وکیل

5 تا از بهترین وکیل مهریه در سعادت آباد ⭐【آپدیت1402】⚖️

در این مقاله می خواهیم شما را با 5 تا از بهترین وکیل مهریه در سعادت آباد آشنا کنیم. پس در ادامه همراه ما باشید. مهریه یکی از مهم ترین مسائل در هنگام جدایی زوجین است و باعث ایجاد چالش و اختلاف بین آن ها می گردد. معمولا برای دریافت و پرداخت مهریه به دلیل بالا بودن مبالغ آن مشکلاتی پیش می آید که افراد تصمیم می گیرند برای کمک گرفتن از قوانین از یک وکیل زبده و حاذق کمک بگیرند تا بتوانند در این مسیر راهنمایی های لازم را از او دریافت کنند.

منظور از مهریه یا صداق چیست؟

مهریه یا همان صداق مالی است که در هنگام جاری شدن عقد چه به صورت دائم و چه به صورت موقت از طرف مرد به زن پرداخت می شود. در گذشته این مبلغ به قدری بود که مرد هر زمان که زن آن را طلب می کرد می توانست آن را پرداخت نماید. اما امروزه با افزایش مقدار آن، غالبا مردان از پرداخت آن طفره می روند.افراد با استناد به جمله «مهریه رو کی داده کی گرفته» و به دلیل هیجانات ازدواج، مبالغ سنگینی را در جلسه خواستگاری برای مهریه تعیین می کنند که همین موضوع در هنگام جدایی برای آن ها دردسرساز می شود.

مهریه، دینی است که بر گردن مرد می باشد و زن هر زمان که بخواهد می تواند به صورت قانونی آن را طلب نماید. با توجه به شرایط سخت اقتصادی جامعه و بالا بودن قیمت سکه قانون شرایطی را برای مردانی که توانایی پرداخت این مبلغ را به طور یکسان دارند در نظر گرفته است که در مقاله «قانون جدید طلاق و مهریه» به طور مفصل توضیح داده شده است. بسیاری از زوجینی که در شمای تهران ساکن هستند، برای مطالبه و پرداخت مهریه تصمیم به کمک گرفتن از کسی که در این حوزه تخصص لازم را دارد می گیرند و این شخص کسی نیست جز یکی از بهترین وکیل مهریه در سعادت آباد.

منظور از مهریه یا صداق چیست؟

ویژگی های بهترین وکیل مهریه در سعادت آباد

از مهم ترین مسائلی که برای انتخاب یک وکیل مطرح است، شناخت ویژگی هایی است که برای سنجش وکیل مورد نظر در بین گزینه‌های در نظر گرفته شده مورد نیاز است. این خصوصیات نشانگر ایده آل بودن یک وکیل و قابل اعتماد بودن آن است که برخی از آن ها به شرح زیر می باشند:

 • مهم ترین ویژگی بهترین وکیل مهریه در سعادت آباد داشتن تجربه لازم در مورد چگونگی پیگیری دعاوی مربوط به پرداخت و دریافت مهریه است.
 • ویژگی دیگر یک وکیل حرفه ای، آشنایی کامل به مراجع قانونی و قوانین مربوط به دعاوی خانواده، توانایی تحلیل و تفسیر مواد و تبصره ها و چگونگی استفاده از آن ها در پرونده مورد نظر و ارائه راه حل های موثر می باشد.
 • بهترین وکیل زن در سعادت آباد که توانایی وکالت دعاوی مربوط به مهریه را نیز دارد، باید توانایی سخنوری بالایی داشته باشد و بتواند از موکل خود به خوبی در محضر دادگاه دفاع کند و تمامی دلایلی که می تواند نجات بخش موکلش باشد را به نحو احسن بیان کند.
 • مورد دیگر، پیگیری و حضور در تمامی جلسات دادگاه است، به طوری که موکلین بی نیاز از حضور در دادگاه باشند.

5 تا از بهترین وکیل مهریه در سعادت آباد را بشناسید!

کاظم منصورخاکی

کاظم منصورخاکی

کاظم منصورخاکی، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی و یکی از بهترین وکیل مهریه در سعادت آباد است که در انواع دعاوی کیفری و حقوقی همچون قاچاق کالا و ارز، دعاوی مربوط به امور ملکی، طلاق و مهریه و هر آنچه که نیاز به یک وکیل خبره دارد، دارای تخصص می باشد. ایشان با داشتن اخلاق خوب و رفتار مناسب با موکلین، پشتکار و پیگیری برای حل پرونده ها در زمان کوتاه و تلاش برای تحقق مطالبات موکلین خود، توانسته است سطح بالایی از رضایت موکلین خود را جلب نماید.

تخصص و مهارت:

 • متخصص در دعاوی ملکی همچون موجر و مستاجر، خلع ید، تملک آپارتمان، تفکیک اراضی مشاع و غیره
 • دعاوی نظام مهندسی، نیروهای مسلح، دیوان عدالت اداری و اداره کار، دعاوی بین کارفرما و پرسنل
 • ارائه مشاوره حقوقی به مراجعین به صورت حضوری و غیرحضوری

آدرس: سعادت آباد، بلوار فرحزادی، بعد از پل نیایش، جنب گلستان دوم، ساختمان گلستان، پلاک 96، واحد 8

شماره تماس: 09122611762 – 02122367059

اعظم شفائی

اعظم شفائی

خانم اعظم شفائی، دیگر وکیلی است که به عنوان یکی از بهترین وکیل مهریه در سعادت آباد به شمار می‌رود و با مدرک تحصیلی کارشناسی در رشته حقوق، از وکلای پایه یک دادگستری و مشاورین حقوقی برجسته محسوب می گردد. سابقه ایشان 25 سال است که باعث داشتن تجربه فراوان در زمینه انواع دعاوی حقوقی و کیفری شده است

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد رشته مدیریت مالی و اقتصادی
 • کارشناسی حقوق
 • 25 سال سابقه وکالت
 • متخصص در دعاوی گوناگون خانواده حقوقی ملکی و کیفری

آدرس: سعادت آباد، بلواشریف، خیابان 32، پلاک 110، واحد 3

شماره تماس: 09121997102 – 02188683220

سهیل طاهری

سهیل طاهری

دکتر سهیل طاهری با مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد حقوق خصوصی، از اساتید برجسته و عضو هیئت علمی دانشگاه می باشد. محل تحصیل ایشان دانشگاه امام صادق بوده است. ایشان با کسب رتبه 2 در مقطع دکترا، موفق به ورود به دانشگاه شهید بهشتی در رشته حقوق خصوصی گردیده است و در حال حاضر فارغ التحصیل دکترای این رشته می باشد. یکی از تخصص های ایشان وکالت در انواع دعاوی خانواده می باشد و کسانی که به دنبال یکی از بهترین وکیل مهریه در سعادت آباد هستند، می توانند به ایشان اعتماد کافی داشته باشند.

تخصص و مهارت:

 • عضو کمیسیون تحصیلات تکمیلی گروه حقوق و دانشکده علوم انسانی
 • 14 سال سابقه عضویت در هیئت علمی
 • متخصص در انواع دعاوی حقوقی و کیفری

آدرس: سعادت‌آباد ، خیابان سعادت آباد، کوچه 32 غربی، پلاک 116، طبقه 4، واحد 9

شماره تماس: 09122109840 – 02188689911

نیما رحمانی فرد

نیما رحمانی فرد

آقای نیما رحمانی فرد، دیگر وکیلی است که به عنوان یکی از بهترین وکیل مهریه در سعادت آباد در این مقاله به شما معرفی می گردد. وی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی بوده و در دعاوی گوناگون حقوقی و کیفری دارای تجربه و موفقیت در پرونده های خویش می باشد. وکیل رحمانی فرد با قدرت بیان قوی و اخلاق حرفه ای توانسته است در بین رقبا به جایگاه خوبی دست یابد.

تخصص و مهارت:

 • متخصص در دعاوی کیفری همچون جعل اسناد، اختلاس و پولشویی، هتک حرمت، کلاهبرداری و غیره
 • دعاوی خانواده، حضانت و قیومیت، طلاق، نفقه
 • متخصص در دعاوی ملکی، الزام به فک رهن، الزام به تنظیم اسناد رسمی و انواع دعاوی ثبتی

آدرس: سعادت آباد، خیابان صراف های شمالی، نبش خیابان 19، پلاک 23، پلاک 1212

شماره تماس: 09121346354

احسان عابدین

احسان عابدین

آقای احسان عابدین وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی و از وکلای برجسته در تهران است که تخصص اصلی وی در دعاوی ملکی می باشد. اما با توجه به تجربه فراوانی که در انواع دعاوی خانواده کسب کرده است، می تواند به عنوان یکی از بهترین وکیل مهریه در سعادت آباد نیز در اولویت انتخاب باشد. مدرک تحصیلی آقای عابدین کارشناسی ارشد رشته حقوق تجارت بین الملل است و شماره پروانه وکالت ایشان که از کانون وکلای دادگستری به ایشان اعطا شده است 21452 می باشد. خدمات وکالتی آقای عابدین به صورت حضوری آنلاین و تلفنی با تعیین وقت قبلی می باشد.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد رشته حقوق تجارت بین الملل
 • متخصص در دعاوی مختلف ملکی، دعاوی خانواده، طلاق مهریه، ارث، تفکیک اموال مشترک و غیره
 • ارائه مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: سعادت آباد، میدان کاج، سرو غربی، پلاک 11، ساختمان پزشکان سینا، طبقه 2/5، واحد 17

شماره تماس: 09123956043

محمد مهاجری

محمد مهاجری

محمد مهاجری از جمله وکلای حرفه ای و زبده در استان تهران می باشد که به عنوان وکیل پایه یک و مشاور حقوقی به ارائه خدمات در محدوده سعادت آباد مشغول است. اغلب پرونده هایی که ایشان در آن به تخصص و تبحر رسیده است، موضوعات مربوط به جرایم کیفری می باشد و از این رو ایشان یکی از بهترین وکیل مهریه در سعادت آباد محسوب می شود. آقای مهاجری در حال حاضر به عنوان پژوهشگر دوره دکترای رشته حقوق عمومی در دانشگاه شهید بهشتی مشغول به تحصیل می باشد و علاوه بر وکالت، به تالیف و تدوین کتب و مقالات علمی نیز می پردازد.

تخصص و مهارت:

 • متخصص در تنظیم قراردادهای تجاری و بازرگانی
 • روزنامه نگار و فعال رسانه ای در روزنامه های کثیرالانتشار
 • وکالت انواع شرکت های تجاری و فعالیت به عنوان مشاور حقوقی در استارتاپ های نوین
 • سابقه کارشناس حقوقی در قوه قضاییه و دفتر ریاست جمهوری
 • تالیف بیش از 30 کتاب در خصوص موضوعات حقوقی

آدرس: سعادت آباد، خیابان مطهری، تقاطع اتوبان مدرس، پلاک 268

شماره تماس: 09108595610

انواع مهریه بر اساس نحوه پرداخت

پرداخت مهریه از نظر نوع درخواست را می توان در دو گروه طبقه بندی کرد که به شرح زیر می باشد:

مهریه عندالمطالبه: به مهریه ای گفته می شود که زن و شوهر در هنگام عقد بر سر آن توافق می کنند و لازم است که در صیغه جاری شده و همچنین در عقدنامه به طور قطع ذکر شود. در این نوع از پرداخت مهریه، مرد موظف است هر زمانی که زن مهریه را از او طلب کند آن را به طور کامل پرداخت نماید و فرض دادگاه بر این است که مرد توانایی پرداخت آن را دارد. اما طبق شرایط جدید و جلوگیری از به زندان رفتن مردان، وکیل او می تواند درخواست اعسار مهریه را ارائه دهد. بهترین وکیل طلاق توافقی در سعادت آباد می‌ تواند مهریه را در مبالغ قابل پرداخت تقسیط نماید.

مهریه عندالاستطاعه: نوع دیگری از مهریه می باشد که در آن نیز مرد موظف به پرداخت آن است. اما قاضی پرونده در این مورد به توانایی مرد برای پرداخت توجه می کند. همراهی یک وکیل می تواند در این شرایط بسیار موثر باشد.

انواع مهریه بر اساس نحوه پرداخت

در چه مواردی مهریه تعلق نمی گیرد؟

به طور کلی در هر شرایطی حتی در صورت اثبات خیانت زن مهریه به او تعلق می گیرد. مواردی که مرد اجباری برای پرداخت مهریه ندارد عبارتند از:

باطل بودن عقد: بیش تر در ازدواج‌ های موقت پیش می آید و در صورتی که صیغه به صورت ناقص اجرا شده باشد مهریه به زن تعلق نخواهد گرفت.

فسخ کردن عقد: زمانی که شرایط ابطال نکاح وجود داشته باشد، زن دیگر نمی تواند درخواست مهریه داشته باشد.

فوت زن: در صورتی که بعد از جاری شدن عقد و ثبت مهریه زن فوت کند، دیگر به وارثان مهریه ای تعلق نخواهد گرفت. در صورتی که رابطه زناشویی بین زوجین برقرار شده باشد، ورثه می توانند مهرالمثل را به کمک وکیل دریافت کنند.

کلام آخر

در این مقاله ما در مورد انواع مهریه و شرایط وکلای این حوزه صحبت کردیم و 5 تا از بهترین وکیل مهریه در سعادت آباد را معرفی نمودیم. امیدواریم از مطالب عنوان شده بهره لازم را برده باشید از همراهی شما تا پایان مقاله سپاس گزاریم. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در سایت وکیل چی با ما در میان بگذارید. برای مشاهده مقاله بهترین وکیل خانواده در سعادت آباد کلیک کنید.

آیا با ازدواج مجدد زن، مهریه قطع می شود؟

خیر، ازدواج مجدد زن مانع دریافت مهریه نمی شود و هیچ مانعی برای دریافت مهریه وجود نخواهد داشت.

در صورتی که خانم رابطه نامشروع داشته باشد آیا مرد از دادن مهریه معاف میشود؟

خیر در هر صورت مرد موظف به پرداخت مهریه است، مگر اینکه زن آن را ببخشد.

آیا زن بعد از فوت همسر می تواند مهریه را به اجرا بگذارد؟

زن پس از فوت همسرش برابر قانون استحقاق دریافت مهریه از میراث مرد را دارد.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا