وکیل

10 تا از بهترین وکیل اثبات مالکیت در تهران⭐【آپدیت 1401】⚖️

در این مقاله قصد داریم ده تا از بهترین وکیل اثبات مالکیت در تهران را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. یکی از مباحث مهم حقوقی که پرونده های زیادی را در دادگستری به خود اختصاص داده اثبات مالکیت است. در معنای مالکیت می توان آن را نوعی رابطه اعتباری میان یک فرد و یک مال دانست و فرد می تواند از آن مالی که براساس سند مالکیت متعلق به اوست جمیع انتفاعات را ببرد. امادر مورادی ممکن است شخصی دیگر ادعای مالکیت داشته باشد و حتی برای ادعای خود سند عادی ارائه دهد که در چنین وضعیتی برای اثبات مالکیت بایستی با طرح دعوی به دادگاه مراجعه کنید و در این پروسه حقوقی بهتر است از بهترین وکیل اثبات مالکیت در تهران کمک بگیرید.

بهترین وکیل اثبات مالکیت در تهران کیست؟

وکیل اثبات مالکیت به کسی گفته می شود که با جریان دادرسی پرونده های مختلف در حوزه مالکیت آشنایی کاملی داشته باشد و بتواند با توجه به مهارت و تجربه ای که در پیگیری پرونده های مختلف در این زمینه کسب نموده از حقوق موکل خود دفاع کند و مانع از سو استفاده افراد سودجو برای ناعدالتی شود.

بهترین وکیل اثبات مالکیت در تهران در زمینه دعاوی ملکی به صورت تخصصی فعالیت می کند و پرونده های اثبات مالکیت را براساس دانش حقوقی بالایی که دارد به راحتی پیگیری و حل و فصل می کند.

بهترین وکیل اثبات مالکیت در تهران کیست؟

روش های اثبات مالکیت

برای اثبات مالیکت لازم است که پیگیری پرونده را به بهترین وکیل ملکی در تهران بسپارید و روند انجام در مراجع قضایی به قرار ذیل است:

  • سند، برای اثبات مالکیت یکی از مهم ترین مدارکی که می توان به دادگاه ارائه داد سند رسمی و سند عادی است و مالک از این طریق می تواند با کمک بهترین وکیل اثبات مالکیت در تهران، مالکیت خود در مورد ملک مورد نظر را به راحتی اثبات کند.
  • شهادت، قانونگذار برای افرادی که ادعای مالکیت ملکی را دارند ولیکین هیچگونه سند کتبی برای اثبات ادعای خود در اختیار ندارد در بند ب ماده 230 قانون آیین دادرسی مدنی اعلام کرده که می توانند از شهود با گواهی دو مرد و یا یک مرد و دو زن برای اثبات مالکیت خود استفاده کنند.
  • اماره تصرف، در این مورد منظور از تصرف ادعای فرد در مالکیت مال است به گونه ای که از دید عرف او را مالک مال می شناسند. در این مورد قانونگذار در ماده 35 قانون مدنی بیان نموده تصرف به عنوان مالکیت دلیل مالکیت می باشد.

ویژگی های بهترین وکیل اثبات مالکیت در تهران

  • بهترین وکیل اثبات مالکیت در تهران در حوزه حقوق تحصیل کرده و در زمینه پیگیری امور ملکی مهارت بالایی دارد.
  • بهترین وکیل ملکی در ایران در زمینه اسناد و مدارک مربوط به مالکیت یک ملک اطلاعات و دانش حقوقی کافی دارد و در دادگاه می تواند با استناد به قوانین از حق موکل خود دفاع نماید.
  • وکیل اثبات مالکیت مهارت لازم در تنظیم و تدوین دادخواست و لایحه های مربوطه را دارد و بدین ترتیب در زمان و هزینه های اضافی صرفه جویی به عمل می آورد.
ویژگی های بهترین وکیل اثبات مالکیت در تهران

حق الوکاله وکیل اثبات مالکیت

دعاوی اثبات مالکیت در زمره دعاوی مالی قرار دارد که حق الوکاله بهترین وکیل اثبات مالکیت در تهران نیز براساس تعرفه هایی که برای دعاوی مالی اعلام شده تعیین می گردد. همانطور که می دانید حق الوکاله دعاوی مالی به میزان ارزش مال بستگی دارد و به صورت درصدی محاسبه خواهد شد. قابل ذکر است مواردی نظیر تخصص، مهارت و سابقه بهترین وکیل امور مالی در تهران در پیگیری پرونده های اثبات مالکیت  جهت تعیین حق الوکاله نیز تاثیر گذار می باشد.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم  مطالب مفیدی در رابطه با وکیل اثبات مالکیت در اختیار شما قرار دهیم و 10 تا از بهترین وکیل اثبات مالکیت در تهران را نیز به شما معرفی کردیم تا به راحتی وکیل مورد نظر خود را بیابید. در صورتی که به هرگونه مشاوره در این زمینه نیاز دارید می توانید آن را با هر کدام از وکیل های ذکر شده در سایت وکیل چی در میان بگذارید.

آیا دعوای اثبات مالکیت در زمره دعاوی مالی است یا دعاوی غیرمالی؟

دعوای اثبات مالکیت در زمره دعاوی مالی می باشد. فلذا در دعوای اثبات مالکیت در دادخواستی که از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضایی تقدیم مرجع قضایی می شود بهای خواسته باید قید شود.

مرجع صالح برای رسیدگی به دعوای اثبات مالکیت کدام است؟

از لحاظ صلاحیت محلی، اگر مربوط به اموال غیرمنقول باشد در دادگاه محل وقوع مال غیرمنقول صورت می گیرد و از لحاظ صلاحیت ذاتی، دعوای اثبات مالکیت در دادگاه عمومی حقوقی اقامه خواهد شد.

آیا اثبات مالکیت یک ملک در صورتی که سند رسمی به نام شخص دیگری است، امکان پذیر است؟

بله، در صورتی که مدارکی بر قانونی نبودن مالکیت شخص داشته باشید؛ یا سند عادی که نشان دهد ملک به شما از طریق قانونی و صحیح منتقل شده است و یا شخص از راه غیر قانونی ملک را تصاحب کرده است.

امتیاز دهید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا