وکیل ملکی

10 تا از بهترین وکیل ملکی در شهر ری❤️【سال1403】⚖️

10 تا از بهترین وکیل ملکی در شهر ری طبق نظر وکیل چی:

  • آقای محمد خسرونژاد (خیابان رجایی جنوب)
  • مرتضی خان محمدی (میدان هادی ساعی)
  • سید محمود موسوی (خیابان قم)
  • نیلوفر عرب براقی (انتهای خیابان 24 متری)
  • شهرام رضایی (خیابان حرم)

عزیزانی که در شهر ری زندگی می کنند ممکن است به دلایل مختلف دچار مشکلات قانونی ملکی شوند و نیاز به مراجعه به وکیل ملکی پیدا کنند. در این مقاله قصد داریم بهترین وکیل ملکی در شهر ری را به شما معرفی کنیم. هنگام بروز مشکلات قانونی داشتن یک وکیل خوب و خبره بسیار در سرنوشت پرونده شما تاثیرگذار است. در این شرایط انتخاب یک وکیل خوب حائز اهمیت است پس تا پایان این مقاله از وکیل چی با ما همراه باشید.

بهترین وکیل ملکی در شهر ری کیست؟

وکیل ملکی، وکیلی است که در حوزه پرونده های ملکی فعالیت می کند. دعاوی ملکی یعنی دعاوی که موضوع شکایت آن ها اموال غیر منقول است. منظور از اموال غیر منقول اموالی مانند خانه، زمین و … است که امکان جابجایی ندارند و در واقع مکان آن ها ثابت است. ناگفته نماند وکیل ملکی توانایی وکالت در پرونده های مختلف طلاق، خانواده، ثبتی و .. را هم دارد اما در دعاوی ملکی تخصص و تجربه بیش تری دارد.

بهترین وکیل ملکی در شهر ری به تمام قوانین و تبصره های مختص به دعاوی ملکی واقف است. وکیل ملکی سعی می کند با اتکا به اطلاعات حقوقی خود از حق موکل خود دفاع کند.

بهترین وکیل ملکی در شهر ری کیست؟

ویژگی های بهترین وکیل ملکی در شهر ری

یک وکیل ملکی خوب باید بتواند به بهترین شکل ممکن از حق موکل خود دفاع کند. به همین دلیل لازم است سرعت عمل بالایی داشته باشد تا بتواند در سریع ترین زمان ممکن اقدامات لازم را انجام دهد و نتیجه مطلوب را به دست آورد. بهترین وکیل ملکی در شهر ری باید موکل خود را در جریان تمام اتفاقات پرونده قرار دهد. از دیگر ویژگی های وکیل ملکی خوب می ­توان به موارد زیر اشاره کرد.

تخصص در دعاوی ملکی: وکیلی که وکالت پرونده های ملکی را به عهده می گیرد باید در زمینه امور ملکی متخصص باشد. وکیل ملکی زمانی می تواند در زمینه مسائل ملکی به احقاق حق موکل خود کمک کند که توانایی به کار گرفتن ترفندهای حقوقی و قوانین را به خوبی بداند و به قوانین ثبت اسناد و املاک تسلط کافی داشته باشد.

تجربه دعاوی ملکی: وکیل ملکی علاوه بر داشتن دانش کافی باید تجربه وکالت پرونده های ملکی را هم داشته باشد. از ویژگی های بهترین وکیل ملکی در شهر ری تجربه بالا است.

قابل اعتماد بودن: صداقت، رازداری، امانت داری و به طور کلی قابل اعتماد بودن از دیگر ویژگی های یک وکیل ملکی خوب است. در پرونده های ملکی مدارکی از قبیل سند در اختیار وکیل قرار داده می شود پس لازم است این وکیل شخصی باشد که بتوانیم به وی اعتماد کنیم.

وجدان کاری: یک وکیل در مقابل موکل خود متعهد است که تمام تلاش خود را برای کمک به وی به کار گیرد. وجدان کاری از مهم ترین ویژگی های یک وکیل ملکی موفق است. وکیل باید به گونه ای برای موفقیت پرونده تلاش کند که انگار منافع خودش درگیر است. در چنین شرایطی موکل هم با خیال راحت پرونده خود را به وکیل می سپارد و به او اعتماد می کند.

آشنایی با منطقه: در دعاوی ملکی به دلیل این که موضوع مورد دعوا ملک و املاک است وکیل باید به شرایط منطقه آشنایی کامل داشته باشد تا بتواند در وکالت خود موفق باشد.

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل تهران

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب در جدول زیر لیست شده است:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:ملکی، کیفری، حقوقی، خانواده، ثبتی
📝 خدمات:مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت90% موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیلبر اساس سختی پرونده

وظایف بهترین وکیل ملکی در شهر ری

 • دفاع از موکل: اصلی ترین وظیفه وکیل ملکی دفاع از حقوق موکل است. وکیل باید در پیگیری پرونده و در جلسات دادرسی حضور داشته و لایحه های دفاعیه خود را براساس ادله و اسناد موجود تنظیم نماید.
 • پیگیری پرونده: بهترین وکیل ملکی در شهر ری باید پرونده موکل خود را به صورت منظم پیگیری نماید و کلیه اقدامات قانونی را انجام دهد.
 • تعقیب حقوق: وکیل ملکی موظف است که با استناد به قوانین تمام تلاش خود را برای رسیدگی به پرونده موکل خود و احقاق حقوق او به کار برد.
 • تعیین حق الوکاله: وکیل باید در اولین جلسه مشاوره بعد از مطالعه و بررسی پرونده میزان حق الوکاله خود را به موکل اعلام و بعد از توافق در قرارداد وکالت به صورت کاملا واضح قید گردد.
 • استفاده از تخصص: وکیل ملکی باید در رسیدگی به پرونده های مربوط به املاک به صورت کاملا تخصصی فعالیت داشته و امورات لازم را به عنوان یک کارشناس حقوق املاک انجام دهد.

10 تا از بهترین وکیل ملکی در شهر ری را بشناسید!

آقای محمد خسرونژاد

آقای محمد خسرونژاد

آقای محمد خسرونژاد وکیل‌ پایه یک دادگستری، دانشجوی مقطع دکتری و دارای بیش از 10 سال سابقه وکالت در دعاوی مختلف حقوقی و کیفری می باشند. آقای خسرونژاد یکی از بهترین وکلا در شهر ری هستند. کلیه پرونده های حقوقی از جمله دعاوی ملکی، خانواده، انواع قراردادها و دعاوی تجاری چک، سفته و …، پرونده های کیفری از جمله قتل، مواد مخدر، قاچاق، کلاهبرداری، جرایم پزشکی، سرقت، خیانت در امانت، آدم ربایی و … توسط ایشان پذیرفته می شود.

دارا بودن بیش از 10 سال تجربه کار حقوقی و وکالت صدها پرونده در دعاوی مختلف حقوقی، کیفری و خانواده منجر به تسلط آقای محمد خسرونژاد به امور مربوطه گشته و شانس موفقیت ایشان در پرونده‌های ارجاعی را به شدت افزایش داده است. تخصص و تسلط به امور حقوقی، کیفری و خانواده، اخلاق نیکو، اعتماد به نفس و احساس مسئولیت نسبت به امور موکلین از خصوصیات بارز آقای خسرونژاد به حساب می‌آیند.

جهت اعطای وکالت و بهره مندی از خدمات مشاوره آقای محمد خسرونژاد، با شماره های زیر با ایشان در ارتباط باشید:

تلفن هماهنگی با منشی (خانم پورجلالی): ۰۹۳۶۶۹۵۹۲۴۳
تلفن همراه: ۰۹۱۲۵۰۰۸۲۸۴
آدرس دفتر: شهر ری، خیابان رجایی جنوب (شهرک ۱۳ آبان)، بلوار رحیمی، پلاک۲۸۰، دفتر وکالت محمد خسرونژاد
ساعت کاری: ۲۴ ساعته و همه روزه حتی ایام تعطیل رسمی

مرتضی خان محمدی

مرتضی خان محمدی

مرتضی خان محمدی وکیل پایه یک دادگستری
دارای 27 سال سابقه کار حقوقی و 20 سال سابقه وکالت
وکالت در دعاوی حقوقی کیفری و خانوادگی

تخصص و مهارت:

 • دعاوی حقوقی : ملکی _ ارث _ اختلاف در مالکیت _ اموال منقول و غیر منقول _ الزام به تنظیم سند رسمی _ سرقفلی و حق کسب و پیشه _ دعاوی روابط موجر و مستاجر و …
 • دعاوی کیفری : کلاهبرداری _ سرقت _ دیه _ چک _ انتقال اموال به قصد فرار از دین _ مواد مخدر و …
 • دعاوی خانوادگی : طلاق _ حضانت _ نفقه _ اجره المثل _ استرداد جهیزیه _ مطالبه مهریه و …
 • وکالت در دعاوی حقوقی : ملکی و …
 • دعاوی کیفری : کلاهبرداری و …
 • دعاوی خانوادگی : طلاق و …

شماره واتساپ: 09123856232

شماره تماس: 09121998451_09123856232

تلفن ثابت : 55938814

آدرس دفتر: شهرری _ میدان هادی ساعی _ روبروی شورای حل اختلاف _ کوچه شاهد_ پلاک 3 واحد 15 طبقه 3

سید محمود موسوی

سید محمود موسوی

آقای موسوی متخصص در امور ملکی و مهاجرت سال ها است که به شغل وکالت مشغول می باشند. ایشان امور وکالت را به صورت حضوری و غیر حضوری انجام می دهند. دفتر وکالت آقای سید محمود موسوی در شهر ری قرار دارد.

تخصص و مهارت:

 • وکیل پایه یک دادگستری
 • عضو کانون وکلا
 • مشاوره حقوقی

آدرس: شهر ری، خیابان قم، مجتمع وکیل، بلوک 3، طبقه اول غربی

شماره تماس: 09121993484- 02166481707

نیلوفر عرب براقی

نیلوفر عرب براقی

خانم عرب براقی یکی از بهترین وکیل ملکی در شهر ری هستند. ایشان به وکالت دعاوی خانوادگی، کیفری و … هم تسلط دارند. درصد بالای موفقیت پرونده های ایشان نشان از تجربه و دانش بالای خانم عرب براقی دارد. برای استفاده از راهنمایی های ایشان می توانید به صورت حضوری به دفتر وکالت ایشان مراجعه کرده و یا از طریق تلفن به صورت غیر حضوری مشاوره دریافت نمایید.

تخصص و مهارت:

 • مشاور حقوقی
 • وکیل پایه یک دادگستری
 • عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

آدرس: شهر ری، انتهای خیابان 24 متری، کوچه تهرانی، پلاک 20، طبقه سوم

شهرام رضایی

شهرام رضایی

آقای شهرام رضایی کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی هستند. ایشان دارای پروانه وکالت به شماره 494 هستند و  در شهر ری به وکالت مشغول هستند. آقای رضایی تجربه وکالت در دعاوی کیفری، حقوقی و ملکی را دارند.

تخصص و مهارت:

 • مشاور حقوقی
 • وکیل پایه دادگستری

آدرس: شهر ری، خیبان حرم، کوچه شهید زارع، بن بست میزان، پلاک 7، طبقه 1

اهمیت مراجعه به وکیل ملکی

در شرایط مختلف اجاره، خرید و فروش و… در امور ملکی ممکن است مشکلاتی برای افراد ایجاد شود. در چنین شرایطی مراجعه به بهترین وکیل ملکی در شهر ری می تواند بسیار کمک کننده باشد تا ما دچار ضرر و زیان نشویم. به دلیل پیچیدگی موضوعات این حوزه عدم مراجعه به وکیل منجر به افزایش هزینه های جانبی شده و ممکن است حتی نتیجه عکس هم داشته باشد.

در هنگام بروز مشکلات مالی و طرح دعوا، چگونگی طرع شکایت اهمیت زیادی دارد و در نحوه رسیدگی به پرونده و نتایج حاصل از آن بسیار تاثیرگذار است. در این هنگام یک وکیل ملکی خوب براساس تجربه و قوانین حاکم می تواند با طرح دعوا درست به پیشرفت پرونده و احقاق حق شما کمک شایانی داشته باشد.

در زمینه امورات ملکی قوانین مختلفی وجود دارد، این وکیل ملکی است که می داند کجا و به چه شکلی باید از کدام قانون استفاده کرده و یا شکایت مطروحه جزو کدام دسته قرار می گیرد.

اهمیت مراجعه به وکیل ملکی

انواع دعاوی ملکی

دعاوی ملکی به 3 دسته کلی تقسیم می شوند که خود این دسته ها هم دارای زیر مجموعه هایی هستند که در این بخش به بررسی این تقسیم بندی ها می پردازیم:

دعاوی ملکی حقوقی: این دسته از دعاوی ملکی بیش ترین پرونده های قضایی را به خود اختصاص می دهند. این دسته از پرونده ها مربوط به اختلافات و اشتباهاتی است که بر اثر سهل انگاری سبب ایجاد خسارت شده است و موارد کلاهبرداری جزو دعاوی ملکی حقوقی محسوب نمی شوند. برای دعاوی ملکی حقوقی قانون گذار قوانین مشخصی را وضع کرده که در همه شرایط با توجه به این قوانین به حل پرونده پرداخته شود. موارد زیر جزو دعاوی حقوقی ملکی هستند:

 • فک رهن و سندهای ضمانتی
 • افزایش و کاهش اجاره
 • دریافت اجرت المثل
 • دریافت پایان کار
 • درخواست سرقفلی
 • تخلیه اماکن تجاری

دعاوی ملکی کیفری: این دسته از دعاوی ملکی مربوط به درخواست کیفر است که موارد اصلی آن بررسی جرم و تخلفات عمدی و کلاهبرداری است. مرجع رسیدگی به شکایات ملکی کیفری دادگاهی است که ملک در محدوده تحت نظارت آن قرار دارد و به محله سکونت طرفین دعوا مربوط نمی شود.

این دسته از شکایات مربوط به زمانی است که کلاهبرداری و یا سودجویی رخ داده باشد. همچنین برای ایجاد یک پرونده ملکی کیفری باید شاکی خصوصی و یا مدعی العموم وجود داشته باشد. در پرونده ملکی کیفری اظهار بی اطلاعی و یا اشتباه از طرف شخص مورد اتهام برای قاضی مورد قبول نخواهد بود.

مهم ترین دعاوی ملکی کیفری به شرح زیر است:

 • جعل اسناد به نیت کلاهبرداری
 • کلاهبرداری در خرید و فروش
 • فروش مال غیر
 • معامله معارض
 • خیانت در امانت

دعوای ملکی ثبتی: این دسته از دعاوی به ثبت اسناد و املاک مرتبط است و تا حدود زیادی جزو دعاوی ملکی حقوقی است اما به دلیل حساسیت زیاد این مباحث در یک دسته جدا قرار گرفته اند. این شکایات برای حل مشکلات ثانویه در بندهای سند ملک و یا قرارداد در زمان های مختلف معاملات می باشد. دلیل اصلی ایجاد این مشکلات مربوط به بی توجهی و یا عجله در معامله رخ می دهد که باید با طرح شکایت ملکی حل و فصل شود. موارد دعاوی ملکی ثبتی به شرح زیر است:

 • افراز ملک
 • اجرای ثبت
 • ابطال سند رسمی
 • ابطال مراحل ثبتی
 • توقیف عملیات اجرایی
انواع دعاوی ملکی

کلام آخر

در این مقاله از وکیل چی سعی کردیم اطلاعات مفیدی درباره دعاوی ملکی و انواع آن به شما ارائه دهیم. نکته  مهم این است که در هر دعوا به وکیل متخصص آن حوزه مراجعه کنیم. وکلا در زمینه ملکی با دانش و تجربه کافی به شما کمک می کنند تا با قرار دادن پرونده در مسیر درست در زمان کوتاه تر نتیجه مدنظر را به دست آورید.

در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد، انتقاد و یا سوال حقوقی می توانید با شماره تلفن وکیل های معرفی شده تماس بگیرید. از این که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید از شما سپاس گزاریم.

4/5 - (2 امتیاز)

سحر نیری

سحر نیری هستم. کارشناسی ارشد شیمی از دانشگاه رازی کرمانشاه. تاکنون با چندین سایت محتوانویسی همکاری داشتم و به دلیل علاقه ای که به مسائل حقوقی دارم؛ چند ماهی است که با مجله وکیل چی همکاری می کنم و از نویسندگی لذت می برم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا