وکیل خانواده

10 تا از بهترین وکیل مهریه در نیشابور⚡【سال1403】⚖️

یکی از مواردی که در پرونده های خانواده و طلاق با آن رو به رو هستیم، مسائل مربوط به مهریه است. مهریه یکی از حقوق زن در زندگی مشترک است که باید توسط زوج پرداخت شود. در برخی موارد مشاهده می شود که آقایان از پرداخت مهریه خودداری می کنند و یا واقعا توانایی مالی پرداخت آن را ندارند. در چنین مواقعی پرونده در حوزه مهریه تشکیل شده و در دادگاه مورد بررسی قرار می گیرد. هر یک از زوجین می توانند برای دفاع از حقوق خود به وکیل متخصص در این حوزه مراجعه کنند. هدف از نگارش این مقاله، معرفی 10 تا از بهترین وکیل مهریه در نیشابور است. اگر شما هم درگیر پرونده طلاق و مهریه هستید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. 

بهترین وکیل مهریه در نیشابور چه کسی است؟ 

وکیل فردی است که به نیابت از موکل خود به انجام امور مشخصی می پردازد. وکیل مدافع برای دفاع از موکل در برابر قانون وکالت دارد. این وکیل در صورتی برای دادگاه رسمیت دارد که دارای سواد حقوقی و پروانه وکالت باشد. وکیل مهریه در دعاوی این بخش تخصص و تبحر دارد و تعداد زیادی از پرونده های مهریه را وکالت کرده و به نتیجه رسانده است. 

بهترین وکیل مهریه در نیشابور به کلیه قوانین، ماده و تبصره های موضوع مهریه واقف است و به خوبی می تواند از موکل خود دفاع کند. وکیل مهریه در صورتی که وکالت زوج را به عهده داشته باشد باید بتواند درخواست اعسار را ارائه نموده و عدم توانایی مالی او را اثبات نماید. در صورتی که وکیل زوجه باشد، باید بتواند توانایی مالی زوج را اثبات کند تا موکل او یعنی زوجه به حق خود برسد. 

البته بهترین وکیل پایه یک دادگستری در مشهد باید بتواند در زمینه حق و حقوق زوجین، توافقاتی را میان آن ها ایجاد کند. در چنین شرایطی، پرونده به گونه ای پیش می رود که منافع هر دو طرف را تامین می شود و روند دادرسی نیز سرعت خواهد گرفت. 

بهترین وکیل مهریه در نیشابور

بررسی هزینه بهترین وکیل مهریه 

مبلغی که وکلا به عنوان دست مزد و یا حق الوکاله دریافت می کنند به نوع پرونده بستگی دارد. از این منظر پرونده های موجود در دادگاه ها به دو دسته مالی و غیر مالی تقسیم می شوند. برای دعاوی غیر مالی، تعرفه های مشخصی وجود دارد که موکل متعهد است آن را پرداخت نماید. اما در خصوص دعاوی مالی، هزینه وکیل بستگی به میزان مال پرونده دارد. به این صورت که درصد مشخصی از ارزش مالی پرونده، دست مزد وکیل خواهد بود. 

دعاوی مهریه هم جزو پرونده های مالی هستند که حق الزحمه آن ها به میزان مهریه بستگی دارد. بدیهی است که حق الوکاله وکیل در پرونده ای که در آن مهریه زوجه 100 سکه است با پرونده ای که مهریه آن 1000 سکه است یکسان نخواهد بود. البته در نهایت وکیل و موکل نیز باید در خصوص هزینه ای که به وکیل پرداخت می شود به توافق برسند. این مبلغ باید به میزانی باشد که رضایت وکیل را به همراه داشته باشد و همچنین برای موکل هم قابل پرداخت باشد. 

10 تا از بهترین وکیل مهریه در نیشابور را بشناسید! 

زینب خالقی فر 

زینب خالقی فر

سرکار خانم زینب خالقی فر جزو وکلای خوب و توانمند استان خراسان رضوی و شهر نیشابور هستند. ایشان دارای مدرک تحصیلی حقوق هستند و حدود 8 سال است که به ارائه خدمات حقوقی به مردم این شهر مشغول می باشند. خانم خالقی فر پس از اتمام تحصیلات خود موفق شدند پروانه وکالت شماره 2006 را از کانون وکلا دریافت کنند و وکالت خود را آغاز کنند. ایشان با به کارگیری معلومات حقوقی و تجربیات خود توانسته اند تعداد زیادی از پرونده های تحت وکالت را با نتایج مطلوب به پایان برسانند. از موفقیت های ایشان در حوزه مشاوره های حقوقی هم نمی توان چشم پوشی کرد.

تخصص و مهارت: 

 • وکالت دعاوی خانواده ، طلاق و مهریه 
 • پذیرش دعاوی مالی و تجاری مانند قراردادها و اختلافات مالی 
 • تخصص در وکالت دعاوی املاک مانند اختلاف در مالکیت و خرید و فروش اموال غیر منقول 

آدرس: نیشابور، بلوار بعثت، بعثت 40، بین خیابان منوچهری و بعثت 42 

یاسر برزنونی 

یاسر برزنونی

آقای برزنونی پس از دریافت مدرک کارشناسی حقوق، موفق به دریافت کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی از دانشگاه نیشابور شدند. ایشان با بانک سینا و صندوق انصارالقائم به عنوان وکیل و مشاور حقوقی همکاری کرده اند. پروانه وکالت شماره 17038 صادره از مرکز وکلای قوه قضایی متعلق به یاسر برزنونی است. وکالت پرونده های تعزیرات حکومتی، حدود، خانواده، مهریه، دعاوی قاچاق، اجراییات، قصاص، اسناد رسمی و تجاری توسط این وکیل خبره پذیرفته می شود. جناب برزنونی به دلیل موفقیت های کسب شده عنوان بهترین وکیل مهریه در نیشابور را به خود اختصاص داده اند. 

تخصص و مهارت: 

 • ارائه مشاوره حضوری حقوقی 
 • مشاوره غیر حضوری، تلفنی و آنلاین 
 • تنظیم کلیه اوراق قضایی مانند دادخواست ها  

آدرس: خراسان رضوی، نیشابور، خیابان دارایی 7، ساختمان پاسارگاد، طبقه 3، واحد 9 

حجت اله مرجانی 

حجت اله مرجانی

جناب آقای مرجانی از وکلای خوب استان خراسان رضوی هستند که در نیشابور به ارائه خدمات حقوقی مشغول می باشند. ایشان فارغ التحصیل کارشناسی ارشد حقوق می باشند و حدود 7 سال است که در عرصه وکالت فعالیت می کنند. آقای حجت اله مرجانی طی این دوران تعداد زیادی پرونده حقوقی و کیفری را وکالت نموده اند که در بیشتر از 90 درصد آن ها به موفقیت دست یافته اند. ایشان به دلیل اخلاق خوب، تعهد و مسئولیت پذیری در بین مردم به محبوبیت رسیده اند. این وکیل با تجربه در ارائه مشاوره های حقوقی هم عملکرد مناسبی داشته و موفقیت های چشم گیری کسب نموده اند. 

تخصص و مهارت: 

 • وکالت پرونده های خانواده، طلاق، مهریه و حضانت 
 • پذیرش دعاوی کیفری از جمله کلاهبرداری، قتل و سرقت 
 • تخصص در پرونده های ملکی مانند الزام به تنظیم سند و دعاوی موجر و مستاجر 

آدرس: خراسان رضوی، نیشابور 

مهدی مقدم 

مهدی مقدم

آقای مقدم جزو وکلای خوب نیشابور هستند که تحصیلات خود را تا مقطع کارشناسی ارشد ادامه داده اند. ایشان دارای پروانه وکالت درجه یک به شماره 21461 هستند و همچنین عضو کانون وکلای دادگستری استان نیز هستند. آقای مهدی مقدم با تکیه بر دانش، سواد حقوقی خود و همچنین آشنایی با روال دادگاه حدود 15 سال است که به وکالت مشغول هستند. نتیحه این وکالت ها، داشتن سابقه درخشان است که سبب شناخته شدن این وکیل شده است. همکاری با سازمان ها و ارگان های مختلف در پرونده کاری این وکیل با تجربه دیده می شود. وکیل مقدم با اخلاق خوب و انصاف در دریافت حق الوکاله موفق شده اند اعتماد و رضایت مردم را جلب نمایند. 

تخصص و مهارت: 

 • مشاوره حضوری تخصصی 
 • مشاوره غیر حضوری، تلفنی و آنلاین 
 • تخصص در وکالت پرونده های خانواده و مهریه 

آدرس: نیشابور، خیابان دارایی، انتهای 15 خرداد 4، پلاک 36، ساختمان یاس، طبقه 2، واحد 6 

علی سلیمانی 

علی سلیمانی

آقای علی سلیمانی وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای دادگستری استان خراسان رضوی هستند. پروانه وکالت درجه یک شماره 2081 صادره از کانون وکلا متعلق به ایشان است. مدرک تحصیلی جناب آقای علی سلیمانی کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی است.  ایشان تعداد زیادی پرونده را در 8 سال سابقه وکالت خود پذیرفته اند که درصد بالایی از آن ها به پیروزی ختم شده است. وکیل سلیمانی باتجربه، با سواد، صادق و وفادار هستند و به همین دلیل هم عنوان بهترین وکیل مهریه در نیشابور را به خود اختصاص داده اند.  

تخصص و مهارت: 

 • تنظیم دادخواست ها و لوایح 
 • مشاوره حقوقی حضوری و غیر خضوری 
 • قبول وکالت پرونده های خانواده، کیفری و ملکی 

آدرس: نیشابور، 15 خرداد 7، ساختمان پاسارگاد، طبقه اول، واحد 2 

رضا آشنا 

رضا آشنا

آقای رضا آشنا جزو وکلای استان خراسان رضوی هستند که در حال حاضر در شهر نیشابور فعالیت می کنند. ایشان سابقه دریافت پروانه وکالت به شماره 53261 از کانون وکلا را دارند. وکیل آشنا وکالت پرونده های ثبتی، کیفری، خانواده و غیره را می پذیرند و درحوزه پرونده های مهریه تخصص بیشتری دارند. تخصص ایشان در پرونده های مالی و تجاری، چک و سفته، اختلافات مالی، دعاوی مربوط به جواهرات و اشیاء گرانبها، املاک، الزام به تنظیم سند، شهرداری و تخلیه است. جناب آقای رضا آشنا موفق شده اند با کسب موفقیت های چشم گیر سابقه درخشانی را ثبت نموده و اعتماد مردم را جلب نمایند. 

تخصص و مهارت: 

 • مشاوره حضوری تخصصی حقوقی 
 • ارائه مشاوره های غیر حضوری، آنلاین و تلفنی 
 • تنظیم کلیه قراردادهای داخلی، خارجی و بین المللی 
 • وکالت پرونده های حوزه خانواده، مهریه و طلاق توافقی  

آدرس: نیشابور، خیابان 15 خرداد 9، ساختمان هدیش، طبقه اول، واحد 2 

شیما آریازاد 

شیما آریازاد

خانم شیما آرایازاد دارای تحصیلات حقوقی هستند که در زمینه ارائه خدمات حقوقی به مردم در نیشابور فعالیت دارند. ایشان دارای پروانه وکالت پایه یک می باشند و همچنین عضو رسمی کانون وکلای دادگستری استان نیز هستند. خانم آریازاد چندین سال است که به وکالت مشغول می باشند. ایشان در این دوران تعداد زیادی از پرونده های حقوقی و کیفری را به نتیجه دلخواه موکل رسانده اند. مشاوره های حقوقی ایشان هم بسیار راه گشا بوده و سبب حل مشکلات برخی از موکلین شده است. همکاری با شرکت ها، سازمان ها و ارگان های متعدد به عنوان مشاور و وکیل در کارنامه کاری ایشان به چشم می خورد.

تخصص و مهارت: 

 • مشاوره حقوقی حضوری و غیر حضوری 
 • تخصص در وکالت پرونده های خانواده، مهریه و طلاق 
 • پذیرش وکالت دعاوی حقوقی، ثبتی، ملکی و کیفری گوناگون 

آدرس: نیشابور، فلکه فردوسی جنوبی، به سمت خیابان ایستگاه طالقانی غربی 2، پلاک 20   

نقش بهترین وکیل مهریه در توقیف سهم الارث زوج 

یکی از قوانینی که در خصوص مهریه وجود دارد، پرداخت مهریه زوجه از طریق سهم الارث زوج است. در صورتی که زوج دارای ارث باشد، زوجه می تواند از این ارثیه مهریه خود را مطالبه نماید. در برخی موارد ممکن است سایر وارث تمایلی به تقسیم ارثیه نداشته باشند، اما درخواست مهریه زن می تواند منجر به این تقسیم گردد. 

برای دریافت مهریه از طریق سهم الارث باید اموال پدری زوج توقیف گردد تا مرد مهریه همسر خود را بپردازد. در صورتی که وی باز هم اقدام به پرداخت مهریه ننماید، حکم فروش اموال صادر می گردد. تمام این مراحل نیاز به داشتن آگاهی حقوقی دارد که باید توسط بهترین وکیل مهریه در نیشابور انجام شود. پیگیری چنین اموری توسط افرادی که تخصص و مهارت کافی را در این زمینه ندارند، ممکن است منجر به نتایج نامطلوب گردد. در این موقعیت، تعیین تکلیف پرونده به مدت زمان بیشتر و صرف هزینه بالاتری نیاز دارد. وکیل مهریه می داند چگونه این دادخواست را مطرح و پیگیری نماید که منجر به احقاق حق موکل خود گردد.

نقش بهترین وکیل مهریه در توقیف سهم الارث زوج

مستثنیات دین در مهریه چیست؟ 

همان طور که گفتیم، زوجه برای دریافت مهریه خود می تواند اموال آقا را توقیف نماید. اما برخی از اموال جزو مستثنیات دین هستند و امکان توقیف آن ها وجود ندارد. مستثنیات دین به اموالی گفته می شود که برای زندگی زوج ضروری است. برای مثال اگر آقا تنها یک خانه داشته باشد که محل سکونت وی باشد، امکان توقیف آن وجود ندارد. اما اگر غیر از منزلی که در آن سکونت دارد، خانه دیگری هم وجود داشته باشد، توقیف شده و در صورت نیاز برای پرداخت مهریه به فروش می رسد.  

این موضوع در مورد خودرو هم صادق است. یعنی اگر مرد، خودرویی داشته باشد که منبع درآمد او باشد، امکان توقیف آن وجود ندارد. اما اگر زوجه ثابت نماید این خودرو جهت امرار معاش مرد نیست، می تواند آن را توقیف نماید. 

کلام آخر 

در این مقاله، 10 تا از بهترین وکیل مهریه در نیشابور را به شما معرفی نمودیم تا در صورت بروز مشکلات در این زمینه بتوانید به آن ها مراجعه نمایید. وکیل مهریه باید به تمام قوانین بخش خانواده، طلاق و مهریه تسلط کامل داشته باشد. این وکیل باید توانایی ارائه دادخواست های مختلف برای حمایت از موکل خود را داشته باشد. امکان توقیف اموال زوج برای پرداخت مهریه زوجه وجود دارد و حتی این شرایط در خصوص ارث پدری مرد هم برقرار است. اما اموالی که منبع درآمد مرد هستند و برای زندگی او ضروری باشند جزو مستثنیات دین هستند و امکان توقیف آن ها وجود ندارد. از این که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید از شما سپاسگزاریم و در سایت وکیل چی پذیرای نظرات ارزنده شما عزیزان هستیم. 

5/5 - (1 امتیاز)

سحر نیری

سحر نیری هستم. کارشناسی ارشد شیمی از دانشگاه رازی کرمانشاه. تاکنون با چندین سایت محتوانویسی همکاری داشتم و به دلیل علاقه ای که به مسائل حقوقی دارم؛ چند ماهی است که با مجله وکیل چی همکاری می کنم و از نویسندگی لذت می برم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 3 =

دکمه بازگشت به بالا