وکیل

10 تا از بهترین وکیل شهرداری در تهران⭐【آپدیت 1401】⚖️

در این مقاله قصد داریم ده تا از بهترین وکیل شهرداری در تهران را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. یکی از نهادهای عمومی و غیردولتی که در حوزه های مختلف شهری فعالیت دارد شهرداری است. این ارگان مسئول امور شهری، ساخت و ساز، پاکیزگی و ایجاد فضای سبز برای شهر می باشد و در انجام امورات خود قوانین و مقررات خاصی دارد که هر کدام از شهروندان باید به منظور جلوگیری از بروز هر گونه مشکل و بی نظمی در شهر آن را رعایت کنند. اما در مواردی ممکن است شهروندان در پیگیری امور خود به دلیل عدم آشنایی با قوانین و آیین نامه های شهرداری دچار مشکل شوند که در چنین شرایطی بهتر است از بهترین وکیل شهرداری کمک بگیرند.

بهترین وکیل شهرداری در تهران چه کسی است؟

وکیل شهرداری کسی است که بر قوانین شهرداری ها اشراف کاملی داشته و با استناد به آیین نامه ها و مقررات این نهاد از حقوق موکلین خود دفاع کند. بهترین وکیل شهرداری در تهران با کمیسیون های شهرداری و چگونگی رسیدگی و مراجع حل اختلاف این نهاد آشنا بوده و به واسطه تجربه و مهارتی که در این حوزه کسب نموده  باعث احقاق حقوق موکلین خود می شود.

گاهی ممکن است  شهرداری جریمه های سنگینی را برای افراد تعیین کند به نحوی که پرداخت آن به راحتی امکان پذیر نباشد در چنین شرایطی بهترین وکیل پایه یک دادگستری در تهران که در حوزه عاوی شهرداری تخصص دارد می تواند در جهت رفع مشکل مذکور به درستی عمل کند و نتیجه مطلوب را به نفع موکل خود دریافت نماید.

بهترین وکیل شهرداری در تهران چه کسی است؟

اهمیت مراجعه به بهترین وکیل شهرداری

اغلب افرد برای ساخت و ساز و یا ایجاد تغییراتی در نمای بیرونی ملک خود باید از سوی شهرداری مجوز ساخت و تعمیر دریافت کنند و در صورت هرگونه خلاف در زمان ساخت و ساز که با قوانین شهرداری مغایرت داشته باشد این نهاد طبق کمیسیون ماده 100 می تواند برای جریمه و یا تخریب اقدام کند. در چنین مواردی شما باید از بهترین وکیل در تهران که مسلط به تمامی امورات و قوانین شهرداری می باشد کمک بگیرید.

با توجه به این که دعاوی مربوط به شهرداری دارای پیچیدگی می باشد لذاپیگیری آن برای افرادی که از دانش حقوقی کافی در این زمینه بهره مند نیستند ممکن است بسیار سخت و زمان بر باشد. ولیکن بهترین وکیل شهرداری در تهران به دلیل آگاهی و آشنایی کامل از تمامی قوانین ریز و درشت و مصوبات مربوط به شهرداری ها به راحتی می تواند در مدت زمانی کوتاه پرونده موردنظر را پیگیری و به نتیجه موفقیت برساند.

ویژگی های بهترین وکیل شهرداری در تهران

  • به روز بودن: هر چندسال یک بار ممکن است براساس شرایط موجود در جامعه قوانین در کشور تغییراتی داشته باشد که این امر در مورد قوانین مربوط به شهرداری نیز صدق می کند. لذا بهترین وکیل شهرداری در تهران بایستی از جدیدترین قوانین در جهت پیگیری هر چه بهتر دعاوی مربوطه مطلع باشد.
  • امین وامانت دار بودن: بهترین وکیل در ایران بایستی تمامی اطلاعاتی که موکل به واسطه پیگیری پرونده در اختیار او قرار می دهد را نزد خود حفظ کند.
  • پیشنهاد بهترین و مناسب ترین راه برای رسیده به نتیجه: در پیگیری پرونده ممکن است چندین راه برای دستیابی به نتیجه مطلوب وجود داشته باشد که بهترین وکیل شهرداری در تهران باتوجه به تجربه و مهارتی که در این حوزه حقوقی دارد کوتاه ترین و کم هزینه ترین مسیر را به موکل خود پیشنهاد می دهد.
ویژگی های بهترین وکیل شهرداری در تهران

هزینه وکیل شهرداری

موارد مختلفی در تعیین حق الزحمه بهترین وکیل شهرداری در تهران تاثیر دارد که برخی از مهم ترین آن ها به قرار ذیل است:

  • موضوع پرونده: برخی از موضوعات ممکن است به دلیل سادگی قوانین آن برای وکیل شهرداری در مدت زمانی کوتاه خاتمه پیدا کند ولیکن برخی دیگر از مسائل مربوط به پرونده های شهرداری به دلیل پیچیدگی زیادی که دارند زمان بر می باشد در نتیجه روند پیگیری آن در افزایش هزینه ها نیز تاثیر گذار خواهد بود.
  • تجربه وکیل: بهترین وکیل شهرداری در تهران که تجربه بیشتری دارد کوتاه ترین و کم هزینه ترین مسیر را برای دستیابی به نتیجه انتخاب می کند لذا با توجه به مهارتی که در این حوزه دارند حق الزحمه این وکلا در مقایسه با وکیل کم تجربه بیشتر خواهد بود.
  • مدت زمان پرونده: یکی از مهم ترین عوامل در تعیین حق الزحمه وکیل شهرداری مدت زمان پرونده است که هر چقدر روند رسیدگی به پرونده زمان بیشتری به طول بیانجامد به طور قطع هزینه بیشتری را باید برای حق الوکاله بهترین وکیل شهرداری در تهران بپردازید.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم  مطالب مفیدی در رابطه با وکیل شهرداری در اختیار شما قرار دهیم و 10 تا از بهترین وکیل شهرداری در تهران را نیز به شما معرفی کردیم تا به راحتی وکیل مورد نظر خود را بیابید. در صورتی که به هرگونه مشاوره در این زمینه نیاز دارید می توانید آن را با هر کدام از وکیل های ذکر شده در سایت وکیل چی در میان بگذارید.

چه موضوعاتی می‌تواند در زمره دعاوی علیه نهاد شهرداری محسوب شود؟

دعاوی تصرف، عوارض، ساختمانی، قراردادی و کیفری می‌تواند در زمره دعاوی علیه نهاد شهرداری محسوب شود.

اگر تصرف شهرداری در مورد ملکی به صورت قانونی باشد، آیا امکان مطالبه اجرت‌المثل ایام تصرف وجود دارد؟

خیر، در این صورت صاحب ملک نمی‌تواند اجرت‌المثل تصرف را مطالبه نماید.

در صورت تخریب بنای در حال ساخت بدون مجوز از شهرداری، آیا امکان اقامه دعوا از طرف سازندگان ساختمان وجود دارد؟

با توجه به این که ساختمان بدون دریافت مجوز قانونی ساخته شده است، عمل شهرداری جهت تخریب بنا کاملا قانونی محسوب می‌شود.

امتیاز دهید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا