وکیل

10 تا از بهترین وکیل اراضی ملی در تهران⭐【آپدیت 1401】⚖️

در این مقاله قصد داریم ده تا از بهترین وکیل اراضی ملی در تهران را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. اراضی ملی به زمین هایی اشاره دارد که متعلق به دولت، محیط زیست و سازمان منابع طبیعی می باشد. این اراضی در داخل و خارج شهرها قرار دارند که برخی از آن ها به همان صورت طبیعی و ابتدایی خود باقی مانده و انسان در آن دخالتی نداشته است اما برخی دیگر متعلق به اشخاص حقیقی بوده و بر روی آن فعالیت کشاورز صورت گرفته که با عنوان اراضی ملی تشخیص داده شده و از مالکیت افراد خارج شده است. قوانین مربوط به اراضی ملی بسیار گسترده و پیچیده می باشد که برای کسب اطلاع و مشاوره در مورد این قوانین لازم است به بهترین وکیل اراضی ملی مراجعه کنید.

بهترین وکیل اراضی ملی در تهران کیست؟

وکیل اراضی ملی با تمامی قوانین و مقررات دعاوی ملکی آشنایی کاملی دارد و با تکیه بر تجربه و اطلاتی که در مورد قوانین مرتبط با دیوان عدالت و قوانین کمیسیون ماده 5 دارد به راحتی می تواند رسیدگی و پیگیری این پرونده ها رادر مسیر صحیح پیش برد. پرونده های مربوط به اراضی ملی در زمره سخت ترین و پیچیده ترین مسائل برای افراد در دستیابی به حق و حقوق خود است زیرا قوانین و تبصره هایی که برای این دعاوی به تصویب رسیده بسیار پیچیده می باشد و تنها بهترین وکیل اراضی ملی در تهران در مورد این قوانین از تخصص لازم برخوردار می باشد و قادر خواهد بود به افراد درگیر این پرونده ها کمک کند.

بهترین وکیل اراضی ملی در تهران کیست؟

مرجع رسیدگی به دعاوی اراضی ملی

مرجع رسیدگی به دعاوی اراضی ملی در گذشته شامل هیئت 7 نفره بوده که موظف به رسیدگی و پیگیری اختلافات و شکایات در مورد این دعاوی بودند اما بعد از گذشت مدتی با هدف بالا بردن میزان بهره وری در بخش کشاورزی و منابع طبیعی در قوه قضاییه شعبی را به جهت رسیدگی با این دعاوی اختصاص داده اند که به صورت کاملا تخصصی به این امور رسیدگی شود و بهترین وکیل اراضی ملی در تهران نیز در این شعبات فعالیت دارند.

افرادی که به ملی شدن برخی از اراضی معترض اند از تاریخ لایحه رفع موانع تولید رقابت پذری به مدت 5 سال فرصت دارند تا دادخواست اعتراض خود را در این زمینه به شعبه مربوطه در مرجع قضایی محل سکونت خود ارائه دهند که البته توصیه می شود که برای این منظور حتما از بهترین وکیل ملکی در ایران کمک بگیرند.

ذکر این نکته نیز لازم است که قبلا مدت زمان فرصت برای اعتراض در این حوزه یک سال بود که اکنون براساس تبصره های تصویب شده قوانین اراضی ملی زمان آن به 5 سال تغییر کرده است.

 اهمیت بهترین وکیل اراضی ملی در تهران

بهترین وکیل پایه یک دادگستری در تهران که در حوزه دعاوی مربوط به اراضی ملی فعالیت دارد از تخصص و تجربه کافی که در تعیین سرنوشت این پرونده ها تاثیر گذار است برخوردار می باشد. بهترین وکیل اراضی ملی در تهران در زمره تواناترین وکلای حقوقی قرار دارد و به قوانین و مباحث حقوقی در این حوزه مسلط بوده و تمامی جزئیات مربوط به مراحل دادرسی پرونده را به صورت شفاف برای موکل خود توضیح می دهد و او را در جریان روند پرونده قرار می دهد و برای دستیابی به حقوق موکل خود براساس چهارچوب قانون بهترین و مناسب ترین راهکار را در پیش می گیرد.

 اهمیت بهترین وکیل اراضی ملی در تهران

 نحوه تشخیص ملی بودن اراضی چگونه است؟

چگونگی تشخیص ملی بودن اراضی ملی توسط کمیسیون ماده 56 منابع طبیعی صورت می پذیرد و کارشناسانی که در این حوزه فعالیت دارند براساس اطلاعات و دانش خود زمان احیای زمین را تشخیص می دهند که آیا احیا قبل از تصویب قانون ملی شدن جنگل ها در سال 1341 بوده و یا بعد از آن؟

چنانچه احیا قبل از سال 1341 بوده و شخصی حقیقی از زمین مربوطه دارای سند رسمی باشد براساس قانون تصویب شده زمین متعلق به آن شخص خواهد بود و اگر احیا بعد از سال 1341 باشد و شخصی بدون در دست داشتن سند رسمی ادعای مالکیت زمین مورد نظر را داشته این مورد نه تنها برای دادگاه قابل قبول نخواهد بود بلکه تصرف غیرقانونی نیز به شمار می آید و حتی برای آن مجازات نیز در نظر گرفته می شود. لذا بهتر است قبل از هر گونه اقدامی در این زمینه حتما با بهترین وکیل در تهران که در حوزه دعاوی اراضی ملی تجربه و دانش دارد مشاوره داشته باشید.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم  مطالب مفیدی در رابطه با وکیل اراضی ملی در اختیار شما قرار دهیم و 10 تا از بهترین وکیل اراضی ملی در تهران را نیز به شما معرفی کردیم تا به راحتی وکیل مورد نظر خود را بیابید. در صورتی که به هرگونه مشاوره در این زمینه نیاز دارید می توانید آن را با هر کدام از وکیل های ذکر شده در سایت وکیل چی در میان بگذارید.

اراضی ملی در بین کدام اراضی تقسیم بندی می‌شوند؟

از سال ۱۳۴۱ تمامی اراضی جنگل و بیشه‌ها به دولت تعلق گرفت. بنابراین افرادی که بیش از این دارای سند مالکیت بودند را دچار چالش کرده است.

تشخیص اراضی ملی از مستثنیات چگونه انجام می‌شود؟

چنانچه ملکی در حاشیه اراضی ملی قرار گرفته باشد یا سند آن برای قبل از سال ۱۳۴۱ باشد جز مستثنیات بوده و طبق قانون با آن برخورد می‌شود.

اسناد مورد نیاز برای اثبات مالکیت اراضی کدام است؟

اسناد و ادله با توجه به شرایط مختلف، متفاوت است. با این‌حال بسیاری از وکلا، مستند دعوا را سند مالکیت می‌دانند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا