وکیل طلاق

10 تا از بهترین وکیل نفقه در تهران⭐【سال1403】⚖️

در این مقاله قصد داریم ده تا از بهترین وکیل نفقه در تهران را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. طبق قانون بعد از جاری شدن خطبه عقد دائم مرد موظف است که نفقه و مخارج زندگی زن را پرداخت نماید و این یک تکلیف قانونی برای مرد محسوب می شود و اگر مرد از پرداخت نفقه خودداری نماید براساس ماده 1105 قانون زن می توان از او شکایت کیفری کند و مرد تحت تغقیب قرار می گیرد. چنانچه با هر گونه مشکلی در زمینه عدم پرداخت نفقه از جانب مرد مواجه شدید حتما در زمان طرح دعوا با بهترین وکیل نفقه مشورت کنید.

نفقه چیست؟

نفقه حقی است بر گردن مرد که باید برای گذران و جریان داشتن زندگی به زن پرداخت کند البته قابل ذکر است که مرد تنها به واسطه عقد دائم ملزم به پرداخت نفقه می باشد لذا اگر زنی برای تامین مایحتاج زندگی از شوهر خود نفقه دریافت نمی کند می تواند با مراجعه به بهترین وکیل خانواده در تهران دادخواست دریافت نفقه خود را به دادگاه ارائه دهد. نفقه شامل عقدهای زمان دار و یا موقتی نمی شود ولیکن اگر در صیغه نامه مبلغی برای پرداخت نفقه قید شده باشد مرد بایستی آن را کامل پرداخت نماید.

پس با توجه به آنچه که برای مفهوم نفقه بیان شد می توان گفت که مرد بایستی هزینه ای را برای گذران زندگی به صورت ماهانه و یا روزانه در اختیار زن قرار دهد و اگر مرد از پرداخت آن خودداری کرده و یا این که هزینه کمتری که نتوان با آن مایحتاج زندگی را تامین کند پرداخت نماید زن می تواند با مشاوره بهترین وکیل نفقه در تهران به عنوان خواهان از شوهر خود شکایت کند.

نفقه چیست؟

بهترین وکیل نفقه در تهران کیست؟

نفقه جزو دعاوی خانواده می باشد و پیگیری و رسیدگی به آن به بهترین وکیل نفقه در تهران سپرده می شود وکیل نفقه به صورت تخصصی در این حوزه فعالیت دارد و با توجه به توانایی و مهارتی که در وکالت دیگر دعاوی حقوقی  دارد اما اختصاصا تنها وکالت پرونده های نفقه را انجام می دهد و کاملا واضح است وکلایی که به صورت عمومی فعالیت کرده و پرونده های حقوقی در هر حوزه ای را وکالت می کنند را نمی توان به عنوان وکیل متخصص در دعاوی خاصی معرفی نمود به عنوان مثال همانگونه که وکلایی که تنها در زمینه دعاوی مهریه تخصص و فعالیت دارند را بهترین وکیل نفقه فرزند در تهران می نامند این امر در مورد وکیل نفقه نیز صدق می کند.

مهم ترین ویژگی های بهترین وکیل:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات:مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:%90 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

شیوه مطالبه نفقه

اگر مرد از پرداخت نفقه به همسر خود خودداری کند، زن می تواند با کمک بهترین وکیل نفقه در تهران برای دریافت نفقه حال و گذشته خود از طریق قانون اقدام کند. وکیل دادخواست مطالبه نفقه را تنظیم و یه دادگاه ارائه می دهد، کارشناسان مرجع قضایی بر اساس شرایط و وضعیت مالی مرد میزان نفقه را  تعیین می کنند.

مرد موظف است که میزان نفقه ای که به او ابلاغ شده را به زن پرداخت نماید در غیر این صورت زن می تواند برای حکم جلب همسر خود اقدام کند. به این نکته توجه داشته باشید که دادگاه نفقه را براساس وضعیت مالی مرد و جایگاه اجتماعی زن تعیین می کند و وکیل نفقه می تواند با تسلطی که بر قوانین مربوط به این حوزه حقوقی دارد زن را راهنمایی کرده و موجب تسریع روند پرونده مربوطه شود.

10 تا از بهترین وکیل نفقه در تهران را بشناسید!

نرگس رستمی

نرگس رستمی

نرگس رستمی وکیل پایه یک دادگستری متخصص در دعاوی نفقه می باشد ایشان با 17 سال سابقه وکالت به عنوان یکی از بهترین وکیل نفقه در تهران معرفی می شوند و تاکنون پرونده های زیادی در این زمینه را به نتیجه دلخواه موکل خود رسانده اند.

تخصص و مهارت:

 • 17 سال سابقه وکالت
 • کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی
 • وکیل شرکت آواژنگ

آدرس: تهران، بزرگراه ستاری، روبروی کوروش، پایین تر از پیامبر غرب، نبش پنجم شرقی، پلاک 80، مجتمع گل ها، طبقه همکف

بهجت مشفق

بهجت مشفق

بهجت مشفق وکیل پایه یک دادگستری با 15 سال سابقه وکالت به عنوان یکی از بهترین وکیل نفقه در تهران معرفی می شوند، ایشان در حوزه های دیگر حقوقی، کیفری، خانوادگی، ثبتی و غیره نیز فعالیت می کنند.

تخصص و مهارت:

 • 15 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری تهران
 • مسلط به زبان انگلیسی
 • وکالت در شرکت تاید واتر خاورمیانه
 • وکالت در مجتمع صنعتی ذوب آهن پاسارگاد

آدرس: تهران، میدان شیخ بهایی، ضلع شمال غربی میدان، برج صدف، پلاک 2، طبقه 9، واحد 96

هدی فرخی

هدی فرخی

هدی فرخی وکیل پایه یک دادگستری با بیش از 15 سال سابقه وکالت و عضو کانون وکلای مرکز در حوزه دعاوی خانواده و نفقه به صورت تخصصی فعالیت می کنند و به عنوان یکی از بهترین وکیل نفقه در تهران معرفی می شوند ایشان در سایردعاوی حقوقی، کیفری و ملکی نیز سابقه فعالیت دارند.

تخصص و مهارت:

 • 15 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای مرکز
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی

آدرس: تهران، پاسداران، خیابان دولت، نبش کوچه سلیمی، ساختمان سپیدار، پلاک 46، واحد9

رویا کرامتی

رویا کرامتی

رویا کرامتی متولد 1366 و فارغ التحصیل از دانشگاه شهید بهشتی می باشند که در سال 1391 در آزمون وکالت کانون مرکز رتبه 8 را کسب نمودند و پروانه پایه یک وکالت را از این مرکز دریافت کردند و اکنون در دعاوی حقوقی، خانواده، کیفری و ملکی در حال فعالیت می باشند و به عنوان بهترین وکیل نففه در تهران به صورت کاملا تخصصی نیز فعال هستند.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلای مرکز
 • وکیل علیه بانک ها و موسسات مالی و اعتباری متخلف به منظور حفظ و بازیابی حقوق بدهکاران بانکی زیان دیده
 • وکیل بانک شهر
 • وکیل دعاوی علیه شهرداری
 • کارشناس امور حقوقی در صدا و سیما
 • کارشناس امور قراردادها در شرکت خانه صنعت باستان
 • عضو فعال جامعه داوران ایران

آدرس: تهران، خیابان پیروزی، روبروی مترو نبرد، طبقه فوقانی بانک توسعه تعاون

شماره تماس: 09356549017

یونس صادقی

یونس صادقی

یونس صادقی وکیل پایه یک و عضو کانون وکلای دادگستری در تهران می باشند. ایشان در پیگیری دعاوی خانواده، طلاق، مهریه و نفقه به عنوان یکی از وکلای باتجربه شناخته می شوند. آقای صادقی علاوه بر وکالت به موکلین خود مشاوره حقوقی نیز ارائه می دهند.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: تهران، خیابان آذربایجان، نرسیده به خیابان آزادی، نبش خیابان کارون، پلاک 706، طبقه دوم

احمد زهره وند

احمد زهره وند

احمد زهره وند یکی از بهترین وکیل نفقه در تهران هستند. ایشان بعد از اخذ پروانه وکالت پایه یک به صورت تخصصی در حوزه دعاوی خانواده شروع به فعالیت کردند و پرونده های زیادی را در زمینه طلاق، مهریه و نفقه به نتیجه دلخواه موکل خود رسانده اند.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حضوری و غیرحضوری
 • تدریس آیین دادرسی مدنی، تجارت و ثبت اسناد و املاک
 • دکتر حقوق

آدرس: تهران، نیاوران، خ شهید باهنر، سه راه یاسر، ابتدای عمار، بن بست راز، پلاک ۳۵ واحد ۲۰

شماره تماس: 09121305919

نورالدین کرمی

نورالدین کرمی

نورالدین کرمی وکیل پایه یک و مشاور حقوقی در کرج هستند. ایشان بر کلیه قوانین و مقررات دعاوی خانواده، طلاق، مهریه و نفقه تسلط و اشراف کاملی دارند و پرونده های زیادی را در این حوزه به نتیجه موفقیت رسانده اند.

تخصص و مهارت:

 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی
 • مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: تهران، میدان ونک، ابتدای خیابان ونک، برج آسمان، طبقه 4، واحد 406

پوریا نادری

پوریا نادری

پوریا نادری وکیل پایه یک دادگستری و متخصص در دعاوی خانواده، طلاق و نفقه می باشند. ایشان با تسلطی که بر قوانین مربوط به پرونده های نفقه دارند و موفقیت هایی که در پیگیری این دعاوی در کارنامه کاری خود ثبت کرده اند به عنوان یکی از بهترین وکیل نفقه در تهران شناخته می شوند.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حضوری و غیرحضوری
 • نوشتن اوراق قضایی

آدرس: تهران، آریاشهر، بین فلکه اول و دوم صادقیه، ابتدای شهدای صادقیه جنوبی، جنب رستوران پاییز، پلاک 41، طبقه 4

حسن وحدانی

حسن وحدانی

حسن وحدانی وکیل پایه یک دادگستری در تهران هستند. ایشان 10 سال سابقه وکالت در پیگیری و رسیدگی به دعاوی خانواده را دارند و به عنوان یکی از وکلای حرفه ای و باتجربه در پیگیری دعاوی نفقه شناخته می شوند.

تخصص و مهارت:

 • بیش از 10 سال سابقه وکالت
 • مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: تهران، سعادت آباد، سرو غربی، ضلع جنوب غربی چهارراه سرو، جنب بانک سپه، مجتمع سروناز، پلاک 72، طبقه 5، واحد 21 شمالی

وظایف بهترین وکیل نفقه در تهران

در صورتی که زن وظیفه تمکین خود را برای شوهر انجام دهد؛ ولیکن شوهر از پرداخت نفقه خودداری نماید و موجب شود تا زن زندگی خود را با سختی بگذراند، در چنین شرایطی زن می تواند دادخواستی مبنی بر عدم پرداخت نفقه توسط شوهر را به دادگاه ارائه دهد.

معمولا زنانی که برای این شکایت اقدام می کنند ممکن است به دلیل عدم آشنایی با قوانین دادگاه خانواده در این زمینه روند پیگیری پرونده را طولانی تر کرده و دچار سردرگرمی شوند لذا بهتر است از بهترین وکیل کمک بگیرند و مراحل پیگیری پرونده را به ایشان بسپارند.

وکیل نفقه که تنها در این حوزه فعالیت می کند به تمامی قوانین و مراحل پرونده آشنا بوده و در کوتاه ترین زمان ممکن به جهت احقاق حق موکل خود نتیجه موفقیت را در دادگاه دریافت خواهد کرد.

وظایف وکیل نفقه

مزایای مطالبه نفقه توسط بهترین وکیل نفقه

از مهم ترین مزیت های بهره مندی از بهترین وکیل نفقه در تهران برای مطالبه نفقه می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • کوتاه تر شدن زمان پیگیری پرونده
 • عدم نیاز به حضور موکل در جلسات دادرسی
 • وکیل نفقه در مواردی که از پرداخت نفقه سرباز می زند می تواند حکم جلب او را نیز بگیرد.
 • وکیل نفقه می تواند برای مطالبه نفقه اموال مرد را توقیف کند.
 • در زمان اجرای حکم جلب مرد برای مطالبه نفقه در صورت بهره مندی از وکیل نفقه نیاز به حضور زن نخواهد بود.
 • وکیل می تواند با اثبات عدم پرداخت نفقه از سوی مرد حکم طلاق زن را از دادگاه دریافت کند.
مزایای مطالبه نفقه توسط بهترین وکیل نفقه

کلام آخر

نفقه حق قانونی زن بوده و مرد موظف است در برابر تمکین زن آن را پرداخت نماید و در صورتی که مرد از پرداخت نفقه خودداری کند زوجه می تواند با مشاوره وکیل نفقه بر علیه او به دادگاه شکایت کند. در این مقاله سعی کردیم  مطالب مفیدی در رابطه با وکیل نفقه در اختیار شما قرار دهیم و 10 تا از بهترین وکیل نفقه در تهران را نیز به شما معرفی کردیم تا به راحتی وکیل مورد نظر خود را بیابید. در صورتی که به هرگونه مشاوره در خصوص نفقه نیاز دارید می توانید آن را با هر کدام از وکیل های ذکر شده در سایت وکیل چی در میان بگذارید.

4/5 - (2 امتیاز)

رقیه فتاحی

رقیه فتاحی هستم، لیسانس کامپیوتر دارم و بخاطر علاقه ای که به مسائل حقوقی و نویسندگی دارم، از سال 1398 کار محتوا نویسی تحت وب انجام می دهم و سعی می کنم اطلاعات حقوقی خودم را به روز کنم تا در سایت وکیل چی اطلاعات مفید و جدیدی را در اختیار کاربران قرار دهم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 11 =

دکمه بازگشت به بالا