وکیل

10 تا از بهترین وکیل گمرکی در تهران⭐【آپدیت 1401】⚖️

در این مقاله قصد داریم ده تا از بهترین وکیل گمرکی در تهران را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. گمرک یکی از سازمان های دولتی است که در زمینه تجارت و واردات و صادرت فعالیت می کند و تجار فعال در این حوزه بایستی به قوانین صادر شده از سوی گمرک عمل کنند. پیچیدگی قوانین و مقرراتی گمرک موجب شده تا افراد حقیقی و حقوقی که قصد تجارت دارند به منظور جلوگیری از بروز هر گونه مشکلی در ترخیص کالا از بهترین وکیل گمرکی کمک بگیرند لذا دیگر نیازی به حضور تجار در محل گمرک برای پیگیری امور نخواهد بود.

بهترین وکیل گمرکی در تهران کیست؟

وکیل گمرکی به وکیلی اطلاق می شود که تحصیلات خود را در رشته حقوق به اتمام رسانده و بعد از قبولی در آزمون وکالت و دریافت پروانه پایه یک به صورت تخصصی در زمینه پرونده های امور تجاری و جرایم اقتصادی فعالیت کند. بهترین وکیل گمرکی درتهران با قوانین تجارت بین المللی و مقررات گمرکی آشنایی کاملی داشته و با تکیه بر اطلاعات جامعی که دارد در صورت بروز هر گونه مشکلی در این حوزه از موکل خود دفاع می کند.

بهترین وکیل گمرکی در تهران کیست؟

ویژگی های بهترین وکیل گمرکی

 بهترین وکیل پایه یک دادگستری در تهران که در حوزه دعاوی گمرکی فعالیت دارد بایستی از ویژگی های ذیل برخوردار باشد:

  • تسلط بر قوانین گمرکی: بهترین وکیل گمرکی در تهران برای این که بتواند براساس قانون از موکل خود دفاع کنید لازم است که با تمامی قوانین و آیین نامه های اجرایی مربوط به گمرک آشنا بوده و بر آن ها اشراف کاملی داشته باشد.
  • توانایی در ترخیص کالا به صورت قانونی: ترخیص کالا از گمرک بایستی براساس یک سری قوانین و اصول که از سوی سازمان گمرک تعیین شده صورت پذیرد و در صورتی که ترخیص کار در این حوزه دانش و اطلاعات کافی نداشته باشد در انجام این کار با مشکلاتی روبرو می شود ولیکن بهترین وکیل در ایران به دلیل آشنایی با این قوانین فرایند مربوط به ترخیص کالا را به راحتی و بدون هیچگونه مشکلی به انجام می رساند.
  • بهره مندی از پروانه کارگزاری گمرکی: بهترین وکیل گمرکی در تهران برای انجام امور ترخیص کالا بایستی دارای پروانه کارگزاری باشد بدین ترتیب علاوه بر فعالیت در حوزه وکالت گمرکی می تواند در زمینه ترخیص کالا نیز فعالیت کند.
  • پرهیز از بیان توانایی های غیر قانونی: بهترین وکیل در تهران رسیدگی و مراحل پرونده گمرکی را براساس قوانین تعیین شده انجام می دهد و موکل خود را در جریان امور قرار می دهد و هرگز برای دریافت حق الوکاله بیشتر راه های غیر قانونی را به موکل خود پیشنهاد نخواهد داد.

وظایف بهترین وکیل گمرکی در تهران

یکی از مهم ترین وظایف بهترین وکیل گمرکی در تهران ترخیص کالا از گمرک می باشد که البته وکیل بایستی برای انجام این امور از موکل خود وکالت داشته باشد با این کار دیگر به حضور موکل نیازی نخواهد بود. بهره مندی از حضور بهترین وکیل گمرکی موجب تسریع در روند انجام کار و کاهش هرگونه خطا خواهد شد.

بهترین وکیل گمرکی در تهران در خصوص اختلافات گمرکی از حق و حقوق موکل خود دفاع می کند و با دانش و تجربه ای که در این حوزه دارد پرونده را به نفع موکل خودبه پایان می رساند و از هر گونه خسارت جلوگیری می کند.

از دیگر وظایف بهترین وکیل گمرکی در تهران می توان به تنظیم لیست های مربوط به تحویل کالا، پرداخت حقوق و عوارض گمرک، امضای اوراق و اسناد اشاره کرد.

وظایف بهترین وکیل گمرکی در تهران

هزینه حق الوکاله وکیل گمرکی

هزینه حق الوکاله وکیل گمرک براساس تعرفه ای است که هر ساله توسط قوه قضاییه اعلام می شود. در این تعرفه ها بر ای هر کدام از دعاوی مربوط به امور گمرک حداقل و حداکثر میزان حق الوکاله تعیین شده است.

معمولا در زمان عقد قرارداد طرفین در مورد میزان دستمزد وکیل مذاکره کرده و به توافق می رسند و سپس اقدام به امضای قرار خواهند کرد. در حالت کلی عواملی نظیر تنظیم و تدوین لایحه، مراجعه و رفت و آمد به سازمان های مختلف دولتی، حاضر شدن در جلسات دادرسی در جهت دفاع از موکل در تعیین حق الوکاله بهترین وکیل گمرکی در تهران تاثیرگذار خواهد بود.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم  مطالب مفیدی در رابطه با وکیل گمرکی در اختیار شما قرار دهیم و 10 تا از بهترین وکیل گمرکی در تهران را نیز به شما معرفی کردیم تا به راحتی وکیل مورد نظر خود را بیابید. در صورتی که به هرگونه مشاوره در این زمینه نیاز دارید می توانید آن را با هر کدام از وکیل های ذکر شده در سایت وکیل چی در میان بگذارید.

سرنوشت نهایی کالای قاچاق توقیف شده در گمرک چیست؟

این کالاها بنا به صلاحدید مراجع قضایی و سازمان تعزیرات حکومتی، امحاء، فروش مجدد و یا صادرخواهند شد.

ترخیص کالا چیست؟

از مهمترین فرایندهای واردات کالا به کشور است و با توجه به قوانین هر کشور می تواند متفاوت باشد.

روند ترخیص کالا به چه صورت می‌باشد؟

برای ترخیص کالا در گمرک کافی است در سیستم الکترونیکی به نام نگار کلیه اسناد را ثبت و مراحل آن طی می‌شود. ۱. کامل کردن اظهارنامه واردات و ثبت آن در سیستم ۲. شماره اعلامیه ورود کشتی یا هواپیما به شرکت حمل و نقل ۳. ارائه اظهارنامه توسط ترخیص کار.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا