وکیل

10 تا از بهترین وکیل امور مالی در تهران⭐【آپدیت 1401】⚖️

در این مقاله قصد داریم ده تا از بهترین وکیل امور مالی در تهران را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. جرایم مالی به شیوه های مختلفی در جامعه در حال گسترش است و این امر موجب شده تا قانونگذار قوانینی را در این زمینه وضع کرده و برای جرایم امور مالی مجازات هایی را در نظر بگیرد. در قانون هر کدام از این جرایم و همچنین نحوه ارتکاب آن تعریف شده است و رسیدگی به آن نیز در حوزه اختیار دادسرای تخصصی جرایم اقتصادی می باشد. با توجه به پیچیدگی قوانین مربوط به امور مالی و بخشنامه ها و تبصره هایی که برای آن وجود دارد توصیه می کنیم برای رسیدگی به این امور حتما از بهترین وکیل امور مالی کمک بگیرید.

بهترین وکیل امور مالی در تهران چه کسی است؟

وکیل امور مالی کسی است که به صورت قانونی بر قراردادها و دعاوی مالی موکل خود کنترل و نظارت دارد و با حل و فصل مشکلات موجود از بروز هرگونه خسارت در آینده جلوگیری می کند. بهترین وکیل امور مالی در تهران براساس تجربه و تخصصی که در این حوزه دارد نتیجه موفقیت در دعاوی مالی را تا حد زیادی افزایش می دهد.

به عنوان مثال وکلایی که از قوانین مربوط به معاملات و مبادلات ارزی و یا دریافت تسهیلات از بانک مطلع می باشند به راحتی می توانند از حقوق موکل خود دفاع کرده و نتیجه مطلوب رادر کوتاه ترین زمان دریافت کنند و یا این که راهکارهای لازم را براساس چارچوب قانون به موکل خود ارائه دهند.

موضوعات مربوط به امور مالی متنوع می باشد و حوزه کاری وکلای آن نیز بسیار گسترده است لذا هر کدام از آن ها به صورت تخصصی در یکی از امور مربوطه فعالیت دارند. برای این منظور می توان به بهترین وکیل ارز دیجیتال در تهران، بهترین وکیل امور حسبی در تهران در امور مالی و یا بهترین وکیل مهریه در تهران اشاره کرد.

بهترین وکیل امور مالی در تهران چه کسی است؟

مرجع رسیدگی به دعاوی مالی

دادگاه های عمومی حقوقی به عنوان مرجع صالح رسیدگی به دعاوی امورمالی تعیین شده اند و افرادی که قصد ارائه طرح دادخواست حقوقی دارند بایستی به این مرجع مراجعه کنند.

اگر دادخواست در زمان رسیدگی توسط قاضی به عنوان دعوای کیفری تشخیص داده شود پرونده مربوطه به دادگاه کیفری ارجاع می گردد و رسیدگی و پیگیری آن در محاکم کیفری انجام می شود.

ویژگی های بهترین وکیل امور مالی در تهران

اگرچه بهترین وکیل امور مالی در تهران به صورت تخصصی در پیگیری دعاوی مالی فعالیت می کند ولیکن لازم است که از ویژگی های ذیل نیز برخودار باشد:

  • تسلط کاملا به قوانین امور مالی و تغییرات آن: قوانین امور مالی باتوجه به گسترده شدن جرایمی که در این زمینه صورت می گیرد به سرعت در حال تغییر است لذا بهترین وکیل امور مالی در تهران بایستی به قوانین جدید تسلط داشته باشد تا بتواند با استناد به این قوانین از موکل خود دفاع کند.
  • فن بیان قوی و اصول و فنون مذاکره: هر چقدر بهترین وکیل در تهران در حوزه دعاوی امور مالی فن بیان قوی تری داشته باشد در تفسیر و توضیح مواد و مستندات در فاع از موکل خود موفق تر خواهد بود.
  • پیگیری پرونده موکل: پیگیری دعاوی امور مالی باید به موقع انجام گیرد و این امر در این پرونده ها بسیار حائز اهمیت می باشد چرا که به دیرکرد در ارائه دفاعیات ترتیب اثر  داده نخواهد شد.
ویژگی های بهترین وکیل امور مالی در تهران

نکات هم در دعاوی امور مالی

بهترین وکیل امور مالی در تهران توصیه می کند که در پرونده های مالی حتما به موارد ذیل دقت کنید:

  • همانطور که می دانید هر دادخواست حقوقی که به دادگاه ارائه می شود خواسته مشخصی دارد. در دادخواست های دعاوی امور مالی نیز خواسته باید تقویم شود به این معنا که بها و قیمت در پرونده کاملا دقیق تعیین و ذکر  گردد مگر برای دعاوی که خواسته قابل تقویم نباشد.
  • براساس آنچه که در قانون در مورد دعاوی امورمالی ذکر شده، این دعاوی ملزم به پرداخت هزینه دادرسی می باشند که میزان درصد هزینه براساس مبلغی که در دادخواست ذکر شده تعیین می گردد.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم  مطالب مفیدی در رابطه با وکیل امور مالی در اختیار شما قرار دهیم و 10 تا از بهترین وکیل امور مالی در تهران را نیز به شما معرفی کردیم تا به راحتی وکیل مورد نظر خود را بیابید. در صورتی که به هرگونه مشاوره در این زمینه نیاز دارید می توانید آن را با هر کدام از وکیل های ذکر شده در سایت وکیل چی در میان بگذارید.

آیا جرایم اقتصادی با گذشت شاکی قابل بخشش هستند؟

جرایم اقتصادی مانند: اختلاس و ارتشاء، پولشویی و فرار مالیاتی و … به دلیل آثار مخربی که بر جامعه دارند، نیاز به شاکی خصوصی ندارند و از جرایم قابل گذشت محسوب نمی شوند، لذا گذشت شاکی باعث توقف دادرسی نمی شود و دادسرا مستقیما به آن رسیدگی می کند.

جرایم پولی و بانکی هم از جرایم اقتصادی محسوب می شوند؟

بله، جرایم پولی و بانکی از جرایم اقتصادی هستند و قوه قضاییه موظف است به آن رسیدگی کند.

چرا اشخاص باید به وکیل امور مالی و اقتصادی مراجعه کنند؟

با توجه به حساسیت و اهمیت جرایم و دعاوی امور مالی و اقتصادی که گاهی مجازات های بسیار سنگین مانند اعدام را به دنبال دارد، یک وکیل امور مالی می تواند اقدامات حقوقی لازم برای حفظ حقوق موکل خود، چه در جایگاه مدعی چه در جایگاه مدعی علیه را انجام دهد.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا