وکیل

10 تا از بهترین وکیل ضرب و جرح در کرج⭐【آپدیت 1401】⚖️

در این مقاله قصد داریم بهترین وکیل ضرب و جرح در کرج را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. وقتی که به صورت عمد و یا غیر عمد از سوی فرد به شخصی دیگر آسیبی که منجر به تورم، کبودی و یا تغییر رنگ پوست شود وارد گردد به آن ضرب می گویند و چنانچه آسیب های وارده همراه با خونریزی باشد در این حالت ضرب و جرح رخ داده است که قانون برای هر کدام از موارد فوق الذکر مجازات هایی در نظر گرفته است. لذا در صورتی که مورد ضرب و جرح قرار گرفتید بلافاصله از ضارب شکایت کرده و او را مورد پیگرد قانونی قرار دهید که لازم است در این زمینه حتما از بهترین وکیل ضرب و جرح کمک بگیرید.

بهترین وکیل ضرب و جرح در کرج چه کسی است؟

وکیل ضرب و جرح یکی از بهترین وکیل پایه یک دادگستری در ایران است که بعد از کسب مدرک معتبر وکالت از مراجع قانونی به صورت تخصصی در حوزه دعاوی ضرب و جرح فعالیت نماید و بر دانش حقوقی این دعاوی تسلط کافی داشته باشد. بهترین وکیل ضرب و جرح در کرج در طی سالیان طولانی تجربه و پیگیری پرونده های مختلف در این زمینه اطلاعات لازم در جریان این دعاوی را داشته و در طی جلسات مشاوره می تواند به موکل خود کمک کند و در جلسات دادرسی در دادگاه نیز به جهت کاهش میزان آسیب ها و خسارات وارده از او دفاع می کند.

بهترین وکیل ضرب و جرح در کرج چه کسی است؟

ویژگی های وکیل ضرب و جرح

بهترین وکیل در کرج که در حوزه دعاوی ضرب و جرح فعالیت می کند باید دارای ویژگی هایی به قرار ذیل باشد:

 • اولین و مهم ترین ویژگی بهترین وکیل ضرب و جرح در کرج شناسایی تمامی مسائل مربوط به این دعاوی بوده و تسلط بر قوانین حقوقی و قانونی مربوطه می باشد.
 • بهترین وکیل ضرب و جرح در پیگیری این پرونده ها، به دلیل سالیان تجربه ای که در این حوزه کسب نموده با ارائه مناسب ترین عملکرد با موفقیت روبرو می شود.
 • وکیل ضرب و جرح با توجه به مهارت و توانایی های خود می تواند در جلسات دادرسی با ارائه مدارک و ادله و مستندات لازم و قابل اثبات از حقوق موکل خود دفاع کند.
 • از دیگر ویژگی های بهترین وکیل ضرب و جرح در کرج صبر وحوصله است به گونه ای که بتواند خدمات و مشاوره حقوقی را در این زمینه به مراجعه کنندگان و موکلین خود ارائه دهد به گونه ای که این افراد بتوانند براساس آنچه که در جلسه مشاوره بیان شده بهترین و مناسب ترین تصمیم را در پیگیری پرونده خود اتخاذ کنند.

انواع ضرب و جرح

جرم ضرب و جرح ممکن است به طریق مختلفی صورت گیرد که البته نوع دفاع بهترین وکیل ضرب و جرح در کرج از موکل خود و همچنین مجازات هایی که برای این جرم در نظر گرفته شده نیز بر این اساس با هم متفاوت خواهد بود. انواع ضرب و جرح به قرار ذیل است:

 • ضرب و جرح عمدی: این نوع ضرب و جرح معمولا در زمان درگیری رخ می دهد و فرد به صورت عمد اقدام به وارد آوردن آسیب بدنی به دیگری خواهد کرد که قانونگذار براساس میزان ضرب و جرح وارده، مجرم را به حبس تعزیری، پرداخت دیه و یا حتی در مواردی به قصاص محکوم می کند.
 • ضرب و جرح غیر عمدی: این نوع جرم زمانی اتفاق می افتد که ضارب بدون نیت قبلی به دیگری صدمه وارد می کند که در چنین موردی در صورتی که غیر عمد بودن جرم در دادگاه اثبات شود مرتکب جرم باید دیه طرف مقابل را پرداخت کند.

چگونگی شکایت از جرم ضرب و جرح

برای شکایت از فری که به صورت عمد و یا غیر عمد مرتکب جرم ضرب و جرح شده بایستی براساس مراحل ذیل عمل کنید ولیکن توصیه می شود که برای این منظور حتما از بهترین وکیل ضرب و جرح در کرج کمک بگیرید.

 • ابتدا بهترین وکیل کیفری در کرج که در زمینه دعاوی ضرب و جرح تخصص و دانش حقوقی کافی را دارد اقدام به تنظیم شکوائیه نموده و جهت ثبت آن به دفاتر خدمات قضایی اقدامات لازم را انجام می دهد.
 • سپس شاکی پرونده به کلانتری مراجعه کرده و اظهارات خود را به صورت کتبی اعلام می دارد و در طی مراحلی نامه پزشکی قانونی را که ضرب و جرح و میزان آسیب وارده را تایید کرده دریافت می نماید.
 • بعد از ارجاع پرونده به دادسرا و اعلام تاریخ و زمان برای جلسه دادرسی به در دست داشتن ادله و مدارک لازم به این مرجع قضایی مراجعه کرده و در صورتی که دادگاه فرد متهم به ضرب وجرح را مجرم تشخیص دهد قرار جلب دادرسی صادر می شود و دادستان نیز کیفر خواست صادر نموده و پرونده به دادگاه کیفری ارجاع داده می شود.
 • دادگاه صالح بعد از بررسی پرونده رای نهایی را صادر کرده و آن را جهت اجرا به دادستان اجرای احکام کیفری ارجاع می دهد.

بهترین وکیل ضرب و جرح در کرج چگونه از موکل خود دفاع می کند؟

بهترین وکیل ضرب و جرح در کرج در جهت دفاع از حقوق موکل خود اقدامات گسترده ای را انجام می دهد و زمان زیادی را برای جمع آوری ادله و مدارک قابل اثبات در دادگاه اختصاص می دهد. در حقیقت وکیل ضرب و جرح در این زمینه از هیچگونه تلاشی دریغ نکرده و در جلسه ای که با موکل خود برگزار می کند تمامی سوالاتی که می تواند در پیگیری و موفقیت پرونده تاثیر گذار باشد را از او می پرسد.

بهترین وکیل ضرب و جرح در کرج بعد از شناسایی موقعیت موکل خود مناسب ترین راهکار حقوقی را برای رسیدگی به پرونده در پیش می گیرد و موکل خود را نیز در جریان تمامی مراحل پیگیری قرار می دهد.

وکیل ضرب و جرح در مراحل تحقیقات مامورین درکنار موکل خود حضور داشته و به سوالات آنان به گونه ای که موقعیت موکل خود به خطر نیفتد پاسخ می دهد همچنین این وکلا علاوه بر ارائه مدارک و مستندات به صورت شفاهی نیز از موکل خود دفاع می کنند. در صورتی که تحقیقات بدون حضور وکیل انجام گیرد بهترین وکیل ضرب و جرح در کرج از قبل مشاوره های لازم را به موکل خود می دهد و به او کمک می کند تا پاسخ های او به سوالات مامورین تحقیقات به ضررش نباشد.

بهترین وکیل ضرب و جرح در کرج چگونه از موکل خود دفاع می کند؟

شرایط اثبات جرم ضرب و جرح

بهترین وکیل ضرب و جرح در کرج در دفاع از موکل خود در صورتی که شاکی پرونده بوده و مورد ضرب و جرح قرار گرفته باشد ابتدا جرم را ثابت می کند و در صورتی که وکالت متهم پرونده را قبول کرده باشد در تبرئه او نیز دلایل و مدارک قابل اثبات را به دادگاه ارائه می دهد. در هر کدام از شرایط فوق الذکر اثبات این جرم به روش های مختلفی ممکن است صورت پذیرد ولیکن در حالت کلی شرایط اثبات جرم ضرب و جرح به قرار ذیل است:

 • اقرار: اولین روش برای اثبات این جرم اقرار خود متهم است که در این مورد جرم در دادگاه به اثبات می رسد و بهترین وکیل ضرب و جرح در کرج می تواند با استناد به این اقرار از موکل خود دفاع نماید.
 • شهادت شهود: اگر دو مرد عادل در دادگاه شهادت دهند که جرم ضرب و جرح توسط متهم صورت گرفته لذا این جرم برای دادگاه اثبات شده تلقی می شود و اگر دو مرد عادل برای شهادت وجود نداشته باشد شهادت یک مرد عادل و دو زن برای این اثبات این جرم کفایت خواهد کرد.
 • قسامه: در صورتی که متهم به جرم خود اقرار نکرده و هیچ شاهدی نیز برای این مورد وجود نداشته باشد بهترین وکیل ضرب و جرح در کرج می تواند از گزینه قسامه استفاده کند و از دادگاه درخواست برگزار کردن مراسم قسامه را داشته باشد.
 • علم قاضی: روش دیگر برای اثبات جرم ضرب و جرح علم قاضی است که در چنین مورد قاضی با بررسی پرونده و مطالعه گزارش های قانونی و همچنین در نظر گرفتن شرایط موجود می تواند با اطمینان و یقین، اعلام به انجام و یا عدم انجام جرم مورد نظر توسط متهم نماید ودر صورت اثبات جرم رای محکومیت توسط قاضی اعلام می شود.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم  مطالب مفیدی در رابطه با بهترین وکیل ضرب و جرح در کرج در در اختیار شما قرار دهیم. در صورتی که به هرگونه مشاوره در این زمینه نیاز دارید می توانید از طریق مراجعه به سایت وکیل چی، وکیل مورد نظر خود در این زمینه را به راحتی پیدا کنید.

چه تفاوتی میان ضرب و جرح و ضرب و شتم وجود دارد؟

ضرب و جرح به معنای ضربه واردکردن و زخمی کردن می‌باشد و ضرب و شتم به معنای دشنام می‌باشد که این مدنظر قانون نیست چرا که در مواد قانونی به آن چه اشاره شده بحث جرح می‌باشد.

در صورتی که پدر، فرزند خود را مورد ضرب و جرح قرار دهد قصاص می‌شود؟

خیر، حتی اگر پدر به‌صورت عمدی به فرزند خود آسیبی وارد نماید قصاص نمی‌شود و در صورت وجود شرایط موجود در قانون به پرداخت دیه محکوم خواهد شد.

آیا ضرب و جرح عمدی در حکم قصاص، قابل گذشت می‌باشد؟

بله مجنی علیه می‌تواند از مرتکب جرم در حکم قصاص بگذرد و در قبال آن دیه دریافت نماید.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا