وکیل حقوقی

10 تا از بهترین وکیل ارث و انحصار وراثت در تهران⭐【1402】⚖️

در این مقاله قصد داریم ده تا از بهترین وکیل ارث و انحصار وراثت در تهران را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. بعد از این که فرد فوت می کند اموال و ماترک او بین افراد خانواده و وراث او تقسیم می شود که به این اموال ارث می گویند. امروزه یکی از مباحث حقوقی که پرونده های زیادی را درمراجع قضایی به خود اختصاص داده ارث و میراث است و قانون نیز به این امر توجه کرده و برای هر کدام از وراث و کسانی که از متوفی ارث می برند برحسب درجه و طبقه بندی آن ها قوانینی را تصویب نموده است که براساس این قوانین سهم الارث هرکدام از ورثه محاسبه می گردد. به دلیل پیچیدگی ارکان ارث و میراث و قوانین مربوط به آن، بهتر است که از بهترین وکیل ارث و میراث کمک بگیرید.

بهترین وکیل ارث و انحصار وراثت در تهران چه کسی است؟

وکیل ارث و میراث شخصی است که دارای مدرک تحصیلی حقوق و یا رشته های مرتبط به آن بوده و با کسب مجوز و دریافت پروانه وکالت در حوزه پرونده های تقسیم ارث و ترکه به صورت تخصصی فعالیت می کند و پیگیری امور مربوط به ارث و میراث موکل خود در دادگاه را برعهده می گیرد. کلیه وکلایی که با نام بهترین وکیل پایه یک دادگستری در تهران فعال هستند می توانند دعاوی ارث را قبول کنند و لازم است که بدانید این دعاوی همانند سایر حوزه های حقوقی و کیفری براساس قوانین قوه قضاییه رسیدگی می شود.

بهترین وکیل ارث و انحصار وراثت در تهران با تکیه بر دانش و مهارت خود در این زمینه از حقوق موکل خود دفاع می کند و از طریق ارائه مشاوره بهترین راهکار و راهنمایی های لازم جهت دستیابی نتیجه دلخواه را در اختیار آنان قرار می دهد.

بهترین وکیل ارث و میراث در تهران چه کسی است؟

ارث به چه کسانی تعلق می گیرد؟

تمامی افرادی که با شخص متوفی رابطه خونی دارند و جزو خویشاوندان نسبی به شمار می آیند از او ارث می برند که البته به غیر از این افراد همسر متوفی نیز در زمره وراث قرار دارد. اما قابل ذکر است که چگونگی تعلق ارث به هر کدام از این افراد در قانون براساس طبقات ارث تعیین شده است و خویشاوندان نسبی متوفی به سه طبقه تقسیم می شوند و در صورت عدم وجود هر کدام از طبقات ارث، ارثیه به طبقه دیگر تعلق می گیرد. طبقه بندی ارث به قرار ذیل است:

 • طبقه اول شامل پدر، مادر و فرزندان متوفی می شود. (در صورتی که همه فرزندان متوفی قبل از او فوت کرده باشند ارث به نوه ها تعلق می گیرد)
 • طبقه دوم ارث و میراث براساس قانون به مادربزرگ، پدربزرگ، برادران و خواهران متوفی تعلق می گیرد. (اگر تمامی این افراد در قید حیات باشند فرزندان آن ها در این طبقه قرار می گیرند)
 • طبقه سوم براساس قانون به خاله، دایی، عمه و عموها تعلق خواهد گرفت (در صورتی که این افراد در قید حیات باشند فرزندان آن ها در این طبقه قرار می گیرند)

قابل ذکر است که در صورت زنده بودن حتی یک نفر از طبقات قبلی، ارث به افرادی که در طبقات بعدی قرار دارند تعلق نخواهد گرفت. البته ذکراین نکته نیز حائز اهمیت است که فرقی نمی کند که ارث به کدام یک از طبقات تعلق بگیرد در هر صورت ارث به همسر متوفی جزو ورثه خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه توصیه می کنیم با بهترین وکیل ارث و انحصار وراثت در تهران مشورت کنید.

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب در جدول زیر لیست شده است:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:خانواده، ملکی، حقوقی، ثبتی، کیفری
📝 خدمات:مشاوره رایگان+پیگیری پرونده
💎میزان موفقیت:90% موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

10 تا از بهترین وکیل ارث و انحصار وراثت در تهران را بشناسید!

سهیلا عرشی

سهیلا عرشی

زمينه هاي فعاليت
سهیلا عرشی بنیانگذار ومدیرموسسه حقوقي عرشي با استفاده از همكاران وكيل مجرب در رشته هاي گوناگون ،اماده ارائه خدمات مشاوره ووكالت در كليه دعاوي حقوقي وجزايي در دادگاهها ومراجع دادگستري به هموطنان وايرانيان مقيم خارج از كشور ميبا شد.

امور ملکی و اداره اموال واقع در ایران
مديريت اموال واقع در ايران ،ثبت اسناد ،دعاوي راجع به تصرف عدواني،دعاوي راجع به جعل اسناد ملكي وغضب،تقسيم وافراز مال مشاع ،اخذ سند مالكيت و…

وکیل پایه یک دادگستری کانون وکلای مرکز شهر تهران

بیش از ۱۵ سال سابقه وکالت

عضو کانون وکلای بین المللی،IBAکشور انگلستان

امور ارث وصيت
اجراي مفاد وصيت نامه اخذ گواهي حصر وراثت ومطالبه سهم الارث ،تقسيم تركه متوفي مهر وموم وتحرير (صورت برداري)تركه تنظيم وصيت نامه عادي ورسمي امور مربوط به اصلاح شناسنامه.

امورمربوط به قراردادها
مشاوره وتنظيم قراردادهاي مدني وتجاري ودعاوي مربوطه،

شركت در كليه دعاوي مطرح شده عليه موكل در دادگاههاي ايران بدون نياز به حضور ايشان وطرح كليه دعاوي بوكالت از موكل،

مدیر موسسه حقوقی ایرانیان عدل عرشی

شماره تلفن:

02188325146

02188325147

09122395971

آدرس: تهران، میدان هفتم تیر، خیابان کریمخان (نرسیده به خیابان سنایی)، پلاک ۱۰۳، طبقه سوم، واحد ۹.

آدرس وبسایت: arshilawfirm.com

دفتر حقوقی مهاجرتی عرشی: linkedin.com

فاطمه میر

 فاطمه میر

سرکار خانم فاطمه میر با دریافت پروانه پایه یک دادگستری از کانون وکلای‌ مرکز در شهر تهران ، با تجارب ارزشمند و موثر، صداقت و استمرار در پاسخگویی به سوالات، پرونده‌ها را پیگیری می‌نماید. ایشان از ابتدا در تلاش بوده تا با هدف بهبود کیفیت امر وکالت و همراهی با موکل، مسیر دشوار پرونده‌ها را تا حد ممکن و توانایی موجود، هموار نماید که همین رفتار منحصر بفرد و جدیت در پیگیری پرونده‌ها، باعث گردیده که تا به امروز رضایت موکلین را همراه خود داشته باشند ‌و به عنوان یکی از بهترین وکلای متخصص در دعاوی ملکی و‌ کیفری وکالت انجام می‌دهند

تخصص و مهارت:

وکیل متخصص در پرونده های ارث، تقسيم تركه، انحصار وراثت، وصيت، صلح، تحرير تركه، مهروموم تركه و ديون متوفی
وكيل متخصص در پرونده های اختلاف بين وراث
وكيل متخصص در پرونده های ملکی، ثبتي، اراضی، زمين، ساختمان، آپارتمان
وكيل متخصص در پرونده های سرقفلی، حق کسب و پیشه و تجارت
وكيل متخصص در پرونده های تنظيم سند، خلع يد، تحويل ملك، تخليه ملك تجاری و مسكوني
وكالت پرونده های فروش مال غير، جعل و كلاهبرداری، تصرف عدوانی و ساير جرايم مربوط به اختلاف بين وراث
وکالت در کلیه دعاوی ملکی اعم از سرقفلی، مصادره اموال، وصیت و ارث، دعاوی شهرداری، کمیسیون ماده صد شهرداری، تخلیه ملک تجاری و مسکونی، الزام به تنظیم سند، خلع ید، فسخ و ابطال قرارداد، اختلافات پیمانکاری، مشارکت در ساخت و دعاوی علیه دولت و نهادهای دولتی
دعاوی راجع به ارث و وصیت (انحصار وراثت، تقسیم ترکه، مهر و موم ترکه، فروش وتقسیم اموال وراثتی و …)

کلیه دعاوی ایرانیان خارج از کشور
وکالت تخصصی در دعاوی ستاد اجرای فرمان امام (ره)
وکالت تخصصی در طرح و دفاع از دعاوی فرجام خواهی، اعاده دادرسی کیفری، اعمال ماده ۴۷۷ و …
وکالت در دادسرا و دادگاه انقلاب
وکالت در دعاوی در صلاحیت دیوان عالی کشور
وکالت تخصصی در جرایم مواد مخدر و مواد روانگردان
وکالت در دعاوی اصل ۴۹
وکالت در جرایم امنیتی
وکالت در دعاوی کیفری ملکی
برخی از پرونده های مهم:
وکالت در پرونده های کلان‌ اقتصادی از قبیل پرونده میلاد حاتمی
وکالت تخصصی در بیش از صد پرونده جرایم مواد مخدر – ۷۰۱ کیلو شیشه -۵۴۹ کیلو شیشه- ۱۴۸ کیلو هروئین -وکالت در پرونده بزرگ تولید مواد مخدر صنعتی در کشور – وکالت در حمل گسترده کوکایین‌ در کشور و صد ها پرونده کلان دیگر ..
وکالت در دعاوی ارز دیجیتال (معاملات فیوچر و آتی کریپتو کارنسی معاملات کریپتوکارنسی)
وکالت در پرونده کلاهبرداری بزرگ فروش خودروهای لیزینگی
وکالت در پرونده های قاچاق کالا و ارز
وکالت در پرونده های کلان کلاهبرداری های رایانه ای و سایبری

ادرس: تهران خیابان ولیعصر، قبل از میدان ونک‌، جنب پل همت، کوچه سید الشهدا پلاک ۴، واحد یک دفتر وکالت فاطمه میر

شماره تماس:

09123829850

02188793415

دكتر نصير عبادپور

دکتر نصیر عبادپور

دكتر نصير عبادپور دانش آموخته و فارغ التحصيل مقطع دكتری از دانشكده حقوق و علوم سياسی دانشگاه های تهران و علامه طباطبايی مي باشد. ايشان مدرس دانشگاه و صاحب تاليفات و آثار علمی چندی در حوزه حقوقی و اجتماعی می باشد. وی علاوه بر اين، فعال در حوزه حقوق اجتماعی و مدنی بوده و از مدافعان اين عرصه می باشد.
در راستای اين دغدغه های اجتماعی، تيم حقوقی دفتر دكتر عبادپور، متشكل از مجموعه ای از همكاران و وكلای با دانش حقوقی سطح قوی، باتجربه و با توانمندی های بالا و متعهد و دلسوز بوده و در حوزه های مختلف اعم از حقوقی، كيفری، ملكی، سرقفلی، ثبتی و … فعاليت دارند.
نظر به تجربه و تخصص در حوزه امور شركتها و قراردادهای تجاری همچنين بيمه های بازرگانی نسبت به امر وكالت در اين حوزه به صورت ويژه و تخصصی پرداخته و همچنين باتوجه به مديريت و تحت نظر داشتن امور حقوقی و قراردادهای دو شعبه دفاتر املاک عبادپور در خيابان های مطهری شعبه1 (وزرا) شعبه2 (تهران) و فعاليت تخصصی در امور مربوطه به پرونده های ملكی و سرقفلی، اين دفتر را، جزء دفاتر ممتاز و برترين حوزه در امر وكالت قرار داده است.

تخصص و مهارت:

 • وكالت تخصصی در انواع دعاوی ملكی
 • وكالت تخصصی در انواع دعاوی سرقفلی
 • وكالت تخصصی در پرونده های كيفری
 • وکالت تخصصی در انواع پرونده های خسارت بیمه
 • وكالت تخصصي در انواع دعاوی انحصار وراثت
 • وكالت تخصصی در انواع دعاوی خانواده
 • وكالت تخصصی در انواع دعاوی ديوان عدالت اداری
 • مشاوره و تنظيم انواع قراردادهای تجاری داخلی و بين المللی و شركتها
 • مشاوره و تنظيم انواع دادخواست و شكوائيه و لوايح حقوقی و كيفری
 • وكالت پرونده های ايرانيان خارج از كشور
 • وكالت تخصصی در پرونده های مربوط به چك و سفت
 • وكالت تخصصی در انواع دعاوی كميسيون های ماده 100 و …
 • مشاوره در انواع دعاوی حقوقی و كيفری به صورت آنلاين و حضوری

تلفن همراه:  ۰۹۱۲۴۱۶۰۷۲۹ –۰۹۱۲۱۷۱۵۰۲۶
تلفن دفتر: ۰۲۱۸۸۹۰۲۸۴۳

جهت اعطای وکالت و بهره‌مندی از مشاوره دکتر نصیر عبادپور می توانید با شماره های بالا با ایشان در ارتباط باشید.

موسسه حقوقی دادمهر عدالت

موسسه حقوقی دادمهر عدالت

موسسه حقوقی دادمهر عدالت با هدف انجام تخصصی امور حقوقی، مشاوره و وکالت به صورت تیمی از وکلای مجرب و منحصر به موسسه از اواخر دهه هشتاد در اداره ثبت شرکتهای تهران ثبت و شروع به فعالیت نموده است.اعضای هیات مدیره این موسسه از وکلای پایه یک دادگستری بوده و صرف نظر از سالها تخصص و تجربه در امر وکالت با تحصیلات عالی آکادمیک و تدریس در دانشگاههای معتبر کشور در هر زمینه به صورت تخصصی با برگزاری جلسات مشترک وکلا، بهترین خدمات حقوقی را در زمینه های مختلف به شما ارائه خواهند نمود. همچنین این مجموعه با وکلای مشخص و محدود در تعامل بوده و در واقع تجربه قدرتمندترین تیم تخصصی وکلا را در اختیار شما قرار می دهد.
ضمنا موسسه دادمهر عدالت به عنوان یکی از بهترین موسسات حقوقی در تهران کلیه امور حقوقی شما را از صفر تا صد بر عهده گرفته و گزارش جزییات روند کار پرونده را به طور مستمر در اختیار موکلین قرار می دهد.

آدرس: فلکه اول تهرانپارس،خیابان امیری طائمه،نبش خیابان ملکی،پلاک ۶۱،واحد ۸

شماره تماس:

۷۷۷۶۲۳۱۴
۰۹۱۲۸۸۹۹۱۴۶
۰۹۱۲۸۳۰۸۴۹۷

وب سایت: dadmehredalat.com

دکتر مجتبی محمدی

دکتر مجتبی محمدی

رزومه دکتر مجتبی محمدی:
1- دکترای حقوق بین الملل 2-وکیل کانون وکلای دادگستری مرکز(تهران) 3- عضو کمیسیون داوری کانون وکلای مرکز 4- مدرک وکالت کانون وکلای بین المللی (IBA) 5- مدرک داوری بین المللی اتاق بازرگانی ایران 6- مدرک فن بیان در مذاکرات بین المللی

مهارت ها:
1- تسلط کامل به امور حقوقی شرکتهای داخلی و بین المللی
2- تسلط کامل بر امور قراردادهای داخلی و بین المللی
3- مهارت در مذاکرات بین المللی و آشنایی با قوانین سایر کشورها

مقالات:
1-چالش ها و راهکارهای ارتقاء دادرسی عادلانه در رویه داوری بین المللی سرمایه گذاری خارجی(پایان نامه دکترا)

۲- شرط داوری در قراردادهای سرمایه گذاری بین المللی(پایان نامه ارشد)
۳- مقاله پژوهشی بررسی جایگاه حفاظت از محیط زیست در رویه داوری بین‌المللی ایکسید(مجله محیط زیست و توسعه)
۴-مقاله پژوهشی اصول شکلی دادرسی عادلانه در داوری
سرمایه‌گذاری خارجی با تأکید بر ایکیسد(مجله مطالعات حقوقی)
5- و ارائه چندین مقاله در زمینه های مختلف منجمله قراردادهای مدرن

سوابق شغلی:
1- مشاور حقوقی سازمان لیگ فوتبال ایران
2- مشاور حقوقی سندیکای بیمه گران ایران
3- مشاور حقوقی سازمان بنادر و دریانوردی
4- مشاور حقوقی کمیسیون حقوق بشر
5- وکیل چندین شرکت پیمانکاری و بازرگانی برتر داخلی و بین المللی با گرید یک
6- مدیر حقوقی شرکت پترو امید آسیا ( بانک سپه)
7- مشاور حقوقی شرکت توسعه و تجارت کیش ( بانک سپه)
8- مدیر حقوقی شرکت سیمان هرمزگان ( بانک سپه)
9-وکیل شرکت سیمان شمال(بانک ملی)
۱۰-وکیل شرکت بین المللی Consilium Middle East
۱۱-وکیل چندین شرکت پیمانکاری نفتی از جمله  شرکت انرژی کاوش پرشیا و شرکت انرژی گستر هانا
۱۲-مدیر عامل شرکت حقوقی بین المللی ایران وکیل

آدرس شعبه اول: سعادت اباد-بالاتر از ميدان كاج-خيابان ١٢(على اكبر)-پلاك ٤١ واحد ۴

شماره تماس:
02122093600
02122093700
آدرس شعبه دوم: اتوبان ستاری بلوار فردوس شرق نرسیده به چهار راه سلیمی جهرمی ‌ ساختمان دفتر خدمات قضایی‌ ‌پ ۱۹۲ طبقه ۵ و ۱۲

تلفن تماس:
02144969001
02144969002

وب سایت: iranvakeel.com

موسسه حقیقت گستر

موسسه حقیقت گستر

موسسه حقیقت گستر متشکل از تیم وکلای متبحر و باتجربه در زمینه‌های حقوقی، خانواده، ملکی، ارث و کیفری تشکیل شده است. اعضای این تیم وکلای پایه یک دادگستری، دکترین حقوق و مشاورین و کارشناسان حرفه ای حقوق می‌باشند. در این موسسه، ضمن انجام پرونده توسط وکلای متخصص، پیگیری گام به گام امور پرونده توسط تیم حرفه ای واحد ارتباط با مراجعین (CRM) صورت می گیرد و گزارش منظم و مستمر به موکلین ارائه می شود.
تمام اعضای مجموعه در تلاش هستند تا با رعایت مصلحت و غبطه موکل، روند پرونده با پیگیری منظم و مستمر و در چارچوب قانون به بهترین شکل انجام گردد. (با حقیقت گستر هوشمندانه پیروز شوید).

آدرس: فلکه دوم تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی، پلاک ۵۳ (ساختمان آمی‌تیس) – طبقه پنجم، واحد ۱۸

شماره تماس:

09193756168

09193756169

021-91300023

اینستاگرام: ir_adl_

وب سایت: iradl.com

آقای دکتر روح اله کریمی

آقای دکتر روح اله کریمی

آقای دکتر روح اله کریمی وکیل پایه یک دادگستری، مشاور حقوقی در تهران، عضو کانون وکلای دادگستری مرکز، استاد دانشگاه و دارای دکترای تخصصی حقوق خصوصی می باشند. آقای دکتر روح اله کریمی یکی از بهترین وکیل در دعاوی ارث و میراث و انحصار وراثت در تهران می باشند.

سوابق شغلی:

 • قريب دو دهه وکالت تخصصي انواع دعاوی حقوقي و كيفري در کلیه مراجع قضایی بدوی و تجدیدنظر، دیوان عالی کشور و دیوان عدالت اداری
 • وكيل و مشاور حقوقی شرکت های تجاری و صنعتي بزرگ كشور از سال ١٣٨٦ تا كنون
 • كسب آرای متعدد در انواع پرونده های حقوقی و كيفری به نفع موكل
 • تدریس دروس تخصصی حقوق در دانشگاه های استان تهران
 • مدرس كارگاه های آموزشي فنون دفاع در دادگاه و تكنيك های تنظيم دادخواست و شكواييه
 • نويسنده كتاب فنون سخنوری و دفاع در محاكم قضايی

برخی خدمات قابل ارائه در دفتر وکالت ایشان:

 • وکیل متخصص در پرونده های ارث، تقسيم تركه، انحصار وراثت، وصيت، صلح، تحرير تركه، مهروموم تركه و ديون متوفی
 • وكيل متخصص در پرونده های اختلاف بين وراث
 • وكيل متخصص در پرونده های ملکی، ثبتي، اراضی، زمين، ساختمان، آپارتمان
 • وكيل متخصص در پرونده های سرقفلی، حق کسب و پیشه و تجارت
 • وكيل متخصص در پرونده های تنظيم سند، خلع يد، تحويل ملك، تخليه ملك تجاری و مسكوني
 • وكالت پرونده های فروش مال غير، جعل و كلاهبرداری، تصرف عدوانی و ساير جرايم مربوط به اختلاف بين وراث
 • در دفتر وکالت ایشان، تیمی مجرب از وکلای پایه یک دادگستری و مشاوران حقوقی نیز با هماهنگی و همکاری مستقیم دکتر روح اله کریمی، موکلین را در نیل به مقصود و احقاق حق یاری می کنند.

جهت اعطای وکالت و بهره‌مندی از مشاوره آقای دکتر روح اله کریمی می توانید با شماره های زیر با ایشان در ارتباط باشید.

آدرس: دفتر وکالت: تهران، میدان ونک، بین چهارراه آفریقا و گاندی شمالی، پلاک 59، طبقه 4، واحد 17

شماره تماس:

 09909390217

09123300507

آیدا محققین

آیدا محققین

آیدا محققین وکیل پایه یک دادگستری و یکی از بهترین وکیل ارث و انحصار وراثت در تهران می باشند ایشان در دیگر زمینه های حقوقی نیز فعالیت دارند.

تخصص و مهارت:

 • 3 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: تهران، کارگر شمالی (امیر آباد شمالی)، خیابان هفتم، پلاک 33، طبقه چهارم،  واحد 19

میثم حاج ابراهیمی

میثم حاج ابراهیمی

میثم حاج ابراهیمی وکیل پایه یک و عضو کانون وکلای دادگستری در تهران می باشند. ایشان در زمینه پیگیری و رسیدگی به دعاوی خانواده، ملکی، کیفری و ارث و میراث فعالیت دارند.

تخصص و مهارت:

 • 3 سال سابقه وکالت
 • عضوکانون وکلای دادگستری
 • کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی

آدرس: تهران، قیطریه، بلوار صبا، نبش خیابان شهید دهقانی (فاطمیه سابق)، پلاک 40، واحد 6

امیر مسعود نوعی

امیرمسعود نوعی

امیرمسعود نوعی وکیل پایه یک دادگستری و یکی از بهترین وکیل ارث و انحصار وراثت در تهران می باشند. ایشان 7 سال سابقه وکالت در دیگر زمینه های مختلف حقوقی نظیر دعاوی خانواده، کیفری، ملکی، امور ثبتی و غیره را نیز دارند.

تخصص و مهارت:

 • 7 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • مشاور حقوقی بانک ملی
 • مشاور حقوقی شرکت آ س پ
 • وکیل شرکت تابا الکترونیک
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی

آدرس: تهران، خیابان پیروزی، خیابان پرستار جنوبی، کوچه تیر، پلاک 12، واحد 1

مسعود دهقانیان

مسعود دهقانیان

مسعود دهقانیان وکیل پایه یک دادگستری در تهران می باشند. ایشان 6 سال سابقه وکالت در رسیدگی به دعاوی خانواده، کیفری، ملکی و غیره را دارند و به عنوان یکی از بهترین وکیل ارث و انحصار وراثت در تهران نیز معرفی می شوند.

تخصص و مهارت:

 • 6 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • کارشناس حقوقی بانک آینده
 • وکیل شرکت یگانه اندیش سازه
 • وکیل شرکت رادکیش
 • وکیل هلدینگ یاس
 • کارشناسی ارشد مجموعه حقوق

آدرس: تهران، بلوار آیت اله کاشانی، بعد از تقاطع اباذر، ساختمان آرمیتا، پلاک ٧٧، واحد ١٨

وظایف بهترین وکیل ارث و انحصار وراثت در تهران

 • از مهم ترین وظایف بهترین وکیل آگاهی و اشراف کامل بر قوانین مربوط به میراث می باشد و از این طریق می تواند در سریع ترین زمان ممکن به امور موکل خود رسیدگی کند.
 • بهترین وکیل ارث و انحصار وراثت در تهران در مقایسه با دیگر وکلای حقوقی به مسائل دعاوی ارث و میراث تسلط بیشتری داشته و در این حوزه به صورت تخصصی فعالیت می کند.
 • بهترین وکیل انحصار وراثت قبل از هر گونه اقدامی برای اعلام سهم الارث هر کدام از ورثه ابتدا باید آنان را شناسایی کرده و بعد از طی کردن مراحل قانونی وراثت آنان را از طریق صدور گواهی انحصار وراثت تایید نماید.
 • بهترین وکیل ارث و انحصار وراثت در تهران در این دعاوی کاملا بی طرف می باشد لذا تمامی حق و حقوق ورثه را بدون هیچگونه کم و کاستی به آنان وگذار می کند.
 • در صورتی که متوفی دیون قابل پرداخت داشته باشد وراث می توانند با حضور وکیل ارث و میراث از بروز هر گونه اختلافی جلوگیری کرده و دیون متوفی را از ارثیه بپردازند.
وظایف بهترین وکیل ارث و میراث در تهران

قانون ارث

مطابق قانون کشور ما پس از مرگ مرد، دارایی های او به این صورت میان فرزندان تقسیم می شود که فرزندان پسر 2 برابر فرزندان دختر سهم می برند. همسر مرد هم یک هشتم از دارایی های مرد را تصاحب می کند. البته این سهم برای زنی است که در عقد مرد بوده باشد. در صورتی که مرد بیش از یک زن عقدی داشته باشد، سهم زن بین آن ها تقسیم می شود. به عبارتی اگر مرد دو زن عقدی داشته باشد سهم هر یک از آن ها یک هشتم نمی باشد، بلکه یک هشتم از دارایی های مرد بین آن دو زن تقسیم می شود.

ناگفته نماند پدر و مادر هم می توانند از فرزند خود ارث ببرند. در صورتی که فرزند فوت شود دارایی های او بین همسر، فرزندان و پدر و مادر وی تقسیم می گردد. در این شرایط هم سهم پدر و مادر با یکدیگر تفاوت دارد و پدر سهم بیشتری از ارث فرزند دارد. قانون دیگری که در این زمینه وجود دارد مربوط به وصیت متوفی خواهد بود.

اگر متوفی قبل از مرگ در خصوص تقسیم اموال خود وصیت نماید تنها یک سوم آن قابل اجرا خواهد بود. برای مثال اگر فرد وصیت کرده باشد که اموالش به شخص خاصی برسد، پس از مرگ تنها یک سوم از آن اموال به آن شخص می رسد و بقیه آن مطابق قانون تقسیم می شود. مگر این که آن شخص تنها وارث متوفی باشد و یا سایر وراث رضایت داشته باشند. این موضوع بدان معنی است که هر فرد تنها می تواند برای یک سوم اموال خود وصیت نماید. در صورتی که متوفی وارثی نداشته باشد قانون برای دارایی های وی تصمیم می گیرد.

قانون ارث

حق الوکاله وکیل ارث و میراث

میزان حق الزحمه بهترین وکیل تهران براساس توافق میان طرفین در عقد قرارداد تعیین و پرداخت می شود. اما در حالت کلی در این زمینه میزان حق الوکاله به عواملی نظیر دعاوی لازم به طرح، میزان دارایی متوفی، محل استقرار املاک بستگی دارد.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم  مطالب مفیدی در رابطه با وکیل ارث و میراث در اختیار شما قرار دهیم و 10 تا از بهترین وکیل ارث و انحصار وراثت در تهران را نیز به شما معرفی کردیم تا به راحتی وکیل مورد نظر خود را بیابید. در صورتی که به هرگونه مشاوره در این زمینه نیاز دارید می توانید آن را با هر کدام از وکیل های ذکر شده در سایت وکیل چی در میان بگذارید.

آیا داشتن وکیل در پرونده‌های تقسیم ارث اجباری است؟

خیر؛ اگر فکر می‌کنید می‌توانید بدون کمک وکیل به خواستۀ خود برسید نیازی به کمک‌ گرفتن از وکیل نخواهید داشت، البته در پرونده‌های پیچیده کمک‌ گرفتن از وکیل شانس موفقیت شما را افزایش می‌دهد.

آیا کسی می تواند یک یا تمام ورثه خود را از ارث محروم کند؟

امکان محرومیت از ارث در سیستم حقوقی ایران وجود ندارد. قواعد ارث امری و لازم الاجرا هستند و کسی نمی تواند برای آینده تصمیم بگیرد (اسقاط ما لم یجب). ولی در عمل راه ها و ترفندهایی برای جلوگیری از ارث بردن ورثه بعد از فوت متوفی وجود دارد مثل انتقال مال در زمان حیات یا صلح عمری یا وقف.

آیا فرد می تواند اموال خود را وقتی زنده است تقسیم کند؟

هر کس در زمان حیات خود می تواند هر میزان از اموال خود را به هر کسی که بخواهد و تحت هر عنوانی اعم از صلح یا بیع یا بخشش منتقل نماید و پس از این هیچ کس نمی تواند به این رفتار اعتراض کند. این اقتضای اصل مالکیت و تسلط بر اموال است.

4.5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 3 =

دکمه بازگشت به بالا