وکیلوکیل طلاق

10 تا از بهترین وکیل طلاق توافقی در رشت ⭐【آپدیت1402】⚖️

در این مقاله سعی داریم 10 تا از بهترین وکیل طلاق توافقی در رشت را به شما معرفی کنیم. هدف از ارائه این مقاله کمک به کسانی است که در کش و قوس جدایی نیاز به راهنمایی و همراهی یک وکیل حرفه ای و کار بلد در حوزه خانواده و طلاق دارند و ساکن استان گیلان هستند. طلاق های توافقی از جمله طلاق های دو طرفه هستند که ممکن است دلایل مختلف برای چنین تصمیمی وجود داشته باشد. در ادامه مدارک مورد نیاز برای آن و اطلاعات دیگری را در این حوزه بیان خواهیم کرد. پس همراه ما باشید.

بهترین وکیل طلاق توافقی در رشت کیست؟

وکیلی که یکی از بهترین وکیل طلاق توافقی در رشت محسوب می شود، باید تجربه و سابقه رسیدگی به پرونده های طلاق از نوع توافقی را در رزومه خود داشته باشد تا بداند برای طی پروسه چه مسیری را در پیش بگیرد. علت این که بسیاری از افراد برای طلاق توافقی تصمیم به بهره مندی از بهترین وکیل طلاق توافقی در رشت می گیرند، این است که می خواهند در کم ترین زمان ممکن روند قانونی را پشت سر بگذارند. اگر وکیل انتخابی مهارت لازم را نداشته باشد نمی تواند این خواسته موکل را برطرف کند.

به طور کلی بهترین وکیل طلاق در رشت باید دارای تحصیلات آکادمیک در حوزه رشته های حقوقی و گرایش های مربوط به آن باشد و بتواند در آزمون وکالت پذیرفته شده و پروانه وکالت دریافت نماید تا در صورت لزوم با باطل کردن تمبر، امکان حضور در دادگاه را به عنوان وکیل قانونی داشته باشد. وکیلی که تخصصش در این زمینه است موکلین خود را به خوبی راهنمایی می کند تا بتوانند قبل از مراجعه به دادگاه و آغاز روند جدایی، توافقات لازم را انجام دهند و مطمئن شوند که دیگر تصمیمی برای بازگشت به زندگی ندارند، چرا که مهم ترین وظیفه یک وکیل این است که در ابتدا موکلینش را تشویق به سازش نماید و در صورت پافشاری برای جدایی، پرونده آن ها را پیگیری نماید.

چه مدارکی برای طلاق توافقی مورد نیاز است؟

کسانی که تصمیم می گیرند برای جدایی به صورت توافقی و با هم اقدام به طلاق نمایند، باید بدانند که چه مدارکی را به صورت مستقیم و یا از طریق بهترین وکیل رشت به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی ارائه دهند.
مدارکی که از نظر مراجع قضایی الزامی است عبارتند از:

 • سند اصلی ازدواج و یا همان عقدنامه و در صورت در اختیار نبودن ارائه رونوشتی از آن
 • شناسنامه زوج و زوجه به همراه کارت ملی و کپی آن ها
 • برگه توافق نامه ای که بین زوجین تنظیم شده است و نشان می‌دهد که آن ها بر سر چه چیزهایی به تفاهم رسیده اند.
 • گواهی عدم بارداری تایید شده از طرف پزشکی قانونی
 • ارائه وکالت نامه زوجین در صورت بهره مندی از وکیل
 • ارائه گواهی بکارت برای زوجینی که در دوران عقد هستند و رابطه ای نداشته اند.

مراحل وکالت دادن به بهترین وکیل طلاق توافقی در رشت

زمانی که زن و شوهر برای انجام طلاق توافقی تصمیم خود را به صورت قطعی گرفته باشند و با وجود شرکت در جلسات مشاوره از انجام طلاق منصرف نشده باشند، باید برای ادامه مراحل طلاق به وکیل خود به صورت حضوری مراجعه کنند. این وکیل به دلیل داشتن تخصص کافی در زمینه دعاوی خانواده و طلاق، می تواند در کم ترین زمان ممکن پرونده طلاق آن ها را به پایان برساند.

پس از این که از وکیل وقت مشاوره و مراجعه حضوری گرفته شد، زوجین باید با در دست داشتن مدارک خود به دفتر بهترین وکیل خانواده در رشت مراجعه نمایند. در جلسه حضوری آن ها تمام دلایلی که باعث تصمیم شان به جدایی شده است را توضیح می دهند تا وکیل بداند از چه راهی باید پرونده را آغاز کند و آن را ادامه دهد. در این جلسه بین موکل و وکیل وکالتنامه ای تنظیم می شود که وظایف و حقوق طرفین قرارداد در آن ذکر می شود. موکل نیز با پرداخت حق الوکاله به صورت یک جا و یا در دو قسط دادن وکالت را قطعی می نماید. زوجین تنها در این جلسه لازم است به صورت حضوری به وکیل مورد نظر مراجعه کنند و بعد از آن می توانند تمام امور را با خیال راحت به وکیل خود بسپارند.

مهم ترین ویژگی های بهترین وکیل:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات:مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:%90 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

حضانت فرزندان در طلاق توافقی با کیست؟

طبق قوانین حاکم بر کشور که در مجلس شورای اسلامی و در کمیسیون امور خانواده به تصویب رسیده است، حضانت فرزندان چه دختر و چه پسر تا سن 7 سالگی بر عهده مادر خانواده می باشد. اما در این مدت تمام هزینه های فرزندان و یا همان نفقه بر عهده پدر خانواده است و مادر تنها موظف به نگهداری و القای حس و عاطفه مادری به فرزندان است. بعد از 7 سالگی مادر باید فرزندان را به پدرشان تحویل دهد، چرا که حضانت آن ها تا زمان بلوغ بر عهده پدر است. بلوغ برای دختران در 9 سالگی و برای پسران در 15 سالگی در نظر گرفته می شود. بعد از این مدت فرزندان می توانند با اختیار و عقل خود تصمیم بگیرند که می خواهند با پدرشان زندگی کنند و یا با مادرشان.

در طلاق توافقی، حضانت طبق توافق زوجین انجام می شود. مثلا ممکن است طبق توافقات حاصله زن در ازای بخشیدن مهریه خود حضانت فرزندان را خود بر عهده بگیرد و یا این که مرد موافقت نکند و تحت هر شرایطی بخواهد فرزندانش با او بمانند. اما باز هم دادگاه صلاح فرزندان را در نظر می‌گیرد و اگر یکی از والدین صلاحیت نداشته باشند، با وجود توافق صورت گرفته حضانت به آن ها تعلق نمی گیرد.

حتی ممکن است در موقع جدایی بر سر حضانت توافق شود و دادگاه نیز با تضمیم زوجین موافقت کند، اما بعد از سال ها تغییراتی پیش بیاید. مثلا با وجود داشتن حضانت مرد، دچار اعتیاد شدید شود و زندگی و سلامت روحی و جسمی فرزندان در کنار پدر در خطر باشد. در این صورت زن به کمک یک وکیل می تواند دادخواستی مبنی بر عدم صلاحیت همسر سابق خود بری حضانت فرزندان ارائه دهد و با اثبات شرایط موجود خودش سرپرستی را بر عهده بگیرد.

10 تا از بهترین وکیل طلاق توافقی در رشت را بشناسید!

سعادت احمدی منامن

سعادت احمدی منامن

سعادت احمدی منامد وکیل پایه یک دادگستری در استان بزرگ گیلان در شهر زیبا رشت می باشد و 10 سال سابقه کاری درخشان در دعاوی های مختلف وکالتی مانند طلاق، کیفری، ملکی، خانوادگی و ثبتی دارد. وی در بانک صادرات به عنوان وکیل و مشاوره حقوقی فعالیت حقوقی می کند و با لقب بهترین وکیل طلاق در رشت شناخته شده است.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد فقه و مبانی حقوق اسلامی از دانشگاه تهران
 • تسلط کامل به زبان عربی در انجام مذاکرات
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09143526834

آدرس: رشت، بلوار لاکانی، بعد از بانک ملی، بن بست فرعی دوم، بالای مغازه جمال، طبقه آخر

مجید اسلام دوست

مجید اسلام دوست

مجید اسلام دوست در شهر رشت وکیل پایه یک دادگستری می باشد که شناخته شده با لقب بهترین وکیل طلاق در رشت است. وی بیانی بسیار رسا و نفوذ کلامی بسیار خوب دارد و همین مسئله موجب می شود تا دفاعیات خوبی از موکلینش داشته باشد.

تخصص و مهارت:

 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09111321353

آدرس: رشت، چهارراه گلسار، بلوار گلسار، روبروی اداره پست گلسار، برج پارس ، طبقه چهارم، واحد یازدهم

سید جلال آزادبخت

سید جلال آزادبخت

سید جلال آزاد بخت وکیل پایه یک دادگستری در استان سرسبز گیلان در شهر رشت می باشد که سوابق بسیار درخشان و خوب وکالتی در زمینه های مختلف وکالت از جمله طلاق، ملکی، کیفری، مالی، تجاری، خانوادگی و غیره دارد و مشغول به انجام فعالیت در این شهر می باشد. جناب آقای سید جلال آزادبخت سابقه موفقیت در پرونده های متعدد را دارد و به عنوان بهترین وکیل طلاق در رشت معرفی می شوند.

تخصص و مهارت:

 • با بیش از 13سال سابقه و تخصص وکالت
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09113365126

آدرس: رشت، خیابان حافظ، چهارراه پور سینا، ساختمان ۸۱۶، طبقه چهارم، واحد سوم

زهرا احمدزاده

زهرا احمدزاده

زهرا احمدزاده در شهر بزرگ وکیل پایه یک دادگستری است و در دعاوی های متعدد وکالتی از جمله طلاق، کیفری، مالی، ملکی، خانوادگی و غیره مهارت بسیار زیاد و تخصص بسیار خوبی دارد. وی به دلیل ارائه دادن بهترین روش ها و مشاوره های کاملا حرفه ای و تخصصی به مراجعه کنندگان، بسیار کمک کرده و موجب جلب اعتماد و اطمینان در آن ها شده است.

تخصص و مهارت:

 • 10 سال سابقه کاری و تخصص در وکالت
 • کارشناسی حقوق
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: ۰۹۱۱۳۴۹۲۱۸۲

آدرس: رشت، بلوار حافظ غربی (پارک شهر)، نرسیده به میدان دفاع مقدس، جنب سوپر گل، ساختمان پیشرو، طبقه آخر

فاطمه خورسند

فاطمه خورسند

فاطمه خورسند در استان گیلان در شهر بزرگ رشت وکیل پایه یک دادگستری می باشد و ایشان در دعاوی های متعدد وکالتی از جمله خانواده، کیفری، مالی، تجاری، ثبتی و غیره مشغول به فعالیت است؛ وی با تلاش و کوشش فراوان خود توانسته است تا با لقب بهترین وکیل خانواده در رشت شناخته شود.

تخصص و مهارت:

 • کارشناس حقوق
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09112359751

آدرس: رشت، چهارراه گلسار، ابتدای تختی، کوچه بنفشه، واحد هشتم

صادق پنجه ای

صادق پنجه ای

صادق پنجه ای وکیل پایه یک دادگستری در رشت است و هم اکنون در حال فعالیت در سازمان ها و شرکت های معتبر به عنوان وکیل و مشاوره حقوقی است. جناب آقای صادق پنجه ای در زمینه های متعدد وکالت از جمله خانوادگی، کیفری، ملکی، مالی، ثبتی و غیره مهارت بسیار خوب و تخصص حرفه ای دارد؛ ایشان مشاوره های حضوری و غیرحضوری در رابطه با انواع دعاوی ها را انجام می دهد. وی با لقب بهترین وکیل خانواده در رشت شناخته شده است.

تخصص و مهارت:

 • 7 سال سابقه کار وکالت
 • کارشناس فقه و حقوق اسلامی
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09111361300

آدرس: استان گیلان، شهر شفت، خیابان ولیعصر، رخ شهید زگللاب

حسن احمدی

حسن احمدی

حسن احمدی در شهر رشت به عنوان وکیل پایه یک دادگستری است و در حال فعالیت حقوقی می باشد؛ وی با لقب بهترین وکیل خانواده در رشت معرفی شده است و کارنامه وکالتی درخشان و پرونده های موفق بسیار زیادی را برعهده دارد.

تخصص و مهارت:

 • کارشناس حقوق قضایی
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09111374577

آدرس: رشت، خیابان حاجی آباد، ساختمان گاندی، طبقه سوم

مدینه باقرنیا

بهترین وکیل در رشت

مدینه باقرنیا در شهر بزرگ رشت وکیل پایه یک دادگستری می باشد که هم اکنون در این شهر مشغول به فعالیت های وکالتی و حقوقی است. وی دارای سوابق بسیار درخشانی در زمینه های گوناگون وکالتی از جمله کیفری، خانوادگی، ملکی، ثبتی و تجاری می باشد. خانم مدینه باقرنیا به تمام موکلین خود مشاوره های حضوری و غیرحضوری را ارائه می دهد.

تخصص و مهارت:

 • کارشناس فقه و حقوق اسلامی
 • 19 سال سابقه کاری در امور وکالت
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09112355524

آدرس: رشت، بلوار شهید انصاری، نرسیده به سه راه دیلمان

محمدحسن فعال

محمدحسن فعال

محمدحسن فعال در استان بزرگ و سرسبز گیلان در شهر رشت وکیل پایه یک دادگستری می باشد. وی سابقه بسیار زیاد و موفق در زمینه وکالت دارد؛ ایشان به دلیل داشتن فن بیان و وکالت حرفه ای خود موجب شده تا نتایج مطلوب در کارنامه وکالتی خود ثبت داشته باشد و رضایت موکلین را جلب نماید؛ جناب آقای فعال با لقب بهترین وکیل در رشت شناخته شده است و در ضمن در دعاوی های ملکی، ثبتی، کیفری، خانوادگی، طلاق و غیره مشغول به فعالیت می باشد.

تخصص و مهارت:

 • 16 سال سابقه کار در امور وکالت
 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • عضو کانون وکلا و مشاوران قوه قضاییه در استان گیلان
 • عضو کمیسیون معاضدت وکالت تسخیری در دوره چهارم هیات مدیره مرکز وکلا در استان گیلان

شماره تماس: 09119341944

آدرس: رشت، خیابان دکتر حشمت، پایین‌تر از مسجد چله‌خانه، روبروی تاکسی شهرام، ساختمان آدنیس، طبقه اول

فرزانه سیاسی فر

فرزانه سیاسی فر

فرزانه سیاسی فر وکیل پایه یک دادگستری در استان گیلان، شهر رشت می باشد. ایشان مشاوره های غیرحضوری و حضوری را برای مراجعینش دارد و در زمینه های مختلف وکالتی مانند ملکی، کیفری، خانوادگی، ثبتی، مالی، اسناد و غیره تخصص و مهارت دارد. خانم فرزانه سیاسی فر دارای سابقه درخشان وکالتی می باشد و به عنوان بهترین وکیل طلاق توافقی در رشت همچنان مشغول به فعالیت می باشد.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلا دادگستری استان گیلان
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09111354570

آدرس: رشت، خیابان امام خمینی، جنب کارخانه آردکوبی، پلاک ۱۷۴، طبقه اول

مهریه در طلاق توافقی

یکی از تعهداتی که مرد در هنگام عقد دائم به زن می دهد، پرداخت مهریه می باشد. این دین تا زمان پرداخت تحت هر شرایطی بر گردن مرد می ماند. طلاق توافقی، طلاقی است که زن و شوهر با هم بر سر آنچه که بین شان مشترک است و جزو حقوق شان می باشد به تفاهم می رسند. در این میان زن می تواند مهریه خود را به طور کامل از مرد طلب کند. ممکن است مرد به دلیل عدم توانایی برای پرداخت از توافق برای طلاق صرف نظر نماید. در این صورت غالبا زن ترجیح می‌ دهد که برای پیشرفت سریع پرونده، بخشی از مهریه خود را بذل کند.

گاهی نیز زن در قبال گرفتن حضانت فرزند و یا چیزهای دیگر مهریه خود را به طور کامل به مرد می بخشد. در طلاق خلع و مبارات که نوعی از طلاق توافقی می باشد، زن غالبا تمام مهریه خود را می بخشد و حتی ممکن است مبلغی مازاد را نیز به مرد بدهد تا با طلاق موافقت نماید.

مهریه در طلاق توافقی

طلاق توافقی چه مدت طول می کشد؟

مراحل طلاق توافقی ممکن است برای برخی از افراد طولانی تر و برای برخی کوتاه تر باشد. مسلما کمک گرفتن از بهترین وکیل طلاق توافقی در رشت می تواند مدت زمان انجام پروسه را کوتاه تر نماید. آنچه که پروسه طلاق را طولانی می کند، گذراندن جلسات مشاوره است که جزو قوانین جدید طلاق می باشد که زوجین را مجبور به شرکت در این جلسات می نماید.

اما غالبا مدت زمان طی شدن مراحل طلاق توافقی با توجه به شرط گذراندن جلسات مشاوره وجود دارد، بین 6 ماه تا 9 ماه زمان می برد. این مدت شامل مراحل ثبت دادخواست طلاق تا دریافت گواهی عدم امکان سازش می باشد. زوجین بعد از دریافت گواهی تنها مدت 3 ماه فرصت دارند که به دفاتر طلاق مراجعه کنند و به طور رسمی و شرعی از هم جدا شوند.

طلاق توافقی چه مدت طول می کشد؟

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم تا مطالب مفیدی را در خصوص طلاق توافقی در اختیار شما قرار دهیم و با معرفی 10 تا از بهترین وکیل طلاق توافقی در رشت به شما کمک کنیم. یافتن وکیل خوب و حرفه ای نیاز به تحقیق و آشنایی دارد و یکی از روش های آن، جست و جو در سایت های معتبری هم چون وکیل چی می باشد.

از همراهی شما تا پایان مقاله سپاس گزاریم و آماده دریافت نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

حضانت فرزند در طلاق توافقی چگونه است؟

حضانت فرزند نیز مانند مهریه می‌باشد و هر توافقی که بین زوجین در مورد حضانت فرزند در طلاق توافقی انجام گیرد، از سوی دادگاه مورد قبول است.

آیا می‌توان فقط به مشاوره با وکیل طلاق توافقی بسنده کرد؟

اگرچه حضور وکیل در جلسات دادگاه خانواده می‌تواند بسیار موثر باشد اما کسانی که مایل به پرداخت هزینه نیستند می‌توانند تنها با مشاوره با وکیلشان، در دادگاه به موفقیت مطلوبی برسند.

فرق طلاق توافقی با طلاق خلع و مبارات چیست؟

طلاق خلع و مبارات نیز صورتی از طلاق توافقی است که به دلیل تنفر زوجین از هم اتفاق می افتد.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + چهارده =

دکمه بازگشت به بالا