وکیل طلاق

10 تا از بهترین وکیل طلاق در دزفول ⭐【سال1403】⚖️

زن و شوهر در زندگی مشترک ممکن است دچار مشکلات مختلفی شوند که به سبب آن تصمیم به جدایی از یکدیگر بگیرند. طلاق دارای شرایط خاص خود می باشد و قوانین حقوقی مربوط به خود را دارد. این که مهریه و نفقه باید پرداخت شود یا خیر؟ اعسار در چه شرایطی قابل اجرا است؟ اصلا امکان طلاق وجود دارد یا نه؟ سوالاتی هستند که در حین طلاق پیش می آید. پاسخ این سوال در پرونده ها و شرایط مختلف متفاوت است. به دلیل این پیچیدگی ها بهتر است برای حل و فصل چنین دعاوی به یک وکیل خبره طلاق مراجعه کنیم. در این مقاله 10 تا از بهترین وکیل طلاق در دزفول را به شما معرفی می کنیم، پس تا انتها همراه ما باشید.

بهترین وکیل طلاق در دزفول کیست؟

برای پیگیری پرونده طلاق، باید به وکیلی رجوع نماییم که در خصوص دعاوی خانواده از جمله طلاق تجربه کافی داشته باشد. طبیعتا در هنگام طلاق مباحث مختلفی مانند مهریه، نفقه و در صورت داشتن فرزند حضانت فرزندان مطرح می شود. هر یک از این موارد نیازمند طرح دعوای جداگانه هستند و در یک دادگاه قابل پیگیری نیستند. اما بهتر است وکالت تمام این پرونده ها به عهده یک وکیل باشد تا به طور کامل در جریان همه امور قرار داشته باشد. به این ترتیب وکیل نیز می تواند بهتر از حقوق موکل خود دفاع کند.

بهترین وکیل طلاق در دزفول باید تلاش خود را به کار گیرد تا در صورت امکان بین زوجین صلح و سازش برقرار نماید. برای این منظور بهتر است که سختی های این راه و مسائل حقوقی و همچنین ضررها و خسارات مادی و معنوی که متوجه هر یک از زوجین می شود را برای آن ها بیان نماید. اما در صورتی که زوجین تمایل به جدایی داشته باشد بهترین وکیل در دزفول باید پیگیری پرونده را انجام دهد. وی باید از قوانین به شکلی استفاده نماید که پرونده را به سمت منافع موکل خود سوق دهد.

بهترین وکیل طلاق در دزفول کیست؟

وظایف بهترین وکیل طلاق در دزفول در شرایطی که وکیل زوج است

هنگامی که یک پرونده طلاق به جریان می افتد وکیل ممکن است از طرف مرد یا زن وکیل شود. اگر وکیل وکالت مرد را به عهده داشته باشد و مرد درخواست طلاق داشته باشد، وکیل وی باید از جانب او این دادخواست را مطرح نماید. اگر مرد دلیل موجهی برای طلاق داشته باشد، وظیفه وکیل است که این موضوع را اثبات نماید. زیرا در این صورت مرد موظف به پرداخت نفقه نخواهد بود. پس وکیل برای منفعت موکل خود باید موجه بودن دلیل مرد برای طلاق را به دادگاه ثابت نماید.

وظیفه دیگر وکیل زوج این است که در صورت عدم تمکن مالی وی برای پرداخت مهریه درخواست اعسار را برای موکل خود مطرح کند. برای صدور حکم اعسار وکیل باید مدارک لازم برای نداشتن توان مالی زوج را جمع آوری کرده و به دادگاه ارائه دهد.

در صورتی که مرد خواهان دریافت حضانت فرزندان خود باشد هم وکیل می تواند با استفاده از قوانین تلاش خود را برای گرفتن حضانت فرزندان برای پدر انجام دهد.

10 تا از بهترین وکیل طلاق در دزفول را بشناسید!

محمدرضا عاملی

محمد رضا عاملی

آقای عاملی فارغ التحصیل رشته فقه و حقوق اسلامی در مقطع کارشناسی و حقوق جزا و جرم شناسی در مقطع کارشناسی ارشد می باشند. ایشان وکیل پایه یک دادگستری و عضو  کانون وکلا می باشند. آقای عاملی حدود 13 سال است که به وکالت مشغول هستند. این وکیل با تجربه در خصوص دعاوی اعسار، تملک آپارتمان ها، خانواده، جرائم اقتصادی، دیات، شهرداری، قصاص، مطالبه خسارات و راهنمایی و رانندگی است.

تخصص و مهارت:

 • اخذ پرونده
 • مشاوره حضوری
 • مشاوره غیر حضوری

آدرس: دزفول، چهار راه شریعتی، طبقه فوقانی داروخانه صفرپور

نرگس فرخی راد

نرگس فرخی راد

خانم فرخی راد جزو بهترین  وکیل طلاق در دزفول هستند. ایشان دارای مدرک کارشناسی حقوق از دانشگاه شیراز و کارشناسی ارشد از دانشگاه علامه طباطبایی هستند. خانم نرگس فرخی راد دارای پروانه وکالت به شماره 1723 از کانون وکلای دادگستری هستند. تخصص ایشان در خصوص دعاوی مربوط به ارث و میراث، اعسار، تملک آپارتمان ها، عقود و معاملات، موجر و مستاجر، اجراییات و شهرداری است.

تخصص و مهارت:

 • اخذ پرونده
 • تنظیم قرارداد
 • مشاوره حضوری و غیر حضوری

آدرس: دزفول، خیابان شریعتی، جنب بانک رفاه

افروز مجد

افروز مجد

خانم مجد از وکلای خوب پایه یک دادگستری در شهر دزفول هستند. ایشان چندین سال است که به شغل وکالت فعالیت دارند و در این سال ها پرونده های زیادی را در حوزه خانواده و طلاق با موفقیت وکالت کرده اند. همچنین خانم افروز مجد در دعاوی خانوادگی، کیفری، ثبتی، عقود و معاملات، مطالبه خسارت، راهنمایی و رانندگی، تعزیرات، مهریه و نفقه تخصص دارند. ایشان همواره تلاش می کنند از حقوق موکل خود دفاع کنند.

تخصص و مهارت:

 • ارائه مشاوره های حقوقی
 • وکالت پرونده های حقوقی و کیفری مختلف

آدرس: دزفول، چهار راه سی متری شریعتی، طبقه فوقانی داروخانه دکتر صفر پور

عبدالرضا زمانیان

عبدالرضا زمانیان

آقای زمانیان از بهترین وکیل طلاق در دزفول هستند. ایشان دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد جزا و جرم شناسی می باشند. آقای زمانیان دارای سابقه دریافت پروانه وکالت به شماره 1383 از کانون وکلا می باشند. وکالت کلیه دعاوی حقوقی، کیفری، ملکی و خانواده توسط ایشان پذیرفته می شود. تخصص وکیل عبدالرضا زمانیان در دعاوی ارث و میراث، طلاق، مهریه، شهرداری، منابع طبیعی، ثبت اسناد و املاک، ورود به حریم خصوصی و ضرب و جرح و قتل است.

تخصص و مهارت:

 • اخذ پرونده
 • مشاوره حضوری و غیر حضوری
 • تنظیم قراردادها، لوایح و دادخواست ها

آدرس: دزفول، خیابان هجرت، ساختمان آرش

فاطمه ترسلی

فاطمه ترسلی

ایشان وکیل پایه یک دادگستری هستند که در حال حاضر در دزفول به وکالت مشغول هستند. خانم ترسلی دارای پروانه وکالت به شماره 1660 از قوه قضاییه هستند. ایشان در دعاوی کلاهبرداری، جعل، تقلب، خیانت در امانت، ورشکستگی، اختراع، شهرداری، موجر و مستاجر، تخلیه، خانواده و طلاق تخصص دارند. تعداد بالای پرونده های موفق ایشان نشانه تخصص و دانش بالای این وکیل با تجربه است.

تخصص و مهارت:

 • ارائه مشاوره های تخصصی
 • مشاوره حضوری و غیر حضوری
 • وکالت دعاوی حقوقی و کیفری مختلف
 • تنظیم انواع قرارداد، شکوائیه و دادخواست

آدرس: دزفول، خیابان طالقانی، رو به روی پارکینگ آقا میری، بعد از درمانگاه امام جعفر صادق، کوچه جلودار، پلاک 3

وظایف بهترین وکیل طلاق در دزفول در شرایطی که وکیل زوجه است

در فرآیند طلاق وکالت زنان دشوارتر و پیچیده تر است. مرد می تواند بدون هیچ دلیلی زن را طلاق بدهد، نظر زن هم در این خصوص تاثیری نخواهد داشت. به همین دلیل حمایت از زنان کار دشوار تری خواهد بود. حتی گاهی مرد برای پرداخت نکردن مهریه ادعای عدم تمکن مال می کند. وکیل زن موظف است از صدق این موضوع اطمینان حاصل نماید. در شرایطی که وی توان پرداخت مهریه را دارد این را ثابت کرده و حق زن را بگیرد.

نفقه زن و اجرت المثل او هم از مواردی است که باید پرداخت شود. بهترین وکیل طلاق در دزفول باید از تمام قوانین و مدارک برای گرفتن این مبالغ استفاده نماید. زنان به دلیل وابستگی عاطفی به فرزندان، برای گرفتن حضانت آن ها ممکن است مجبور شوند از حق و حقوق خود بگذرند. یک وکیل خوب در زمینه حضانت فرزندان هم سعی می کند با کمک قوانین موجود به صورت قانونی و در صورت امکان حضانت آن ها را برای مادر بگیرد.

وظایف بهترین وکیل طلاق در دزفول در شرایطی که وکیل زوجه است

مهریه چیست و نحوه پرداخت آن چگونه است؟

مهریه از نظر حقوقی مالی است که به دنبال عقد دائم و یا موقت به زن تعلق می گیرد و او می تواند هر زمان که بخواهد آن را طلب نماید. مرد هم موظف است که مهریه را پرداخت نماید. نوع و میزان مهریه بستگی به توافق طرفین دارد. این مهریه می تواند خانه، زمین، سکه و یا پول نقد باشد.

  در صورتی که مرد توانایی مالی داشته باشد باید مهریه را به طور کامل و مطابق قانون بپردازد. اما اگر مرد استطاعت مالی نداشته باشد می تواند درخواست اعسار بدهد. اعسار به معنی تقسیط مهریه است. اما زوج برای تقسیط مهریه باید عدم توانایی مالی خود را ثابت نماید. این موضوع از طریق استعلامات مختلف و گواهی حقوق و درآمد زوج و همچنین از طریق شهادت دو مرد عاقل و بالغ به اثبات می رسد. پس از آن دادگاه با توجه به میزان درآمد وی مبلغ مهریه را تقسیط می کند و مرد موظف است به صورت تعیین شده آن را پرداخت نماید.

کلام آخر

در این مقاله 10 تا از بهترین وکیل طلاق در دزفول را مورد بررسی قرار دادیم. یک وکیل طلاق باید در این زمینه سابقه کاری مفید داشته باشد. یک وکیل با توجه به این که وکالت زن را به عهده داشته باشد یا مرد وظایف مختلفی را بر عهده دارد. مرد می تواند در صورت عدم تمکن مالی و اثبات آن درخواست اعسار کرده و مهریه را به صورت قسطی و با توجه به میزان درآمد خود پرداخت کند. اما وکیل زن باید بررسی های لازم را انجام دهد که مرد واقع استطاعت مالی نداشته باشد تا حق موکل او ضایع نگردد. امیدواریم این مطالب برای شما آموزنده و کاربردی بوده باشد. از این که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم. در صورت داشتن انتقاد و پیشنهاد از طریق سایت وکیل چی با ما در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

سحر نیری

سحر نیری هستم. کارشناسی ارشد شیمی از دانشگاه رازی کرمانشاه. تاکنون با چندین سایت محتوانویسی همکاری داشتم و به دلیل علاقه ای که به مسائل حقوقی دارم؛ چند ماهی است که با مجله وکیل چی همکاری می کنم و از نویسندگی لذت می برم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 4 =

دکمه بازگشت به بالا