وکیل

10 تا از بهترین وکیل نفقه فرزند در تهران⭐【آپدیت 1401】⚖️

در این مقاله قصد داریم ده تا از بهترین وکیل نفقه فرزند در تهران را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. پدر و مادر در برابر فرزندان خود تکالیفی دارند که قابل حذف شدن نیست مانند ارث بردن فرزندان از والدین و هیچ کس نمی تواند آنان را از این حق محروم کند. نفقه نیز یکی دیگر از حقوقی است که قابل حذف شدن نیست و پرداخت آن وظیفه پدر است. زمانی که زوجین از هم جدا می شوند فرقی نمی کند که حضانت فرزند با کدام یک از والدین و یا هر شخص دیگری باشد بلکه با استناد به قانون مدنی پرداخت نفقه فرزند بر عهده پدر است و میزان آن براساس شرایط زندگی و شغل والدین تعیین می شود. برای پیگیری دعوی نفقه فرزند در مراجع قضایی بهتر است از بهترین وکیل نفقه فرزند کمک بگیرید.

بهترین وکیل نفقه فرزند در تهران کیست؟

بهترین وکیل خانواده در تهران که در حوزه دعاوی طلاق، مهریه، حضانت فرزندان و غیره فعالیت دارد در امور پیگیری و رسیدگی به پرونده های نفقه فرزند نیز از دانش حقوقی و تخصص کافی برخوردار می باشد. بهترین وکیل نفقه فرزند در تهران با تکیه بر اطلاعات و دانش حقوقی خود از حق و حقوق قانونی موکل خود دفاع می کند و با توجه به تجربه ای که در پیگیری این دعاوی دارد در کوتاه ترین زمان ممکن رای دادگاه را به نفع موکل خود دریافت خواهد کرد.

بهترین وکیل نفقه فرزند در تهران کیست؟

نفقه فرزند تا چه سنی بر عهده پدر است؟

با توجه به مواد قانونی که در این زمینه تصویب شده پدر موظف است تا زمانی که فرزندان او شغلی ندارند و از عهده امرار معاش و هزینه های خوراک، پوشاک، تحصیلات و درمان خود بر نمی آیند نفقه آن ها را پرداخت کند. البته به گفته بهترین وکیل نفقه فرزند آن گونه که در قانون ذکر شده نفقه فرزند پسر تا 18 سالگی بر عهده پدر می باشد و اگر بعد از آن پسر تحصیل دانشگاهی داشته باشد و یا این که به خدمت سربازی مشغول باشد پدر موظف است همچنان نفقه او را پرداخت نماید و نفقه فرزند دختر نیز تا زمانی که ازدواج نکرده و یا شغلی ندارد به عهده پدر خواهد بود.

اهمیت بهترین وکیل نفقه فرزند در تهران

از مهم ترین مزایای حضور بهترین وکیل پایه یک دادگستری در تهران در پرونده های نفقه فرزند می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  • بهره مندی از بهترین وکیل نفقه فرزند در تهران با توجه به دانش حقوقی که در این حوزه دارد موجب تسریع در روند پرونده می شود.
  • پیگیری درخواست نفقه فرزند در دادگاه توسط وکیل، نیاز به حضور موکل (زن و یا مرد) نخواهد بود و کلیه مراحل دادرسی توسط وکیل انجام می گیرد.
  • اگر پدر حاضر به پرداخت نفقه فرزند نشود بهترین وکیل نفقه در تهران از این مهارت برخوردار خواهد بود که با تکیه بر قانون برای جلب او اقدام نماید.
اهمیت بهترین وکیل نفقه فرزند در تهران

تعیین میزان نفقه فرزند چگونه است؟

دادگاه خانواده برای تعیین میزان نفقه فرزند پرونده مربوطه را به کارشناسان ارجاع می دهد و کارشناس نیز با بررسی و تحقیق در مورد شرایط زندگی و همچنین توانایی مالی شخصی که موظف به پرداخت نفقه است و همچنین در نظر گرفتن مخارج و هزینه های فرزند در حد متعارف میزان نفقه را تعیین می کند.

اگر پدر از پرداخت نفقه فرزند خود امتناع کند فرزند می تواند با مراجعه به بهترین وکیل نفقه در تهران از پدر خود در این زمینه شکایت کند و براساس ماده 53 قانون حمایت از خانواده اجرای نپرداختن نفقه فرزند شامل حبس تعزیری درجه 6 از 6 ماه الی 2 سال می شود البته قابل ذکر است که این جرم در زمره جرایم قابل گذشت قرار دارد.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم  مطالب مفیدی در رابطه با وکیل نفقه فرزند در اختیار شما قرار دهیم و 10 تا از بهترین وکیل نفقه فرزند در تهران را نیز به شما معرفی کردیم تا به راحتی وکیل مورد نظر خود را بیابید. در صورتی که به هرگونه مشاوره در این زمینه نیاز دارید می توانید آن را با هر کدام از وکیل های ذکر شده در سایت وکیل چی در میان بگذارید.

مادری که حضانت دو فرزند خود را به عهده دارد و همسر سابق او قادر به پرداخت مخارج فرزندان نیست، برای دریافت آن باید از چه کسی مطالبه کند؟

بر اساس ماده ۱۱۹۹ قانون مدنی پرداخت نفقه فرزند به ترتیب به عهده پدر، بعد پدربزرگ پدری، مادر، مادربزرگ پدری و پس از آن به عهده هم مادربزرگ مادری و پدربزرگ مادری است.

در صورتی که مادری مسئولیت حضانت فرزند را داشته باشد و شاغل هم باشد، نفقه به فرزند تعلق می‌گیرد؟

بله در هر صورت پرداخت مخارج کودک بر پدر واجب است.

میزان نفقه فرزند چگونه باید مشخص شود؟

دادگاه خانواده پرونده تعیین نفقه را به کارشناس ارجاع می‌دهد. کارشناس پس از ملاقات با زوجین وضعیت را بررسی می‌کند، در نهایت بر اساس رابطه پدر و مادر با آن فرزند و شرایط مالی پدر میزان آن را مشخص می‌کند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا