وکیلوکیل ملکی

10 تا از بهترین وکیل ملکی در شهر ری❤️【آپدیت1402】⚖️

عزیزانی که در شهر ری زندگی می کنند ممکن است به دلایل مختلف دچار مشکلات قانونی ملکی شوند و نیاز به مراجعه به وکیل ملکی پیدا کنند. در این مقاله قصد داریم بهترین وکیل ملکی در شهر ری را به شما معرفی کنیم. هنگام بروز مشکلات قانونی داشتن یک وکیل خوب و خبره بسیار در سرنوشت پرونده شما تاثیرگذار است. در این شرایط انتخاب یک وکیل خوب حائز اهمیت است پس تا پایان این مقاله از وکیل چی با ما همراه باشید.

بهترین وکیل ملکی در شهر ری کیست؟

وکیل ملکی، وکیلی است که در حوزه پرونده های ملکی فعالیت می کند. دعاوی ملکی یعنی دعاوی که موضوع شکایت آن ها اموال غیر منقول است. منظور از اموال غیر منقول اموالی مانند خانه، زمین و … است که امکان جابجایی ندارند و در واقع مکان آن ها ثابت است. ناگفته نماند وکیل ملکی توانایی وکالت در پرونده های مختلف طلاق، خانواده، ثبتی و .. را هم دارد اما در دعاوی ملکی تخصص و تجربه بیش تری دارد.

بهترین وکیل ملکی در شهر ری به تمام قوانین و تبصره های مختص به دعاوی ملکی واقف است. وکیل ملکی سعی می کند با اتکا به اطلاعات حقوقی خود از حق موکل خود دفاع کند.

بهترین وکیل ملکی در شهر ری کیست؟

ویژگی های بهترین وکیل ملکی در شهر ری

یک وکیل ملکی خوب باید بتواند به بهترین شکل ممکن از حق موکل خود دفاع کند. به همین دلیل لازم است سرعت عمل بالایی داشته باشد تا بتواند در سریع ترین زمان ممکن اقدامات لازم را انجام دهد و نتیجه مطلوب را به دست آورد. بهترین وکیل ملکی در شهر ری باید موکل خود را در جریان تمام اتفاقات پرونده قرار دهد. از دیگر ویژگی های وکیل ملکی خوب می ­توان به موارد زیر اشاره کرد.

تخصص در دعاوی ملکی: وکیلی که وکالت پرونده های ملکی را به عهده می گیرد باید در زمینه امور ملکی متخصص باشد. وکیل ملکی زمانی می تواند در زمینه مسائل ملکی به احقاق حق موکل خود کمک کند که توانایی به کار گرفتن ترفندهای حقوقی و قوانین را به خوبی بداند و به قوانین ثبت اسناد و املاک تسلط کافی داشته باشد.

تجربه دعاوی ملکی: وکیل ملکی علاوه بر داشتن دانش کافی باید تجربه وکالت پرونده های ملکی را هم داشته باشد. از ویژگی های بهترین وکیل ملکی در شهر ری تجربه بالا است.

قابل اعتماد بودن: صداقت، رازداری، امانت داری و به طور کلی قابل اعتماد بودن از دیگر ویژگی های یک وکیل ملکی خوب است. در پرونده های ملکی مدارکی از قبیل سند در اختیار وکیل قرار داده می شود پس لازم است این وکیل شخصی باشد که بتوانیم به وی اعتماد کنیم.

وجدان کاری: یک وکیل در مقابل موکل خود متعهد است که تمام تلاش خود را برای کمک به وی به کار گیرد. وجدان کاری از مهم ترین ویژگی های یک وکیل ملکی موفق است. وکیل باید به گونه ای برای موفقیت پرونده تلاش کند که انگار منافع خودش درگیر است. در چنین شرایطی موکل هم با خیال راحت پرونده خود را به وکیل می سپارد و به او اعتماد می کند.

آشنایی با منطقه: در دعاوی ملکی به دلیل این که موضوع مورد دعوا ملک و املاک است وکیل باید به شرایط منطقه آشنایی کامل داشته باشد تا بتواند در وکالت خود موفق باشد.

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل تهران

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب در جدول زیر لیست شده است:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:ملکی، کیفری، حقوقی، خانواده، ثبتی
📝 خدمات:مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت90% موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیلبر اساس سختی پرونده

وظایف بهترین وکیل ملکی در شهر ری

 • دفاع از موکل: اصلی ترین وظیفه وکیل ملکی دفاع از حقوق موکل است. وکیل باید در پیگیری پرونده و در جلسات دادرسی حضور داشته و لایحه های دفاعیه خود را براساس ادله و اسناد موجود تنظیم نماید.
 • پیگیری پرونده: بهترین وکیل ملکی در شهر ری باید پرونده موکل خود را به صورت منظم پیگیری نماید و کلیه اقدامات قانونی را انجام دهد.
 • تعقیب حقوق: وکیل ملکی موظف است که با استناد به قوانین تمام تلاش خود را برای رسیدگی به پرونده موکل خود و احقاق حقوق او به کار برد.
 • تعیین حق الوکاله: وکیل باید در اولین جلسه مشاوره بعد از مطالعه و بررسی پرونده میزان حق الوکاله خود را به موکل اعلام و بعد از توافق در قرارداد وکالت به صورت کاملا واضح قید گردد.
 • استفاده از تخصص: وکیل ملکی باید در رسیدگی به پرونده های مربوط به املاک به صورت کاملا تخصصی فعالیت داشته و امورات لازم را به عنوان یک کارشناس حقوق املاک انجام دهد.

10 تا از بهترین وکیل ملکی در شهر ری را بشناسید!

سید محمود موسوی

سید محمود موسوی

آقای موسوی متخصص در امور ملکی و مهاجرت سال ها است که به شغل وکالت مشغول می باشند. ایشان امور وکالت را به صورت حضوری و غیر حضوری انجام می دهند. دفتر وکالت آقای سید محمود موسوی در شهر ری قرار دارد.

تخصص و مهارت:

 • وکیل پایه یک دادگستری
 • عضو کانون وکلا
 • مشاوره حقوقی

آدرس: شهر ری، خیابان قم، مجتمع وکیل، بلوک 3، طبقه اول غربی

شماره تماس: 09121993484- 02166481707

محمد خسرو نژاد

محمد خسرو نژاد

آقای محمد خسرو نژاد یکی از وکلای خوشنام ملکی در شهر ری هستند. ایشان دانشجوی دکتری بوده و حدود 10 سال است که وکالت می کنند. آقای خسرونژاد در تمام زمینه ها توانایی وکالت دارند و وکالت پرونده های مختلف ملکی، خانوادگی و سایر زمینه ها را می پذیرند. تجربه و حسن اخلاق ایشان سبب افزایش مراجعان این وکیل شده است و تعداد کثیری از پرونده های ایشان با موفقیت به اتمام رسیده است.

تخصص و مهارت:

 • وکیل پایه یک دادگستری
 • مشاوره حقوقی

آدرس: شهر ری، خیابان رجایی جنوب، بلوار رحیمی، پلاک 280

شماره تماس: 09125008284

نیلوفر عرب براقی

نیلوفر عرب براقی

خانم عرب براقی یکی از بهترین وکیل ملکی در شهر ری هستند. ایشان به وکالت دعاوی خانوادگی، کیفری و … هم تسلط دارند. درصد بالای موفقیت پرونده های ایشان نشان از تجربه و دانش بالای خانم عرب براقی دارد. برای استفاده از راهنمایی های ایشان می توانید به صورت حضوری به دفتر وکالت ایشان مراجعه کرده و یا از طریق تلفن به صورت غیر حضوری مشاوره دریافت نمایید.

تخصص و مهارت:

 • مشاور حقوقی
 • وکیل پایه یک دادگستری
 • عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

آدرس: شهر ری، انتهای خیابان 24 متری، کوچه تهرانی، پلاک 20، طبقه سوم

شماره تماس: 09121778356

شهرام رضایی

شهرام رضایی

آقای شهرام رضایی کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی هستند. ایشان دارای پروانه وکالت به شماره 494 هستند و  در شهر ری به وکالت مشغول هستند. آقای رضایی تجربه وکالت در دعاوی کیفری، حقوقی و ملکی را دارند.

تخصص و مهارت:

 • مشاور حقوقی
 • وکیل پایه دادگستری

ادرس: شهر ری، خیبان حرم، کوچه شهید زارع، بن بست میزان، پلاک 7، طبقه 1

شماره تماس: 09123360199

اهمیت مراجعه به وکیل ملکی

در شرایط مختلف اجاره، خرید و فروش و… در امور ملکی ممکن است مشکلاتی برای افراد ایجاد شود. در چنین شرایطی مراجعه به بهترین وکیل ملکی در شهر ری می تواند بسیار کمک کننده باشد تا ما دچار ضرر و زیان نشویم. به دلیل پیچیدگی موضوعات این حوزه عدم مراجعه به وکیل منجر به افزایش هزینه های جانبی شده و ممکن است حتی نتیجه عکس هم داشته باشد.

در هنگام بروز مشکلات مالی و طرح دعوا، چگونگی طرع شکایت اهمیت زیادی دارد و در نحوه رسیدگی به پرونده و نتایج حاصل از آن بسیار تاثیرگذار است. در این هنگام یک وکیل ملکی خوب براساس تجربه و قوانین حاکم می تواند با طرح دعوا درست به پیشرفت پرونده و احقاق حق شما کمک شایانی داشته باشد.

در زمینه امورات ملکی قوانین مختلفی وجود دارد، این وکیل ملکی است که می داند کجا و به چه شکلی باید از کدام قانون استفاده کرده و یا شکایت مطروحه جزو کدام دسته قرار می گیرد.

اهمیت مراجعه به وکیل ملکی

انواع دعاوی ملکی

دعاوی ملکی به 3 دسته کلی تقسیم می شوند که خود این دسته ها هم دارای زیر مجموعه هایی هستند که در این بخش به بررسی این تقسیم بندی ها می پردازیم:

دعاوی ملکی حقوقی: این دسته از دعاوی ملکی بیش ترین پرونده های قضایی را به خود اختصاص می دهند. این دسته از پرونده ها مربوط به اختلافات و اشتباهاتی است که بر اثر سهل انگاری سبب ایجاد خسارت شده است و موارد کلاهبرداری جزو دعاوی ملکی حقوقی محسوب نمی شوند. برای دعاوی ملکی حقوقی قانون گذار قوانین مشخصی را وضع کرده که در همه شرایط با توجه به این قوانین به حل پرونده پرداخته شود. موارد زیر جزو دعاوی حقوقی ملکی هستند:

 • فک رهن و سندهای ضمانتی
 • افزایش و کاهش اجاره
 • دریافت اجرت المثل
 • دریافت پایان کار
 • درخواست سرقفلی
 • تخلیه اماکن تجاری

دعاوی ملکی کیفری: این دسته از دعاوی ملکی مربوط به درخواست کیفر است که موارد اصلی آن بررسی جرم و تخلفات عمدی و کلاهبرداری است. مرجع رسیدگی به شکایات ملکی کیفری دادگاهی است که ملک در محدوده تحت نظارت آن قرار دارد و به محله سکونت طرفین دعوا مربوط نمی شود.

این دسته از شکایات مربوط به زمانی است که کلاهبرداری و یا سودجویی رخ داده باشد. همچنین برای ایجاد یک پرونده ملکی کیفری باید شاکی خصوصی و یا مدعی العموم وجود داشته باشد. در پرونده ملکی کیفری اظهار بی اطلاعی و یا اشتباه از طرف شخص مورد اتهام برای قاضی مورد قبول نخواهد بود.

مهم ترین دعاوی ملکی کیفری به شرح زیر است:

 • جعل اسناد به نیت کلاهبرداری
 • کلاهبرداری در خرید و فروش
 • فروش مال غیر
 • معامله معارض
 • خیانت در امانت

دعوای ملکی ثبتی: این دسته از دعاوی به ثبت اسناد و املاک مرتبط است و تا حدود زیادی جزو دعاوی ملکی حقوقی است اما به دلیل حساسیت زیاد این مباحث در یک دسته جدا قرار گرفته اند. این شکایات برای حل مشکلات ثانویه در بندهای سند ملک و یا قرارداد در زمان های مختلف معاملات می باشد. دلیل اصلی ایجاد این مشکلات مربوط به بی توجهی و یا عجله در معامله رخ می دهد که باید با طرح شکایت ملکی حل و فصل شود. موارد دعاوی ملکی ثبتی به شرح زیر است:

 • افراز ملک
 • اجرای ثبت
 • ابطال سند رسمی
 • ابطال مراحل ثبتی
 • توقیف عملیات اجرایی
انواع دعاوی ملکی

کلام آخر

در این مقاله از وکیل چی سعی کردیم اطلاعات مفیدی درباره دعاوی ملکی و انواع آن به شما ارائه دهیم. نکته  مهم این است که در هر دعوا به وکیل متخصص آن حوزه مراجعه کنیم. وکلا در زمینه ملکی با دانش و تجربه کافی به شما کمک می کنند تا با قرار دادن پرونده در مسیر درست در زمان کوتاه تر نتیجه مدنظر را به دست آورید.

در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد، انتقاد و یا سوال حقوقی می توانید با شماره تلفن وکیل های معرفی شده تماس بگیرید. از این که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا