وکیل

10 تا از بهترین وکیل نفقه در کرج⭐【آپدیت 1401】⚖️

در این مقاله قصد داریم ده تا از بهترین وکیل نفقه در کرج را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. نفقه شامل هزینه ها و مخارج متعارف برای زندگی می شود که بعد از عقد دائم براساس قانون و شرع زوج موظف به تامین آن برای زوجه می باشد. اگر زوجه از همسر خود تمکین کند و زوج نفقه او را پرداخت نکند زن می تواند با جهت تقاضای نفقه از شوهر خود  شکایت کند که البته برای این مورد بهتر است از راهنمایی و مشاوره بهترین وکیل نفقه استفاده کند. قانون به موضوع نفقه توجه ویژه ای داشته و بر طبق ماده 1107 قانون مدنی هیچگونه محدودیتی در جهت پرداخت نفقه برای زن وجود ندارد و زوج موظف است که تمامی احتیاجات زوجه را براساس عرف جامعه برای یک زندگی راحت را تامین کند.

بهترین وکیل نفقه در کرج چه کسی است؟

نفقه یکی از دعاوی است که در دادگاه خانواده پیگیری و رسیدگی می شود که زوجه می تواند برای این منظور جهت طرح دادخواست از بهترین وکیل خانواده در کرج کمک بگیرد. در حقیقت بهترین وکیل نفقه در کرج به صورت اختصاصی در زمینه پرونده های نفقه فعالیت دارد و به دلیل مهارت و توانایی کافی که در خصوص وکالت این دعاوی کسب نموده می تواند بهترین راهنمایی و راهکار را در این حوزه جهت تسریع روند پرونده به موکل خود ارائه دهد.

بهترین وکیل در کرج دارای پروانه وکالت رسمی پایه یک بوده و بر قوانین نفقه نیز تسلط کافی و کاملی دارد و حکم نهایی در طرح و اقامه دعوا را به نفع موکل خود دریافت می کند.

بهترین وکیل نفقه در کرج چه کسی است؟

وکیل نفقه چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

  • بهترین وکیل نفقه در کرج بایستی قابل اعتماد باشد تا مراجعه کنندگان این دعوا بتوانند با خیالی آسوده پیگیری پرونده خود را به او بسپارند.
  • بهترین وکیل پایه یک دادگستری در ایران در رسیدگی پرونده های نفقه از تخصص کافی برخوردار بوده و با تکیه بر توانایی های خود در امر وکالت در جهت حل و فصل این دعاوی به نفع موکل خود عمل می کند.
  • بهترین وکیل نفقه در کرج دارای تعهد کاری می باشد و در رسیدگی به پرونده ای که وکالت آن را قبول کرده از هیچگونه تلاشی دریغ نمی کند و جریان دادرسی را با شرایط خوبی در پیش می گیرد.
  • ویژگی دیگر بهترین وکیل نفقه در کرج فن مذاکره است که با استفاده از این مهارت می تواند در جلسات دادگاه در جهت احقاق حقوق موکل خود از او دفاع کند.

مرجع صالح رسیدگی به مطالبه نفقه

مرجع صالح برای رسیدگی به دعاوی نفقه که از سوی زوجه ارائه می شود براساس نوع شکایت کیفری و حقوقی با هم فرق دارد. اگر زوجه قصد شکایت کیفری بر علیه زوج را داشته باشد لازم است که برای طرح دعوا به دادسرا مراجعه کند و اگر قصد مطالبه نفقه در ایام گذشته را داشته باشد مرجع رسیدگی دادگاه خانواده خواهد بود. لازم است که زوجه قبل از هر گونه اقدامی با بهترین وکیل نفقه در کرج مشورت کند.

مرجع صالح رسیدگی به مطالبه نفقه

مزیت های مطالبه نفقه توسط بهترین وکیل نفقه در کرج

  • عدم نیاز به حضور موکل جهت شرکت در جلسات دادرسی
  • تسریع روند پیگیری پرونده نفقه
  • اگر زوج از پرداخت نفقه امتناع کند بهترین وکیل نفقه می تواند حکم جلب او را از دادگاه بگیرد.
  • در صورتی که اموال زوج شناسایی گردد وکیل می توان برای توقیف همه اموال اقدام نماید.
  • در صورت اثبات عدم پرداخت نفقه توسط زوج، وکیل می تواند حکم طلاق زوجه را از دادگاه بگیرد.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم  مطالب مفیدی در رابطه با وکیل نفقه در پیگیری این دعاوی در اختیار شما قرار دهیم و 10 تا از بهترین وکیل نفقه در کرج را نیز به شما معرفی کردیم تا به راحتی وکیل مورد نظر خود را بیابید. در صورتی که به هرگونه مشاوره در این زمینه نیاز دارید می توانید آن را با هر کدام از وکیل های ذکر شده در سایت وکیل چی در میان بگذارید.

آیا نفقه شامل حال زنان شاغل نیز می‌شود؟

شاغل بودن یا نبودن زن تأثیری بر استحقاق او بر نفقه ندارد به عبارتی درآمد و دارایی زن ارتباطی با حق او نفقه نداشته و تکلیف نفقه زن همچنان بر عهده مرد است.

به طور کلی میزان مبلغ نفقه چقدر می‌باشد؟

نفقه از فردی به فرد دیگر متفاوت است. نفقه بنابر شرایط زوجه، وضعیت خانوادگی و اجتماعی زوجه، مبلغ مشخصی نداشته و بسته به شخص، متفاوت است. محاسبه میزان نفقه بر مبنای شئونات خانوادگی زن، عرف و عادت ساکنین هر منطقه و وضعیت مالی و توانایی مرد قرار می‌گیرد.

در چه صورتی نفقه از زن ساقط می‌شود؟

هرگاه زن بدون مانع مشروع از ادای وظایف زوجیت امتناع کند، مستحق نفقه نخواهد بود.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا