وکیل حقوقی

10 تا از بهترین وکیل گمرکی در تهران⭐【سال1403】⚖️

در این مقاله قصد داریم ده تا از بهترین وکیل گمرکی در تهران را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. گمرک یکی از سازمان های دولتی است که در زمینه تجارت و واردات و صادرت فعالیت می کند و تجار فعال در این حوزه بایستی به قوانین صادر شده از سوی گمرک عمل کنند. پیچیدگی قوانین و مقرراتی گمرک موجب شده تا افراد حقیقی و حقوقی که قصد تجارت دارند به منظور جلوگیری از بروز هر گونه مشکلی در ترخیص کالا از بهترین وکیل گمرکی کمک بگیرند لذا دیگر نیازی به حضور تجار در محل گمرک برای پیگیری امور نخواهد بود.

بهترین وکیل گمرکی در تهران کیست؟

وکیل گمرکی به وکیلی اطلاق می شود که تحصیلات خود را در رشته حقوق به اتمام رسانده و بعد از قبولی در آزمون وکالت و دریافت پروانه پایه یک به صورت تخصصی در زمینه پرونده های امور تجاری و جرایم اقتصادی فعالیت کند. بهترین وکیل گمرکی درتهران با قوانین تجارت بین المللی و مقررات گمرکی آشنایی کاملی داشته و با تکیه بر اطلاعات جامعی که دارد در صورت بروز هر گونه مشکلی در این حوزه از موکل خود دفاع می کند.

یک وکیل گمرکی تنها در شرایط طرح دعوا فعالیت ندارد، بلکه بر کلیه امور گمرکی نظارت نموده تا احتمال ایجاد مشکلات قانونی کاهش یابد. لازم است این وکیل به روند ترخیص کالا، تعرفه های گمرکی، مسائلی مربوط به انبارداری و هزینه های آن ها هم مسلط باشد. از سوی دیگر ایشان باید با نهادها و ارگان های مربوطه و روال کار آن ها هم آشنا باشد و نسبت به آخرین تغییرات قوانین و ممنوعیت های صادرات و واردات هم آگاه باشد.

بهترین وکیل گمرکی در تهران کیست؟

ویژگی های بهترین وکیل گمرکی

 بهترین وکیل پایه یک دادگستری در تهران که در حوزه دعاوی گمرکی فعالیت دارد بایستی از ویژگی های ذیل برخوردار باشد:

 • تسلط بر قوانین گمرکی: بهترین وکیل گمرکی در تهران برای این که بتواند براساس قانون از موکل خود دفاع کنید لازم است که با تمامی قوانین و آیین نامه های اجرایی مربوط به گمرک آشنا بوده و بر آن ها اشراف کاملی داشته باشد.
 • توانایی در ترخیص کالا به صورت قانونی: ترخیص کالا از گمرک بایستی براساس یک سری قوانین و اصول که از سوی سازمان گمرک تعیین شده صورت پذیرد و در صورتی که ترخیص کار در این حوزه دانش و اطلاعات کافی نداشته باشد در انجام این کار با مشکلاتی روبرو می شود ولیکن بهترین وکیل به دلیل آشنایی با این قوانین فرایند مربوط به ترخیص کالا را به راحتی و بدون هیچگونه مشکلی به انجام می رساند.
 • بهره مندی از پروانه کارگزاری گمرکی: بهترین وکیل گمرکی در تهران برای انجام امور ترخیص کالا بایستی دارای پروانه کارگزاری باشد بدین ترتیب علاوه بر فعالیت در حوزه وکالت گمرکی می تواند در زمینه ترخیص کالا نیز فعالیت کند.
 • پرهیز از بیان توانایی های غیر قانونی: بهترین وکیل تهران رسیدگی و مراحل پرونده گمرکی را براساس قوانین تعیین شده انجام می دهد و موکل خود را در جریان امور قرار می دهد و هرگز برای دریافت حق الوکاله بیشتر راه های غیر قانونی را به موکل خود پیشنهاد نخواهد داد.
ویژگی های بهترین وکیل گمرکی

نحوه رسیدگی به دعاوی گمرکی

کمیسیون های گمرک که شامل 7 عضو اصلی و 5 عضو علی البدل می شود موظف به رسیدگی اختلافات گمرک می باشد. این اعضا توسط رئیس گمرک برای 2 سال انتخاب می شوند و یکی از این اعضا به عنوان منشی با حکم این سازمان انتخاب می گردد.

در اولین جلسه ای که کمیسیون برگزار می کند با آرا اعضا به صورت مخفی رئیس و نایب رئیس انتخاب می شوند و در صورتی که هر کدام از اعضا به هر دلیلی حتی در صورت موجه بودن در جلسات رسیدگی غیبت داشته باشند بلافاصله برکنار می شود و براساس قانون آیین دادرسی مدنی عدم حضور هر کدام از اعضا مانع تشکیل جلسه و رسیدگی به پرونده مربوطه نخواهد شد.

مذاکرات در جلسه رسیدگی به دعاوی گمرکی با حضور 4 نفر از اعضا انجام می شود و برای صدور رای نهایی باید 5 نفر از اعضا در جلسه حضور داشته باشند ودر صورتی که حداقل 4 نفر از اعضا به پرونده رای موافق دهند رای مورد نظر رسمیت پیدا می کند و اعضای مخالف باید علت مخالفت خود را در پشت برگه رای اعلام و امضا کنند.

اگر پرونده گمرکی دارای نقص باشد به مرجع مربوطه ارجاع داده می شود تا هرگونه ابهام و نواقص آن برطرف و مجددا جهت بررسی به این سازمان ارسال گردد. قابل ذکر است که جلسات رسیدگی هر 5 هفته یک بار برگزار می شود و رای نهایی صادره از سوی این کمیسیون قابل اجرا خواهد بود و در صورت اعتراض با مشورت بهترین وکیل گمرکی در تهران باید از طریق طرح دادخواست و ارائه به دیوان عدالت اداری اقدام شود.

ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که جلسات رسیدگی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری می باشد.

مهم ترین ویژگی های بهترین وکیل:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات:مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:%90 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

10 تا از بهترین وکیل گمرکی در تهران را بشناسید!

دکتر مجتبی محمدی

دکتر مجتبی محمدی

رزومه دکتر مجتبی محمدی:
1- دکترای حقوق بین الملل 2-وکیل کانون وکلای دادگستری مرکز(تهران) 3- عضو کمیسیون داوری کانون وکلای مرکز 4- مدرک وکالت کانون وکلای بین المللی (IBA) 5- مدرک داوری بین المللی اتاق بازرگانی ایران 6- مدرک فن بیان در مذاکرات بین المللی

مهارت ها:
1- تسلط کامل به امور حقوقی شرکتهای داخلی و بین المللی
2- تسلط کامل بر امور قراردادهای داخلی و بین المللی
3- مهارت در مذاکرات بین المللی و آشنایی با قوانین سایر کشورها

مقالات:
1-چالش ها و راهکارهای ارتقاء دادرسی عادلانه در رویه داوری بین المللی سرمایه گذاری خارجی(پایان نامه دکترا)

۲- شرط داوری در قراردادهای سرمایه گذاری بین المللی(پایان نامه ارشد)
۳- مقاله پژوهشی بررسی جایگاه حفاظت از محیط زیست در رویه داوری بین‌المللی ایکسید(مجله محیط زیست و توسعه)
۴-مقاله پژوهشی اصول شکلی دادرسی عادلانه در داوری
سرمایه‌گذاری خارجی با تأکید بر ایکیسد(مجله مطالعات حقوقی)
5- و ارائه چندین مقاله در زمینه های مختلف منجمله قراردادهای مدرن

سوابق شغلی:
1- مشاور حقوقی سازمان لیگ فوتبال ایران
2- مشاور حقوقی سندیکای بیمه گران ایران
3- مشاور حقوقی سازمان بنادر و دریانوردی
4- مشاور حقوقی کمیسیون حقوق بشر
5- وکیل چندین شرکت پیمانکاری و بازرگانی برتر داخلی و بین المللی با گرید یک
6- مدیر حقوقی شرکت پترو امید آسیا ( بانک سپه)
7- مشاور حقوقی شرکت توسعه و تجارت کیش ( بانک سپه)
8- مدیر حقوقی شرکت سیمان هرمزگان ( بانک سپه)
9-وکیل شرکت سیمان شمال(بانک ملی)
۱۰-وکیل شرکت بین المللی Consilium Middle East
۱۱-وکیل چندین شرکت پیمانکاری نفتی از جمله  شرکت انرژی کاوش پرشیا و شرکت انرژی گستر هانا
۱۲-مدیر عامل شرکت حقوقی بین المللی ایران وکیل

شماره تماس: 09121212133

آدرس شعبه اول: سعادت اباد-بالاتر از ميدان كاج-خيابان ١٢(على اكبر)-پلاك ٤١ واحد ۴

شماره تماس:
02122093600
02122093700
آدرس شعبه دوم: اتوبان ستاری بلوار فردوس شرق نرسیده به چهار راه سلیمی جهرمی ‌ ساختمان دفتر خدمات قضایی‌ ‌پ ۱۹۲ طبقه ۵ و ۱۲

وب سایت: iranvakeel.com

آقای موسی الرضا میر

آقای موسی الرضا میر

وکیل جناب آقای موسی الرضا میر با دریافت پروانه پایه یک دادگستری با تجارب ارزشمند و موثر، صداقت و استمرار در پاسخگویی به سوالات، پرونده‌ها جرایم مالی و اقتصادی را پیگیری می‌نماید.

ایشان با توجه به تخصص خاص خود در خصوص جرایم مالی و اقتصادی از ابتدا در تلاش بوده تا با هدف بهبود کیفیت امر وکالت و همراهی با موکل، مسیر دشوار پرونده‌ها اقتصادی را تا حد ممکن و توانایی موجود، هموار نماید که همین رفتار منحصر بفرد و جدیت در پیگیری پرونده‌ها، باعث گردیده که تا به امروز رضایت موکلین را همراه خود داشته باشند ‌و به عنوان یکی از بهترین وکلای متخصص در جرایم اقتصادی وکالت انجام می‌دهند.

تخصص و‌ مهارت:

 • وکالت در دادسرا و دادگاه انقلاب
 • وکالت در دعاوی در صلاحیت دیوان عالی کشور و دادگاه های تجدید نظر
 • وکالت تخصصی در سازمان تعزیرات
 • حکومتی(قاچاق کالا و ارز ، دعاوی رفع تعهد‌ ارزی ، دعاوی تعزیرات در امور پزشکی ، بهداشتی ، دارویی‌ و دعاوی گمرکی‌ )
 • وکالت در دعاوی ارز دیجیتال‌ (معاملات فیوچر و آتی کریپتو کارنسی معاملات کریپتوکارنسی)
 • وکالت تخصصی در جرایم کارکنان دولت
 • وکالت در دعاوی شرکت ها و ورشکستگی
 • وکالت در دعاوی اصل ۴۹
 • وکالت در دعاوی کلاهبرداری ، اختلاس ،ارتشا ،جرایم سایبری ،جرایم مالیاتی ،پول شویی‌ ، قاچاق کالا و ارز ، جرایم بانکی ، جرایم بیمه ، اخلال در نظام صادراتی کشور ،جرایم گمرکی ، جرایم بورسی ، اخلال در نظام پولی و بانکی ، اخلال در نظام تولیدی کشور ، ربا و ربا خواری

برخی از پرونده های مهم:

 • وکالت در پرونده های کلان‌ اقتصادی از قبیل پرونده میلاد حاتمی
 • وکالت در پرونده کلاهبرداری بزرگ فروش خودرو های لیزینگی
 • وکالت در پرونده های قاچاق کالا و ارز
 • وکالت در پرونده های کلان کلاهبرداری های رایانه ای و سایبری
 • وکالت تخصصی در بیش از صد پرونده جرایم مواد مخدر – ۷۰۱ کیلو شیشه -۵۴۹ کیلو شیشه- ۱۴۸ کیلو هروئین -وکالت در پرونده بزرگ تولید مواد مخدر صنعتی در کشور – وکالت حمل گسترده کوکایین‌ در کشور و صد ها پرونده کلان دیگر ..

آدرس دفتر: خیابان ولیعصر، قبل از میدان ونک‌، جنب پل همت، کوچه سید الشهدا پلاک ۴، واحد یک

جهت اعطای وکالت به آقای موسی الرضا میر و دریافت مشاوره از ایشان، با شماره های زیر تماس بگیرید:

تلفن همراه: 09123829850
تلفن دفتر: 02188793415

وحید اقتصادی

وحید اقتصادی

وحید اقتصادی وکیل پایه یک در تهران هستند. ایشان 9 سال سابقه وکالت در زمینه های مختلف حقوقی کیفری، خانواده، ملکی، امور ثبتی و دعاوی مربوط به امور گمرکی را دارند. ایشان با تکیه بر علم و تجربه خود توانسته اند وکالت های موفقیت آمیزی در پرونده های مختلف داشته باشند و به این ترتیب به عنوان بهترین وکیل گمرکی در تهران شناخته شوند. تعهد، پشتکار و تلاش مستمر ایشان برای حمایت از حقوق موکل سبب جلب رضایت موکلین ایشان شده است.

تخصص و مهارت:

 • 9 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: تهران، میدان ونک، ابتدای خیابان ونک، برج آسمان، طبقه 4 اداری، واحد 406

مسعود صالحی فر

مسعود صالحی فر

مسعود صالحی فر وکیل پایه یک دادگستری می باشند. ایشان پروانه وکالت خود را از مرکز وکلا قوه قضایی دریافت کردند و پس از آن فعالیت خود را در زمینه های مختلف حقوقی از جمله پیگیری دعاوی گمرکی شروع کردند و به عنوان یکی از بهترین وکیل گمرکی در تهران شناخته می شوند. آقای صالحی فر در خصوص مشاوره حقوقی هم توانسته اند موفق عمل نمایند و برخی از پرونده ها را از این طریق به نتیجه برسانند.

تخصص و مهارت:

 • 12 سال سابقه وکالت
 • عضو مرکز وکلا قوه قضایی
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی

آدرس: تهران، رودهن، خیابان وصال، جنب دادگاه عمومی بخش رودهن

مسعود دهقانیان

مسعود دهقانیان

مسعود دهقانیان وکیل پایه یک در تهران هستند. ایشان 6 سال سابقه وکالت در  پیگیری امور گمرکی را دارند و در این زمینه از تجربه و تبحر بالایی برخوردار می باشند. آقای دهقانیان پس از اتمام تحصیلات حقوقی خود موفق به اخذ پروانه وکالت پایه یک شده اند و همچنین عضو کانون وکلای دادگستری نیز هستند. مشاوره های ایشان هم بسیار کارساز بوده و نتایج قابل قبولی را به دنبال داشته اند. مسعود دهقانیان امکان استفاده از مشاوره های غیر حضوری را هم برای موکلین خود فراهم نموده اند.

تخصص و مهارت:

 • 6 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • کارشناسی حقوقی بانک آینده
 • وکیل شرکت یگانه اندیش سازه
 • وکیل شرکت یگانه اندیش نفت
 • وکیل شرکت رادکیش
 • وکیل هلدینگ یاس
 • کارشناس ارشد مجموعه حقوق

آدرس: تهران، بلوار آیت اله کاشانی، بعد از تقاطع اباذر، ساختمان آرمیتا، پلاک 77، واحد 18

فرزان مالی

فرزان مالی

فرزان مالی یکی از وکلای پایه یک دادگستری در تهران هستند. ایشان در حوزه دعاوی کلاهبرداری، مواد مخدر، سرقت، حدود، خانواده و پیگیری امور گمرکی نیز فعالیت می کنند. ایشان حدود یک دهه فعالیت حقوقی داشته اند که در شهر تهران به ارائه خدمات حقوقی مختلف پرداخته اند. وکالت دعاوی مهریه، طلاق، اجرت المثل، امور قراردادها، سفته، برات، موجر و مستاجر، سرقفلی و تخلیه توسط ایشان پذیرفته می شود.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • تدریس آمادگی آزمون وکالت
 • مشاوره حضوری  و غیرحضوری

آدرس: تهران، میدان فاطمی، خیابان جوانمهر، پلاک 14، واحد 3

مینو عبدالهی

مینو عبدالهی

مینو عبدالهی وکیل پایه یک دادگستری در تهران می باشند. ایشان 9 سال سابقه وکالت در زمینه های مختلف حقوقی را دارند و جزو یکی از وکلای با تجربه معرفی می شوند. خانم عبدالهی در حوزه دعاوی پیگیری امور گمرکی نیز فعال می باشند. موکلین و مراجعین ایشان از راهنمایی ها و مشاوره های خانم عبداللهی رضایت دارند و آن ها را دلیل حل مشکلا خود می دانند. درصد بالای موفقیت ایشان در پرونده های مختلف گواه مهارت و تجربه بالای ایشان است.

تخصص و مهارت:

 • 9 سال سابقه وکالت
 • عضو مرکز وکلا قوه قضایی
 • مشاور حقوقی شرکت کاشی و سرامیک گیلانا
 • مشاور حقوقی شرکت پرتو کوره القایی تپکا
 • مشاور حقوقی شرکت جهاد تحقیقات آب و انرژی
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی

آدرس: تهران، شهرری، خیابان 24 متری، خیابان مسلم ابن عقیل، پلاک 81، طبقه سوم

امید فتحی

امید فتحی

امید فتحی وکیل پایه یک و عضو کانون وکلای دادگستری در تهران می باشند. ایشان 4 سال سابقه وکالت در حوزه های مختلف حقوقی را دارند و در پیگیری امور گمرکی و دعاوی مربوط به آن فعال می باشند و در این زمینه علاوه بر وکالت، مشاوره نیز ارائه می دهند. آقای فتحی با تکیه بر علم حقوقی و تجارب کسب شده خود توانسته اند بسیاری از پرونده ها را به نتیجه دلخواه موکل خود رسانده اند.

تخصص و مهارت:

 • 4 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • مشاور حقوقی بیمه کوثر
 • مدرس دانشگاه علمی و کاربردی
 • کارشناس ارشد مجموعه حقوق

آدرس: تهران، یوسف آباد، خیابان اسد آبادی، نبش خیابان 14، پلاک 2، واحد 4

حسن امیدوار

حسن امیدوار

حسن امیدوار وکیل پایه یک و عضو کانون وکلای دادگستری در تهران می باشند. ایشان با 12 سال سابقه وکالت در زمینه پیگیری امور گمرکی را می توان به عنوان یکی از بهترین وکیل گمرکی در تهران معرفی کرد. وکالت کلیه دعاوی حقوقی، کیفری، ملکی و ثبتی را می پذیرند اما در زمینه پرونده های گمرک، جرایم اقتصادی، املاک و طلاق تخصص ویژه دارند.

تخصص و مهارت:

 • 12 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی

آدرس: تهران، خیابان استاد مطهری، بعد از خیابان ترکمنستان، نرسیده به خیابان شریعتی، پلاک 8، طبقه سوم

رحمت اله فیاضی

رحمت اله فیاضی

رحمت اله فیاضی وکیل پایه یک و عضو کانون وکلای دادگستری در تهران می باشند. ایشان 3 سال سابقه وکالت در زمینه دعاوی حقوقی کیفری، خانواده، ملکی و پیگیری دعاوی گمرکی را دارند. آقای فیاضی با تسلط بر قوانین حقوقی و مدنی و همچنین آشنایی با روال پیگیری پرونده های مختلف موفق به کسب نتایج خوب شده و رضایت موکلین خود را جلب نموده اند. تخصص ایشان در زمینه ارائه مشاوره های حقوقی تخصصی را هم نمی تان در کسب این موفقیت ها نادیده گرفت.

  تخصص و مهارت:

 • 3 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • رئیس امورمالی قوه قضاییه
 • مشاور حقوقی استارت اپ ها

آدرس: تهران، خیابان دماوند، بین سبلان و وحیدیه، بالای فروشگاه رفاه، مجتمع پزشکان شهریار، طبقه 3، واحد 28

وظایف بهترین وکیل گمرکی در تهران

یکی از مهم ترین وظایف بهترین وکیل گمرکی در تهران ترخیص کالا از گمرک می باشد که البته وکیل بایستی برای انجام این امور از موکل خود وکالت داشته باشد با این کار دیگر به حضور موکل نیازی نخواهد بود. بهره مندی از حضور بهترین وکیل گمرکی موجب تسریع در روند انجام کار و کاهش هرگونه خطا خواهد شد.

بهترین وکیل گمرکی در تهران در خصوص اختلافات گمرکی از حق و حقوق موکل خود دفاع می کند و با دانش و تجربه ای که در این حوزه دارد پرونده را به نفع موکل خودبه پایان می رساند و از هر گونه خسارت جلوگیری می کند.

از دیگر وظایف بهترین وکیل گمرکی در تهران می توان به تنظیم لیست های مربوط به تحویل کالا، پرداخت حقوق و عوارض گمرک، امضای اوراق و اسناد اشاره کرد.

وظایف بهترین وکیل گمرکی در تهران

هزینه حق الوکاله وکیل گمرکی

هزینه حق الوکاله وکیل گمرک براساس تعرفه ای است که هر ساله توسط قوه قضاییه اعلام می شود. در این تعرفه ها بر ای هر کدام از دعاوی مربوط به امور گمرک حداقل و حداکثر میزان حق الوکاله تعیین شده است.

معمولا در زمان عقد قرارداد طرفین در مورد میزان دستمزد وکیل مذاکره کرده و به توافق می رسند و سپس اقدام به امضای قرار خواهند کرد. در حالت کلی عواملی نظیر تنظیم و تدوین لایحه، مراجعه و رفت و آمد به سازمان های مختلف دولتی، حاضر شدن در جلسات دادرسی در جهت دفاع از موکل در تعیین حق الوکاله بهترین وکیل اوراق تاثیرگذار خواهد بود.

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل تعزیرات در تهران

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم  مطالب مفیدی در رابطه با وکیل گمرکی در اختیار شما قرار دهیم و 10 تا از بهترین وکیل گمرکی در تهران را نیز به شما معرفی کردیم تا به راحتی وکیل مورد نظر خود را بیابید. در صورتی که به هرگونه مشاوره در این زمینه نیاز دارید می توانید آن را با هر کدام از وکیل های ذکر شده در سایت وکیل چی در میان بگذارید.

سرنوشت نهایی کالای قاچاق توقیف شده در گمرک چیست؟

این کالاها بنا به صلاحدید مراجع قضایی و سازمان تعزیرات حکومتی، امحاء، فروش مجدد و یا صادرخواهند شد.

ترخیص کالا چیست؟

از مهمترین فرایندهای واردات کالا به کشور است و با توجه به قوانین هر کشور می تواند متفاوت باشد.

روند ترخیص کالا به چه صورت می‌باشد؟

برای ترخیص کالا در گمرک کافی است در سیستم الکترونیکی به نام نگار کلیه اسناد را ثبت و مراحل آن طی می‌شود. ۱. کامل کردن اظهارنامه واردات و ثبت آن در سیستم ۲. شماره اعلامیه ورود کشتی یا هواپیما به شرکت حمل و نقل ۳. ارائه اظهارنامه توسط ترخیص کار.

4.5/5 - (2 امتیاز)

رقیه فتاحی

رقیه فتاحی هستم، لیسانس کامپیوتر دارم و بخاطر علاقه ای که به مسائل حقوقی و نویسندگی دارم، از سال 1398 کار محتوا نویسی تحت وب انجام می دهم و سعی می کنم اطلاعات حقوقی خودم را به روز کنم تا در سایت وکیل چی اطلاعات مفید و جدیدی را در اختیار کاربران قرار دهم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا