وکیل

10 تا از بهترین وکیل تمکین در کرج⭐【آپدیت 1401】⚖️

در این مقاله قصد داریم ده تا از بهترین وکیل تمکین در کرج را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. هنگامی که عقد نکاح بین زن و شوهر جاری می شود و رسما با هم ازدواج می کنند در قبال یکدیگر وظایف و حقوقی دارند که در قانون تحت عنوان تمکین از آن نام برده شد است که شامل دو نوع تمکین عام و خاص می شود.

براساس تمکین عام زن موظف است در منزل شوهرش سکونت داشته باشد و از او اطلاعت و فرمانبرداری کند وتمکین خاص نیز به رابطه نزدیکی میان زن و شوهر اشاره دارد.  البته تمکین شامل آقایان نیز می شود و مرد بایستی هزینه های زندگی زن را که به آن نفقه می گویند به صورت کامل پرداخت نماید. لذا براساس قانون زوجین ملزم به تمکین از هم می باشند و  در صورتی که هر کدام از آن ها از این امر خودداری نماید در صورتی که نتوانند با یکدیگر از طریق سازش مسئله را حل و فصل کنند می توانند با مراجعه به بهترین وکیل تمکین دادخواست خود را به دادگاه خانواده جهت پیگیری ارائه دهند.

بهترین وکیل تمکین در کرج چه کسی است؟

گاهی ممکن است که زوجین در زندگی زناشویی خود به دلیل اختلافاتی که میان آنان به وجود آمده از تمکین سرباز بزنند که در چنین شرایطی در صورتی که سازش ایجاد نگردد بایستی به بهترین وکیل خانواده در کرج در جهت ارائه دادخواست به دادگاه خانواده مراجعه کنند.

در صورتی که عدم تمکین از سوی زوجه باشد بهترین وکیل تمکین در کرج ابتدا اظهارنامه ای را جهت الزام به تمکین به طرفیت از زوجه ثبت خواهد کرد و چنانچه زوجه همچنان تمکین نکند وکیل تمکین دادخواست الزام به تمکین را بعد از ثبت در دفاتر خدمات قضایی و ارجاع آن به دادگاه صالح پیگیری می کند البته در این مورد زوج بایستی بتواند عدم تمکین زن را در مرجع قضایی به اثبات برساند.

بهترین وکیل تمکین در کرج به دلیل تجربه وآگاهی که در حوزه حقوق خانواده دارد می تواند رای صادره جهت الزام به تمکین را از دادگاه و هیئت منصفه به نفع موکل خود دریافت کند و از طریق ادله مناسب به دادگاه ثابت کند که زوجه به وظایف خود عمل نکرده است.

قابل ذکر است در صورتی که عدم تمکین از سوی زوج باشد زوجه نیز می تواند برای احقاق حقوق خود به بهترین وکیل در ایران مراجعه کرده و دادخواست خود را جهت پیگیری بعد از ثبت در دفاتر خدمات قضایی در دادگاه صالح پیگیری نماید.

بهترین وکیل تمکین در کرج چه کسی است؟

در چه صورت زن مجاز به عدم تمکین است؟

زن موظف است که در کلیه امور از شوهر خویش تمکین کند اما در مواردی نیز از نظر قانون عدم تمکین برای زن مجاز است که برخی از مهم ترین آن ها به قرار ذیل است:

  • بیماری زوجه: اگر زوجه به بیماری مبتلا شود که انجام تمکین خاص برای او ضرر داشته باشد می تواند از انجام آن ممانعت کند.
  • حق حبس: براساس بیان بهترین وکیل تمکین در کرج وفق ماده 1085 قانون مدنی، زوجه می تواند از تمکین خاص تا زمانی که دارای حق حبس است خودداری کند.
  • حق مسکن: براساس ماده 1114 قانون مدنی زوج موظف به تامین مسکن برای زوجه می باشد و تا زمانی که این شرط انجام نگیرد زوجه می تواند از تمکین خودداری کند.
  • امراض مقارتی و جنسی زوج: با توجه به بیان بهترین وکیل تمکین در کرج و همچنین برطبق ماده 1127 قانون مدنی چنانچه مرد مبتلا به بیماری های مقاربتی باشد زن می تواند از تمکین امتناع ورزد.

آیا عدم تمکین فقط مختص به زوجه است؟

همان طور که پیشتر نیز گفتیم با جاری شدن خطبه عقد زن و مرد در قبال هم حقوقی دارند و هر کدام از آن ها بایستی وظایف خود را به درستی انجام دهند. رعایت تمکین تنها مختص به زن نبوده و مرد نیز باید آنچه را که براساس قانون و شرع به عنوان وظایف او اعلام شده را رعایت کند و تمام سعی خود را برای این منظور به کار گیرد.

آیا عدم تمکین فقط مختص به زوجه است؟

هزینه بهترین وکیل تمکین در کرج

هزینه حق الوکاله بهترین وکیل در کرج برای پرونده های عدم تمکین به موارد مختلفی بستگی دارد. اما معمولا براساس توافق طرفین درصدی از مبلغ مورد مطالبه به عنوان حق الزحمه وکیل تعیین شده و در قرارداد وکالت قید می گردد.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم  مطالب مفیدی در رابطه با وکیل تمکین در پیگیری این دعاوی را در اختیار شما قرار دهیم و 10 تا از بهترین وکیل تمکین در کرج را نیز به شما معرفی کردیم تا به راحتی وکیل مورد نظر خود را بیابید. در صورتی که به هرگونه مشاوره در این زمینه نیاز دارید می توانید آن را با هر کدام از وکیل های ذکر شده در سایت وکیل چی در میان بگذارید.

تمکین نکردن در چه صورتی برای زن جایز است؟

بیماری جنسی، دوران عادت ماهانه، دوران حبس، واجبات شرعی

در صورت عدم تمکین زن از چه چیزهایی محروم می ­شود؟

نفقه، ازدواج مجدد

آیا حق مسکن می­تواند جز موارد جایز عدم تمکین باشد؟

بله، طبق ماده 1114 در صورتی که برای زوجین حق تعیین خانه شرط شده باشد و مرد توانایی مالی داشته باشد تا زمان برآورد شدن آن زن می تواند از مرد تمکین نکند.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا