مجله حقوقیمهاجرت

مهاجرت از طریق تحصیل به امارات (دبی) ✈️ + هزینه ها ⭐【سال1403】⚖️

به دلیل وجود زندگی مرفه و لذت بخش در امارات افراد بسیاری تمایل به مهاجرت و زندگی در این کشور دارند. دریافت اقامت در این کشور دارای شرایط و مراحل مختلفی است. به شکل های مختلفی از جمله تحصیل، کار، سرمایه گذاری و ازدواج می توان به امارات مهاجرت کرد. هر یک از این روش ها هزینه ها و مدارک خاصی را می طلبد. در این مقاله قصد داریم مهاجرت از طریق تحصیل به امارات (دبی) و هزینه های این نوع مهاجرت را مورد بررسی قرار دهیم. اگر قصد مهاجرت به امارات را دارید تا انتهای این مقاله در سایت وکیل چی با ما همراه باشید.

ویزای تحصیلی چیست؟

افراد بسیاری ممکن است تمایل داشته باشند که برای ادامه تحصیلات خود در مقاطع مختلف به کشورهای دیگر بروند. در واقع مهاجرت از طریق تحصیل به امارات (دبی) و سایر کشورها به معنی رفتن به یک کشور دیگر با هدف تحصیل و کسب علم است. کشورهای مختلف با توجه به شرایط خود و همچنین سطح علمی دانشگاه ها و موسسات آموزشی خود قوانین مختلفی را برای تحصیل افراد خارج از کشور در آن جا تدوین کرده اند.

انتخاب کشور مقصد در مهاجرت تحصیلی اهمیت بسیاری دارد. زیرا برخی کشورها قوانین سختی را برای ارائه این نوع مهاجرت دارند. همچنین باید سطح علمی کشور مقصد هم در نظر گرفت. رشته تحصیلی فرد مورد نظر هم در تعیین کشور مقصد تاثیر گذار است. چرا که ممکن است برخی کشورها در رشته مورد نظر پذیرش نداشته باشند.

برای مهاجرت تحصیلی به کشوری دیگر، ابتدا باید ویزای تحصیلی آن کشور اخد گردد. خود این موضوع مستلزم واجد شرایط بودن دریافت این نوع ویزا است. پس از این که از دانشگاه مورد نظر در کشور مقصد پذیرش دریافت گردید، فرد می تواند برای انجام مراحل مختلف دریافت ویزای تحصیلی اقدام نماید. پس از آن، فرد می تواند تا پایان دوره تحصیلات خود در کشور مقصد بدون هیچ مشکلی اقامت گزیند.

ویزای تحصیلی چیست؟

شرایط تحصیل در امارات

مهاجرت تحصیلی به کشور امارات و دبی در دوران مدرسه و دانشگاه ممکن است. در مدارس ابتدایی و دبیرستان کلاس ها به زیبان عربی برگزار می شود. تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور امارات 4 سال و برای مقطع کارشناسی ارشد 2 سال است. طول دوران تحصیل مقطع دکترا هم 5 سال است. تحصیل در کشورهای امارات برای افراد مهاجر رایگان نیست و افراد باید هزینه های تحصیل خود را بپردازند.

کلاس های مختلف درس در دوران تحصیلات دانشگاهی به زبان انگلیسی برگزار می شود. به همین دلیل برای دریافت ویزای تحصیلی در امارات نیاز به ارائه مدرک تافل و آیلتس می باشد. برخی از دانشگاه های کشور امارات دارای رتبه علمی بالایی هستند. به همین دلیل فارغ التحصیلان دانشگاه های این کشور می توانند پس از پایان تحصیلات خود برای مقطع بعدی درخواست تحصیل در دانشگاه های معتبر جهان را بدهند. از سوی دیگر تحصیل در امارات در مقایسه با کشورهای اروپایی و آمریکا بسیار کم هزینه تر است. از این رو متقاضیانی زیادی برای مهاجرت تحصیلی به امارات اقدام می نمایند.

 مدت اعتبار ویزای تحصیلی امارات یک ساله است و مهاجران باید هر ساله نسبت به تمدید اعتبار ویزای خود اقدام کنند. اما نکته مهم این است که افراد تا 6 ماه پس از پایان مدت وبزای خود می توانند در این کشور بمانند.

مراحل مهاجرت از طریق تحصیل به امارات (دبی)

افرادی که تمایل به مهاجرت تحصیلی به کشور امارات را دارند، باید در مرحله اول تمام مدارک و ریز نمرات خود را ترجمه نمایند. سپس این ترجمه ها را به همراه انگیزه نامه، دو توصیه نامه و مدرک زبان به دانشگاه مورد نظر ارسال نمایند. پس از این که فرد موفق به دریافت پذیرش از دانشگاه مربوطه گردد می تواند برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام نماید.

لازم به ذکر است که برخی از دانشگاه ها برای پذیرش دانشجو در برخی رشته ها آزمون وروردی برگزار می کنند. متقاضیان این رشته ها باید پس از کسب پذیرش از دانشگاه در این آزمون شرکت نموده و قبول شوند.

پس از پذیرش شدن در دانشگاه مقصد، مهاجر باید مراحل قانونی خروج از کشور و دریافت ویزا را طی نماید. به همین منظور وی باید درخواست خود را به ارگان های مربوطه ارسال کند و مدارک مورد نیاز را ارائه نماید. سپس در جلسه مصاحبه سفارت شرکت کرده و موظف است که مقامات سفارت را قانع نماید.

توجه به این نکته ضروری است که فرد متقاضی نباید دارای سوء پیشینه باشد. در تمامی این مراحل متقاضی می تواند از بهترین وکیل مهاجرت کمک و راهنمایی گرفته تا مراحل را با سرعت بیش تری طی کند. در مرحله بعد هم بلیط تهیه نموده و به کشور مقصد مهاجرت می نماید.

مراحل مهاجرت از طریق تحصیل به امارات

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت از طریق تحصیل به امارات (دبی)

برای دریافت ویزای تحصیلی کشور امارات ارائه یک سری مدارک لازم و ضروری است. از جمله این مدارک، داشتن تمکن مالی با ارائه مدرک است. میزان سرمایه ای که نشان دهنده تمکن مالی متقاضی است متناسب با دانشگاه و مقطع تحصیلی وی متفاوت است. در واقع در هر مقطع و دانشگاهی، فرد باید هزینه یک سال زندگی شخصی و شهریه دانشگاه  را به همراه داشته باشد. افرادی که بورسیه تحصیلی امارات را دارند نیازی به ارائه گواهی تمکن مالی ندارند.

یکی از مزایای ویزای تحصیلی، امکان اخذ ویزا برای یک نفر دیگر به عنوان همراه فرد متقاضی است. اگر فرد همراهی با خود داشته باشد، مبلغ گواهی تمکن مالی وی تقریبا دو برابر می شود.

داشتن پاسپورت معتبر، عکس پاسپورتی، مدرک زبان، نامه پذیرش دانشگاه و فرم تکمیل شده درخواست ویزا از دیگر مدارک لازم جهت دریافت ویزای تحصیلی امارات است. به همراه این مدارک باید تمام مدارک شناسایی و تحصیلی را هم که ترجمه شده اند ارائه شود. پس از پایان مدت یک ساله ویزا، فرد باید با ارائه مدارک لازم مبنی بر ادامه تحصیل در این کشور اقدام به تمدید اعتبار ویزا نماید.

هزینه ویزای تحصیلی امارات

مسلما برای مهاجرت و دریافت ویزای امارات هزینه های به فرد متقاضی تحمیل می شود. هزینه مهاجرت به امارات بسته به نوع ویزا که کاری و یا تحصیلی باشد متفاوت است. در خصوص ویزای تحصیلی، مقطع تحصیلی و دانشگاه پذیرش شده در میزان هزینه تاثیر گذار هستند.

پس از آن بحث تهیه بلیط و هزینه آن مطرح می شود. هزینه بلیط به صورت مستقیم به نرخ ارز وابسته است که دارای نوسانات مختلفی است. همچنین فصل سفر و زمان آن هم در هزینه بلیط موثر است. در فصولی که کشور مقصد مسافرین بیش تری دارد، هزینه بلیط هم بیش تر می شود. اگر فرد مهاجر همراه داشته باشد هزینه بلیط او هم به سایر هزینه ها اضافه می شود.

پس از ورود به کشور مقصد، مسائلی مانند اقامت، مسکن، هزینه زندگی و تحصیل پیش می آید. میزان این هزینه ها به سطح اقتصادی و درآمدی کشور مقصد بستگی دارد. فردی که از طریق تحصیل به امارات مهاجرت می کند نمی تواند درآمد زیادی داشته باشد. زیرا فقط 4 ساعت در روز اجازه کار کردن دارد.

میزان درآمد فرد بستگی به کار و شرایط کاری او دارد. از آن جا که فردی که ویزای تحصیلی دریافت کرده نمی تواند مدت زیادی کار کند، درآمد زیادی نخواهد داشت. هزینه های درمانی هم جزو موارد مهمی است که باید مد نظر قرار داده شود. فرد متقاضی باید تمام این هزینه ها را در نظر گرفته و با توجه به شرایط مالی و اقتصادی خود اقدام به مهاجرت به کشور امارات نماید.

هزینه ویزای تحصیلی امارات

مزایا و معایب مهاجرت از طریق تحصیل به دبی

کشور امارات و تمام شهرهای این کشور از جمله دبی، دارای سطح زندگی بالایی هستند. در واقع ساکنین این کشور از نظر اقتصادی، درمانی، آموزشی و حمل و نقل، زندگی مرفه و خوبی دارند. امنیت در کشور امارات بسار بالا است و کم تر کسی ممکن است دچار مشکلات قانونی در این کشور شود. فرصت های شغلی خوب، تنوع فرهنگی و حقوق های بالا از مزایای زندگی در این کشور است. به همین دلیل هم افراد بسیاری تمایل به مهاجرت به این کشور  از راه های مختلف از جمله مهاجرت از طریق تحصیل به امارات (دبی) را دارند.

در کنار این موارد، باید گفت که زندگی کردن در شهرهای این چنینی هزینه بسیار زیادی دارد. شرایط آب و هوایی گرم این کشور هم از مشکلاتی است که ممکن است مهاجران با آن رو به رو شوند. در کشور امارات محدودیت قانونی بسیاری خصوصا برای مهاجرین وجود دارد. لازم است قبل از مهاجرت توجه به این نکات صورت بگیرد تا با آگاهی کامل مهاجرت انجام شود.

کلام آخر

در این مقاله مهاجرت از طریق تحصیل به امارات (دبی) و هزینه های آن را مورد بررسی قرار دادیم. زندگی در شهر لوکس هزینه دارد. علاوه بر این فردی که از طریق تحصیل به امارات مهاجرت می کند اجازه کار بیش تر از 4 سات در روز را ندارد. هزینه های دانشگاه و اقامت در این کشور هم بالا است. برای دریافت ویزای این کشور هم باید پس از پذیرش در دانشگاه هزینه هایی را پرداخت نمود. امیدواریم مطالب جمع آوری شده برای شما کاربردی و مفید بوده باشد. از این که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم. در صورت داشتن انتقاد و پیشنهاد از طریق سایت وکیل چی با ما در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

سحر نیری

سحر نیری هستم. کارشناسی ارشد شیمی از دانشگاه رازی کرمانشاه. تاکنون با چندین سایت محتوانویسی همکاری داشتم و به دلیل علاقه ای که به مسائل حقوقی دارم؛ چند ماهی است که با مجله وکیل چی همکاری می کنم و از نویسندگی لذت می برم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا