وکیل خانواده

10 تا از بهترین وکیل حذف نام همسر در تهران❤️【سال1403】⚖️

در این مقاله قرار است به معرفی بهترین وکیل حذف نام همسر در تهران بپردازیم، بنابراین اگر به دنبال بهترین وکلا در زمینه حذف نام همسر در تهران هستید این مقاله را از دست نداده و تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. بعد از طلاق، حذف نام همسر؛ نگرانی بسیاری از مردان و زنان به شمار می‌رود، بسیاری از افراد تمایل دارند بعد از طلاق نام همسر سابق خود را از شناسنامه پاک کنند اما پاک کردن نام همسر باید طبق قوانین کشور انجام شود و در بسیاری از موارد شما باید از یک وکیل حرفه‌ای و کاربلد در این زمینه بهره گیرید تا بتوانید اقدام به حذف نام همسر از شناسنامه خود کنید.

چگونه بهترین وکیل حذف نام همسر در تهران را بشناسیم؟

برای این که بتوانید نام همسر سابق خود را از شناسنامه پاک کنید در قدم اول باید دادخواستی جهت حذف نام همسر و مهر طلاق به دادگاه ارسال کنید. این روند برای افراد معمولی ممکن است دشوار باشد در این زمان لازم است که بهترین وکلای حذف نام همسر در تهران را بشناسید تا بتوانید در وقت و زمان خود صرفه‌جویی کرده و رای دادگاه را مبتنی بر حذف نام همسر به نفع خود تغییر دهید.

بهترین وکیل حذف نام همسر در تهران کسی است که به صورت حرفه‌ای با چنین دعاوی آشنا است و با استفاده از راه‌های قانونی می‌تواند در سریع‌ترین زمان ممکن نام همسرش سابق شما را از شناسنامه پاک کند. شما می‌توانید از طریق شبکه‌های اجتماعی و وب سایت‌های معتبری مثل وب سایت وکیل چی بهترین وکیل حذف نام همسر در تهران را بشناسید.

چگونه بهترین وکیل حذف نام همسر در تهران را بشناسیم؟

آشنایی با قانون حذف نام همسر

ماده 33 قانون ثبت احوال کشور مربوط به حذف نام همسر از شناسنامه بوده و بیان می‌کند که تمامی وقایع مربوط به طلاق و ازدواج یا مرگ زوجه یا زوج نکاح باید در دفاتر ثبت احوال ثبت شده ولی در شناسنامه افراد مذکور به شرح ذیل انعکاس می‌یابد. در شناسنامه المثنی زن یا مرد آخرین طلاق و نکاح و تعداد ازدواج به قوت خودش باقی می ماند، اما طلاق یا ازدواج مدخوله در شناسنامه المثنی افراد درج نمی‌شود.

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل در تهران

شرایط حذف نام همسر در شناسنامه زن 

بهترین وکیل حذف نام همسر در تهران در رابطه با شرایط حذف نام همسر در شناسنامه زن به دو صورت کاملاً متفاوت عمل می‌کند. بدان معنا که با توجه به شرایط خانم حذف کردن نام همسر متفاوت است. لازم به ذکر بوده که شرایط پاک کردن نام همسر در شناسنامه خانم باکره و غیر باکره متفاوت است، در حالتی که زوجه باکره باشد شرایط پاک کردن نام همسر توسط بهترین وکلای حذف نام همسر در تهران راحت است.

اما در صورتی که زوجه باکره نباشد و در زمان ازدواج رابطه جنسی برقرار کرده باشد پاک کردن نام همسر از شناسنامه کمی دشوارتر خواهد بود. در این حالت در قدم اول زوجه می‌بایست درخواست خود را از پاک کردن نام همسر به ثبت احوال ارسال کند. پس از ارسال به ثبت احوال زوجه قادر است این درخواست را به دادگاه مطرح کند. البته لازم است که در این مورد از بهترین وکلای حذف نام همسر مشورت گرفته شود. ناگفته نماند که زوجه می‌تواند خواستگار جدید به دادگاه معرفی کند یا با ادعای فقدان شناسنامه اقدام به دریافت شناسنامه جدید کند.

شرایط پاک کردن نام همسر در شناسنامه مرد

بهترین وکیل خانواده می‌تواند نام همسر در شناسنامه مرد را نیز پاک کند. در صورتی که مرد از همسر اول خود جدا شده باشد و بخواهد برای بار دوم ازدواج کند می‌تواند با مراجعه به ثبت احوال درخواست خود را از حذف نام همسر در شناسنامه مطرح کند. البته لازم است که ازدواج دوم به صورت کاملاً رسمی ثبت شده باشد تا فرد بتواند نام همسر اول خود را از شناسنامه حذف کند.

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب در جدول زیر لیست شده است:

🥇 سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:ملکی، کیفری، حقوقی، ثبتی، خانواده
📝 خدمات:مشاوره رایگان+پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:90% موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

10 تا از بهترین وکیل حذف نام همسر در تهران را بشناسید!

ندا اقوامی

ندا اقوامی

سرکار خانم اقوامی با داشتن مدرک کارشناسی ارشد در رشته حقوق و پروانه پایه یک دادگستری جز بهترین وکیل حذف نام همسر در تهران به شمار می‌رود. خانم اقوامی سابقه کاری درخشانی را در دعاوی مهریه، طلاق، نفقه، خانواده و حذف نام همسر در کارنامه خود به ثبت رسانده است.

خدمات:

 • وکالت در زمینه حذف نام همسر
 • مشاوره در دعاوی طلاق، مهریه، نفقه و…

آدرس: تهران، اشرفی اصفهانی، سیمون بلوار، نبش خیابان زارع، پلاک 4، مجتمع استاد شهریار، طبقه دوم جنوبی

محمد امین بینش

محمد امین بینش

آقای محمد امین بینش از وکلای پایه یک دادگستری تهران و جزو بهترین وکیل حذف نام همسر در تهران محسوب می‌شود. آقای بینش سابقه درخشانی را در زمینه دعاوی کیفری، حقوقی، ملکی، خانوادگی، جرایم رایانه‌ای، مواد مخدر، طلاق و دیوان عدالت اداری را در کارنامه خود به ثبت رسانده است.

خدمات:

 • مشاوره در دعاوی خانوادگی، کیفری  و حقوقی
 • وکالت در پرونده‌های خانوادگی و حذف نام همسر

آدرس: تهران، بلوار آیت الله کاشانی، بلوار فردوس شرق، جنب آیریک سنتر شمالی، نبش کوچه درختی، پلاک 309، واحد 4

امید دهقانی

امید دهقانی

آقای دهقانی وکیل پایه یک دادگستری در استان تهران بوده و از بهترین وکلای حذف نام همسر در تهران شناخته می‌شود. آقای دهقانی سابقه کاری فوق العاده‌ای در دعاوی خانوادگی را در ده ها پرونده دارد.

خدمات:

 • وکالت در حذف نام همسر از شناسنامه
 • مشاوره در امور حقوقی و کیفری

آدرس: تهران، خیابان خالد اسلامبولی، نبش یکم، برج ستاره، طبقه 5

رضوان خلیل پور طلاتپه

رضوان خلیل پور طلاتپه

آقای رضوان خلیل پور از وکلای پایه یک تهران بوده و جز بهترین وکیل حذف نام همسر در تهران محسوب می‌شود. آقای خلیل‌پور دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته حقوق خصوصی می‌باشند. ایشان سابقه کاری نزدیک به 20 سال در حوزه‌های مختلف حقوقی را دارد.

خدمات:

 • وکالت در دعاوی خانوادگی
 • مشاوره و وکالت در حذف نام همسر

آدرس: تهران، نبش استاد معین هاشمی، نبش چهارراه، پلاک 1218، بالای آزمایشگاه معین، طبقه 2

تقی لطفی

تقی لطفی

آقای تقی لطفی از بهترین وکلای حذف نام همسر از شناسنامه و از وکلای پایه یک استان تهران می‌باشد. آقای لطفی 20 سال سابقه کار در پرونده‌های حقوقی و قضایی را داشته و فارغ التحصیل دانشگاه تهران از رشته حقوق می‌باشد.

خدمات:

 • وکالت در دعاوی مربوط به ثبت اسناد و ثبت احوال
 • مشاوره در حذف نام همسر و دعاوی انحصار وراثت

 آدرس: تهران، خیابان میرداماد، خیابان نفت جنوبی، خیابان تابان شرقی، پلاک 10، طبقه 2، واحد 6

محسن یکتن خدایی

محسن یکتن خدایی

دکتر محسن یکتن خدایی عضو فعال کانون وکلای مرکز تهران و وکیل پایه یک دادگستری می‌باشد. آقای خدایی با داشتن 33 سال سابقه کاری درخشان به عنوان قاضی بازنشسته یکی از بهترین وکلا در تهران در امور مختلف مانند قراردادهای بین المللی و داخلی، امور کیفری، ثبتی، بانکی، حقوقی و عدالت اداری محسوب می شود.

خدمات:

 • وکالت و مشاوره در امور بین‌المللی، خانوادگی و حقوقی
 • مشاوره در انواع پرونده‌های مربوط حذف نام همسر

آدرس: تهران، بلوار مرزداران، نبش خیابان البرز، پلاک 67، طبقه 6، واحد 6

نسرین طافی

نسرین طافی

سرکار خانم طافی عضو وکلای پایه یک دادگستری و قوه قضاییه می باشد. خانم طافی بیش از 10 سال سابقه کاری درخشان در انواع پرونده های حقوقی و قضایی را دارند و از بهترین وکیل حذف نام همسر در تهران شناخته می شود.

خدمات:

 • وکالت در امور مربوط به حذف نام همسر
 • مشاوره و وکالت در پرونده های خانوادگی، ثبتی و ملکی

آدرس: تهران، اشرفی اصفهانی، بالاتر از نیایش، پلاک 491، طبقه دوم

فرزانه رحیم خراسانی

فرزانه رحیم خراسانی

سرکار خانم فرزانه رحیم خراسانی یکی از بهترین وکلای حذف نام همسر شناخته می‌شود. خانم رحیم خراسانی وکیل پایه یک دادگستری بوده و سابقه کاری درخشانی در انواع پرونده‌های قضایی و حقوقی دارد.

خدمات:

 • مشاوره در انواع پرونده‌های کیفری، حقوقی و خانوادگی
 • وکالت در پرونده‌های کیفری، قضایی و خانوادگی

آدرس: تهران، شهرک غرب، مجتمع تجاری شهرک غرب، طبقه 3، واحد1

یحیی رحمتی

یحیی رحمتی

آقای یحیی رحمتی مشاوره حقوقی در قوه قضاییه وکیل پایه یک دادگستری می‌باشد. آقای رحمتی بیش از 15 سال سابقه کار در انواع دعاوی کیفری، جرایم رایانه‌ای، حقوقی  و دیوان عدالت اداری می باشد. آقای رحمتی صدها پرونده موفق در زمینه انواع دعاوی خانوادگی مانند طلاق، نفقه و حذف نام همسر را نیز در کارنامه خود به ثبت رسانده است.

خدمات:

 • وکالت در انواع دعاوی حقوقی و کیفری
 • مشاوره و وکالت در حذف نام همسر

آدرس: تهران، پونک، اتوبان همت غرب، نرسیده به تقاطع مخبری، مجتمع پویا، طبقه دوم، واحد 19 

دکتر حسین مروج

دکتر حسین مروج

دکتر مروج از با تجربه‌ترین و مطرح‌ترین وکلای پایه یک دادگستری و عضو فعال قوه قضاییه می‌باشد. دکتر مروج با بیش از 40 سال سابقه کاری درخشان در زمینه مدیریت حقوقی و تدریس در دانشگاه آزاد از بهترین وکلای غرب تهران محسوب می شود.

خدمات:

 • وکالت در انواع دعاوی حقوقی، کیفری و قضایی
 • مشاوره و وکالت در انواع دعاوی خانوادگی و حذف نام همسر

آدرس: تهران، خیابان قزوین، دوراهی قپان، مرکز تجاری علی آبادف طبقه 2، واحد 2

آیا امکان حذف نام همسر بعد از فوت وجود دارد؟

حذف نام همسر از شناسنامه بعد از فوت وی کاملا امکان‌پذیر بوده و تنها شرایط حذف نام همسر برای زوجه متفاوت است. در صورتی که زوجه باکره باشد حذف نام همسر به راحتی صورت می‌گیرد، اما در غیر این صورت لازم است که سند ازدواج جدید به ثبت احوال ارائه شود تا فرد بتواند اقدام به حذف نام همسر بعد از فوت نماید. لازم به ذکر بوده که با واگذاری پرونده حذف نام همسر به بهترین وکیل حذف نام همسر می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن به نتیجه مورد نظر خود در این زمینه برسید.

وکیل حذف نام همسر چه مدارکی نیاز دارد؟

بهترین وکیل حذف نام همسر در تهران برای امور مربوط به پاک کردن نام همسر به مدارکی نیاز دارد. این مدارک با توجه به شرایط زوج متفاوت است. در صورتی که زوجه باکره باشد مدارک مورد نیاز برای حذف نام همسر عبارت است از مدارک هویتی مانند کارت ملی و شناسنامه، سند طلاق، حکم طلاق، برگه معرفی‌نامه و گواهی بکارت از پزشک قانونی.

اما در صورتی که زوج باکره نباشد مدارک مورد نیاز در رابطه با حذف نام همسر متفاوت بوده و شامل مواردی مثل ثبت ازدواج جدید زوجه، سند طلاق از همسر سابق و مدارک هویتی مثل شناسنامه و کارت ملی می شود. لازم به ذکر بوده که این موارد در صورت فوت همسر شامل مواردی مثل گواهی فوت همسر، سند ازدواج و مدارک هویتی مثل کارت ملی و شناسنامه می‌شود.

آیا امکان حذف نام همسر بعد از فوت وجود دارد؟

حذف نام همسر با وجود داشتن فرزند

 بهترین وکیل حذف نام همسر در تهران می تواند اقدام به پاک کردن نام همسر سابق شما با وجود فرزندتان نماید. بنابراین از لحاظ قانونی وجود فرزند مانعی برای پاک کردن نام همسر سابق نمی‌باشد، تنها کافیست که مرد یا زن ازدواج جدید خود را به ثبت احوال اطلاع دهند و اقدام به درخواست حذف نام همسر توسط بهترین وکلای حذف نام همسر در تهران نمایند.

کلام آخر

در این مقاله به بررسی پاک کردن نام همسر و به معرفی بهترین وکیل حذف نام همسر در تهران پرداختیم. همانطور که مطالعه فرمودید برای پاک کردن نام همسر شرایط و ضوابطی وجود دارد که لازم است قبل از این که اقدام کنید این موارد را در نظر بگیرید. شما می‌توانید با استخدام بهترین وکلا در زمینه حذف نام همسر روند قانونی این موضوع را سریعتر کرده و زودتر اقدام به پاک کردن نام از شناسنامه نمایید.

مهمترین ویژگی‌های بهترین وکیل حذف نام همسر در تهران چیست؟

بهترین وکلای حذف نام همسر باید با اطلاعات به روز در پاک کردن نام همسر آشنا باشد و بتواند از راه‌های قانونی در سریع‌ترین زمان ممکن نام همسر سابق شما را از شناسنامه پاک کنند.

آیا پاک کردن نام همسر بعد از فوت امکان‌پذیر است؟

پاک کردن نام همسر بعد از فوت امکان‌پذیر بوده و متقاضی می‌تواند جهت پاک کردن نام همسر بعد از فوت به اداره ثبت احوال مراجعه کند.

آیا پاک کردن نام همسر با وجود فرزند ممکن است؟

وجود فرزند هیچ مانعی جهت حذف نام همسر از شناسنامه به وجود نیاورده و شما می‌توانید علی رغم وجود فرزند اقدام به پاک کردن نام همسر سابق خود است شناسنامه کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

صدف طاهری

سلام صدف طاهری هستم. دارای چندین سال سابقه تولید محتوا در زمینه مسائل حقوقی و وکالت می باشم، در حال حاضر در سایت وکیل چی به عنوان نویسنده تحت وب مشغول به فعالیت هستم. هدف من تولید محتوای مفید برای کاربران است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا