وکیل حقوقی

10 تا از بهترین وکیل شرکتی در تهران⭐【سال1403】⚖️

در این مقاله قصد داریم بهترین وکیل شرکتی در تهران را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. شرکت هایی که در حوزه های مختلف تجاری فعالیت دارند و معاملات و داد و ستدهای بزرگی انجام می دهند ممکن است در مسیرفعالیت خود با مشکلاتی مواجه شوند. لذا این شرکت ها به منظور جلوگیری از بروز هر گونه مسائل جدی و رفع مشکلات پیش رو لازم است از بهترین وکیل شرکتی که آگاهی و آشنایی کاملی با شرایط فعالیتی شرکت دارند کمک بگیرند. وکلای شرکتی دارای مهارت و تخصص کافی در حل و فصل مسائل کیفری، مالی و غیره می باشند و همکاری با آن ها می تواند شرکت های زیادی را به سمت موفقیت راهنمایی کند.

بهترین وکیل شرکتی در تهران کیست؟

وکیل شرکتی در واقع همان بهترین وکیل پایه یک دادگستری در تهران است که بر روی مسائل و قوانین مربوط به امور شرکت ها تمرکز کرده و با کلیه مسیرها و مراحل رسیدگی به امورات مربوط به این شرکت ها آشنایی کاملی دارد. بهترین وکیل شرکتی در تهران از تجربه و دانش کافی در تنظیم قراردادها و پیگیری پرونده های مالی و غیر مالی مربوط به شرکت برخوردار بوده و به مدیران شرکت در خصوص مسائل مختلف راهنمایی و مشاوره حقوقی ارائه می دهد.

بهترین وکیل شرکتی در تهران تنها در حوز امور شرکت ها فعالیت دارد و از پرداختن به سایر موضوعات حقوقی و کیفری خودداری می کند و به این دلیل تحت عنوان وکیل شرکتی شناخته ی شود.

بهترین وکیل شرکتی در تهران کیست؟

انواع وکیل شرکتی

شرکت های مختلفی به صورت خصوصی و دولتی در حال فعالیت های تخصصی هستند. از این رو وکلای شرکتی نیز بر همین اساس دارای انواع مختلفی می باشند. لذا مدیران شرکت ها باید با توجه به این نکته وکیل شرکتی متناسب با حوزه کاری خود را انتخاب و استخدام کنند.

انتخاب بهترین وکیل شرکتی در تهران تاثیر بسزایی در کاهش هزینه ها و تسریع پیشرفت پرونده های مربوط به شرکت مربوطه را دارد. برخی از متداول ترین انواع وکیل شرکتی به قرار ذیل است:

 • وکیل شرکتی تضامنی: شرکت های تضامنی برای حفظ بقای خود باید همواره تابع قوانین عمل کنند و در صورت نیاز به پرداخت بدهی های شرکت باید تمامی سهامداران در این مورد دخیل باشند. وکیل تضامنی در این مورد نقش موثری خواهد داشت و ضمن بررسی روند داخلی شرکت در سایر امور مانند بررسی قراردادها نیز دخالت مستقیمی دارد.

وکیل شرکتی حرفه ای که در شرکت های تضامنی فعالیت می کند به سهامداران در عقد و تنظیم قرارداد های قانونی با مشتریان کمک می کند و حتی در صورت هر گونه مشکل و کلاهبرداری، این وکلا با وارد آمدن کمترین میزان خسارت مشکل را حل و فصل می کنند.

 • وکیل شرکتی سهامی: قبل از هر چیز لازم است که بدانید شرکت های سهامی به دو نوع عام و خاص تقسیم می شوند که هر کدام از آن ها دارای قوانین و مقررات مختص به خود هستند. این شرکت ها نیز هر کدام برای پیشبرد اهداف خود و جلوگیری از هر گونه مشکلات قانونی و خسارت های جبران ناپذیر به وکیل شرکتی نیاز دارند. مشورت مدیران شرکت های سهامی با بهترین وکیل شرکتی در تهران می تواند در نحوه عملکرد مثبت شرکت تاثیر بسزایی داشته باشد. با توجه به تعداد سهامداران زیادی که در شرکت های سهامی فعالیت دارند از این رو باید از وکیل شرکتی حرفه ای که اطلاعات دقیقی از قوانین حقوقی دارد بهره مند باشید تا ضمن جلوگیری از ضرردهی شرکت موجب عملکرد صحیح آن نیز شود.
 • وکیل شرکتی مسئولیت محدود: این شرکت نیز پیرو قوانین خاصی فعالیت می کند و موجب شده تا در میان سرمایداران طرفداران زیادی داشته باشد. یکی از قوانین شرکت مسئولیت محدود این است که در صورت بروز هر گونه ضرردهی تنها مقصرین آن خسارت خواهند دید. لذا بهترین وکیل شرکتی در تهران باید در جریان تمام امور و قوانین مختص به این شرکت باشد.

هزینه وکیل شرکتی

وکیل شرکت موظف به انجام امور قانونی و حقوقی شرکت است. در واقع شرکت های تجاری، دولتی و خصوصی در مباحث حقوقی خود می بایست وکیل متخصصی را استخدام نمایند. قانون در این شرایط از مدیر عامل شرکت می خواهد که پاسخگو باشد، اما مدیر عاملان چنین شرکت هایی فرصت و همچنین اطلاعات حقوقی برای چنین مواردی را ندارند. در نتیجه اقدام به استخدام وکیل می کنند.

حق الوکاله ای که وکیل شرکت دریافت می کند شامل هزینه های امور حقوقی، مشاوره ها و سفرهایی است که وی برای پیگیری امور شرکت انجام می دهد. مدیر عامل و یا نماینده شرکت با وکیل نسبت به رقم دست مزد به توافق می رسند. اما اصول کلی آن همانند دست مزدی است که وکلا برای پیگیری پرونده ها دریافت می کنند اما باید در محدوده تعرفه های تعیین شده باشد. اگر دعاوی مطروحه مالی باشد، درصد مشخصی از ارزش مال مورد دعوا به وکیل تعلق می گیرد که طبیعتا با افزایش این ارزش دست مزد هم بیشتر می شود. در مورد دعاوی کیفری و سایر موارد حقوقی نیز حق الوکاله ای که منطبق با حداقل و یا حداکثر تعرفه تعیین شده و رضایت طرفین باشد تعیین و پرداخت می گردد.

10 تا از بهترین وکیل شرکتی در تهران به همراه آدرس دفتر وکالت عبارتند از:

نام وکیلآدرس دفتر وکالت
ابوالفضل مهرانفرتهران ،میدان هروی ،ابتدای بلوار پناهی نیا
علی نیکجوزعفرانیه، مقدس اردبیلی، اول خیابان شاد آور، برج شاداور
المیرا شیخی طامهتهران، بزرگراه جلال آل احمد، بعد از پل آزمایش
محمد مهدی گودرزتهران، خیابان پاسداران، پایین تر از سه راه ضرابخانه، کوچه1
منصور زمانیتهران، فلکه اول تهرانپارس، چهارراه تیرانداز

10 تا از بهترین وکیل شرکتی در تهران را بشناسید!

ابوالفضل مهرانفر

ابوالفظل مهرانفر

آقای ابوالفضل مهرانفر وکیل پایه یک دادگستری، مشاور حقوقی، دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی با 6 سال سابقه وکالت و متخصص در انواع دعاوی حقوقی، کیفری (مواد مخدر و جرایم اقتصادی)، خانواده، ملکی و … هستند.

جهت اعطای وکالت و بهره مندی از خدمات مشاوره آقای ابوالفضل مهرانفر، با شماره زیر تماس بگیرید:

تلفن دفتر: 02128638
تلفن همراه: 09127326110
آدرس دفتر: تهران ،میدان هروی ،ابتدای بلوار پناهی نیا پلاک174 واحد6

علی نیکجو

دکتر علی نیکجو بهترین وکیل ملکی در زعفرانیه

آقای علی نیکجو وکیل پایه یک دادگستری، مشاور حقوقی، دارای 20 سال سابقه کار در حرفه وکالت، دوره دکترای حقوق بین الملل دارند و یکی از وکلای متخصص در زعفرانیه می باشند.

برخی از تخصص ایشان:

 • متخصص در پرونده های حقوقی (ملکی و پولی بانکی و سرقفلی)
 • متخصص در پرونده های کیفری (جرایم اقتصادی و کلاهبرداری و قتل)
 • انجام کلیه خدمات امور حقوق داخلی و بین المللی
 • تنظیم قراردادهای تجاری و پیمانکاری

جهت اعطای وکالت و بهره مندی از خدمات مشاوره آقای علی نیکجو، با شماره زیر تماس بگیرید:

تلفن دفتر: 02191098920
تلفن همراه: 09123644247
آدرس دفتر: 
زعفرانیه، مقدس اردبیلی، اول خیابان شاد آور، برج شاداور، طبقه ۲، واحد۵

وب سایت: alinikjou.com

المیرا شیخی طامه

المیرا شیخی طامه

المیرا شیخی طامه وکیل پایه یک با 13 سال سابقه وکالت در پیگیری و رسیدگی به دعاوی حقوقی می باشند. ایشان پروانه وکالت خود را از کانون وکلای دادگستری اخذ نمودند و به صورت تخصصی در حوزه پرونده ها و امورات مربوط به شرکت ها شروع به فعالیت کردند و اکنون نیز به عنوان یکی از بهترین وکیل شرکتی در تهران معرفی می شوند. درصد قابل توجهی از پرونده های ایشان با موفقیت به پایلن رسیده و سبب جلب رضایت موکلین شده است.

تخصص و مهارت:

 • 13 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی
 • مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: تهران، بزرگراه جلال آل احمد، بعد از پل آزمایش، پلاک 195، طبقه 2

محمد مهدی گودرز

محمدمهدی گودرز

محمدمهدی گودرز وکیل پایه یک و عضو مرکز وکلای قوه قضایی در تهران می باشند. ایشان در زمینه رسیدگی و پیگیری دعاوی حقوقی خانواده، ملکی، امور ثبتی و قراردادهای شرکتی بیش از 10 سال سابقه وکالت دارند و با مهارت و تسلط بر قوانین مربوط به این حوزه حقوقی به عنوان یکی از وکلای شرکتی حرفه ای و باتجربه معرفی می شوند.

تخصص و مهارت:

 • 10 سال سابقه وکالت
 • عضو مرکز وکلا قوه قضایی
 • مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: تهران، خیابان پاسداران، پایین تر از سه راه ضرابخانه، کوچه1 کرمی، پلاک 12، واحد 4

منصور زمانی

منصور زمانی

منصور زمانی وکیل پایه یک و کارشناس ارشد حقوق خصوصی در تهران هستند. ایشان پروانه وکالت خود را از کانون وکلای دادگستری اخذ نمودند و در زمینه رسیدگی و پیگیری قراردادهای شرکتی و ارائه مشاوره های تخصصی شروع به فعالیت کردند و اکنون بیش از 15 سال سابقه وکالت در این حوزه حقوقی را در کارنامه کاری خود به ثبت رسانده اند.

تخصص و مهارت:

 • 15 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی
 • مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: تهران، فلکه اول تهرانپارس، چهار راه تیرانداز، ضلع جنوب شرقی چهارراه، جنب سونوگرافی مرکزی تهرانپارس، پلاک 116، طبقه 4، واحد 18

مسعود صالحی فر

مسعود صالحی فر

مسعود صالحی فر یکی از وکلای پایه یک در تهران هستند. ایشان 12 سال سابقه وکالت در زمینه دعاوی حقوقی و شرکتی را دارند و تاکنون پرونده های زیادی را در این حوزه به نتیجه مثبت و دلخواه موکلین حقوقی خود رسانده اند. ایشان با به کار گیری اطلاعات حقوقی و همچنین تجارب خود، سابقه درخشانی را به ثبت رسانده اند. راهنمایی های آقای صالحی فر، سبب حل مشکلات برخی از مراجعین و موکلین ایشان شده است.

تخصص و مهارت:

 • 12 سال سابقه وکالت
 • عضو مرکز وکلا قوه قضایی
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی

آدرس: تهران، رودهن، خیابان وصال، جنب دادگاه عمومی بخش رودهن

مینو عبدالهی

مینو عبداللهی

مینو عبدالهی با 9 سال سابقه وکالت به عنوان یکی از بهترین وکیل شرکتی در تهران شناخته می شوند. ایشان پروانه وکالت پایه یک خود را از مرکز وکلای قوه قضایی اخذ نمودند و در زمینه دعاوی و امورات حقوقی مربوط به شرکت ها به صورت تخصصی شروع به فعالیت کردند.

 از دیگر سوابق خانم عبدالهی می توان مشاور حقوقی شرکت کاشی و سرامیک گیلانا، مشاور حقوقی شرکت پرتو کوره القایی تپکا، مشاور حقوقی شرکت جهاد تحقیقات آب و انرژی، کارشناسی ارشد حقوق خصوصی را نام برد.

  تخصص و مهارت:

 • 9 سال سابقه وکالت
 • عضو مرکز وکلا قوه قضایی
 • مشاور حقوقی شرکت کاشی و سرامیک گیلانا
 • مشاور حقوقی شرکت پرتو کوره القایی تپکا
 • مشاور حقوقی شرکت جهاد تحقیقات آب و انرژی
 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی

آدرس: تهران، شهر ری، خیابان 24 متری، خیابان مسلم ابن عقیل، پلاک 81، طبقه سوم

زهرا اسلامی قلیچی

زهرا اسلامی قلیچی

زهرا اسلامی قلیچی وکیل پایه یک و عضو کانون وکلای دادگستری در تهران می باشند. ایشان در حوزه های مختلف حقوقی و تنظیم قراردادهای شرکتی بیش از 5 سال سابقه وکالت دارند و جزو یکی از وکلای حرفه ای و با تجربه در این حوزه معرفی می شوند. ایشان سابقه موفقیت در پرونده های حوزه های مختلف را در کارنامه کاری خود دارند. اخلاق حرفه ای، تعهد، مسئولیت پذیری و پشتکار از ویژگی های این وکیل با تجربه است که سبب جلب اعتماد مردم شده است.

تخصص و مهارت:

 • 5 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • مسلط به زبان انگلیسی

آدرس: تهران، خیابان شهید بهشتی، ابتدای خالد اسلامبولی، نبش کوچه یکم، پلاک 7، طبقه اول، واحد 36

رحمت اله فیاضی

رحمت اله فیاضی

رحمت اله فیاضی وکیل پایه یک و رئیس امور مالی قوه قضائیه در تهران می باشند. ایشان پروانه وکالت خود را از کانون وکلای دادگستری اخذ نمودند و بیش از 3 سال سابقه وکالت در زمینه امور حقوقی مربوط به شرکت ها به صورت تخصصی را دارند و به عنوان مشاور حقوقی استارت اپ ها نیز فعال هستند. سابقه درخشان ایشان و تعداد بالای پرونده های موفق موجود در کارنامه کاری ایشان نشانه تسلز بر قوانین و آشنایی با روال کار مراجع قضایی است.

  تخصص و مهارت:

 • 3 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • رئیس امورمالی قوه قضاییه
 • مشاور حقوقی استارت اپ ها

آدرس: تهران، خیابان دماوند، بین سبلان و وحیدیه، بالای فروشگاه رفاه، مجتمع پزشکان شهریار، طبقه 3، واحد 28

آیدا محققین

آیدا محققین

آیدا محققین وکیل پایه یک و عضو کانون وکلای دادگستری در تهران هستند. ایشان در زمینه رسیدگی به پرونده ها و امورات حقوقی مربوط به شرکت ها به صورت تخصصی فعالیت دارند و در این حوزه علاوه بر وکالت و پیگیری پرونده های حقوقی این شرکت ها در مراجع قضایی، در تنظیم قرارداد و ارائه مشاوره به کارکنان و سهامداران نیز فعالیت دارند.

تخصص و مهارت:

 • 3 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: تهران، کارگر شمالی (امیر آباد شمالی)، خیابان هفتم، پلاک 33، طبقه چهارم،  واحد 19

نقش وکیل شرکتی چیست؟

اولین نقش بهترین وکیل شرکتی در تهران این است که راهنمایی های لازم را به موکلین خود در مورد مسئولیت ها و وظایفی که در شرکت دارند براساس چارچوب قوانین ارائه دهد. وقتی که یک وکیل در یک شرکت استخدام می شود به عنوان نماینده آن شرکت محسوب شده و وظیفه و حیطه فعالیتی او با کارکنان و سهامداران شرکت تفاوت دارد.

شرکت به عنوان یک نهاد حقوقی موظف است که فعالیت های تجاری خود را طبق قوانین تعیین شده در کشور انجام دهد و با توجه به زیاد و پیچیده بودن این قوانین از این رو حضور یک وکیل حرفه ای در تمامی مراحل فعالیت های شرکت مانند جلسات سالانه سهامداران، عقد و تنظیم قرارداد با مشتریان و دیگر شرکت های تجاری الزامی می باشد.

نقش وکیل شرکتی چیست؟

مهارت های مورد نیاز برای بهترین وکیل شرکت در تهران

یکی از فعالیت های روزمره که در شرکت ها برای انجام فعالیت های تجاری انجام می شود برگزاری جلسات است که بهترین وکیل شرکتی در تهران باید از مهارت لازم در زمینه برقراری ارتباط و مذاکره در این جلسات برخوردار باشد.

حوزه فعالیتی شرکت ها موارد زیادی از قوانین حقوقی نظیر موضوعات نظارتی و تجاری را در بر می گیرد لذا وکیل شرکتی باید در تمامی زمینه های مختلف حقوقی مرتبط با فعالیت شرکت کسب اطلاع کند و از جدیدترین تغییرات در قوانین مرتبط با حوزه تخصصی خود مطلع باشد که برای این منظور می توان قوانین مربوط به اوراق بهادار را مثال زد.

مشتریان شرکت ها ممکن است شامل تعداد زیادی از صنایع مختلف باشند از این رو لازم است که بهترین وکیل شرکتی در تهران درمورد نکات و قوانین و مقررات مربوط به این صنایع نیز آگاهی کاملی داشته باشد.

وکلای شرکتی باید در صورت مواجه به موضوعات تخصصی که در مورد آن مهارت و اطلاع ندارند با سایر وکلای ارتباط برقرار کنند و اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایند.

 کلام آخر

در این مقاله ما تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم بهترین وکیل شرکتی در تهران را به شما عزیزان معرفی کنیم. البته قابل ذکر است که وکلای نامبرده صرفا جهت معرفی بوده و برای انتخاب هر کدام از آن ها لازم است که تحقیق و پرس و جو کنید. از این که تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما کمال تشکر را داریم. در صورت هرگونه انتقاد و پیشنهاد می توانید از طریق سایت وکیل چی با ما در ارتباط باشید.

چرا شرکت به وکلای حرفه‌ای نیاز دارد؟

از آنجایی‌که شرکت‌ها در طول عقد معاملات خود با رقبا و مشتریان مختلفی در گفت‌وگو هستند و درعین‌حال باید به قوانین جامعه نیز احترام بگذارند، وکیل شرکت نقش اساسی در کنترل موارد فوق دارد.

دستمزد وکیل شرکت چقدر است؟

حقوق و دستمزد وکیل شرکت بستگی به میزان ساعت حضور، نوع شرکت و … متفاوت است.

مزیت داشتن وکیل شرکت چیست؟

می تواند در ساختار و برنامه ریزی کسب و کارشما برای پیشرفت و انتخاب راه درست کمک کند.

5/5 - (2 امتیاز)

رقیه فتاحی

رقیه فتاحی هستم، لیسانس کامپیوتر دارم و بخاطر علاقه ای که به مسائل حقوقی و نویسندگی دارم، از سال 1398 کار محتوانویسی انجام می دهم و سعی می کنم اطلاعات حقوقی خودم را به روز کنم تا در سایت وکیل چی اطلاعات مفید و جدیدی را در اختیار کاربران قرار دهم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 7 =

دکمه بازگشت به بالا