وکیل

10 تا از بهترین وکیل قصاص در تهران⭐【آپدیت 1401】⚖️

در این مقاله قصد داریم ده تا از بهترین وکیل قصاص در تهران را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. قصاص در لغت به معنای پاداش کار بد است و از نظر حقوقی مجازات جنایتی است که از طرف مجرم به شخص دیگر وارد شده باشد. قصاص در زمره جرم های قابل بخشش نیز قرار دارد و برای جرایم عمدی می باشد. اگر کسی به دفاع از خود و به صورت غیر عمد موجب مرگ فردی دیگر شود حکم قصاص برای او صادر نمی شود. در قانون کیفری به قصاص عضو و قصاص نفس پرداخته شده است و کمک گرفتن از بهترین وکیل قصاص در این دعاوی بسیار حائز اهمیت می باشد.

بهترین وکیل قصاص در تهران چه کسی است؟

وکیل قصاص به کسی گفته می شود که تخصص و دانش کاملی در پیگیری پرونده های کیفری دارد و موجب کاهش هر گونه خسارت مالی و جانی برای موکل خود می شود. بهترین وکیل کیفری در تهران به تمامی افرادی که به هر نحوی درگیر پرونده های قصاص شده اند کمک می کند تا نتایج مساعدی را در جریان پرونده دریافت کنند.

بهترین وکیل قصاص در تهران با تجربه  و تسلطی که بر قوانین دارد و همچنین از طریق ارائه مشاوره به موکلین خود موجب تسریع روند پرونده شده و از اطاله دادرسی جلوگیری می کند.

بهترین وکیل قصاص در تهران چه کسی است؟

ادله اثبات قصاص چیست؟

  • اقرار شخص متهم، ساده ترین راه برای اثبات جرم صورت گرفته اعتراف شخص متهم بر علیه خود است.
  • شهادت اشخاص، علاوه برطرفین دعوا، شهادت اشخاص دیگر که در صحنه جرم حضور داشته اند نیز یکی دیگر از روش های اثبات جرم است. که برای جرم هایی مانند قتل و یا هر گونه آسیب جسمی که حکم آن در قانون کیفری قصاص تعیین شده شهادت دو مرد عاقل و بالغ لازم است و برای جرم های غیرعمد شهادت زنان نیز قابل قبول می باشد.
  • قسامه، سوگندهای متهم و یا شاکی نزد قاضی نیز روش دیگر برای اثبات قصاص است.
  • علم قاضی، قاضی براساس ادله و مستنداتی که در پرونده موجود است می تواند یقین حاصل کند که جرم توسط متهم پرونده صورت گرفته یا خیر.

ویژگی های بهترین وکیل قصاص در تهران

بهترین وکیل در تهران که در زمینه پرونده های قصاص فعالیت دارد دارای ویژگی های متعددی می باشد که برخی از مهم ترین آن ها به قرار ذیل است:

  • بهترین وکیل قصاص در تهران براساس دانش حقوقی بسیارخوبی که از آن برخوردار است پرونده های قصاص را مورد بررسی و حل و فصل قرار می دهد و از مشکلات مربوط به این پرونده ها جلوگیری به عمل می آورد.
  • بهترین وکیل در ایران به دلیل تجریباتی که در پیگیری پرونده های کیفری قصاص داشته با روند دادرسی آشنایی کاملی داشته و به موکلین خود با ارائه راهنمایی های مناسب کمک می کند.
  • بهترین وکیل قصاص در تهران اسناد حقوقی لازم در جریان پرونده را جمع آوری کرده و جهت احقاق حقوق و یا برای کاهش مجازات به نفع موکل خود به دادگاه ارائه می دهد.
ویژگی های بهترین وکیل قصاص در تهران

اهمیت وکیل در پرونده های قصاص

با توجه به این که ممکن است قاضی پرونده در مواردی برای قصاص متهم پرونده که بی گناه است حکم اعدام را صادر کند لذا بهره مندی از وجود بهترین وکیل قصاص در تهران کاملا ضرورت دارد زیرا وکیل براساس تجربیات خود در این حوزه می تواند از حقوق موکل خود دفاع کرده و با ارائه ادله و مستندات لازم به دادگاه به قاضی پرونده در صدور حکمی عادلانه کمک کند.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم  مطالب مفیدی در رابطه با وکیل قصاص در اختیار شما قرار دهیم و 10 تا از بهترین وکیل قصاص در تهران را نیز به شما معرفی کردیم تا به راحتی وکیل مورد نظر خود را بیابید. در صورتی که به هرگونه مشاوره در این زمینه نیاز دارید می توانید آن را با هر کدام از وکیل های ذکر شده در سایت وکیل چی در میان بگذارید.

خانواده مقتول در چه شرایطی باید دیه قاتل را پرداخت کنند؟

در قانون مجازات اسلامی در صورتی كه مقتول زن و قاتل مرد باشد برای اجرای قصاص مرد باید تفاضل دیه یعنی نصف دیه را به ورثه قاتل پرداخت نمایند. یعنی اینكه برای اجرای حكم قصاص و اعدام یك مرد قاتل، باید نصف دیه از سوی اولیا دم مقتوله به قاتل پرداخت گردد.

اگر والدین به نیت تنبیه فرزند، او را بزنند و باعث مرگ او شود، چه نوع قتلی می باشد؟

در این کار والدین قصد کشتن فرزند خود را ندارند اما با تنبیه نادرست خود، به صورت اتفاقی باعث مرگ او می‌شوند. لذا به دلیل نداشتن قصد، قتل شبه عمد می باشد.

موارد سقوط قصاص کدام است؟

از مهم ترین موارد سقوط قصاص می توان به گذشت اولیای دم، مطالبه دیه، از بین رفتن محل قصاص، وجود شک و شبهه اشاره کرد.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا