وکیل

10 تا از بهترین وکیل تقسیم ترکه در تهران⭐【آپدیت 1401】⚖️

در این مقاله قصد داریم ده تا از بهترین وکیل تقسیم ترکه در تهران را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. منظور از ترکه دارایی، مال و اموال، بدهی و دیونی است که بعد از مرگ شخص به جا می ماند و وارث بایستی دیون و بدهی های متوفی را از مال او پرداخت کرده سپس از آنچه باقی می ماند برای تقسیم ترکه اقدام کنند. در واقع ترکه تنها دارایی های مثبت متوفی را در بر نمی گیرد بلکه کلیه اموال منقول و غیر منقول و  دارایی های منفی مانند بدهی های متوفی نیز جزو ترکه به شمار می آیند. در صورتی که وراث بین خود برای تقسیم ترکه اختلاف داشته و یا اینکه عده ای از آن ها غایب باشند بهتر است که از بهترین وکیل تقسیم ترکه کمک بگیرند.

بهترین وکیل تقسیم ترکه در تهران چه کسی است؟

وکیل تقسیم ترکه به وکیلی گفته می شود که در رشته حقوق تحصیل کرده و پروانه وکالت پایه یک را نیز دریافت کرده و در زمینه تقسیم ترکه از تخصص لازم برخوردار باشد. بهترین وکیل تقسیم ترکه در تهران جریان دادرسی این پرونده ها را در مراجع قضایی به نحو احسن مدیریت می کند و با تکیه بر قوانین مربوط به ترکه و ارث و میراث که بر آن تسلط کاملی دارد در جهت احقاق حقوق موکل خود عمل می کند.

بهترین وکیل پایه یک دادگستری در تهران که در حوزه تقسیم ترکه فعالیت دارد از تمامی جزئیات مربوط به این پرونده مطلع و آگاه می باشد و با تجربه ای که در این حوزه کسب نموده به راحتی تمامی جزئیات پرونده را مورد بررسی قرارداده و حل و فصل می کند.

بهترین وکیل تقسیم ترکه در تهران چه کسی است؟

اهمیت و لزوم بهترین وکیل تقسیم ترکه

بهترین وکیل انحصار وراثت در تهران بعد از انجام امور مربوط به وارثت در صورتی که میان وارث اختلافی وجود داشته باشد می تواند به عنوان وکیل تقسیم ترکه نیز وکالت پرونده را بر عهده گیرد و از این طریق نه تنها فرایند دادرسی مربوط به امور ترکه با سرعت بیشتری انجام می گیرد بلکه دیگر نیازی به حضور وارث در دادگاه نخواهد بود. بهترین وکیل تقسیم ترکه در تهران به عنوان نماینده وارث در دادگاه و دفتر ثبت اسناد حاضر شده و اقدامات لازم در زمینه تقسیم ترکه متوفی را انجام خواهد داد.

مرجع صالح رسیدگی به دعوای تقسیم ترکه

مرجع صالح رسیدگی به این پرونده ها دادگاه عمومی آخرین محل سکونت متوفی می باشد و ذکر این نکته نیز لازم است تا زمانی که وارث گواهی انحصار وراثت را دریافت نکرده باشند نمی توانند برای تقسیم ترکه اقدام کنند. بهترین وکیل در تهران در زمان پیگیری این دعاوی علاوه بر اقدام برای گواهی انحصار وراثت بر مهر و موم اموال ماترک نیز نظارت دارد و از هرگونه دخل و تصرف در اموال ممانعت خواهد کرد.

مرجع صالح رسیدگی به دعوای تقسیم ترکه

هزینه بهترین وکیل تقسیم ترکه در تهران

هزینه حق الوکاله بهترین وکیل تقسیم ترکه به عوامل مختلفی نظیر پرونده ارث، مدت زمان پیگیری وکیل در مراجع قضایی، تعداد جلسات و مراحل دادرسی پرونده بستگی دارد. لذا هزینه وکیل برای انجام این امور براساس توافق میان او و موکل تعیین و در قرارداد منعقد خواهد شد.

ذکر این نکته نیز لازم است در صورتی که موکل هزینه تعیین شده در قرارداد وکالت را به وکیل پرداخت نکند وکیل می تواند به میزان مازاد مبلغ ذکر شده در قرارداد از مدیریت شعبه رسیدگی کننده پرونده گواهی دریافت نماید.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم  مطالب مفیدی در رابطه با وکیل تقسیم ترکه در اختیار شما قرار دهیم و 10 تا از بهترین وکیل تقسیم ترکه در تهران را نیز به شما معرفی کردیم تا به راحتی وکیل مورد نظر خود را بیابید. در صورتی که به هرگونه مشاوره در این زمینه نیاز دارید می توانید آن را با هر کدام از وکیل های ذکر شده در سایت وکیل چی در میان بگذارید.

تحریر ترکه چیست؟

تحریر ترکه به این معنی است که دیون و مطالبات متوفقی مشخص شود. برای این کار باید مراحل خاصی از طریق دادگستری طی شود.

مدت زمان تقسیم ترکه چقدر است؟

تقسیم ماترک معمولا به پیچیدگی‌های پرونده مربوط است. تعداد نفرات وراث، میزان اموال، اختلاف بین وراث و… عواملی هستند که روی پرونده تاثیرگذار خواهند بود.

وظیفه وکیل تقسیم ترکه چیست؟

در پرونده‌های انحصار وراثتی که میان وراث اختلاف وجود دارد یا تعداد وراث زیاد بوده و رسیدگی به همه امور دشوار است، تقسیم ترکه و انحصار وراثت توسط وکیل پایه یک دادگستری انجام می‌گردد.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا