وکیل

10 تا از بهترین وکیل طلاق از طرف مرد در کرج⭐【آپدیت 1402】⚖️

در این مقاله قصد داریم بهترین وکیل طلاق از طرف مرد در کرج را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. بیشترین آمار پرونده ها در دادگاه خانواده مربوط به دعاوی طلاق است. برخی از زوجین جهت حل مشکلات و عدم ناسازگاری که در طول زندگی برای آن ها ایجاد شده برای طلاق اقدام کرده و دادخواست خود را به دادگاه خانواده ارائه می دهند. ولکین طلاق خود به روش های مختلفی ممکن است در دادگاه مطرح شود که یکی از آن ها طلاق از طرف مرد است و براساس قانون هر گاه زوج بخواهد می تواند برای طلاق زن خود با رعایت شرایطی اقدام کند که توصیه می شود که در این زمینه حتما از بهترین وکیل طلاق از طرف مرد کمک بگیرید.

بهترین وکیل طلاق از طرف مرد در کرج کیست؟

بهترین وکیل طلاق در کرج که در حوزه انواع دعاوی طلاق اعم از طلاق توافقی، طلاق از طرف زن و غیره فعالیت دارد را می توان به عنوان وکیل طلاق از طرف مرد نیز معرفی کرد. براساس ماده 1133 قانون مدنی هیچگونه محدودیتی برای مردان جهت طلاق همسر خود وجود ندارد و هر زمان که مایل باشند با رعایت شرایطی که قانونگذار تعیین کرده که شامل حقوق مالی زن می شود می توانند برای طلاق همسر خود اقدام کنند.

بهترین وکیل طلاق از طرف مرد در کرج با تسلطی که برقوانین حقوقی مربوط به امور طلاق و خانواده دارد و همچنین با توجه به عدم محدودیت برای انجام این نوع طلاق می تواند در مدت زمانی کوتاه روند این پرونده را در دادگاه خانواده به سرانجام برساند.

بهترین وکیل طلاق از طرف مرد در کرج کیست؟

 مراحل طلاق از طرف مرد به چه صورت است؟

همانطور که گفتیم براساس ماده 1133 قانون مدنی هر زمان که مرد تمایل داشته باشد می تواند برای طلاق همسر خود بعد از پرداخت حقوق مالی او اعم از نفقه و مهریه و غیره برای طلاق او با مراجعه به یکی از دفاتر ثبت طلاق و ازدواج اقدام کند ولیکن این قانون تا حدودی موجب بی نظمی در دفاتر ثبت و ازدواج گردید زیرا برخی از مردان بعد از مدتی پشیمان شده و مجددا به همسر خود رجوع می کردند از این رو قانون گذار تغییراتی را در ماده 1133 قانون مدنی ایجاد کرده و مراحل طلاق از طرف مرد را کمی طولانی تر و سخت تر اعلام نمود.

براساس بیان بهترین وکیل طلاق از طرف مرد در کرج پیگیری این نوع طلاق به موجب تصویب قانون جدید دارای مراحل و شرایطی است که لازم است حتما از سوی مردان رعایت گردد. اولین مرحله برای طلاق از طرف مرد تنظیم دادخواست طلاق است که توصیه می شود که به منظور جلوگیری از هر گونه اشتباهی، تنظیم این دادخواست و انجام روند آن را به بهترین وکیل طلاق از طرف مرد در کرج بسپارید.

در مرحله بعد دادخواست بایستی بعد از پرداخت هزینه دادرسی در یکی از دفاتر خدمات قضایی به منظور ارجاع به شعبه دادگاه خانواده ثبت گردد. این دادخواست در دادگاه مورد بررسی و رسیدگی قرار گرفته و نوبتی برای زوجین تعیین می گردد که به هر دوی آنان ابلاغ می شود. البته بهترین وکیل طلاق از مرد در کرج پیگیر این روند بوده و تاریخ و زمان تعیین شده را به اطلاع موکل خود می رساند.

دادگاه خانواده بعد از رسیدگی به موضوع پرونده اگر طلاق از طرف مرد را قبول کند زوج را محکوم به پرداخت تمام حقوق مالی زن از قبیل نفقه، اجرت المثل، مهریه و غیره خواهد کرد و اگر مرد با زن درباره نحوه پرداخت به توافق برسند دادگاه اقدامات لازم برای صدور گواهی عدم امکان سازش را انجام خواهد داد.

توجه داشته باشید که اعتبار گواهی عدم امکان سازش 3 ماه از تاریخ صدور بوده و مرد با در دست داشتن این گواهی می تواند با مراجعه به دفاتر ثبت ازدواج و طلاق برای جاری شدن صیغه طلاق اقدام کند و اگر در مدت اعتبار تعیین شده اقدام نکرده باشد این گواهی فاقد اعتبار بوده و مرد بایستی کلیه مراحل را مجددا انجام دهد.

براساس تبصره 3 ماده واحده قانون که برای اصلاح مقرارت مربوط به طلاق از طرف مرد تعیین گردیده، برای جاری شدن صیغه طلاق در این مورد بایستی مرد به صورت کامل کلیه حقوق مالی زن را به او پرداخت کرده باشد و یا این که مرد و زن در این مورد به توافق رسیده باشند و یا این که مرد با ارائه ادله و مدارک لازم اعسار خود را در دادگاه به اثبات رسانده و این حکم را دریافت کرده باشد.

10 تا از بهترین وکیل طلاق از طرف مرد در کرج را بشناسید!

محمدرضا افشار

محمدرضا افشار

محمد رضا افشار 5 سال سابقه وکالت در زمینه دعاوی طلاق را دارند و  پرونده های زیادی را با موضوع طلاق از طرف مرد پذیرفته و به نتیجه موفقیت رسانده اند. آقای افشار پروانه وکالت پایه یک خود را از کانون وکلای دادگستری اخذ نمودند و علاوه بر دعاوی طلاق در دیگر حوزه های حقوقی، خانواده، ملکی و کیفری نیز فعالیت دارند.

 تخصص و مهارت:

 • 5 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • کارشناس ارشد حقوق اقتصادی
 • مشاوره حقوقی حضوری و غیرحضوری

آدرس: کرج، بلوار امام خمینی، کوچه شقایق 4، ساختمان بلوط 3، طبقه 3، واحد 12

شماره تماس: 09122715701

رضا محققی

رضا محققی

رضا محققی یکی از وکلای پایه یک در کرج می باشند. ایشان پروانه وکالت خود را از کانون وکلای دادگستری اخذ نموده و با 17 سال سابقه وکالت در زمینه دعاوی خانواده به عنوان یکی از بهترین وکیل طلاق از طرف مرد در کرج معرفی می شوند. آقای محققی تسلط کاملی بر قوانین خانواده داشته و در حوزه دعاوی ملکی، کیفری، ثبتی و امور قراردادها نیز فعال می باشند.

تخصص و مهارت:

 • 17 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • ارائه مشاوره حقوقی حضوری و غیرحضوری

آدرس: کرج، گوهردشت، 5 غربی، مجتمع سبزواری، طبقه 2، واحد 4

شماره تماس: 09121400953

حسین صیاد

حسین صیاد

حسین صیاد با کسب رتبه یک در آزمون اختبار موفق به اخذ پروانه وکالت پایه یک از کانون وکلای دادگستری شدند. ایشان در رسیدگی و پیگیری پرونده های خانواده و طلاق جزو یکی از با تجربه ترین وکلا می باشند و به عنوان یکی از بهترین وکیل طلاق از طرف مرد در کرج معرفی می شوند.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی
 • عضو پیوسته انجمن علمی حقوق پزشکی ایران
 • عضو پیوسته انجمن علمی حقوق کودک ایران
 • دارای گواهی نامه همایش ملی حقوق و اخلاق در زیست فناوری از دانشگاه شهید بهشتی تهران ۱۳۸۹
 • نویسنده قرارداد های حقوقی

آدرس: کرج، جهانشهر

شماره تماس: 09120084438

امیر صادقی زاده

امیر صادقی زاده

امیرصادقی زاده کاشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی و دارای پروانه وکالت پایه یک و سابقه طولانی در پیگیری و رسیدگی به پرونده های طلاق و خانواده می باشند. آقای صادقی زاده تاکنون پرونده های زیادی را به عنوان طلاق از طرف مرد به نتیجه رسانده اند و به عنوان یکی از وکلای حرفه ای و باتجربه در این حوزه شناخته می شوند.

تخصص و مهارت:

 • 17 سال سابقه وکالت
 • کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی
 • مشاور حقوقی شرکت امداد خودرو ایران
 • عضو کمیسیون فرهنگی وکلای البرز

آدرس: کرج، طالقانی شمالی، نرسیده به پل آزادگان، برج یادمان، بلوک B ، طبقه 4

شماره تماس: 09128889189

محمدحسن کیالها

محمد حسن کیالها

محمدحسن کیالها یکی از بهترین وکیل طلاق از طرف مرد در کرج می باشد. ایشان در سال 1396 پروانه وکالت پایه یک خود را از کانون وکلای دادگستری اخذ نمودند و پس از آن به صورت تخصصی در حوزه دعاوی خانواده شروع به فعالیت کردند. آقای کیالها با 6 سال سابقه وکالت و کسب تجربه به عنوان یکی از وکلای حرفه ای در کرج معرفی می شوند.

تخصص و مهارت:

 • 6 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • کارشناس ارشد مجموعه حقوق
 • ارائه مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: کرج، میدان سپاه، به سمت سه راه گوهردشت، نبش کوچه گلستان، ساختمان تیام، طبقه 6، واحد 601

شماره تماس: 09122613759

امیر عباس سوری

امیر عباس سوری

امیر عباس سوری وکیل پایه یک و عضو کانون وکلای دادگستری استان البرز می باشند. ایشان در زمینه دعاوی خانواده، ملکی، کیفری و امور قراردادها فعالیت دارند و پرونده های مربوط به طلاق از طرف مرد را نیز می پذیرند.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • مدیر عامل و رئیس هیات مدیره موسسه حقوقی ویرا وکیل ایرانیان
 • استاد درخشان دوره کارشناسی ارشد حقوق بین الملل دانشگاه آزاد تهران

آدرس: کرج، برح تخصصی تجاری البرز

شماره تماس: 09128363507

منوچهر سهرابی

منوچهر سهرابی

منوچهر سهرابی 18 سال سابقه وکالت در پیگیری دعاوی خانواده و طلاق را دارند و با تسلطی که بر قوانین مربوط به دعاوی طلاق دارند به عنوان یکی از بهترین وکیل طلاق از طرف مرد در کرج معرفی می شوند. آقای سهرابی تاکنون پرونده های زیادی را در این حوزه به موفقیت رسانده اند و علاوه بر وکالت در زمینه ارائه مشاوره حضوری و غیر حضوری نیز فعالیت دارند.

تخصص و مهارت:

 • 18 سال سابقه وکالت
 • کارشناس ارشد حقوق
 • ارائه مشاوره حقوقی

آدرس: کرج، حد فاصل میدان شهدا و میدان توحید، خیابان مهدیه(مظاهری)، روبروی پاساژ احمدی، پلاک ۷۴، طبقه۴، واحد ۷

شماره تماس: 09127082753

افشین مرادی

افشین مرادی

افشین مرادی یکی از وکلای پایه یک با 15 سال سابقه وکالت در زمینه دعاوی مختلف حقوقی می باشند. ایشان در حوزه پرونده های طلاق از تخصص و تبحر بالایی برخوردارند و بر کلیه قوانین و مقررات مربوط به طلاق تسلط و اشرف کاملی دارند. آقای مرادی را می توان به عنوان یکی از بهترین وکیل طلاق از طرف مرد در کرج معرفی کرد.

 تخصص و مهارت:

 • 15 سال سابقه وکالت
 • ارائه مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: کرج، میدان نبوت، ساختمان صدرا، طبقه اول، واحد 1

شماره تماس: 09121543655

غلامرضا تیموری

غلامرضا تیموری

غلامرضا تیموری وکیل پایه یک با مدرک کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی را می توان به عنوان یکی از وکلای حرفه ای در حوزه دعاوی خانواده و طلاق در کرج معرفی کرد. ایشان 12 سال سابقه وکالت در پیگیری این دعاوی را داشته و درصد بالایی از پرونده هایی که در این حوزه وکالت کرده اند را به نتیجه موفقیت رسانده اند.

تخصص و مهارت:

 • 12 سال سابقه وکالت
 • کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی
 • ارائه مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: کرج، بلوار مطهری، زیرپل روحانی، ساختمان دفتر خدمات قضایی، طبقه دوم، واحد 3

شماره تماس: 09124389924

توحید اکبری

توحید اکبری

توحید اکبری کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی و وکیل پایه یک دادگستری در کرج می باشند. ایشان در حوزه دعاوی خانواده، ملکی، کیفری، امور قراردادها و ثبتی سابقه فعالیت دارند و درصد بالایی از پرونده های طلاق از طرف مرد را به نتیجه مثبت و موفقیت رسانده اند.

تخصص و مهارت:

 • کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • مشاور حقوقی در زمینه های مختلف

آدرس: کرج، نظر آباد، خیابان مدرس، مجتمع اداری وتجاری، طبقه پنجم

شماره تماس: 02645367970

مزایای استفاده از بهترین وکیل طلاق از طرف مرد در کرج

اگرچه قانون با رعایت شرایط و حقوقی که برای زن تعیین کرده حق طلاق را به مرد داده و او با رعایت این شرایط می تواند بدون هیچگونه محدودیتی زن خود را طلاق دهد. ولیکن طی کردن مراحل طلاق در دادگاه نیز به تجربه و آگاهی از قوانین و مقررات مربوطه نیاز دارد و مرد می تواند با مراجعه به بهترین وکیل خانواده در کرج این امور را به او بسپارد. برخی از مهم ترین مزیت های استفاده از وکیل برای پیگیری پرونده طلاق از طرف مرد به قرار ذیل است:

 • با حضور بهترین وکیل طلاق از طرف مرد در کرج دیگر نیازی به حضور مرد در جلسه های داوری نیست.
 • مرد می تواند در قراراد وکالت با وکیل طلاق نحوه پرداخت حقوق زن را به او واگذار کند.
 • در صورت واگذاری پرونده طلاق از طرف مرد به بهترین وکیل طلاق در ایران در زمان جاری شدن صیغه طلاق نیازی به حضور مرد نبوده و توسط وکیل انجام خواهد گرفت.
 • در هیچ مرحله ای از پیگیری پرونده طلاق از طرف مرد دیگر نیازی به حضور زوج نخواهد بود.

طلاق از طرف مرد برای زوجه از نظر حقوق مالی چه مزیتی دارد؟

قانون این حق را به مرد داده است که هر زمان و بدون ذکر دلیل برای طلاق همسر خود با مراجعه به دادگاه خانواده اقدام کند. البته مراحل روند این نوع طلاق را پیشتر شرح دادیم. لازم است که بدانید قانون طلاق از طرف مرد تنها مربوط به مسلمانان بوده و این مقررات برای سایر اقلیت ها فرق دارد و دادگاه موظف است که براساس قوانین مربوط به هر کدام از اقلیت ها برای آنان حکم صادر کند.

اگرچه در این نوع طلاق مخالفت زن در اصل طلاق وارد نبوده و دادگاه حق طلاق را به صورت تمام و کامل به مرد واگذار کرده اما قانونگذار در طلاق از طرف مرد از نظر حقوق مالی مزیت هایی را برای زوجه در نظر گرفته است که به قرار ذیل است:

 • اگر زوج شرط تنصیف دارایی را امضا کرده باشد بایستی نصف دارایی موجود فعلی را که بعد از تاریخ عقد به دست آورده به نام زوجه کند و نفقه ایام عده نیز در طلاق از طرف مرد به عهده شوهر خواهد بود.
 • در رسیدگی به پرونده طلاق از طرف مرد دادگاه به جهت مطالبه اجرت المثل زوجه پرونده را به کارشناسان مربوطه ارجاع داده و زوج موظف است که هر آنچه را که کارشناس به عنوان اجرت المثل تعیین نموده به صورت کامل پرداخت کند.
 • در طلاق از طرف مرد، زوج موظف به پرداخت کامل مهریه می باشد البته زوج می تواند بعد از قطعیت طلاق، دادخواست اعسار از پرداخت مهریه را به دادگاه ارائه دهد و حکم نهایی در این زمینه به عهده دادگاه خواهد بود.
 • در طلاق از طرف مرد، اگر زوج در دوران عده فوت کند زن از او ارث خواهد برد.
طلاق از طرف مرد برای زوجه از نظر حقوق مالی چه مزیتی دارد؟

رای دادگاه برای طلاق از طرف مرد چقدر به طول می انجامد؟

براساس آنچه که در قانون آیین دادرسی اعلام شده، خواسته طلاق از طرف مرد باشد و یا زن فرقی ندارد در هر دو حالت قابلیت تجدیدنظر در دادگاه، تجدیدنظر استان و دیوان عالی کشور را دارد. در این حالت ممکن است هر کدام از طرفین (زن، مرد و یا هر دو) به دادنامه و رای دادگاه بدوی اعتراض داشته باشند که در این صورت پرونده به دادگاه تجدیدنظر استان ارجاع داده می شود و در صورت اعتراض مجدد می توان لایحه اعتراض رابه دیوان عالی کشور ارائه داد که این امر موجب به تعویق افتادن صدور رای قطعی طلاق خواهد شد.

 لذا با توجه به آنچه که بیان گردید مدت زمان طلاق از طرف مرد به صورت تقریبی ممکن است از 4 ماه الی یک سال به طول بیانجامد. لازم به ذکر است که بهترین وکیل طلاق از طرف مرد  در کرج در تسریع روند پرونده در مراحل اعتراض تاثیری نداشته و این حق اعتراض براساس قانون برای طرفین محفوظ می باشد.

کلام آخر

  در این مقاله سعی کردیم  مطالب مفیدی در رابطه با بهترین وکیل طلاق از طرف مرد در کرج را در اختیار شما قرار دهیم. در صورتی که به هرگونه مشاوره در این زمینه نیاز دارید می توانید از طریق مراجعه به سایت وکیل چی، وکیل مورد نظر خود در این زمینه را به راحتی پیدا کنید. برای مشاهده مقاله بهترین وکیل اجرت المثل در کرج کلیک کنید.

آیا طلاق از طرف مرد بدون رضایت زن امکان پذیر است؟

بله، در واقع از آنجایی که حق طلاق با مرد می‌باشد و نیاز به دلیل قانونی هم ندارد از این رو زوجه صرفا می تواند حقوق مالی خود را مطالبه کند و طلاق بدون رضایت زن هم امکان پذیراست.

آیا طلاق از طرف مرد نیاز به مشاوره دارد؟

خیر، اما زوجین می‌بایست برای تعیین تکلیف نسبت به سازش یا عدم سازش با یکدیگر به داوری ارجاع شوند.

آیا طلاق از طرف مرد نیاز به داوری دارد؟

بله، یکی از تشریفات قانونی برای رسیدگی کردن به درخواست طلاق از طرف مرد قرار ارجاع امر به داوری می‌باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا