وکیل

10 تا از بهترین وکیل تغییر کاربری اراضی در تهران⭐【آپدیت 1401】⚖️

در این مقاله قصد داریم ده تا از بهترین وکیل تغییر کاربری اراضی در تهران را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. رشد جمعیت و نیاز به در اختیار داشتن هر چه بیشتر امکانات رفاهی شهری موجب شده تا افراد با تغییر کاربری اراضی به سمت شهر نشینی روی آورند که این امر علاوه بر تاثیرات منفی و نابودی محیط زیست موجب می شود تا اقتصاد بخش کشاورزی نیز دستخوش تغییرات نامناسب قرار گیرد. لذا قانون گذار به منظور حمایت از کشاورزان و باغداران و به منظور حفظ کاربری اراضی اقدام به تصویب قوانینی در این زمینه نموده است. لذا در صورتی که قصد دارید زمین زراعی و یا باغ خود را تغییر کاربری دهید بایستی براساس چهارچوب قانون عمل نمایید لازم است که حتما قبل از هرگونه اقدامی با بهترین وکیل تغییر کاربری اراضی مشاوره داشته باشید.

بهترین وکیل تغییر کاربری اراضی در تهران کیست؟

وکیل تغییر کاربری اراضی به وکیلی گفته می شود که اطلاعات کاملی در مورد شرایط تغییر کاربری و همچنین انواع کاربری ها داشته باشد و بعد از اخذ پروانه وکالت پایه یک به صورت تخصصی در این حوزه شروع به فعالیت کرده باشد. در حقیقت بهترین وکیل تغییر کاربری اراضی در تهران به قوانین مرتبط با حفاظت اراضی و کمیسیون های آن اشراف کاملی دارد و می توانید باخیالی آسوده رسیدگی و پیگیری پرونده را به او بسپارید.

بهترین وکیل تغییر کاربری اراضی در تهران کیست؟

نحوه رسیدگی به درخواست تغییر کاربری اراضی

تغییر کاربری اراضی در روستاها براساس قوانین و ضوابط خاصی که از سوی وزارت جهاد کشاورزی تعیین شده انجام می گیرد و در صورتی که زمین زراعی و یا باغ مورد نظردر محدوده شهرها و شهرک ها واقع شده باشد متقاضی تغییر کاربری با مراجعه به بهترین وکیل تغییر کاربری اراضی در تهران درخواستی را به صورت کتبی تنظیم نموده و با ضمیمه مدارک و اسناد مربوطه آن را به دبیرخانه کمیسیونی سازمان کشاورزی در استان مربوطه تحویل می دهد.

کمیسیون بعداز بررسی درخواست مورد نظر و اخذ نظر از دیگر دستگاه های اجرایی مانند شهرداری بعداز گذشت 2 ماه از تاریخ ثبت درخواست، تصمیم  نهایی خود را به متقاضی و یا وکیل او اعلام می کند.

در صورتی که کمیسیون برای این درخواست رای مثبت داشته باشد نقشه و مشخصات کامل ملک را به اداره کل امور اقتصاد و دارایی به منظور تعیین قیت روز آن براساس تغییر کاربری جدید ارجاع می دهد که در نهایت با واریز 80 درصد ارزش روز زمین، مجوز تغییر کاربری ملک مورد نظر صادر می گردد.

ویژگی های بهترین وکیل تغییر کاربری اراضی در تهران

از مهم ترین ویژگی های بهترین وکیل در تهران در حوزه بررسی دعاوی تغییر کاربری اراضی می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  • بهترین کیل تغییر کاربری اراضی در تهران باید اطلاعات کاملی در مورد کلیه مسائل قانونی و حقوقی در جهت حفظ حق و حقوق موکل خود داشته باشد.
  • وکیل تغییر کاربری اراضی حرفه ای ترین و بهترین وکیل برای تحلیل و بررسی پرونده مربوطه می باشد.
  • برخورداری از مهارت های عملی در جهت پیش بردن پروسه دادرسی پرونده های تغییر کاربری اراضی در مراجع قضایی از دیگر ویژگی های بهترین وکیل در ایران در این زمینه می باشد.
  • بهترین وکیل تغییر کاربری اراضی در تهرل به واسطه تجربه ای که در این حوزه حقوقی دارد در مدت زمانی کوتاه انواع مدارک قانونی و قابل استناد برای پرونده را تهیه کرده و آن را به سرانجام می رساند.
ویژگی های بهترین وکیل تغییر کاربری اراضی در تهران

مدارک مورد نیاز برای تغییر کاربری اراضی

برای تهیه مدارک تغییر کاربری اراضی ممکن است پروسه زمانی طولانی طی شود از این رو به منظور تسریع در روند آن بهتر است انجام ین امور را به بهترین وکیل پایه یک دادگستری در تهران بسپارید. مدارک لازم برای تغییر کاربری به قرار ذیل است:

  • دریافت رای موافق اداره کل راه و شهرسازی استان مربوطه
  • جمع آوری استعلام از اداره ها ودستگاه های مرتبط با این نوع تغییر کاربری
  • ارائه مدارک و مستنداتی که دال بر مالک بودن شخص متقاضی باشد.
  • دریافت رای موافق اداره کل حفاظت و محیط زیست
  • تهیه موافقت اصولی
  • نقشه ساخت

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم  مطالب مفیدی در رابطه با وکیل تغییر کاربری اراضی در اختیار شما قرار دهیم و 10 تا از بهترین وکیل تغییر کاربری اراضی در تهران را نیز به شما معرفی کردیم تا به راحتی وکیل مورد نظر خود را بیابید. در صورتی که به هرگونه مشاوره در این زمینه نیاز دارید می توانید آن را با هر کدام از وکیل های ذکر شده در سایت وکیل چی در میان بگذارید.

چه مدارکی برای پرونده های تغییر کاربری لازم هستند؟

بسته به ماهیت طرح پرونده، مکان اجرا و نوع مجوز و یا موافقت نامه مدارک لازم متفاوت می باشند؛ برای اینکه بدانید برای تغییر کاربری ملکتان به چه مدارکی نیاز دارید با ما تماس بگیرید.

جرم تغییر کاربری باغات و اراضی زراعی تا چه زمانی استمرار دارد و مرور زمان آن چگونه محاسبه می شود؟

جرم تغییر کاربری باغات و اراضی تا زمانی استمرار دارد که ارکان مادی و معنوی آن موجود باشد و پس از آن رفع می گردد.

مجازات تغییر کاربری اراضی کشاورزی چیست؟

مجازات ها متفاوت است و در وهله ی اول تنها جریمه ای بالغ بر ۱ الی ۳ برابر ملک مورد نظر می باشد، در وهله ی دوم قلع و قمع بنای غیر مجاز و در وهله آخر نیز حبس دارد.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا