وکیل حقوقی

10 تا از بهترین وکیل کمیسیون ماده 100 شهرداری تهران⭐【سال1403】⚖️

هدف از این مقاله معرفی 10 تا از بهترین وکیل کمیسیون ماده 100 شهرداری تهران است. شرکت های ساختمانی و یا افرادی که قصد ساخت و ساز و یا خرید و فروش ملک خود را دارند قطعا با ماده 100 شهرداری آشنایی دارند. در شرایطی که این قانون رعایت نشود ممکن است لازم باشد که کار به صورت حقوقی پیش برود. این جا یک وکیل خوب و با تجربه لازم است تا بتواند با تکیه برتخصص خود مشکل را به بهترین شکل و با کمترین زمان و هزینه حل کند.

کمیسیون ماده 100 شهرداری چیست؟

در قوانین شهرداری برای ساخت و ساز بنا قوانینی وجود دارد. بخشی از این قوانین در قالب ماده 100 تعریف شده است. این قانون شامل 11 تبصره است. کسانی که اقدام به ساخت و ساز می نمایند موظف هستند که این قوانین را رعایت کنند. در صورت تخلف از این قوانین باید یک پرونده تخلف برای این افراد تشکیل و به آن رسیدگی شود.

کمیسیون حل اختلاف در واقع همان مرجع بررسی و رسیدگی به تخلفات ساختمانی از نظر قوانین ساخت و ساز و ایمنی آن ها است. اعضای این کمیسیون نماینده دادگستری، نماینده شورای شهر، نماینده فرمانداری و نماینده شهرداری هستند. در صورت انجام تخلفات زیر باید کمیسیون ماده 100 برای پرونده مورد نظر تشکیل شود:

 • ساختمان سازی بدون دریافت مجوز
 • نداشتن و یا غیر قابل استفاده بودن پارکینگ ساختمان
 • ورود ساختمان به معابر شهری
 • رعایت نکردن ضوابط فنی، بهداشتی و شهرسازی
 • تغییر کاربری به صورت غیر مجاز
 • تخلفات مهندس ناظر ساختمان

پس از بررسی پرونده، کمیسیون با توجه به قوانین و مقررات و همچنین میزان تخلف پرونده، نظر خود را در مورد پرونده اعلام کرده و به وی ابلاغ می کنند. این کمیسیون، کمیسیون بدوی است. در این مرحله متشاکی می تواند به نظر کمیسیون اعتراض کند. مرحله بعد پرونده به یک کمیسیون دیگر ارجاع داده می شود که اعضای آن با اعضای کمیسیون قبلی متفاوت هستند. آن ها هم نظر خود را ابلاغ کرده و نتیجه نهایی اعلام می شود. لازم به ذکر است که نظر کمیسیون قطعی خواهد بود.

کمیسیون ماده 100 شهرداری چیست؟

بهترین وکیل کمیسیون ماده 100 شهرداری تهران کیست؟

برای رفع مشکلاتی که در زمینه ماده 100 شهرداری وجود دارد باید به یک وکیل مجرب مراجعه کرد. افراد زیادی به دنبال بهترین وکیل کمیسیون ماده 100 شهرداری تهران هستند، زیرا دلیل شکست بیشتر پرونده های این حوزه عدم تسلط وکیل بر قوانین این بخش است.

یک وکیل خوب در زمینه کمیسیون ماده 100 در درجه اول باید در این زمینه تخصص و تجربه بالایی داشته باشد. ضمنا باید قدرت استدلال و بیان خوبی نیز داشته باشد تا بتواند با استدلال از قوانین به دفاع پرداخته و به طور کامل قاضی را توجیه کند.

بهترین وکیل کمیسیون ماده 100 شهرداری تهران کسی است که سال ها در زمینه پرونده های ماده 100 فعالیت کرده باشد. چنین وکلایی به دلیل تجربه زیاد در این زمینه بهتر می دانند که از چه طریقی وارد عمل شوند تا بتوانند به شما کمک کنند تا در کمترین زمان به نتیجه دلخواه برسید.

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب در جدول زیر لیست شده است:

🥇 سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:ملکی، کیفری، حقوقی، ثبتی، خانواده
📝 خدمات:مشاوره رایگان+پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:90% موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

10 تا از بهترین وکیل کمیسیون ماده 100 شهرداری تهران را بشناسید!

مسعود اسلامی مهر

مسعود اسلامی فر

آقای اسلامی مهر جزو وکلای خوب و با تجربه تهران هستند. ایشان سال ها است که در محاکم قضایی به شغل وکالت مشغول هستند. آقای مسعود اسلامی مهر که وکیل پایه یک دادگستری هستند در کلیه دعاوی حقوقی توانایی وکالت دارند اما در زمینه کمیسیون ماده 100 شهرداری، تنظیم قراردادهای تجاری داخلی و بین المللی، دعاوی ملکی و خانواده تخصص دارند. آقای اسلامی مهر همچنین مدیریت موسسه حقوقی داوری بین المللی صلح صدرا را عهده دار هستند. مهارت و دانش ایشان باعث شده است که به عنوان بهترین وکیل کمیسیون ماده 100 شناخته شوند.

تخصص و مهارت:

 • مشاور حقوقی
 • تنظیم قراردادها
 • پذیرش کلیه پرونده های حقوقی

آدرس: تهران، خیابان ظفر، خیبان مصدق شمالی، خیابان دامغانی، پلاک 38، واحد 2

تلفن تماس: 09121932428

علی رفیعی

علی رفیعی

آقای علی رفیعی دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه تهران هستند. ایشان دارای پروانه وکالت به شماره 995 هستند. دکتر رفیعی خدمات حقوقی خود را به صورت حضوری و غیر حضوری در اختیار مراجعه کنندگان خود قرار می دهند. ایشان تلاش می کنند تا با به کارگیری دانش و تخصص خود بهترین وکالت را انجام دهند. سابقه موفقیت زیاد در پرونده های تحت وکالت ایشان نشانه همین تلاش ها است.

تخصص و مهارت:

 • مدرس دانشگاه
 • مشاوره حقوقی
 • وکالت دعاوی مختلف

آدرس: تهران، خیابان مطهری، بعد از مترو مفتح، خیابان علی اکبری، خیابان نقدی، پلاک 17، طبقه 3

تلفن تماس: 09124447724

سید رضا ملک جهانی

سید رضا ملک جهانی

آقای ملک جهانی از وکلای پایه یک دادگستری شناخته شده در استان تهران هستند. ایشان دارای پروانه وکالت به شماره 26026 می باشند. آقای ملک جهانی کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی هستند. این وکیل با تجربه وکالت شرکت های خودروساز، لیزینگ و بانک ها را عهده دار هستند. مراجعه کنندگان محترم ایشان می توانند از خدمات حقوقی ایشان هم به صورت مراجعه حضوری و هم به صورت غیر حضوری بهره مند شوند. ایشان در زمینه های مختلف کیفری، حقوقی،قرارداها، ملکی، کمیسیون ماده 100 شهرداری تخصص و فعالیت دارند.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حقوقی
 • دارای گواهینامه ابطال آرای داوری از کانون وکلای دادگستری مرکز

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، سه راه طالقانی، ابتدای خواجه نصیر، جنب کوچه گیتی، پلاک 231، طبقه پنجم، واحد 15

احمد زهره وند

احمد زهره وند

دکتر احمد زهره وند، با هدف رفع مشکلات حقوقی و قضایی افراد جامعه به شکل وکالت مشغول هستند. ایشان در حوزه های مختلف دعاوی خانواده، کیفری، مالی و غیر مالی تخصص و تجربه دارند. دکتر احمد وند همچنین در تدریس دروس حقوقی هم بسیار موفق بوده اند و با تدریس آیین دادرسی مدنی، تجارت و ثبت اسناد و املاک افراد با تجربه ای را در این زمینه ها پرورش داده اند. ایشان همچنین در تنظیم قراردادهای شرکت های تجاری سوابق قابل توجهی دارند.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حقوقی
 • نویسنده کتب حقوقی

آدرس: تهران، خیابان نیاوران، خیابان شهید باهنر، سه راه یاسر، ابتدای عمار، بن بست راز، پلاک 35، واحد 20

تلفن تماس: 09121305919

علیرضا صالحی فر

علیرضا صالحی فر

آقای صالحی فر جزو وکلای خوب استان تهران هستند که دارای پروانه وکالت می باشند. ایشان دارای مدرک تحصیلی دکترا در رشته حقوق و عضو هیئت علمی دانشکده حقوق دانشگاه خوارزمی هستند. دکتر صالحی فر، در زمینه حقوق تالیفات زیادی دارند. تخصص ایشان در خصوص دعاوی ملکی، اراضی، مالی، تجاری و کمیسیون ماده 100 است. وکیل صالحی فر، با ارائه بهترین دفاعیه ها موفق به جلب رضایت موکلین خود شده اند.

تخصص و مهارت:

 • تنظیم قراردادهای مختلف
 • مشاوره حضوری و غیر حضوری

آدرس: تهران، خیابان مطهری، کوچه مهرداد، نبش کوچه درفش، پلاک 14، ساختمان مهرداد، طبقه 4، واحد 10

بهاره فیض

بهاره فیض

خانم فیض، جزو بهترین وکیل کمیسیون ماده 100 شهرداری تهران است. ایشان فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه شهید بهشتی تهران هستند. بهاره فیض در دعاوی ملکی اعم از تنظیم سند، ابطال قرارداد، مطالبه خسارت و همچنین در دعاوی کیفری مانند کلاهبرداری، اختلاس، مهریه ، ارث و وصیت تخصص دارند. ایشان تلاش دارند با تکیه بر دانش و تخصص خود به بهترین شکل از موکل خود دفاع نمایند.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حضوری
 • مشاوره غیر حضوری
 • تنظیم انواع قراردادها

آدرس: تهران، خیابان ظفر، خیابان مصدق شمالی، خیابان دامغانی، پلاک 38، واحد 2

شماره تماس: 09124478815

محمد حاصلی

محمد حاصلی

از دیگر وکلای با سابقه و شناخته شده تهران می توان آقای محمد حاصلی را نام برد. ایشان وکالت دعاوی مختلف حقوقی، کیفری و ملکی را می پذیرند. اما تخصص آقای حاصلی در پرونده های شهرداری مانند اخذ پایان کار و کمیسیون ماده 100 است. وکیل محمد حاصلی تجربه وکالت دعاوی دیوان عدالت اداری کشور را هم دارند. ایشان تعداد پرونده های زیادی را در دادگاه های تهران با موفقیت وکالت کرده اند.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حقوقی تخصصی
 • تنظیم انواع اوراق قضایی

آدرس: تهران، شهریار، میدان فرمانداری، مجتمع آسمان، طبقه 4، واحد 26

علیرضا توفیق

علیرضا توفیق

آقای توفیق دارای مدرک تحصیلی دکترای حقوق هستند. ایشان جزو وکلای پایه یک دادگستری و همچنین عضو کانون وکلای مرکز هستند. دکتر توفیق حدود 20 سال است که به وکالت مشغول هستند. ایشان در زمینه وکالت کلیه دعاوی حقوقی و کیفری تجربه دارند. تخصص و تجربه آقای توفبق در خصوص دعاوی کمیسیون ماده 100 شهرداری بسیار بالا است.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره آنلاین
 • اخذ پرونده های حقوقی و کیفری
 • تنظیم انواع لوایح و دادخواست ها

آدرس: تهران، میدان شیخ بهائی، خیابان دانشور شرقی، نبش خیابان دانش دوست، پلاک 26، طبقه اول

نصیر عبادی پور

نصیر عبادی پور

از بهترین وکیل در کمیسیون ماده 100 شهرداری می توان آقای عبادی پور را نام برد. ایشان عضو کانون وکلای مرکز و همچنین مدرس دانشگاه می باشند. تخصص آقای عبادی پور دعاوی حقوقی، ملکی، خانواده، بیمه و کیفری است. ایشان همواره تلاش دارند با صداقت و عدالت به دفاع بپردازند. سابقه درخشان و درصد بالای موفقیت ایشان نشان از تخصص این وکیل با تجربه است.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره تخصصی
 • تنظیم انواع قرارداد

آدرس: تهران، خیابان مطهری، تقاطع میرزای شیرازی، پلاک 210، طبقه 1، واحد 2

محمود قائدی

محمود قائدی

از جمله وکلای برجسته و شناخته شده استان تهران هستند. ایشان دارای پروانه وکالت درجه یک هستند. وکالت کلیه پرونده ها توسط ایشان پذیرفته می شود اما تخصص آقای قائدی در دعاوی کیفری، خانوادگی و ثبتی است. ایشان در خصوص پرونده های کمیسیون ماده 100 هم تجربه ویژه دارند. ارائه مشاوره های حقوقی مفید به صورت حضوری و آنلاین توسط ایشان انجام می شود.

تخصص و مهارت:

 • قبول وکالت دعاوی مختلف
 • تنظیم قرارداد، دادخواست و شکوائیه

آدرس: تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، تقاطع پاک نژاد

ویژگی های بهترین وکیل ماده 100 شهرداری تهران

همان طور که اشاره کردیم، در دعاوی مربوط به کمیسیون ماده 100 شهردازی مراجعه به یک وکیل خبره و با تجربه اهمیت بالایی دارد. زیرا گاهی نظر کمیسیون ماده 100 به تخریب ساختمان است. در صورتی که موفق به تغییر نظر کمیسیون نشوید متحمل خسارت زیادی می شوید. وکیل موفق در حوزه کمیسیون ماده 100 شهرداری باید دارای ویژگی های زیر باشد:

 • یک وکیل کمیسیون ماده 100 حتما باید سابقه بالایی در وکالت پرونده های این چنینی داشته باشد. زیرا تنها با تکیه بر تجربه بالا است که یک وکیل می تواند راه حل تغییر نظر تخریب بنا را از کمیسیون پیدا کند.
 • متعهد بودن هم از دیگر ویژگی های یهترین وکیل تهران است. وکیل باید پرونده موکل خود را چنان پیگیری کند که انگار پرونده خود اوست و پای منافع خودش در میان است.
 • به دلیل اینکه دعاوی مربوط به شهرداری است و در واقع یک طرف دعوا شهرداری است وکیل شما باید به قوانین شهرداری هم تسلط کافی داشته باشد.
ویژگی های بهترین وکیل کمیسیون ماده 100 تهران

در صورت شکست در پرونده حق الوکاله به وکیل تعلق می گیرد؟

ممکن است برخی افراد گمان کنند که حق الوکاله زمانی به وکیل تعلق می گیرد که در پرونده پیروز شود. در جواب این عزیزان باید گفت که حق الزحمه وکیل ارتباطی به نتیجه پرونده ندارد و حتی در صورت شکست نیز باید پرداخت شود. دستمزد وکیل بابت پیگیری ها و زحماتی است که وکیل انجام می دهد.

ناگفته نماند یک وکیل حرفه ای پس از مطالعه پرونده و بررسی تمام جوانب و مدارک آن، میزان احتمالی موفقیت را به موکل اعلام می کند. در صورت احتمال پیروزی کم، موکل می تواند از پیگیری پرونده منصرف شود. در غیر این صورت وی با علم به این که شانس موفقیت کمی دارد به پیگیری پرونده می پردازد، پس موظف به پرداخت حق الوکاله خواهد بود. مگر در شرایطی که خود وکیل موفقیت پرونده را تضمین کرده باشد، در این شرایط اگر پرونده با شکست مواجه شود موکل می تواند از وکیل شکایت نماید.

مزیت مراجعه به موسسات حقوقی

در مورد پرونده های کمیسیون ماده 100 شهرداری هم مانند سایر مشکلات حقوقی می توان به موسسات حقوقی مختلف مراجعه کرد. در این موسسات حقوقی بهترین وکیل کمیسیون ماده 100 شهرداری تهران گرد هم آمده اند. یک موسسه حقوقی مجموعه ای است که تعدادی از وکلای با تجربه در زمینه های مختلف در آن حضور دارند.

از مزیت های مراجعه به این موسسات این است که شما با تعدادی از وکیلان روبه رو هستید. زمانی که شما به یک موسسه مراجعه می کنید می توانید با شرایط و سوابق تعداد بیش تری از وکیلان آشنا شوید و به این صورت امکان انتخاب بهترین وکیل برای شما راحت تر می شود.

علاوه بر آن در این مجموعه ما با خرد جمعی به حل مشکل می پردازیم. یعنی در شرایطی در پرونده می توانیم از مشاوره کلیه وکیلان موسسه استفاده کنیم. و تجربه ثابت کرده است همیشه خرد جمعی نتایج بهتری را به دنبال دارد.

مزیت مراجعه به موسسات حقوقی

کلام آخر

هدف از نوشتن این مقاله، معرفی 10 تا از بهترین وکیل کمیسیون ماده 100 شهرداری تهران بود. در این مقاله تعدادی از وکلای فعال در این زمینه را به شما عرفی کردیم . همچنین ویژگی های یک وکیل خوب و نکات لازم در این زمینه را یادآوری شدیم. امیدواریم که از این مطالب استفاده لازم را برده باشید. از اینکه تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید از شما سپاس گزاریم.

در صورتی که هرگونه انتقاد و یا پیشنهادی در خصوص این مقاله دارید می توانید با سایت وکیل چی در میان بگذارید.

حق الوکاله وکلای کمیسیون ماده 100 شهرداری چگونه است؟

میزان حق الوکاله پرونده های مختلف متفاوت است. بسته به شهر و استان، چگونگی پرونده، رای کمیسیون و موارد دیگر حق الوکاله تعیین می شود. البته وکیل و موکل در مورد هزینه به یک توافق می رسند.

چگونه یک موسسه حقوقی خوب را بشناسیم؟

باید در این زمینه تحقیق کرد و با توجه به سابقه، تجربه و تخصص وکلای آن مجموعه اقدام به انتخاب وکیل  و موسسه نمایید.

نکات مهم در انتخاب وکیل کدامند؟

در انتخاب وکیل نکاتی از جمله داشتن پروانه وکالت و تخصص وی اهمیت زیادی دارد.

امتیاز دهید

سحر نیری

سحر نیری هستم. تاکنون با چندین سایت محتوانویسی همکاری داشتم و به دلیل علاقه ای که به مسائل حقوقی دارم؛ چند ماهی است که با مجله وکیل چی همکاری می کنم و از نویسندگی لذت می برم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 14 =

دکمه بازگشت به بالا