وکیل کیفری

10 تا از بهترین وکیل چک در تبریز⭐【سال1403】⚖️

با افزایش جمعیت و گسترش کسب و کارها، هر روزه معاملات خرد و کلان زیادی در سطح استان آذربایجان شرقی انجام می شود. چک نوعی نوشته است که به واسطه آن، وجهی را صادر کننده به شخص دیگری واگذار می کند. در واقع سندی را که میان افراد با هدف تبادل پول و سرمایه رد وبدل می شود، چک می نامند. چک به انواع مختلفی در بازار وجود دارد که هریک طبق شرایط خاصی داد و ستد می شود. در مقاله بهترین وکیل چک در تبریز به موضوعات مرتبط با چک پرداخته ایم. نگاه و توجه خود را تا پایان با ما همراه کنید.

بهترین وکیل چک در تبریز کیست؟

کسی را بهترین وکیل تبریز خطاب می کنند که در امور قضایی و حقوقی صاحب دانش و تجربه باشد. تخصص با مداومت تلاش در حوزه فعالیتی خود و توجه به مسائل به دست می آید. بهترین وکیل چک در تبریز شخصی است که با تکرار پرونده هایی در رابطه با چک به تجربه و سواد کافی دست یافته است. یک وکیل خوب باید در جریان حل دعاوی موکلینش از تمام مهارت های خود استفاده کرده و پرونده را به نحوه احسنت به سرانجام رساند.

بهترین وکیل چک در تبریز باید همه اطلاعات لازم در مورد چک را داشته و با توجه به موقعیت پرونده به دفاع از موکلش برخیزد. چک ها به انواع متفاوتی تقسیم شده و بر اساس قوانین حاکم بر کشور صادر و نقد می شوند. این قوانین با نوع چک ارتباط مستقیم داشته و تعیین کننده مراحل پیگیری آن می باشد. چک تنها با امضا و تاریخ صاحب آن دارای ارزش مالی می باشد.

بیشترین موارد استفاده از چک مربوط به بخش خرید و فروش می باشد. به صورتی که افراد با دریافت خدمات یا خرید اجناس و کالا یک فقره چک به نام طرف معامله صادر می کنند. زمانی که در حساب صاحب چک مبلغ مکتوب شده در چک موجود نباشد، چک برگشت خورده و توسط شخص یا وکیل مخصوص چک و امور مالی پیگیری می شود. ویژگی های لازم برای بهترین وکیل در آذربایجان شرقی در این راستا عبارت از: صبر، تلاش، شجاعت، علم حقوقی، امانت داری، اعتماد به نفس و سخنوری می باشند.

بهترین وکیل چک در تبریز کیست؟

انواع چک و تعاریف آن

امروزه با رواج استفاده از چک در جامعه اختلافات و نزاعات مربوط به این حوزه هم افزایش یافته است. این سند مالی به شکل های چک عادی، چک ضمانتی، چک مسافرتی، چک صیادی و چک تایید شده نوشته می شوند.

چک عادی: چکی است که توسط بانک به درخواست شخص به او واگذار شده و ضمانت آن اعتبار صاحب حساب است.

ضمانتی: این فقره به منظور تضمین انجام تعهدات ذکر شده در قراردادها و پیمان ها صادر شده و توسط بانک به شخص و ضمانت پرداخت وجه از طریق بانک ارائه می شود.

چک مسافرتی: نوعی چک که به وسیله بانک صدور یافته و در تمام شعب بانک مورد نظر در کشور توسط نمایندگان و کارگزاران نقد می شود.

صیادی: این چک در سال 1399 بر اساس قانون جدید، با یک شناسه 16 رقمی صادر گشت که بسیاری از مشکلات مربوطه را کاهش داد.

چک تایید شده: سند مالی ای که توسط دارنده حساب جاری تقاضا شده و بانک محال علیه پرداخت وجه را تایید می کند.

10 تا از بهترین وکیل چک در تبریز بشناسید!

خانم زهرا محمدی

خانم زهرا محمدی

خانم زهرا محمدی وکیل پایه یک دادگستری تبریز با شماره پروانه ۵۸۹۵۱
با چندین سال سابقه وکالت در زمینه‌های مختلف حقوقی کیفری ملکی ثبتی و علی الخصوص چک و سفته و مطالبات و دعاوی مالی (جلب فوری چک)فعالیت می‌کنند و تا به امروز پرونده‌های زیادی را به نتیجه مثبت رسانده‌اند از این طریق توانسته‌اند در میان بهترین وکلای خانواده در تبریز جای پیدا کنند.از افتخارات علمی ایشان کسب رتبه سه رقمی در کنکور سراسری در مقطع کارشناسی حقوق ،اخذ مدرک کارشناسی حقوق از دانشگاه سراسری و کارشناسی ارشد فقه و حقوق اقتصادی از دانشگاه تهران می‌باشد.

خدمات ایشان :

۱_تنظیم دادخواست و لایحه و شکواییه و ارسال از طریق نرم‌افزار ارتباطی حتی بدون حضور شما .

۲ _مطالعه پرونده و بررسی رویه قضایی ارائه تکنیک‌های دفاعی.

۳_ دعاوی خانواده :طلاق به درخواست زوج یا زوجه ،طلاق توافقی،طلاق در صورت وجود وکالت در طلاق، مطالبه مهریه، مطالبه نفقه ،تمکین ،حضانت، ملاقات فرزند، استرداد جهیزیه ،اجرت المثل.

۴_دعاوی حقوقی : مطالبه وجه چک ،سفته ،خسارت تاخیر تادیه،مطالبه وجه ،الزام به تنظیم سند رسمی، وصول مطالبات ،ابطال قرارداد، اثبات بیع ،اثبات مالکیت انحصار وراثت ،تقسیم ارث ،خلع ید، تخلیه ید، تقسیم ملک، افراز ملک، رفع تصرف، مطالبه اجرت المثل ایام تصرف، ابطال مبایعه نامه، تحویل مبیع، تنظیم قرارداد.

امور کیفری :کلاهبرداری ،رابطه نامشروع، خیانت در امانت، تصادفات، توهین و تهدید، انتقال مال غیر ،ضرب و جرح.

آدرس: تبریز،نصف راه،روبروی ستاره باران،ساختمان نامدار،طبقه ۱،واحد ۶،دفتر وکالت زهرا محمدی

شماره تماس: 09143041822

علی سایبان

علی سایبان

ایشان بهترین وکیل چک در تبریز با پروانه وکالت صادره از کانون وکلا دادگستری هستند. آقای علی سایبان فارغ التحصیل کارشناسی ارشد حقوق بوده و در زمینه های گوناگون حقوقی حاصب تبحر و تجربه هستند. موکلین آقای سایبان از خدمات و مشاوره های ایشان بسیار راضی بوده و از اخلاق حسنه شان سخن می گویند.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حقوقی حضوری و غیر حضوری
 • دادرسی به اختلافات مالی و انواع چک
 • وکالت تخصصی دعاوی مالکیت، اموال غیر منقول، تجاری و خرید و فروش

آدرس: تبریز، هفت تیر غربی، رو به روی داروخانه خورشید

سعید پور الوار

سعید پور الوار

آقای پور الوار از بهترین وکیل چک در تبریز در حوزه چک و پیگیری دعاوی مالی هستند. ایشان وکیلی خبره بوده و بر مراحل رسیدگی به نزاعات با موضوعات چک و سفته تسلط کامل دارند. آقای سعید پور الوار دارای پروانه وکالت از سمت کانون وکلا تبریز بوده و در دفتر شخصی خود فعالیت حقوقی دارند.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حقوقی
 • تنظیم قراردادها، لوایح، شکوائیه و دادخواست ها
 • بررسی پرونده های مالی، شرکتی و تجاری – بازرگانی
 • متخصص دعاوی طلاق، حضانت فرزند، جعل اسناد، سرقت و جرائم علیه اموال

آدرس: تبریز، ولیعصر فروغی، خیابان شیخ محمد، ساختمان خیابانی، طبقه 1

هادی ابهریان ایرانق

هادی ابهریان ایرانق

ایشان وکیل پایه یک دادگستری با فعالیت 6 ساله در تمام امور حقوقی هستند. از سوابق کاری ایشان می توان به وکالت شرکت های خصوصی و ثبت آن ها، نماینده حقوقی تعزیرات و شرکت های دانش بیان اشاره کرد. آقای هادی ابهریان ایرانق با دقت و موشکافی به بررسی پرونده ها پرداخته و به همین دلیل از بهترین وکیل چک در تبریز به شمار می روند.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حقوقی
 • متخصص در دعاوی خانواده نظیر طلاق، ارث و میراث و استرداد جهیزیه
 • متخصص در دعاوی کیفری نظیر جعل اسناد، سرقت، خیانت در امانت و فروش مال غیر

آدرس: تبریز، نبش چهار راه مارالان، نبش سوپر زیتون، پلاک 132

رقیه قادری کلجاهی

رقیه قادری کلجاهی

سرکار خانم قادری کلجاهی از وکلا پایه یک دادگستری در تبریز می باشند. ایشان بیش از 15 سال است که وکالت را به طور رسمی آغاز کرده اند. خانم رقیه قادری کلجاهی بهترین وکیل چک در تبریز بوده و درصد موفقیت بالایی در این امور را به خود اختصاص داده اند.

تخصص و مهارت:

 • ارائه مشاوره به صورت حضوری، اینترنتی و تلفنی
 • متخصص انواع دعاوی خانواده، ثبتی، حقوقی و مالی
 • وکالت ماهرانه طلاق، ثبت شرکت، مهریه، چک و جعل

آدرس: تبریز، خیابان ارتش جنوبی، نرسیده به میدان ساعت، مجتمع تجاری آرین، طبقه 2، واحد 13

خدمات بهترین وکیل چک در تبریز

یک وکیل چک بنا بر توانمندی های خودش پرونده را مطالعه کرده و به موکلش مشاوره می دهد. اگر با راهنمایی های او پرونده پیش نرود، وکیل برای ثبت شکایت اقدام می نماید. با تسلط بر مفاد و قوانین دعوی چک طرح شکوائیه می کند. با پیگیری مجدانه روال پرونده را طی کرده و در تمام جلسات دادگاه حضور می یابد. با ارائه مدارک و اسناد دفاعیات موکل خود را بیان کرده و درخواست برقراری عدالت از جانب دادگاه را خواهد داشت.

البته دعاوی چک تنها به برگشت خوردن آن مربوط نمی شود بلکه اختلافاتی که در این مورد صورت می گیرد شامل سرقت چک، چک بی محل، رفع سوء اثر چک و مفقودی چک می شود. اقداماتی که وکیل برای حل این دعاوی انجام می دهد با توجه به موضوع چک، تنظیم شکایت نامه، تنظیم دادخواست، مراجعه به دایره اجرای ثبت و دریافت حکم جلب متشاکی است. بهترین وکیل چک در تبریز باید سرعت و دقت در پیگیری پرونده به خرج داده و نکات قانونی را رعایت نماید.  

خدمات بهترین وکیل چک در تبریز

دعوی چک مفقودی

هنگامی که چک امضا شده و از دسته چک جدا گردد، یک سند با ارزش مالی به مانند پول می باشد. اگر چک نوشته شده گم ، جعل یا دزدیده شود، فرد یابنده می تواند با ارائه آن به بانک ها وجه را دریافت نماید. بنابراین نیاز به سازوکاری برای جلوگیری از این اتفاق مطرح می شود. در این جا بهترین وکیل چک در تبریز باید اعلام سرقت یا مفقودی چک کند. سپس صاحب چک به بانک مربوطه مراجعه کرده و فرم درخواست عدم پرداخت را تکمیل کند.

یک وکیل چک با حضور یافتن در مراجع قضایی مصلح در مدت یک هفته برای گرفتن گواهی مربوط به مفقودی چک و درخواست رسیدگی اقدام می کند. سپس با پیگیری از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی گواهی صدور مفقودی چک را دریافت کرده و به دادگاه ارائه می دهد. با تسلیم گواهی قضایی و برگه شکایت به بانک مهلت عدم پرداخت چک در شعب مختلف تمدید می شود. لازم به ذکر است که داشتن وکیل از کندی و توقف پرونده جلوگیری کرده و زودتر منجر به دریافت گواهی می شود.

کلام آخر

داد و ستد چک و ترویج آن در امور مالی کشور علاوه بر مزایایی که دارد، مشکلات حقوقی را نیز به بار می آورد. اختلافات ناشی از مبادله چک تا پیش از عرضه چک صیادی بسیار گسترده تر بود و بعد از آن قوانین چک و بانک داری را با تحول مثبتی رو به رو کرد. در مواجه با درگیری های مالی، داشتن بهترین وکیل چک در تبریز بسیار کمک کننده می باشد. وکیل چی از همراهی و لطف بی دریغ شما سپاس گزار است امیدواریم که این مطالب برای شما مفید واقع شده باشد. برای برقراری ارتباط با ما از طریق فضای مجازی و کامنت ها اقدام کنید.

4/5 - (1 امتیاز)

صدف طاهری

سلام صدف طاهری هستم. دارای چندین سال سابقه تولید محتوا در زمینه مسائل حقوقی و وکالت می باشم، در حال حاضر در سایت وکیل چی به عنوان نویسنده تحت وب مشغول به فعالیت هستم. هدف من تولید محتوای مفید برای کاربران است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + دوازده =

دکمه بازگشت به بالا