلیه دعاوی ایرانیان خارج از کشور
 • وکالت تخصصی در دعاوی ستاد اجرای فرمان امام (ره)
 • وکالت تخصصی در طرح و دفاع از دعاوی فرجام خواهی، اعاده دادرسی کیفری، اعمال ماده ۴۷۷ و …
 • وکالت در دادسرا و دادگاه انقلاب
 • وکالت در دعاوی در صلاحیت دیوان عالی کشور
 • وکالت تخصصی در جرایم مواد مخدر و مواد روانگردان
 • وکالت در دعاوی اصل ۴۹
 • وکالت در جرایم امنیتی
 • وکالت در دعاوی کیفری ملکی

برخی از پرونده های مهم:

 • وکالت در پرونده های کلان‌ اقتصادی از قبیل پرونده میلاد حاتمی
 • وکالت تخصصی در بیش از صد پرونده جرایم مواد مخدر – ۷۰۱ کیلو شیشه -۵۴۹ کیلو شیشه- ۱۴۸ کیلو هروئین -وکالت در پرونده بزرگ تولید مواد مخدر صنعتی در کشور – وکالت در حمل گسترده کوکایین‌ در کشور و صد ها پرونده کلان دیگر ..
 • وکالت در دعاوی ارز دیجیتال (معاملات فیوچر و آتی کریپتو کارنسی معاملات کریپتوکارنسی)
 • وکالت در پرونده کلاهبرداری بزرگ فروش خودروهای لیزینگی
 • وکالت در پرونده های قاچاق کالا و ارز
 • وکالت در پرونده های کلان کلاهبرداری های رایانه ای و سایبری

آدرس: تهران خیابان ولیعصر، قبل از میدان ونک‌، جنب پل همت، کوچه سید الشهدا پلاک ۴، واحد یک دفتر وکالت فاطمه میر

جهت اعطای وکالت و دریافت مشاوره از آقای موسی الرضا میر، با شماره های زیر تماس بگیرید:

تلفن همراه: 09123829850
تلفن تماس: 02188793415

کاظم منصور خاکی

کاظم منصور خاکی

کاظم منصور خاکی وکیل پایه یک دادگستری با 15 سال سابقه وکالت در تهران هستند. ایشان پروانه وکالت خود را از کانون وکلای دادگستری اخذ نمودند و در حوزه پرونده های کیفری و جنایی به صورت تخصصی فعالیت دارند و جزو یکی از بهترین وکیل جنایی در تهران معرفی می شوند. آقای منصور خاکی علم و توان کافی برای وکالت کلیه دعاوی را دارا می باشند اما در عرصه دعاوی خانواده و ملکی با تسلط بیشتری که بر قوانین دارند به صورت حرفه ای تر عمل می کنند.

تخصص و مهارت:

 • 15 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • مشاوره حضوری و غیرحضوری
 • دعاوی حقوقی،ملکی،سرقفلی،تخلیه،تقسیم ترکه و اموال مشترک،وصول مطالبات…
 • کیفری،قتل،انتقال مال غیر،کلاهبرداری

آدرس: تهران خ امام خمینی نرسیده به میدان حرم روبروی خیابان ۱۲ فروردین بن بست حسینیه پلاک ۱ واحد ۸

شماره تماس: ۰۹۱۲۲۶۱۱۷۶۲

سجاد روزبهانی

سجاد روزبهانی

سجاد روزبهانی وکیل پایه یک دادگستری میباشند. دفتر وکالت روزبهانی با سابقه ۱۰ سال کار صادقانه در امور حقوقی ملکی کیفری و خانواده در تهران در خدمت شماست. قبول پرونده در سایر شهرهای کشور نیز پذیرش میگردد .مشاوره حقوقی تلفنی با آقای سجاد روزبهانی رایگان می باشد .

آدرس: سعادت آباد بلوار دریا ضلع جنوب غربی چهارراه پاکنژاد پلاک ۱۹۲ طبقه چهارم

شماره تماس: 09126870023

مسعود دهقانیان

مسعود دهقانیان

مسعود دهقانیان وکیل پایه یک و عضو کانون وکلای دادگستری در تهران می باشند. ایشان 6 سال سابقه وکالت در حوزه دعاوی خانواده، ملکی، کیفری، امور ثبتی و  سرقفلی را دارند. وکالت دعاوی مختلف از جمله دعاوی اختلاف در مالکیت، منابع طبیعی، شهرداری، اعسار، مهریه، حضانت فرزندان، چک و سفته توسط ایشان پذیرفته می شود. آمار پرونده های موفق ایشان گویای توانایی ایشان در به نتیجه رساندن دعاوی مختلف است.

تخصص و مهارت:

 • 6 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • کارشناسی حقوقی بانک آینده
 • وکیل شرکت یگانه اندیش سازه
 • وکیل شرکت یگانه اندیش نفت
 • وکیل شرکت رادکیش
 • وکیل هلدینگ یاس
 • کارشناس ارشد مجموعه حقوق

آدرس: تهران، بلوار آیت اله کاشانی، بعد از تقاطع اباذر، ساختمان آرمیتا، پلاک 77، واحد 18

علی ابراهیم زاده

علی ابراهیم زاده

علی ابراهیم زاده وکیل پایه یک در تهران می باشند. ایشان در حوزه دعاوی حق کسب و پیشه و سرقفلی به صورت تخصصی فعالیت می کنند و به عنوان یکی از وکلای باتجربه در این حوزه شناخته می شوند. مشاوره های حقوقی آقای ابراهیم زاده سبب حل و فصل بسیاری از مشکلات موکلین ایشان شده است. ایشان نسبت به موکلین خود متعهد بوده و تمام تلاش خود را به دفاع از آن ها به کار می گیرند.

تخصص و مهارت:

 • 4 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • کارشناس ارشد مجموعه حقوق

آدرس: تهران، نواب، خیابان کمیل، خیابان خرمشهر شمالی، کوچه چهارمتری، پلاک 12، طبقه دوم

خصوصیات بهترین وکیل سرقفلی در تهران

با توجه به اینکه دعاوی مربوط به سرقفلی رونددادرسی و قوانین پیچیده ای دارد لذا مراجعه به بهترین وکیل سرقفلی در تهران با خصوصیات ذیل بسیار حائز اهمیت است:

 • بهترین وکیل تهران بعد از دریافت پروانه وکالت پایه یک به صورت تخصصی به بررسی و رسیدگی دعاوی مرتبط با املاک و سرقفلی می پردازد.
 • بهترین وکیل سرقفلی در تهران بر تمامی قوانین و مقررات حقوقی در زمینه حق کسب و پیشه تسلط و اشراف کاملی دارد.
 • بهترین وکیل اطلاعات خود را در مورد قوانین مربوط به سرقفلی به روز می کند و از جدیدترین قوانین در این زمینه مطلع می باشد.
 • تجربه یکی از مهم ترین خصوصیات بهترین وکیل سرقفلی در تهران است، وکلایی که پرونده های زیادی را در این زمینه رسیدگی و پیگیری کرده اند با مراحل و روند دادرسی این دعاوی آشنا بوده و در مدت زمانی اندک پرونده را به نتیجه می رسانند.
خصوصیات بهترین وکیل سرقفلی در تهران

ویژگی های سرقفلی

 • سرقفلی یکی از حقوق مالی مالک مکان های تجاری محسوب می شود و مانند هر نوع مال دیگری می تواند آن را رهن، اجاره و یا حتی به فروش برساند.
 • از دیگر ویژگی های سر قفلی تغییر و عدم پایداری آن است.
 • سرقفلی با توافق طرفین برقرار می باشد و از نظر قانون هیچ اجباری برای آن وجود ندارد.
ویژگی های سرقفلی

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم  مطالب مفیدی در رابطه با وکیل سرقفلی در اختیار شما قرار دهیم و 10 تا از بهترین وکیل سرقفلی در تهران را نیز به شما معرفی کردیم تا به راحتی وکیل مورد نظر خود را بیابید. در صورتی که به هرگونه مشاوره در این زمینه نیاز دارید می توانید آن را با هر کدام از وکیل های ذکر شده در سایت وکیل چی در میان بگذارید.

حکم انجام تغییرات فیزیکی در محل سرقفلی چیست؟

اگر تغییراتی که مستأجر در محل کسب به وجود می آورد، به قدر باشد که مصداق تعدی و تفریط باشد، برای مؤجر حق فسخ قرارداد و تخلیه بوجود می آید.

فرق بین سرقفلی با مالکیت چیست؟

مالکیت حق عینی مالک نسبت به ملک می باشد ولیکن حق سرقفلی حق مستأجر به منافع ملک می باشد.

شرایط انتقال سرقفلی در صورتی که سند سرقفلی عادی باشد چیست؟

مستأجر در صورتی که اجازه انتقال داشته باشد می تواند سرقفلی را با سند عادی منتقل نماید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

رقیه فتاحی

رقیه فتاحی هستم، لیسانس کامپیوتر دارم و بخاطر علاقه ای که به مسائل حقوقی و نویسندگی دارم، از سال 1398 کار محتوا نویسی تحت وب انجام می دهم و سعی می کنم اطلاعات حقوقی خودم را به روز کنم تا در سایت وکیل چی اطلاعات مفید و جدیدی را در اختیار کاربران قرار دهم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =

دکمه بازگشت به بالا