وکیل کیفری

10 تا از بهترین وکیل قصاص در تهران⭐【سال1403】⚖️

در این مقاله قصد داریم ده تا از بهترین وکیل قصاص در تهران را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. قصاص در لغت به معنای پاداش کار بد است و از نظر حقوقی مجازات جنایتی است که از طرف مجرم به شخص دیگر وارد شده باشد. قصاص در زمره جرم های قابل بخشش نیز قرار دارد و برای جرایم عمدی می باشد. اگر کسی به دفاع از خود و به صورت غیر عمد موجب مرگ فردی دیگر شود حکم قصاص برای او صادر نمی شود. در قانون کیفری به قصاص عضو و قصاص نفس پرداخته شده است و کمک گرفتن از بهترین وکیل قصاص در این دعاوی بسیار حائز اهمیت می باشد.

بهترین وکیل قصاص در تهران چه کسی است؟

وکیل قصاص به کسی گفته می شود که تخصص و دانش کاملی در پیگیری پرونده های کیفری دارد و موجب کاهش هر گونه خسارت مالی و جانی برای موکل خود می شود. بهترین وکیل کیفری در تهران به تمامی افرادی که به هر نحوی درگیر پرونده های قصاص شده اند کمک می کند تا نتایج مساعدی را در جریان پرونده دریافت کنند.

بهترین وکیل قصاص در تهران با تجربه  و تسلطی که بر قوانین دارد و همچنین از طریق ارائه مشاوره به موکلین خود موجب تسریع روند پرونده شده و از اطاله دادرسی جلوگیری می کند.

بهترین وکیل قصاص در تهران چه کسی است؟

ادله اثبات قصاص چیست؟

 • اقرار شخص متهم، ساده ترین راه برای اثبات جرم صورت گرفته اعتراف شخص متهم بر علیه خود است.
 • شهادت اشخاص، علاوه برطرفین دعوا، شهادت اشخاص دیگر که در صحنه جرم حضور داشته اند نیز یکی دیگر از روش های اثبات جرم است. که برای جرم هایی مانند قتل و یا هر گونه آسیب جسمی که حکم آن در قانون کیفری قصاص تعیین شده شهادت دو مرد عاقل و بالغ لازم است و برای جرم های غیرعمد شهادت زنان نیز قابل قبول می باشد.
 • قسامه، سوگندهای متهم و یا شاکی نزد قاضی نیز روش دیگر برای اثبات قصاص است.
 • علم قاضی، قاضی براساس ادله و مستنداتی که در پرونده موجود است می تواند یقین حاصل کند که جرم توسط متهم پرونده صورت گرفته یا خیر.

10 تا از بهترین وکیل قصاص در تهران به همراه آدرس دفتر وکالت عبارتند از:

نام وکیلآدرس دفتر وکالت
دکتر محمد تقی زادهتهران، بلوار اصلی سعادت آباد، خیابان 32، ساختمان خانه سبز
سید علیرضا سیدآقاییتهران، میدان نبوت، خیابان جویبار غربی، پلاک 75
جواد رستمیتهران، مهرآباد جنوبی، خیابان رجبی، کوچه اردیبهشت
مینو عبدالهیتهران، شهرری، خیابان 24 متری، خیابان مسلم ابن عقیل
مهدی جلالیانتهران، سعادت آباد، سرو غربی، برج سروناز

10 تا از بهترین وکیل قصاص در تهران را بشناسید!

دکتر محمد تقی زاده

محمد تقی زاده

دکتر محمد تقی زاده ، وكيل پايه يك دادگستري و مشاور حقوقی در شهر تهران ، عضو کانون وکلای دادگستری مرکز و از بهترین ، موفق ترین و با تجربه ترین وکلای تهران و فارغ التحصیل از دانشگاه دولتی علامه طباطبایی تهران می باشند.

تخصص ایشان در دعاوی و پرونده های قصاص است و پرونده های متعددی در این زمینه در دادسرای جرائم جنایی ( ناحیه 27 ) تهران و دادگاه کیفری یک تهران و دیوان عالی کشور در دست اقدام دارند.

صبر ، حسن سابقه ، صداقت ، پاسخگویی ، دقت نظر در اظهارات مراجعین و ارائه راه حل مطلوب و پیگیری مجدانه در پرونده‌های وکالتی سبب گردیده تا ایشان در زمره وکلای خوشنام کشور قرار گیرند. در کارنامه شغلی دکتر محمد تقی زاده ، سابقه وکالت در پرونده های کلان و جنجالی مشاهده می گردد. ایشان مقالات علمی و پژوهشی و ارائه مقاله در همایش های ملی و کشوری را در رزومه خویش دارند.

جالب آنکه اعضای خانواده دکتر محمد تقی زاده نیز حقوقدان بوده و برادر و پدر ایشان نیز از وکلای خوشنام پایه یک دادگستری می باشند. پدر دکتر محمد تقی زاده فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه ملی ایران ( شهید بهشتی ) پیش از انقلاب می باشد و بیش از 50 سال سابقه کار حقوقی دارد.

در صورت نیاز هموطنان در اقصی نقاط ایران به تنظیم هر گونه دادخواست ، شکواییه ، لایحه و قرارداد و … آقای دکتر محمد تقی زاده پس از مشاوره تلفنی و شنیدن اظهارات شما و بررسی مدارک از طریق ایمیل یا پیام رسان های مجازی ، بر اساس خواست شما نسبت به تنظیم و ارسال متون مورد نیاز شما اقدام می نماید.

جهت پذیرش وکالت یا انجام مشاوره تلفنی یا حضوری با دکتر محمد تقی زاده می‌توانید با شماره‌ های زیر تماس برقرار نمایید :

تلفن همراه دکتر محمد تقی زاده بهترین وکیل ایران جهت اخذ مشاوره تلفنی : 09121722464

شماره تلفن دفتر جهت اخذ وقت مشاوره حضوری : 02186127228 – 02186129690

آدرس دفتر وکالت : تهران ، بلوار اصلی سعادت آباد ، نبش خیابان 32 ، پلاک 116 ، ساختمان خانه سبز ، طبقه دوم ، واحد 4

سید علیرضا سیدآقایی

سید علیرضا سیدآقایی

سید علیرضا سیدآقایی وکیل پایه یک و عضو کانون وکلای دادگستری در تهران هستند. ایشان 8 سال سابقه وکالت در پیگیری پرونده های مربوط به قصاص را دارند و بر قوانین مربوط به این دعاوی کاملا مسلط می باشند.

تخصص و مهارت:

 • 8 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • مدیرکل حقوقی و قضایی دستگاه اجرایی کشور
 • کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی
 • مسلط به زبان انگلیسی

آدرس: تهران، میدان نبوت، خیابان جویبار غربی، پلاک 75، طبقه 4

جواد رستمی

جواد رستمی

جواد رستمی وکیل پایه یک دادگستری و یکی از بهترین وکیل قصاص در تهران می باشند و تخصص و تسلط کاملی بر قوانین آن دارند. ایشان با 14 سال سابقه وکالت در حوزه های مختلف دیگر نظیر دعاوی ملکی، کیفری، خانواده، امور ثبتی و غیره نیز فعال می باشند.

تخصص و مهارت:

 • 14 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: تهران، مهرآباد جنوبی، خیابان رجبی، کوچه اردیبهشت، پلاک 2، زنگ 3

مینو عبدالهی

مینو عبدالهی

مینو عبدالهی وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای قوه قضایی در تهران می باشند. ایشان 9 سال سابقه فعالیت حرفه ای در دعاوی قصاص را دارند و با تسلط بر قوانین مربوطه و ارائه بهترین ادله و دفاعیه پرونده را به نتیجه مطلوبی می رساند.

تخصص و مهارت:

 • 9 سال سابقه وکالت
 • عضو مرکز وکلا قوه قضایی
 • مشاور حقوقی شرکت کاشی و سرامیک گیلانا
 • مشاور حقوقی شرکت پرتو کوره القایی تپکا
 • مشاور حقوقی شرکت جهاد تحقیقات آب و انرژی
 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی

آدرس: تهران، شهرری، خیابان 24 متری، خیابان مسلم ابن عقیل، پلاک 81، طبقه سوم

مهدی جلالیان

مهدی جلالیان

مهدی جلالیان یکی از وکلای پایه یک و عضو کانون وکلای دادگستری در تهران هستند. ایشان 2 سال سابقه وکالت در دعاوی کیفری را دارند و در زمینه دعاوی قصاص نیز از تخصص و تبحر لازم برخوردار می باشند.

تخصص و مهارت:

 • 2 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: تهران، سعادت آباد، سرو غربی، ضلع جنوب غربی چهارراه سرو، جنب بانک سپه، برج سروناز، پلاک 72، طبقه 5، واحد 22 شمالی

محسن حاجی سلطانی

محسن حاجی سلطانی

محسن حاجی سلطانی وکیل پایه یک، عضو کانون وکلای دادگستری و کارشناس ارشد مجموعه حقوق می باشند. ایشان 6 سال سابقه وکالت و پیگیری دعاوی مختلف حقوقی و کیفری در تهران را دارند و پرونده های قصاص را نیز می پذیرند.

تخصص و مهارت:

 • 6 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • کارشناس ارشد مجموعه حقوق

آدرس: تهران، خیابان پاسداران، بین بوستان 9 و 10، ساختمان پاسارگاد، پلاک 289، طبقه 2، واحد 4

دکتر محمد مهاجری

دکتر محمد مهاجری

دکتر محمد مهاجری وکیل پایه یک دادگستری و یکی از بهترین وکیل قصاص در تهران می باشند. ایشان دارای مدرک دکتری حقوق عمومی و به عنوان مدرس دانشگاه نیز فعالیت می کنند و در پیگیری دعاوی قصاص به عنوان یکی از وکلای باتجربه و با تبحر بالا شناخته می شوند.

تخصص و مهارت:

 • 5 سال سابقه وکالت
 • مدرس دانشگاه
 • مولف 30 اثر حقوقی و مجموعه قوانین و مقرارت حقوقی
 • کارشناس حقوقی صدا و سیما
 • دکتری حقوق عمومی

آدرس: تهران، نازی آباد، ضلع شمالی میدان بهمنیار، پلاک 15، ساختمان پریا، واحد 6

علیرضا نصیرزاده

علیرضا نصیرزاده

علیرضا نصیرزاده وکیل پایه یک دادگستری در تهران می باشند. ایشان پروانه وکالت خود را با کسب نمره قبولی در آزمون اختبار از کانون وکلای دادگستری اخذ نمودند و یکی از وکلای با تجربه در حوزه دعاوی قصاص می باشند.

 تخصص و مهارت:

 • 4 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی
 • مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: تهران، اسلامشهر، شهرک واوان، بلوار مدرس، خیابان گلریز، مجتمع بوستان فرهنگ، بلوک سعدی، واحد 1

ویژگی های بهترین وکیل قصاص در تهران

بهترین وکیل در تهران که در زمینه پرونده های قصاص فعالیت دارد دارای ویژگی های متعددی می باشد که برخی از مهم ترین آن ها به قرار ذیل است:

 • بهترین وکیل قصاص در تهران براساس دانش حقوقی بسیارخوبی که از آن برخوردار است پرونده های قصاص را مورد بررسی و حل و فصل قرار می دهد و از مشکلات مربوط به این پرونده ها جلوگیری به عمل می آورد.
 • بهترین وکیل در ایران به دلیل تجریباتی که در پیگیری پرونده های کیفری قصاص داشته با روند دادرسی آشنایی کاملی داشته و به موکلین خود با ارائه راهنمایی های مناسب کمک می کند.
 • بهترین وکیل قصاص در تهران اسناد حقوقی لازم در جریان پرونده را جمع آوری کرده و جهت احقاق حقوق و یا برای کاهش مجازات به نفع موکل خود به دادگاه ارائه می دهد.
ویژگی های بهترین وکیل قصاص در تهران

اهمیت وکیل در پرونده های قصاص

با توجه به این که ممکن است قاضی پرونده در مواردی برای قصاص متهم پرونده که بی گناه است حکم اعدام را صادر کند لذا بهره مندی از وجود بهترین وکیل قصاص در تهران کاملا ضرورت دارد زیرا وکیل براساس تجربیات خود در این حوزه می تواند از حقوق موکل خود دفاع کرده و با ارائه ادله و مستندات لازم به دادگاه به قاضی پرونده در صدور حکمی عادلانه کمک کند.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم  مطالب مفیدی در رابطه با وکیل قصاص در اختیار شما قرار دهیم و 10 تا از بهترین وکیل قصاص در تهران را نیز به شما معرفی کردیم تا به راحتی وکیل مورد نظر خود را بیابید. در صورتی که به هرگونه مشاوره در این زمینه نیاز دارید می توانید آن را با هر کدام از وکیل های ذکر شده در سایت وکیل چی در میان بگذارید.

خانواده مقتول در چه شرایطی باید دیه قاتل را پرداخت کنند؟

در قانون مجازات اسلامی در صورتی كه مقتول زن و قاتل مرد باشد برای اجرای قصاص مرد باید تفاضل دیه یعنی نصف دیه را به ورثه قاتل پرداخت نمایند. یعنی اینكه برای اجرای حكم قصاص و اعدام یك مرد قاتل، باید نصف دیه از سوی اولیا دم مقتوله به قاتل پرداخت گردد.

اگر والدین به نیت تنبیه فرزند، او را بزنند و باعث مرگ او شود، چه نوع قتلی می باشد؟

در این کار والدین قصد کشتن فرزند خود را ندارند اما با تنبیه نادرست خود، به صورت اتفاقی باعث مرگ او می‌شوند. لذا به دلیل نداشتن قصد، قتل شبه عمد می باشد.

موارد سقوط قصاص کدام است؟

از مهم ترین موارد سقوط قصاص می توان به گذشت اولیای دم، مطالبه دیه، از بین رفتن محل قصاص، وجود شک و شبهه اشاره کرد.

4/5 - (2 امتیاز)

رقیه فتاحی

رقیه فتاحی هستم، لیسانس کامپیوتر دارم و بخاطر علاقه ای که به مسائل حقوقی و نویسندگی دارم، از سال 1398 کار محتوا نویسی تحت وب انجام می دهم و سعی می کنم اطلاعات حقوقی خودم را به روز کنم تا در سایت وکیل چی اطلاعات مفید و جدیدی را در اختیار کاربران قرار دهم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − دو =

دکمه بازگشت به بالا