وکیل

10 تا از بهترین وکیل استرداد جهیزیه در کرج⭐【آپدیت 1401】⚖️

در این مقاله قصد داریم بهترین وکیل استرداد جهیزیه در کرج را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. جهیزیه شامل اموالی می شود که در زمان ازدواج دختر جوان از سوی خانواده به او هدیه داده می شود و در صورتی که در آینده میان زن و شوهر اختلافی به وجود آید جهیزیه متعلق به زوجه بوده و می تواند برای استرداد آن اقدام نماید. دعوای استرداد جهیزیه که دادخواست آن از سوی زوجه به دادگاه ارائه می شود نیازمند مدارک و شرایط خاصی می باشد و قانونگذار برای این دعوا نیز قوانینی را تعیین نموده است که توصیه می شود قبل از هر گونه اقدامی برای طرح دعوی در این زمینه حتما با بهترین وکیل استرداد جهیزیه مشورت کنید.

بهترین وکیل استرداد جهیزیه در کرج چه کسی است؟

زمانی که زوجین قصد جدایی دارند و به دادگاه خانواده مراجعه می کنند زوجه می تواند در کنار طلب حق و حقوق خود از قبیل نفقه، مهریه و غیره خواهان استرداد جهیزیه اش نیز باشد که برای این منظور با مراجعه به بهترین وکیل خانواده در کرج می تواند برای به جریان انداختن پرونده حقوقی استرداد جهیزیه اقدامات لازم را انجام دهد.

بهترین وکیل استرداد جهیزیه در کرج یک وکیل متخصص حقوقی در پیگیری این دعاوی می باشد و در این حوزه از دانش کافی برخوردار است. در دعوای استرداد جهیزیه دادگاه جلسه ای را برای رسیدگی به این موضوع تعیین می کند و هر کدام از طرفین می توانند ادعای خود را در این مورد بیان کنند و در صورتی که زوجه بتواند ادعای خود را در دادگاه به اثبات برساند و یا این که زوج ادعای او را قبول داشته باشد باید جهیزیه به او برگردانده شود.

بهترین وکیل استرداد جهیزیه در کرج چه کسی است؟

نحوه دادخواست استرداد جهیزیه چگونه است؟

دادخواست استرداد جهیزیه نیز مشابه سایر دادخواست های دیگری است که به دادگاه خانواده ارائه می شود که برای این منظور ابتدا بایستی به بهترین وکیل استرداد جهیزیه در کرج مراجعه و با مشورت ایشان اقدام به تنظیم دادخواست مربوطه نمایید.

خواهان دادخواست استرداد جهیزیه که زوجه می باشد بایستی مشخصات خود و خوانده را به صورت دقیق و کامل در دادخواست قید نموده و همچنین بهای جهیزیه را نیز به صورت دقیق اعلام نماید زیرا دادگاه براساس همان میزان درج شده در دادخواست برای جهیزیه ترتیب اثر خواهد داد و هزینه دادرسی نیز بر همین اساس تعیین می گردد.

خواهان می تواند به منظور اطمینان از امنیت جهیزیه و جلوگیری از تضییع و تفریط آن دادخواست قرار تامین دهد و این مورد بعد از این که به خوانده ابلاغ گردد اجرا خواهد شد و اگر زوج به این خواسته اعتراض داشته باشد به مدت 10 روز فرصت دارد که اعتراض خود را به  دادگاه صالح اعلام نماید.

ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که مدارک اثبات کننده جهیزیه مانند سیاهه که در زمان انتقال جهیزیه به منزل زوج تهیه و به امضای شهود رسیده و یا فاکتور وسایل خریداری شده باید ضمیمه دادخواست گردد.

در صورتی که زوجه هیچگونه مدرکی جهت اثبات این که جهیزیه توسط او خریداری شده را نداشته باشد نمی تواند برای استرداد جهیزیه اقدام کند  و در این مورد توصیه می کنیم که زوجه حتما از بهترین وکیل استرداد جهیزیه در کرج کمک بگیرد.

چرا به بهترین وکیل استرداد جهیزیه در کرج نیاز داریم؟

برخی افراد به عنوان خواهان دعوای استرداد جهیزیه تصور می کنند که تنظیم این دادخواست ساده بوده و خود برای انجام آن اقدام می کنند در صورتی که این تصور کاملا اشتباه می باشد و در روند این دادخواست ممکن است با مشکلاتی روبه رو شوید و این امر خود موجب طولانی و پییچده تر شدن دعوا گردد. لذا با مراجعه به بهترین وکیل در کرج که در حوزه دعاوی استرداد جهیزیه از تجربه و مهارت لازم برخوردار است می توان در کوتاه ترین زمان این پرونده را به نتیجه دلخواه رساند و حکم قانونی خروج جهیزیه از منزل زوج را از دادگاه دریافت کرد.

تکلیف وسایل خریداری شده بعد از ازدواج چیست؟

در طول زندگی و به مرور زمان برخی از وسایل جهیزیه ممکن است استهلاک پیدا کرده و یا دچار خرابی شوند و وسایل جدید جایگزین آن ها شود. در صورتی که زوجین به دلیل بروز مشکلات قصد طلاق داشته باشند فاکتور وسایل جدید خریداری شده به نام هرکدام از آن ها باشد وسیله به او تعلق خواهد داشت و طرف مقابل نمی تواند ادعایی نسبت به آن وسایل داشته باشد.

اگر وسایلی که تحت عنوان جهیزیه توسط زوجه خریداری شده باشد از سوی زوج آسیب ببیند و یا این که بدون اجازه زوجه اقدام به فروش آن ها کند خیانت در امانت محسوب شده و زوجه می تواند با مراجعه به بهترین وکیل خیانت در امانت در کرج از زوج شکایت کند که معمولا مجازات در نظر گرفته برای این جرم پرداخت بهای نقدی و یا زندان خواهد بود.

تکلیف وسایل خریداری شده بعد از ازدواج چیست؟

نکاتی در خصوص استرداد جهیزیه که باید بدانید!

در صورتی که قصد دارید برای استرداد جهیزیه از طریق مراجع قضایی مربوطه اقدام کنید لازم است که به نکات ذیل دقت کنید:

  • اگر لیست سیاهه که در آن اقلام جهیزیه قید شده و به امضای شهود رسیده است را در اختیار دارید می توانید قبل از طلاق برای استرداد جهیزیه اقدام نمایید و برای این امر به اذن شوهر و یا حکم دادگاه نیازی ندارید.
  • با توجه به گفته بهترین وکیل استرداد جهیزیه در کرج، زوج نمی تواند اجرت المثل ایامی که زوج از جهیزیه استفاده کرده را از او درخواست نماید مگر این که استفاده شوهر به صورت تبرعی از جهیزیه را نپذیرفته و در این مورد با او به توافق رسیده باشد.
  • زوج نمی تواند هزینه استهلاک مدت زمانی را که جهیزیه در منزل شوهر بوده را از او طلب کند.
  • وسایل جدیدی که به مرور زمان توسط زوج خریداری شده و جایگزین وسایل جهیزیه شده است را نمی توان در استرداد جهیزیه عنوان کرد.
  • اگر زوجه از منزل پدری با خود مقداری طلا به همراه آورده باشد و زوج در طول زندگی مشترک آن طلاها را جهت رفع مشکلات مالی استفاده نموده باشد، زوجه می تواند برای استرداد همان میزان طلا نیز اقدام کند البته این مورد در لیست استرداد جهیزیه قید نمی شود و باید درخواست جداگانه ای برای آن به دادگاه ارائه شود.
  • باتوجه به تجربه و بیان بهترین وکیل استرداد جهیزیه در کرج، بهتر است در زمان خروج جهیزیه از منزل چند نفر را به عنوان شهود به همراه داشته باشید تا بعدا زوج ادعای خروج وسایلی غیر از جهیزیه را نداشته باشد.
  • توصیه می کنیم که استرداد جهیزیه در حضور مامورینی که دادگاه در اختیار شما قرار می دهد را انجام دهید و بابت تمامی اقلامی که از منزل همسر خارج می کنید لیستی را تهیه نمایید.

هزینه بهترین وکیل استرداد جهیزیه در کرج

با توجه به پیچیدگی قوانین مربوط به دعاوی استرداد جهیزیه و همچنین مشکلاتی که ممکن است بعد از ارائه این دادخواست به وجودآید بهتر است پیگیری و رسیدگی به این پرونده را به بهترین وکیل استرداد جهیزیه در کرج بسپارید. حق الزحمه بهترین وکیل پایه یک دادگستری در ایران در این حوزه حقوقی به عوامل مختلفی از قبیل مدت زمان رسیدگی به پرونده، میزان و ارزش جهیزیه بستگی دارد. در اولین جلسه مشاوره که میان وکیل و موکل برگزار می شود در مورد حق الزحمه و چگونگی پرداخت آن نیز به توافق می رسند و در قرارداد وکالت قید و به امضای طرفین خواهد رسید.

کلام آخر

براساس رسومی که از دیرباز در میان ایرانیان وجود داشته و اکنون نیز رواج دارد خرید جهیزیه بر عهده زوجه می باشد. لذا در صورت بروز اختلاف میان زوجین و در زمان طلاق، زوجه می تواند تمامی وسایلی را که با خود به منزل همسر آورده استرداد نماید. در این مقاله سعی کردیم  مطالب مفیدی در رابطه با بهترین وکیل استرداد جهیزیه در کرج در اختیار شما قرار دهیم. در صورتی که به هرگونه مشاوره در این زمینه نیاز دارید می توانید از طریق مراجعه به سایت وکیل چی، وکیل مورد نظر خود در این زمینه را به راحتی پیدا کنید.

استرداد جهیزیه چگونه انجام می شود؟

زوجه هنگام خرید وسایل لازم است که فاکتور وسایل را نگه‌داری کند یا سیاهه‌ای از وسایل را تهیه کرده و به امضای زوج برساند. به این ترتیب در زمان طلاق، براساس مدارک موجود، وسایل به او بازگردانده می‌شود.

در صورت عدم وجود لیست سیاهه تکلیف چه می شود؟

اگر لیست سیاهه از بین برود یا گم شده باشد از طریق فاکتورهای خرید یا شهادت شهود مالکیت خود را به وسایل به دادگاه ارائه نماید.

استرداد جهیزیه چقدر زمان بر خواهد بود؟

بستگی به ارائه اسناد دارد. چنانچه زوجه، سیاهه در دست داشته باشد امور خیلی سریع پیش می‌رود. در غیر این صورت باید از دادگاه درخواست اقدامات قانونی را داشته باشید. کمک گرفتن از یک وکیل استرداد جهیزیه در این امر راهگشا خواهد بود.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا