وکیل خانواده

10 تا از بهترین وکیل مهریه در اسلامشهر⚡【سال1403】⚖️

تعداد زیادی پرونده طلاق در دادگاه های خانواده کشور مفتوح است. یکی از موارد مورد بررسی در پرونده طلاق، بحث مهریه است. مهریه حقی است که زن بر گردن مرد دارد و می تواند هر لحظه که بخواهد آن را مطالبه نماید. البته مرد هم در شرایطی می تواند تغییراتی را در پرداخت مهریه ایجاد نماید. به هر حال مبحث مهریه هم مانند سایر موضوعات حقوقی به مراجعه به وکیل با تجربه نیاز دارد. در این مقاله 10 تا از بهترین وکیل مهریه در اسلامشهر را به شما معرفی می نماییم، پس تا انتها با ما همراه باشید.

بهترین وکیل مهریه در اسلامشهر چه کسی است؟

مهریه مالی است که در هنگام عقد نکاح تعیین شده و مرد موظف به پرداخت آن به زوجه است. در شرایطی که زوجین تمایل به طلاق دارند این مهریه باید پداخت گردد. البته زن برای گرفتن مهریه نیازی به حکم طلاق ندارد و می تواند هر زمانی درخواست دریافت مهریه را داشته باشد.

بهترین وکیل مهریه در اسلامشهر، باید درخصوص تمام قوانین مربوط به مهریه تسلط و آگاهی کامل داشته باشد. دعاوی مربوط به مهریه در حوزه دعاوی حقوقی قرار دارد. ممکن است برخی از آقایان برای پرداخت نکردن مهریه از روش های مختلف استفاده کنند. در چنین شرایطی وکیل زن باید بتواند حق وی را بگیرد. در صورتی که در پرونده های مربوط به مهریه، وکیل از طرف مرد به استخدام درآید، باید بتواند درخواست اعسار را برای موکل خود بگیرد تا وی مهریه را به صورت اقساطی پرداخت نماید. تجربه بهترین وکیل در اسلامشهر به او کمک می کند تا بتواند در احقاق حق موکل خود موفق عمل کند.

بهترین وکیل مهریه در اسلامشهر کیست؟

توانایی های بهترین وکیل مهریه در اسلامشهر

زمانی یک فرد برای دعاوی مهریه به وکیل مراجعه می نماید که اخذ مهریه با مشکلاتی رو به رو باشد. یک وکیل خوب مهریه باید اطلاعات حقوقی بالایی در خصوص مهریه داشته باشد. وی باید درمورد دعاوی طلاق، نفقه و اجرت المثل هم تخصص داشته باشد، زیرا دعوی مهریه معمولا با این مسائل در هم آمیخته اند.

در خصوص این دعاوی، مهم ترین ویژگی وکیل توانایی او در برقراری صلح و آشتی میان زوجین است. در واقع یک وکیل مهریه و طلاق زمانی که بتواند تعداد بیش تری از پرونده ها را با آشتی حل نماید موفق تر خواهد بود. یک وکیل خوب، باید توانایی نوشتن انواع اوراق قضایی مانند، دادخواست، شکوائیه و سایر اوراق قضایی را داشته باشند.

اگر پرونده مهریه به سازش منجر نشود وکیل زوجه باید توانایی دریافت حکم توقیف اموال زوج را داشته باشد. برای این منظور، وکیل باید با نحوه دادرسی پرونده های خانواده و مراحل آن آشنایی کامل داشته باشد. قدرت بیان و سخنرانی بهترین وکیل در خصوص تمامی دعاوی از جمله پرونده های خانواده و مهریه از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب در جدول زیر لیست شده است:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:خانواده، ملکی، حقوقی، ثبتی، کیفری
📝 خدمات:مشاوره رایگان+پیگیری پرونده
⚡ میزان موفقیت:90% موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

راه های وصول مهریه توسط بهترین وکیل مهریه در اسلامشهر

وصول مهریه توسط وکیل به سه طریق ذیل امکان پذیر خواهد بود:

 • وصول مهریه از طریق دادگاه: در این روش بهترین وکیل مهریه در اسلامشهر دادخواست استرداد مهریه را به نمایندگی از طرف موکل خود به دادگاه تقدیم می کند. دادگاه بعد از انجام روال اداری و قانونی و رسیدگی به این درخواست در صورتی که زن مستحق دریافت مهریه باشد حکم پرداخت را صادر کرده و مرد موظف است در زمان تعیین شده مهریه را به همسرش پرداخت کند.

زن می تواند برای جلوگیری از جابجایی و یا فروش اموال مرد از دادگاه درخواست قرار تامین خواسته را داشته باشد و بدین ترتیب اموال مرد تا زمان صدور حکم دادگاه توقیف خواهد شد.

 • وصول مهریه از طریق اجرای ثبت: در این روش بهترین وکیل مهریه در اسلامشهر با در دست داشتن سند ازدواج به دفتر خانه محل ثبت عقد مراجعه کرده و تقاضای صدور اجراییه خواهد داشت و سپس بعد از صدور این اجراییه به اداره ثبت مراجعه و مهریه موکل خود را مطالبه می کند. در این روش از وصول مهریه زوجه بایستی نیم عشر دولتی را به عنوان هزینه اجرایی پرداخت نماید که بعد از دادرسی این هزینه از مرد دریافت و به زن برگردانده می شود.
 • وصول مهریه از طریق ارسال اظهارنامه: به اوراق چاپی که دارای دو ستون خواهان وخوانده بوده و در دادگستری موجود است اظهارنامه می گویند که در قسمت خواهان نام زوجه و یا وکیل او ذکر شده و اظهارات خود را مبنی بر درخواست مهریه می نویسد سپس دادگاه این اظهار نامه را برای خوانده که زوج می باشد می فرستد و زوج نیز اظهارات خود را ثبت می کند.

در این نوع از وصول مهریه زوجه موظف به تمکین خواهد بود در غیر این صورت ناشزه محسوب گردیده و براساس قوانین نفقه به او تعلق نخواهد گرفت. اگر مرد در صورت برخورداری از توانایی در پرداخت مهریه از انجام آن امتناع کند زوجه می تواند توسط بهترین وکیل مهریه در اسلامشهر مهریه خود را به اجرا گذارد.

10 تا از بهترین وکیل مهریه در اسلامشهر را بشناسید!

هاشم وفایی

هاشم وفایی

ایشان وکیل پایه یک دادگستری هستند که دارای پروانه وکالت به شماره 1947 هستند. ایشان سال های زیادی است که به شغل وکالت مشغول می باشند. وکالت دعاوی حقوقی و کیفری توسط این وکیل خوب استان تهران انجام می شود. تخصص آقای وفایی دعاوی خانواده، طلاق، مهریه و نفقه است. ایشان با تکیه بر دانش و اطلاعات حقوقی خود تلاش می کنند تا حق موکل را بستانند.

تخصص و مهارت:

 • تنظیم انواع قراردادها
 • تنظیم کلیه اوراق قضایی
 • ارائه مشاوره حضوری و غیر حضوری

آدرس: تهران، اسلامشهر، میدان نماز، جنب پمپ بنزین، ساختمان ایران زمین، طبقه1، واحد 2

حمید پناهی

حمید پناهی

یکی از بهترین وکیل مهریه در اسلامشهر آقای حمید پناهی هستند. ایشان در رشته حقوق تحصیل کرده و پس از آن با پشت سر گذاشتن مراحل مختلف موفق به دریافت پروانه وکالت پایه یک شده اند. آقای پناهی وکالت دعاوی خانواده، حقوقی، کیفری، طلاق، مهریه و نفقه را می پذیرد. درصد بالای موفقیت ایشان در پرونده های خود نشانه تخصص و دانش بالای ایشان است.

تخصص  مهارت:

 • مشاوره حضوری
 • مشاوره غیر حضوری
 • اخذ پرونده های حقوقی و کیفری

آدرس: اسلامشهر، صالحیه، خیابان ولیعصر، بین بهارستان 5 و 6

اعظم صادقی

خانم اعظم صادقی از وکلای خوب پایه یک دادگستری در استان تهران هستند. ایشان همچنین عضو کانون وکلای مرکز نیز می باشند. تخصص خانم صادقی دعاوی طلاق، مهریه، ثبتی، وراثت، املاک و کلاهبرداری است. متقاضیانی که قصد اعطای وکالت پرونده خود به ایشان را دارند می توانند به صورت حضوری و یا آنلاین از ایشان مشاوره بگیرند. خانم صادقی با اطلاعات حقوقی بالا و کسب موفقیت در پرونده ها موفق به جلب اعتماد موکلین خود شده اند.

تخصص و مهارت:

 • قبول وکالت دعاوی مختلف
 • ارائه مشاوره حضوری و غیر حضوری
 • تنظیم اوراق قضایی، قراردادها و دادخواست ها

آدرس: تهران، اسلامشهر، خیابان امام خمینی، کوچه حسینی، پلاک 56

نسرین حیدر بیگی

نسرین حیدر بیگی

نسرین حیدر بیگی یکی از بهترین وکیل مهریه در اسلامشهر می باشند. ایشان بعد از اخذ پروانه وکالت پایه یک خود از کانون وکلای دادگستری در زمینه رسیدگی به پرونده های خانواده و مهریه به صورت تخصصی شروع به فعالیت کردند و در این زمینه موفقیت در پرونده های زیادی را در کارنامه کاری خود به ثبت رساندند.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • متخصص در پرونده های خانواده (طلاق، طلاق توافقی، مطالبه مهریه، استرداد جهیزیه، نفقه، ارث و وصیت، انحصار وراثت و غیره)
 • متخصص در پرونده های ملکی (خلع ید، فروش مال غیر، الزام به تنظیم سند، فک رهن، مستاجر و موجر و غیره)
 • ارائه مشاوره حقوقی

آدرس: اسلامشهر، خیابان مطهری، کوچه 4، پلاک 27، طبقه‌ی اول

مهسا انصاری

مهسا انصاری

مهسا انصاری یکی از وکلای پایه یک در اسلامشهر می باشند. ایشان 6 سابقه وکالت موفق در پرونده های مهریه را در کارنامه کاری خود به ثبت رسانده اند و به عنوان یکی از وکلای باتجربه و حرفه ای در این حوزه معرفی می شوند.

تخصص و مهارت:

 • 6 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • متخصص در حوزه دعاوی خانواده (طلاق، مطالبه و اجرای مهریه، استرداد جهیزیه، حضانت فرزندان، ارث و وصیت و غیره)
 • متخصص در زمینه پرونده ملکی (مستاجر و موجر، الزام به تنظیم سند، فک رهن و غیره)
 • کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی
 • ارائه مشاوره حقوقی

آدرس: اسلامشهر، باغ فیض، کوچه اول، پلاک 55، طبقه سوم، واحد 5

کرمعلی حیدری

کرمعلی حیدری

آقای حیدری وکیل پایه یک دادگستری شناخته شده در استان تهران هستند. ایشان جزو بهترین وکیل مهریه در اسلامشهر می باشند. فعالیت آقای حیدری در دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده، مهریه و طلاق است. ایشان در طول سال های وکالت خود همواره تلاش کرده اند تا با تمام توان از موکل خود دفاع کنند. به همین سبب موفق شده اند رضایت موکلین خود را جلب نمایند. ایشان امکان دریافت مشاوره آنلاین و غیر حضوری را هم برای موکلین خود فراهم نموده اند.

تخصص و مهارت:

 • تهیه اوراق قضایی
 • تنظیم قراردادها و لوایح
 • نگارش انواع دادخواست ها

آدرس: میدان ونک، خیابان ونک، نبش ارم، پلاک 2، واحد 5

سامان فاضلی

سامان فاضلی

آقای سامان فاضلی یکی از وکلای شناخته شده در استان تهران هستند. ایشان در حال حاضر در اسلامشهر مشغول به فعالیت می باشند. حیطه وکالت تخصصی ایشان در خصوص دعاوی خانواده مانند مهریه، طلاق و نفقه و همچنین دعاوی حقوقی و کیفری است.درصد بالای پیروزی در پرونده های تحت وکالت ایشان نشانه دانش و تخصص بالای این وکیل است. آقای فاضلی همواره در جهت احقاق حق تلاش نموده و به دفاع از موکل خود می پردازند.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حقوقی
 • تنظیم قراردادها
 • اخذ پرونده های مختلف

آدرس: تهران، اسلامشهر، خیابان امام خمینی، بین کوچه دوم و چهارم، پلاک 110، طبقه 2

شرایط مطالبه مهریه از شخصی غیر از زوج

قانونی که در کشور ما وجود دارد زوج را مسئول پرداخت مهریه می داند. مرد موظف است هر زمانی که زوجه مهریه را مطالبه نماید، مهریه را به وی پرداخت نماید. اما تحت شرایط خاصی زوجه می تواند مهریه خود را از شخص دیگر طلب نماید.

یکی از این شرایط زمانی است که یک شخص سوم پرداخت مهریه را ضمانت کرده باشد. حال این شخص می تواند پدر زوج و یا هر شخص دیگری باشد. در این شرایط کماکان مرد مسئول پرداخت مهریه است اما زوجه با توجه به ضمانت شخص سوم می تواند برای دریافت مهریه خود به این شخص مراجعه نماید.

در شرایطی که یک شخص سوم در هنگام عقد پرداخت مهریه را متعهد شده باشد نیز زن می تواند مهریه خود را از او طلب کند. این فرد هم می تواند پدر زوجه باشد هم هر شخص دیگری که این مسئولیت را قبول بنماید. در این حالت لازم است که فرد مورد نظر با امضای تعهد مورد نظر در هنگام عقد این تعهد را پذیرفته باشد. در این حالت مرد مسئولیتی نسبت به پرداخت مهریه ندارد و آن شخص سوم مسئول مستقیم آن است.

حالت سوم زمانی است که پدر زوج فوت نموده باشد. در این شرایط زوجه می تواند از سهم الارث زوج درخواست مهریه داشته باشد. در این جا خود مرد مسئول پرداخت مهریه است، اما این مبلغ را از ارث پدر پرداخت می کند.

شرایط مطالبه مهریه از شخصی غیر از زوج

حق الوکاله بهترین وکیل مهریه در اسلامشهر

وکیل در ازای خدماتی که به موکل ارائه می کند مسلما دست مزدی را مطالبه می کند. میزان دست مزد وکیل برای دعاوی مختلف متفاوت است. مبلغی که بابت حق الزحمه باید به وکیل پرداخت شود یک مبلغ توافقی بین وکیل و موکل است.

هر چه وکیل با تجربه تر بوده و سابقه بیش تری داشته باشد دست مزد بیش تری باید به وی پرداخت نمود. نوع دعوا هم در تعیین حق الوکاله وکیل موثر است. برخی دعاوی بسیار پیچیده هستند، در نتیجه زحمت بیش تری را می طلبند. در برخی پرونده ها دعوا بر سر مبلغ هنگفتی است و طبیعتا وکالت آن هم هزینه بیش تری دارد. اما در برخی موارد پرونده ها ساده بوده و با کم ترین زمان ممکن حل و فصل خواهند شد.

زمان مراجعه به وکیل در مقدار دست مزد دریافتی او تاثیر دارد. هنگامی که در ابتدای طرح دعوا به وکیل مراجعه شود نسبت به زمانی که در نیمه راه پرونده را به وکیل بسپاریم هزینه بیش تری دارد.

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل در اسلامشهر

حق الوکاله بهترین وکیل مهریه در اسلامشهر

کلام آخر

در این مقاله 10 تا از بهترین وکیل مهریه در اسلامشهر را به شما معرفی نمودیم. مهریه مالی است که مرد در هنگام عقد نکاح به زن می بخشد. زن می تواند در هر زمان و شرایطی این حق را مطالبه نماید و مرد موظف به پرداخت آن است. در پرونده های مربوط به مهریه هر یک از زوجین می توانند به وکیل مراجعه کرده و پیگیری پرونده را به وی بسپارد.

زن تحت شرایط خاصی می تواند مهریه خود را از شخص سومی که تعهد به پرداخت مهریه داده است طلب کند.  امیدواریم این مطالب برای شما آموزنده و مفید بوده باشد. از این که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم. در صورت داشتن انتقاد و پیشنهاد از طریق سایت وکیل چی با ما در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

سحر نیری

سحر نیری هستم. کارشناسی ارشد شیمی از دانشگاه رازی کرمانشاه. تاکنون با چندین سایت محتوانویسی همکاری داشتم و به دلیل علاقه ای که به مسائل حقوقی دارم؛ چند ماهی است که با مجله وکیل چی همکاری می کنم و از نویسندگی لذت می برم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 5 =

دکمه بازگشت به بالا