وکیل

10 تا از بهترین وکیل حضانت در کرج⭐【آپدیت 1401】⚖️

در این مقاله قصد داریم بهترین وکیل حضانت در کرج را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. اصلی ترین اولویت خانواده در تمامی جوامع دنیا فرزندان هستند که نگهداری و تامین نیازهای آن ها بر عهده پدر و مادر است. در صورتی که زوجین قصد جدایی و متارکه داشته باشند در این مورد بحث حضانت فرزندان نیز مطرح می گردد که با توجه به اهمیت این موضوع قانونگذار قوانینی را برای آن تعیین نموده است از این رو توصیه می شود که والدین برای این منظور حتما از بهترین وکیل حضانت کمک بگیرند.

بهترین وکیل حضانت در کرج چه کسی است؟

وکیل حضانت به وکیلی گفته می شود که به صورت تخصصی در حوزه مسائل خانواده و حضانت فرزندان در مراجع قضایی فعالیت دارد و در زمینه اختلافات و دعاوی خانواده از تجربه بالایی برخوردار است. بهترین وکیل خانواده در کرج به زوجینی که درگیر اختلافات خانوادگی شده و قصد جدایی دارند کمک می کند و با مهارتی که در زمینه حضانت فرزندان دارد به موکل خود در این حوزه مشاوره و راهکارهای لازم را ارائه می دهد.

بهترین وکیل حضانت در کرج با تمامی نکات حقوقی در پیگیری این پرونده ها آشنا می باشد و نه تنها از تضییع حقوق موکل خود جلوگیری می کند بلکه بهترین و کوتاه ترین راه را برای دریافت نتیجه مورد نظر انتخاب می کند.

بهترین وکیل حضانت در کرج چه کسی است؟

خصوصیات وکیل حضانت

زمانی که برای پیگیری پرونده خود در دادگاه خانواده به دنبال بهترین وکیل حضانت در کرج هستید بهتر است از قبل اطلاعاتی در مورد ویژگی های این وکلا کسب نمایید که برخی از مهم ترین خصوصیات بهترین وکیل در کرج فعال در این حوزه به قرار ذیل است:

  • مهم ترین خصوصیت بهترین وکیل حضانت در کرج داشتن تخصص و مهارت در این زمینه می باشد. البته قابل ذکر است که مهارت این وکلا دارای ابعاد مختلفی است. شاید بهترین وکیل پایه یک دادگستری در ایران وکالت این پرونده را برعهده بگیرد اما بایستی بدانید که آیا این وکیل در حوزه خانواده از مهارت و تخصص لازم برخوردار است یا خیر.
  • وکیل حضانت سال های طولانی در زمینه پیگیری پرونده های مربوط به حضانت فرزند در دادگاه خانواده فعال بوده و با روند دادرسی و مدیریت آن آشنایی کاملی دارد.
  • بهترین وکیل حضانت در کرج در مقایسه با سایر وکلای دیگر در جریان پرونده های حضانت تجربه بیشتری داشته و به صورت کاملا حرفه ای به پرونده رسیدگی می کند و در جهت احقاق حقوق موکل خود از هیچگونه تلاشی دریغ نخواهد کرد.
  • از دیگر خصوصیات در خور توجه وکیل حضانت می توان به صداقت او اشاره کرد. این وکلا از همان مراحل اولیه پیگیری پرونده تا زمان صدور رای نهایی با موکل خود صادق بوده و او را از تمام مراحل دادرسی مطلع می کند.

مراحل دادخواست حضانت چگونه است؟

برای دادخواست حضانت بایستی قبل از هرگونه اقدامی به بهترین وکیل حضانت در کرج مراجعه کنید و مشاوره و راهنمایی های لازم را در این زمینه از او دریافت نمایید سپس همانند سایر انواع دعاوی دیگر حقوقی بایستی جهت ثبت دادخواست مورد نظر به از طریق دفاتر خدمات الکترونیکی اقدام نمایید.

مدارک لازم برای ارائه دادخواست اصل شناسنامه و کارت ملی خواهان، اصل سند طلاق و شناسنامه فرزند است همچنین بایستی دلایل و ادله قابل اثبات جهت عدم صلاحیت خوانده نیز در این دادخواست ذکر شود. اگر طلاق میان زوجین به صورت وکالتنامه انجام گرفته باشد و در این وکالت دادگاه رای به حضانت فرزند به یکی از طرفین داده باشد بایستی این وکالت نیزضمیمه دادخواست گردد.

بعد از ارجاع دادخواست به مرجع قضایی مربوطه و پیگیری های بهترین وکیل حضانت در کرج در جهت اثبات ادله به عنوان عدم صلاحیت خواهان و در نظر گرفتن شرایط سنی فرزند و یا فرزندان دادگاه رای نهایی را به نفع یکی از والدین صادر می کند.

بعد از تعیین حضانت برای یکی از والدین دادگاه برای طرف مقابل نیز حق ملاقات تعیین خواهد کرد که معمولا 24 الی 48 ساعت در هفته برای این منظور در نظر گرفته می شود.

وظایف بهترین وکیل حضانت در کرج

از مهم ترین وظایف وکیل حضانت در جریان این دعاوی می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  • اولین و مهم ترین وظیفه بهترین وکیل حضانت در کرج دفاع از حقوق موکل خود است.
  • وکیل حضانت به نیابت از موکل خود در تاریخ و ساعت تعیین شده در دادگاه حضور پیدا می کند.
  • وکلایی که در زمینه حضانت فرزند فعالیت دارند بایستی اطلاعات حقوقی خود را در این حوزه به روز کنند تا بتوانند پرونده را در مدت زمانی کوتاه به نتیجه برسانند.

هزینه حضانت فرزند با چه کسی است؟

این که حضانت فرزند به کدامیک از والدین واگذار شود براساس مدارک موجود در پرونده و شرایط سنی فرزند توسط دادگاه تعیین می شود. ولیکن در هر صورت هزینه حضانت فرزند که به آن نفقه فرزند نیز می گویند بر عهده پدر است. اگر پدر فوت کند و یا از توانایی مالی جهت پرداخت هزینه حضانت برخودار نباشد این هزینه به عهده جد پدری خواهد بود و چنانچه جد پدری نیزدر قید حیات نبوده و یا شرایط لازم برای پرداخت این هزینه را نداشته باشد مادر عهده دار هزینه حضانت فرزند می گردد.

هزینه حضانت فرزند با چه کسی است؟

مزایای بهره مندی از بهترین وکیل حضانت در کرج

  • بهترین وکیل در ایران با عملکردی کاملا حرفه ای جریان دادرسی پرونده را مدیریت می کند و با دفاع از حقوق موکل خود تاثیر بسزایی در آینده فرزند او دارد. از این رو بهتر است که در زمان انتخاب بهترین وکیل حضانت نهایت دقت خود را به کار بگیرید.
  • بهترین وکیل حضانت دارای بینش، تخصص و آگاهی لازم در این حوزه بوده و در پیگیری پرونده حتی در موارد بسیار سخت و دشوار گره گشای موکل خود می باشد و براساس تجربه خود رای دادگاه را جهت حضانت فرزند به نفع او دریافت می کند.
  • از دیگر مزیت های بهره مندی از بهترین وکیل حضانت در کرج می توان به صرفه جویی در وقت و هزینه اشاره کرد به گونه ای که در مدت زمانی کوتاه نتیجه دلخواه را از پروسه رسیدگی به این دعاوی دریافت می کند.

کلام آخر

قانون تا سن 7 سالگی حضانت فرزند را به مادر واگذار می کند و بعد از آن تا رسیدن به سن بلوغ پدر عهده دار حضانت خواهد بود. قوانین مربوط به حضانت کاملا در جهت حفظ رفاه و آرامش فرزندان تصویب شده است. در این مقاله سعی کردیم  مطالب مفیدی در رابطه با بهترین وکیل حضانت در کرج در در اختیار شما قرار دهیم. در صورتی که به هرگونه مشاوره در این زمینه نیاز دارید می توانید از طریق مراجعه به سایت وکیل چی، وکیل مورد نظر خود در این زمینه را به راحتی پیدا کنید.

حضانت کودک با کیست؟

مطابق ماده ۱۱۶۸ قانون مدنی، نگاههداری و حضانت از اطفال هم حق و هم تکلیف پدر و مادر است.

حضانت کودک پس از جدایی پدر و مادر با کیست؟

برای حضانت و نگهداری کودکی که پدر و مادر او جدا از یکدیگر زندگی‌می‌کنند، مادر تا سن هفت سالگی اولویت دارد و پس از آن با پدر است. بعد از هفت سالگی درصورت بروز اختلاف، حضانت کودک با رعایت ‌مصلحت ایشان به تشخیص دادگاه می‌باشد.

در زمانی که زوج طفل زیر هفت سال را به زوجه تحویل نمی دهد چه اقدامی باید کرد؟

در دعاوی خانوادگی زوجه با مراجعه به دادگاه خانواده با ارائه دادخواست مبنی بر حضانت طفل اقدام به استرداد طفل می نماید و قاضی پس از بررسی موضوع و شرایط قانونی مبادرت به صدور حکم و تحویل طفل را خواهد داد.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا