وکیل خانواده

10 تا از بهترین وکیل مهریه در سعادت آباد⭐【سال1403】⚖️

در این مقاله می خواهیم شما را با 10 تا از بهترین وکیل مهریه در سعادت آباد آشنا کنیم. پس در ادامه همراه ما باشید. مهریه یکی از مهم ترین مسائل در هنگام جدایی زوجین است و باعث ایجاد چالش و اختلاف بین آن ها می گردد. معمولا برای دریافت و پرداخت مهریه به دلیل بالا بودن مبالغ آن مشکلاتی پیش می آید که افراد تصمیم می گیرند برای کمک گرفتن از قوانین از یک وکیل زبده و حاذق کمک بگیرند تا بتوانند در این مسیر راهنمایی های لازم را از او دریافت کنند.

منظور از مهریه یا صداق چیست؟

مهریه یا همان صداق مالی است که در هنگام جاری شدن عقد چه به صورت دائم و چه به صورت موقت از طرف مرد به زن پرداخت می شود. در گذشته این مبلغ به قدری بود که مرد هر زمان که زن آن را طلب می کرد می توانست آن را پرداخت نماید. اما امروزه با افزایش مقدار آن، غالبا مردان از پرداخت آن طفره می روند.افراد با استناد به جمله «مهریه رو کی داده کی گرفته» و به دلیل هیجانات ازدواج، مبالغ سنگینی را در جلسه خواستگاری برای مهریه تعیین می کنند که همین موضوع در هنگام جدایی برای آن ها دردسرساز می شود.

مهریه، دینی است که بر گردن مرد می باشد و زن هر زمان که بخواهد می تواند به صورت قانونی آن را طلب نماید. با توجه به شرایط سخت اقتصادی جامعه و بالا بودن قیمت سکه قانون شرایطی را برای مردانی که توانایی پرداخت این مبلغ را به طور یکسان دارند در نظر گرفته است که در مقاله «قانون جدید طلاق و مهریه» به طور مفصل توضیح داده شده است. بسیاری از زوجینی که در شمای تهران ساکن هستند، برای مطالبه و پرداخت مهریه تصمیم به کمک گرفتن از کسی که در این حوزه تخصص لازم را دارد می گیرند و این شخص کسی نیست جز یکی از بهترین وکیل مهریه در سعادت آباد.

منظور از مهریه یا صداق چیست؟

ویژگی های بهترین وکیل مهریه در سعادت آباد

از مهم ترین مسائلی که برای انتخاب یک وکیل مطرح است، شناخت ویژگی هایی است که برای سنجش وکیل مورد نظر در بین گزینه‌های در نظر گرفته شده مورد نیاز است. این خصوصیات نشانگر ایده آل بودن یک وکیل و قابل اعتماد بودن آن است که برخی از آن ها به شرح زیر می باشند:

 • مهم ترین ویژگی بهترین وکیل مهریه در سعادت آباد داشتن تجربه لازم در مورد چگونگی پیگیری دعاوی مربوط به پرداخت و دریافت مهریه است.
 • ویژگی دیگر یک وکیل حرفه ای، آشنایی کامل به مراجع قانونی و قوانین مربوط به دعاوی خانواده، توانایی تحلیل و تفسیر مواد و تبصره ها و چگونگی استفاده از آن ها در پرونده مورد نظر و ارائه راه حل های موثر می باشد.
 • بهترین وکیل زن در سعادت آباد که توانایی وکالت دعاوی مربوط به مهریه را نیز دارد، باید توانایی سخنوری بالایی داشته باشد و بتواند از موکل خود به خوبی در محضر دادگاه دفاع کند و تمامی دلایلی که می تواند نجات بخش موکلش باشد را به نحو احسن بیان کند.
 • مورد دیگر، پیگیری و حضور در تمامی جلسات دادگاه است، به طوری که موکلین بی نیاز از حضور در دادگاه باشند.

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب در جدول زیر لیست شده است:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:خانواده، ملکی، حقوقی، ثبتی، کیفری
📝 خدمات:مشاوره رایگان+پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:90% موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

5 تا از بهترین وکیل مهریه در سعادت آباد را بشناسید!

دکتر مجتبی محمدی

دکتر مجتبی محمدی

رزومه دکتر مجتبی محمدی:
1- دکترای حقوق بین الملل ۲-وکیل کانون وکلای دادگستری مرکز(تهران) ۳- عضو کمیسیون داوری کانون وکلای مرکز ۴- مدرک وکالت کانون وکلای بین المللی (IBA) ۵- مدرک داوری بین المللی اتاق بازرگانی ایران ۶- مدرک فن بیان در مذاکرات بین المللی

مهارت ها:
1- تسلط کامل به امور حقوقی شرکتهای داخلی و بین المللی
2- تسلط کامل بر امور قراردادهای داخلی و بین المللی
3- مهارت در مذاکرات بین المللی و آشنایی با قوانین سایر کشورها

مقالات:
1-چالشها و راهکارهای ارتقاء دادرسی عادلانه در رویه داوری بین المللی سرمایه گذاری خارجی(پایان نامه دکترا)

۲- شرط داوری در قراردادهای سرمایه گذاری بین المللی(پایان نامه ارشد)
۳- مقاله پژوهشی بررسی جایگاه حفاظت از محیط زیست در رویه داوری بین‌المللی ایکسید(مجله محیط زیست و توسعه)
۴-مقاله پژوهشی اصول شکلی دادرسی عادلانه در داوری
سرمایه‌گذاری خارجی با تأکید بر ایکیسد(مجله مطالعات حقوقی)
5- و ارائه چندین مقاله در زمینه های مختلف منجمله قراردادهای مدرن

سوابق شغلی:
1- مشاور حقوقی سازمان لیگ فوتبال ایران
2- مشاور حقوقی سندیکای بیمه گران ایران
3- مشاور حقوقی سازمان بنادر و دریانوردی
4- مشاور حقوقی کمیسیون حقوق بشر
5- وکیل چندین شرکت پیمانکاری و بازرگانی برتر داخلی و بین المللی با گرید یک
6- مدیر حقوقی شرکت پترو امید آسیا ( بانک سپه)
7- مشاور حقوقی شرکت توسعه و تجارت کیش ( بانک سپه)
8- مدیر حقوقی شرکت سیمان هرمزگان ( بانک سپه)
9-وکیل شرکت سیمان شمال(بانک ملی)
۱۰-وکیل شرکت بین المللی Consilium Middle East
۱۱-وکیل چندین شرکت پیمانکاری نفتی از جمله  شرکت انرژی کاوش پرشیا و شرکت انرژی گستر هانا
۱۲-مدیر عامل شرکت حقوقی بین المللی ایران وکیل

شماره تماس: 09121212133

آدرس شعبه اول: سعادت اباد-بالاتر از ميدان كاج-خيابان ١٢(على اكبر)-پلاك ٤١ واحد ۴

شماره تماس:
02122093600
02122093700
آدرس شعبه دوم: اتوبان ستاری بلوار فردوس شرق نرسیده به چهار راه سلیمی جهرمی ‌ ساختمان دفتر خدمات قضایی‌ ‌پ ۱۹۲ طبقه ۵ و ۱۲

وب سایت: iranvakeel.com

دکتر محمد تقی زاده

دکتر محمد تقی زاده

دکتر محمد تقی زاده ، وكيل پايه يك دادگستري و مشاور حقوقی در شهر تهران ، عضو کانون وکلای دادگستری مرکز و از بهترین ، موفق ترین و با تجربه ترین وکلای ایران و فارغ التحصیل از دانشگاه دولتی علامه طباطبایی تهران می باشند. صبر ، حسن سابقه ، صداقت ، پاسخگویی ، دقت نظر در اظهارات مراجعین و ارائه راه حل مطلوب و پیگیری مجدانه در پرونده‌های وکالتی سبب گردیده تا ایشان در زمره وکلای خوشنام کشور قرار گیرند . در کارنامه شغلی دکتر محمد تقی زاده ، سابقه وکالت در پرونده های کلان و جنجالی مشاهده می گردد.

ایشان مقالات علمی و پژوهشی و ارائه مقاله در همایش های ملی و کشوری را در رزومه خویش دارند. جالب آنکه اعضای خانواده دکتر محمد تقی زاده نیز حقوقدان بوده و برادر و پدر ایشان نیز از وکلای خوشنام پایه یک دادگستری می باشند. پدر دکتر محمد تقی زاده فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه ملی ایران (شهید بهشتی) پیش از انقلاب می باشد و بیش از ۵۰ سال سابقه کار حقوقی دارد.

در صورت نیاز هموطنان در اقصی نقاط ایران به تنظیم هر گونه دادخواست ، شکواییه ، لایحه و قرارداد و … آقای دکتر محمد تقی زاده پس از مشاوره تلفنی و شنیدن اظهارات شما و بررسی مدارک از طریق ایمیل یا پیام رسان های مجازی ، بر اساس خواست شما نسبت به تنظیم و ارسال متون مورد نیاز شما اقدام می نماید.

آدرس دفتروکالت: تهران ، بلوار اصلی سعادت آباد ، نبش خیابان 32 ، پلاک116 ، ساختمان خانه سبز ، طبقه دوم ، واحد4

جهت پذیرش وکالت یا انجام مشاوره تلفنی یا حضوری با دکتر محمد تقی زاده می‌توانید با شماره‌های زیر تماس برقرار نمایید :

تلفن همراه دکتر محمد تقی زاده بهترین وکیل ایران جهت اخذ مشاوره تلفنی : 09121722464

شماره تلفن دفتر جهت اخذ وقت مشاوره حضوری : 02186127228 – 02186129690

سجاد روزبهانی

سجاد روزبهانی

سجاد روزبهانی وکیل پایه یک دادگستری میباشند. دفتر وکالت روزبهانی با سابقه ۱۰ سال کار صادقانه در امور حقوقی ملکی کیفری و خانواده در تهران در خدمت شماست. قبول پرونده در سایر شهرهای کشور نیز پذیرش میگردد .مشاوره حقوقی تلفنی با آقای سجاد روزبهانی رایگان می باشد .

آدرس: سعادت آباد بلوار دریا ضلع جنوب غربی چهارراه پاکنژاد پلاک ۱۹۲ طبقه چهارم

سهیل طاهری

سهیل طاهری

دکتر سهیل طاهری با مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد حقوق خصوصی، از اساتید برجسته و عضو هیئت علمی دانشگاه می باشد. محل تحصیل ایشان دانشگاه امام صادق بوده است. ایشان با کسب رتبه 2 در مقطع دکترا، موفق به ورود به دانشگاه شهید بهشتی در رشته حقوق خصوصی گردیده است و در حال حاضر فارغ التحصیل دکترای این رشته می باشد. یکی از تخصص های ایشان وکالت در انواع دعاوی خانواده می باشد و کسانی که به دنبال یکی از بهترین وکیل مهریه در سعادت آباد هستند، می توانند به ایشان اعتماد کافی داشته باشند.

تخصص و مهارت:

 • عضو کمیسیون تحصیلات تکمیلی گروه حقوق و دانشکده علوم انسانی
 • 14 سال سابقه عضویت در هیئت علمی
 • متخصص در انواع دعاوی حقوقی و کیفری

آدرس: سعادت‌آباد ، خیابان سعادت آباد، کوچه 32 غربی، پلاک 116، طبقه 4، واحد 9

احسان عابدین

احسان عابدین

آقای احسان عابدین وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی و از وکلای برجسته در تهران است که تخصص اصلی وی در دعاوی ملکی می باشد. اما با توجه به تجربه فراوانی که در انواع دعاوی خانواده کسب کرده است، می تواند به عنوان یکی از بهترین وکیل مهریه در سعادت آباد نیز در اولویت انتخاب باشد. مدرک تحصیلی آقای عابدین کارشناسی ارشد رشته حقوق تجارت بین الملل است و شماره پروانه وکالت ایشان که از کانون وکلای دادگستری به ایشان اعطا شده است 21452 می باشد. خدمات وکالتی آقای عابدین به صورت حضوری آنلاین و تلفنی با تعیین وقت قبلی می باشد.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد رشته حقوق تجارت بین الملل
 • متخصص در دعاوی مختلف ملکی، دعاوی خانواده، طلاق مهریه، ارث، تفکیک اموال مشترک و غیره
 • ارائه مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: سعادت آباد، میدان کاج، سرو غربی، پلاک 11، ساختمان پزشکان سینا، طبقه 2/5، واحد 17

محمد مهاجری

محمد مهاجری

محمد مهاجری از جمله وکلای حرفه ای و زبده در استان تهران می باشد که به عنوان وکیل پایه یک و مشاور حقوقی به ارائه خدمات در محدوده سعادت آباد مشغول است. اغلب پرونده هایی که ایشان در آن به تخصص و تبحر رسیده است، موضوعات مربوط به جرایم کیفری می باشد و از این رو ایشان یکی از بهترین وکیل مهریه در سعادت آباد محسوب می شود. آقای مهاجری در حال حاضر به عنوان پژوهشگر دوره دکترای رشته حقوق عمومی در دانشگاه شهید بهشتی مشغول به تحصیل می باشد و علاوه بر وکالت، به تالیف و تدوین کتب و مقالات علمی نیز می پردازد.

تخصص و مهارت:

 • متخصص در تنظیم قراردادهای تجاری و بازرگانی
 • روزنامه نگار و فعال رسانه ای در روزنامه های کثیرالانتشار
 • وکالت انواع شرکت های تجاری و فعالیت به عنوان مشاور حقوقی در استارتاپ های نوین
 • سابقه کارشناس حقوقی در قوه قضاییه و دفتر ریاست جمهوری
 • تالیف بیش از 30 کتاب در خصوص موضوعات حقوقی

آدرس: سعادت آباد، خیابان مطهری، تقاطع اتوبان مدرس، پلاک 268

انواع مهریه بر اساس نحوه پرداخت

پرداخت مهریه از نظر نوع درخواست را می توان در دو گروه طبقه بندی کرد که به شرح زیر می باشد:

مهریه عندالمطالبه: به مهریه ای گفته می شود که زن و شوهر در هنگام عقد بر سر آن توافق می کنند و لازم است که در صیغه جاری شده و همچنین در عقدنامه به طور قطع ذکر شود. در این نوع از پرداخت مهریه، مرد موظف است هر زمانی که زن مهریه را از او طلب کند آن را به طور کامل پرداخت نماید و فرض دادگاه بر این است که مرد توانایی پرداخت آن را دارد. اما طبق شرایط جدید و جلوگیری از به زندان رفتن مردان، وکیل او می تواند درخواست اعسار مهریه را ارائه دهد. بهترین وکیل طلاق توافقی در سعادت آباد می‌ تواند مهریه را در مبالغ قابل پرداخت تقسیط نماید.

مهریه عندالاستطاعه: نوع دیگری از مهریه می باشد که در آن نیز مرد موظف به پرداخت آن است. اما قاضی پرونده در این مورد به توانایی مرد برای پرداخت توجه می کند. همراهی یک وکیل می تواند در این شرایط بسیار موثر باشد.

انواع مهریه بر اساس نحوه پرداخت

در چه مواردی مهریه تعلق نمی گیرد؟

به طور کلی در هر شرایطی حتی در صورت اثبات خیانت زن مهریه به او تعلق می گیرد. مواردی که مرد اجباری برای پرداخت مهریه ندارد عبارتند از:

باطل بودن عقد: بیش تر در ازدواج‌ های موقت پیش می آید و در صورتی که صیغه به صورت ناقص اجرا شده باشد مهریه به زن تعلق نخواهد گرفت.

فسخ کردن عقد: زمانی که شرایط ابطال نکاح وجود داشته باشد، زن دیگر نمی تواند درخواست مهریه داشته باشد.

فوت زن: در صورتی که بعد از جاری شدن عقد و ثبت مهریه زن فوت کند، دیگر به وارثان مهریه ای تعلق نخواهد گرفت. در صورتی که رابطه زناشویی بین زوجین برقرار شده باشد، ورثه می توانند مهرالمثل را به کمک وکیل دریافت کنند.

کلام آخر

در این مقاله ما در مورد انواع مهریه و شرایط وکلای این حوزه صحبت کردیم و 5 تا از بهترین وکیل مهریه در سعادت آباد را معرفی نمودیم. امیدواریم از مطالب عنوان شده بهره لازم را برده باشید از همراهی شما تا پایان مقاله سپاس گزاریم. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در سایت وکیل چی با ما در میان بگذارید. برای مشاهده مقاله بهترین وکیل خانواده در سعادت آباد کلیک کنید.

آیا با ازدواج مجدد زن، مهریه قطع می شود؟

خیر، ازدواج مجدد زن مانع دریافت مهریه نمی شود و هیچ مانعی برای دریافت مهریه وجود نخواهد داشت.

در صورتی که خانم رابطه نامشروع داشته باشد آیا مرد از دادن مهریه معاف میشود؟

خیر در هر صورت مرد موظف به پرداخت مهریه است، مگر اینکه زن آن را ببخشد.

آیا زن بعد از فوت همسر می تواند مهریه را به اجرا بگذارد؟

زن پس از فوت همسرش برابر قانون استحقاق دریافت مهریه از میراث مرد را دارد.

5/5 - (1 امتیاز)

صدف طاهری

سلام صدف طاهری هستم. دارای چندین سال سابقه تولید محتوا در زمینه مسائل حقوقی و وکالت می باشم، در حال حاضر در سایت وکیل چی به عنوان نویسنده تحت وب مشغول به فعالیت هستم. هدف من تولید محتوای مفید برای کاربران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا