وکیل حقوقی

10 تا از بهترین وکیل ثبتی در شیراز⭐【سال1403】⚖️

هر روزه دعاوی بسیاری در خصوص حقوق ثبت در مراجع قضایی مطرح می شود. این پرونده ها مربوط به اموال غیر منقول مربوط می شود. هر یک از افراد جامعه ممکن است با چنین مشکلی رو به رو شوند. به دلیل تخصصی بودن این دعاوی فرد به تنهایی قادر به گرفتن حق خود نمی باشد. لازم است در هنگام بروز چنین مشکلاتی به یک وکیل خبره ثبتی مراجعه نموده و از وی مشاوره گرفت. به دلیل اهمیت این موضوع در این مقاله 10 تا از بهترین وکیل ثبتی در شیراز را به شما معرفی می نماییم. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بهترین وکیل ثبتی در شیراز کیست؟

وکیل ثبتی کسی است که در رشته حقوق و یا یکی از شاخه های این رشته فارغ التحصیل شده است. وی دارای پروانه وکالت درجه یک می باشد و در خصوص قوانین ثبتی کشور آگاهی و تخصص دارد. وکالت این بخش از دعاوی نیاز به تخصص ویژه دارد و وکیل باید بسیار با دقت عمل کند. این پرونده های شامل اموال غیرمنقول بوده که عموما ارزش بالایی دارند، پس وظیفه وکیل بسیار سنگین خواهد بود.

با توجه به این که وکیل ثبتی، وکالت شخصی که طرح دعوا نموده یا به اصطلاح خواهان است، باشد  و یا وکیل خوانده یعنی شخصی که بر علیه او شکایت شده است، برنامه های متفاتی دارد. بهترین وکیل ثبتی در شیراز در هر دو حالت، بر قوانین مسلط است و می داند با استفاده از کدام قوانین و از کدام راه می تواند از موکل خود دفاع نماید. این موضوع بستگی به سابقه وکیل در خصوص دعاوی ثبتی دارد.

هر چه وکیل، پرونده های بیش تری را در این زمینه پیگیری کرده باشد، توانایی بیش تری برای وکالت پرونده دارد. اعتماد به نفس یکی دیگر از ویژگی های یک وکیل خوب در تمامی حوزه ها از جمله موارد ثبتی است. بهترین وکیل شیراز دارای وجدان کاری بالا است و پرونده موکل را به نحوی پیگیری می نماید که گویی منافع خود در میان است.

بهترین وکیل ثبتی در شیراز

دعاوی تحت نظر بهترین وکیل ثبتی در شیراز کدامند؟

لازم است بدانیم کدام دعاوی را باید به وکیل ثبتی بسپاریم. این دعاوی شامل 2 بخش مختلف هستند. در این قسمت به بیان این دعاوی می پردازیم.

دعاوی ثبتی مربوط به املاک: زمانی که مشکلات ایجاده شده در دعوای بین دو نفر به دلیل اعتراض به ثبت ملک و یا درخواست ثبت ملک باشد این دعوا مطرح می شود. اگر شکایتی مبنی بر حقوق ارتفاقی ملک و یا نامعلوم بودن ضوابط تنظیم سند وجود داشته باشد هم نیاز به مراجعه به وکیل ثبت است. اعتراض به ابطال سند رسمی ملک نیز جزو این دسته است.

دعاوی مربوط به ثبت اسناد: دعاوی زیر مربوط به این بخش از دعاوی ثبتی هستند.

 • تمامی موارد مربوط به شناسنامه مانند تولد، تغییر نام، حذف نام همسر در صورت طلاق، تغییر سن و ممنوع الخروج بودن افراد حقیقی
 • مواردی که به ثبت اختراع مربوط می شوند مانند اعتراض به ثبت اختراع و یا نماد، اصلاح سند
 • مسائل مربوط به درخواست صدور سند مالکیت و ثبت موارد مشاع
 • موارد مربوط به اجرائیه و ابطال آن در خصوص اسناد مختلف که لازم الاجرا می باشند.

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب عبارتند از:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:خانواده، ثبتی، حقوقی، ملکی، کیفری
📝 خدمات:مشاوره رایگان+پیگیری پرونده
✅ میزان موفقیت:90% موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

10 تا از بهترین وکیل ثبتی در شیراز را بشناسید!

آقای حامد اسکندری

آقای حامد اسکندری

آقای حامد اسکندری وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای فارس ، کارشناس ارشد حقوق خصوصی ، دارای بیش از 10 سال سابقه وکالت و متخصص در کلیه دعاوی حقوقی ، کیفری ، ملکی و خانواده می باشند . قبول وکالت در پرونده های مختلف توسط ایشان پذیرفته می شود.

تخصص و مهارت :

 • وکالت در انواع دعاوی کیفری ، مواد مخدر، چک ، سرقت ، تصادف ، ارث ، قتل ، تجاوز، جعل اسناد ، کودک آزاری و …
 • وکالت در انواع دعاوی ملکی، مطالبه سرقفلی ، اجرت المثل ، الزام به تنظیم سند ، تصرف عدوانی ، خلع ید و …
 • وکالت در انواع دعاوی خانواده ، مهریه ، طلاق ، انحصار وراثت و …
 • وکالت در دعاوی بانکی ، اختلاس ، چک ، سفته و …
 • وکالت در دعاوی اداره کار، شهرداری

آدرس دفتر : شیراز، فلکه گاز، 100متر به سمت اطلسی ، طبقه فوقانی بانک رفاه کارگران

جهت اعطای وکالت و بهره مندی از خدمات مشاوره و وکالتی آقای حامد اسکندری ، با شماره زیر تماس حاصل فرمایید. (حضور در دفتر از ساعت 18 الی 22)

شماره تماس :

09171114836

محسن مرادی

محسن مرادی

آقای محسن مرادی کارشناس ارشد حقوق خصوصی هستند که در حال حاضر در شیراز مشغول به فعالیت هستند. ایشان  دارای پروانه وکالت به شماره 45553 می باشند. آقای مرادی حدود 11 سال در در دادگاه های شیراز دعاوی مختلف را وکالت نموده اند. ایشان وکالت تمام پرونده های حقوقی، کیفری، خانواده، ثبتی و ملکی را می پذیرند. تخصص این وکیل با تجربه در دعاوی اعسار، تملک آپارتمان ها، ثبت شرکت ها و برند، اسناد رسمی و تجاری و مطالبه خسارت است.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حضوری
 • مشاوره غیر حضوری
 • پذیرش وکالت دعاوی ثبتی

آدرس: شیراز، بلوار رحمت، خیابان بنی هاشمی، جنب شورای حل اختلاف شماره 2 شیراز

شماره تماس: 09172448497

محمد مهدی زارعی

محمد مهدی زارعی

ایشان جزو بهترین وکیل ثبتی در شیراز هستند. آقای زارعی دارای پروانه وکالت به شماره 46341 از مرکز وکلا هستند. وکالت دعاوی مختلف حقوقی، ثبتی، جرایم سایبری، رایانه ای و جرایم علیه اموال توسط ایشان پذیرفته می شود. تخصص آقای زارعی امور ثبتی، امور بین الملل، شهرداری، ملکی، موجر و مستاجر، بورس و بیمه است. ایشان در طول سال های وکالت خود پرونده های بسیاری را با موفقیت وکالت کرده اند که نشان از تجربه و تخصص بالای این وکیل است.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حقوقی تخصصی
 • قبول وکالت دعاوی ثبتی

آدرس: شیراز، بلوار شهید رجایی، حدفاصل کوچه 46 و 48

مرتضی اسلامی نژاد

مرتضی اسلامی نژاد

یکی ازوکلای خوب و شناخته شده شیراز آقای مرتضی اسلامی نژاد است. ایشان وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلا می باشند. آقای اسلامی نژاد 14 سال است که در شغل وکالت فعالیت دارند. وکالت دعاوی حقوقی ارث و میراث، اسناد رسمی و تجاری، اعسار، امور ثبتی، امور حسبی و ثبت احوال توسط ایشان پذیرفته می شود. همچنین موکلان آقای مرتضی اسلامی نژاد می توانند به صورت حضوری و یا غیر حضوری از ایشان مشاوره دریافت نمایند.

تخصص و مهارت:

 • اخذ پرونده های ثبتی
 • وکالت پرونده های حقوقی و کیفری
 • تنظیم انواع قراردادها، لوایح و دادخواست ها

آدرس: شیراز

محمود رضا استقلال

محمود رضا استقلال

یکی دیگر از بهترین وکیل ثبتی در شیراز آقای محمد رضا استقلال می باشد. ایشان دارای پروانه وکالت به شماره 16833 هستند. آقای استقلال دارای مدرک تحصیلی کارشناسی حقوق از دانشگاه شیراز و کارشناسی ارشد  حقوق عمومی هستند. وکالت اداره موقوفات، شرکت صدرا و کمیته حقوقی مرکز فارس در پرونده کاری ایشان دیده می شود. این وکیل در حوزه وکالت سابقه 10 ساله دارد و در طی این سال ها پرونده های بسیاری را با موفقیت وکالت کرده اند. تخصص آقای استقلال در خصوص دعاوی اعسار، تملک آپارتمان ها، خانواده، شهرداری، عقود و معاملات و دعاوی ثبتی است.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حضوری و غیر حضوری
 • قبول وکالت پرونده های ثبتی مختلف

آدرس: شیراز، خیابان سعدی، پاساژ شیراز، کلینیک طبقه 2

محمود رئیسی

محمود رئیسی

ایشان کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی و همچنین وکیل پایه یک دادگستری هستند. همچنین این وکیل دارای پروانه وکالت به شماره 4194 از کانون وکلا می باشد. آقای رئیسی سابقه همکاری به عنوان مشاور حقوقی با شرکت های خصوصی مختلف را دارند. وکالت دعاوی مختلف مانند منابع طبیعی، امور املاک و قراردادها، سرقفلی و اجاره، خانواده و طلاق، تصادفات و امورات ثبتی توسط این وکیل پذیرفته می شود.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حقوقی
 • اخذ پرونده های ثبتی

آدرس: شیراز، معالی آباد

مقایسه دعاوی ملکی و ثبتی

ممکن است برخی تصور کنند که دعاوی ملکی و ثبتی یک نوع پرونده هستند. باید بگوییم دعاوی ملکی به آن دسته از پرونده ها اطلاق می شود که مشکل با نفس مالکیت وجود دارد. این دعاوی مربوط به اصل ملک و تعهد و قراردادهای مربوط به آن است. در صورتی که دعاوی ثبتی به عملیات ثبت سند مربوط می شود.

شباهت این دو دعوا در این است که هر دو نوع دعاوی ثبتی و دعاوی ملکی در واقع جزئی از دعاوی حقوقی و کیفری مختلف هستند. اما دعاوی ثبتی مربوط به مشکلات ثبت اسناد و مدارک است امادعاوی ملکی به دعاوی مالکیت ملک مربوط است. تفاوتی که بین این دعوای ثبتی و ملکی وجود دارد این است که پرونده های ملکی فقط مربوط به املاک و مستغلات و اموال غیر منقول است. اما دعاوی ثبتی به هر نوع دعوایی که به ثبت مربوط باشد اطلاق می شود. حال ممکن است ثبت به ملک و املاک مربوط باشد و یا به ثبت اسناد اختراع، اسناد هویتی و هر نوع سندی که نیاز به ثبت داشته باشد.

مقایسه دعاوی ملکی و ثبتی

دعوای افراز ملک

یکی از انواع دعاوی مورد بررسی در دادگاه ها مربوط به دعاوی ملکی ثبتی است. یعنی مشکلاتی که در خصوص ثبت اسناد املاک وجود دارد. دعوای افراز ملک یکی از انواع این پرونده ها است. این موضوع زمانی مطرح می شود که دو یا چند نفر در یک ملک با یکدیگر شریک باشند.

در چنین شرایطی اگر یکی از شرکا تصمیم به جدا کردن سهم خود داشته باشد دعوای افراز ملک مطرح می شود. در این هنگام افراد یا خود با هم به توافق می رسند که ملک را با توجه به سهم خود جدا کنند که افراز به تراضی نامیده می شود. مثلا مطابق سهم خود یک شخص 2 دانگ و شخص دیگر 4 دانگ ملک را در اختیار می گیرد.

اگر خود شرکا نتوانند با یکدیگر به توافق برسند به دادگاه مراجعه می کنند. دادگاه با توجه به شرایط و مدارک ملک را بین شرکا تقسیم می کند. که به آن افراز اجباری می گویند.

کلام آخر

در این مقاله 10 تا از بهترین وکیل ثبتی در شیراز را به شما معرفی نمودیم. برای مراجعه به وکیل در خصوص دعاوی ثبتی باید دقت نمود که وکیل ثبتی را با وکیل ملکی اشتباه نگیریم. خصوصا اگر دعاوی ثبتی مربوط به املاک نباشد. این وکیل باید در حوزه این دعاوی دارای تجربه و تخصص باشد. امیدواریم مطالب ارائه شده در این مقاله برای شما عزیزان مفید بوده باشد. از این که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم. در صورتی که انتقاد و پیشنهادی دارید می توانید از طریق سایت وکیل چی با ما در ارتباط باشید.   

5/5 - (3 امتیاز)

سحر نیری

سحر نیری هستم. کارشناسی ارشد شیمی از دانشگاه رازی کرمانشاه. تاکنون با چندین سایت محتوانویسی همکاری داشتم و به دلیل علاقه ای که به مسائل حقوقی دارم؛ چند ماهی است که با مجله وکیل چی همکاری می کنم و از نویسندگی لذت می برم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا