وکیل کیفری

10 تا از بهترین وکیل کیفری در ایلام❤️【سال1403】⚖️

ما در این مقاله قصد داریم، بهترین وکیل کیفری در ایلام را به شما معرفی کنیم، اگر چه در اغلب موارد وقوع جرم عمدی است، اما گاهی  اوقات به صورت غیر عمد و کاملا تصادفی صورت می‌گیرد، یک نزاع خیابانی که به خشونت کشیده شده و موجب مرگ یکی از طرفین دعوا می شود، منجر به ایجاد پرونده قضایی برای فرد مجرم خواهد شد و نیاز او را به انتخاب وکیل کیفری حاذق و کاردان ضروری می‌نماید؛ زیرا در صورت عدم اثبات غیر عمدی بودن جرم، محکومیت فرد به قصاص و سلب حیات او حتمی خواهد بود.

جرایم کیفری چیست؟

جرایم به طور کلی به دو دسته مدنی و کیفری تقسیم می‌شود. جرایمی که مربوط به اعمال و رفتاری است که قانون گذار برای آن‌ها مجازات در نظر گرفته است و رسیدگی به آن‌ها در دادگاه کیفری صورت می‌گیرد، جرایم کیفری نامیده می‌شود. این جرایم شامل: سرقت، قتل، حمل اسلحه، ارتشا و.. می‌باشد، اما جرایم مدنی، مربوط به آن دسته از جرایم است که فرد با اهمال و بی احتیاطی، موجب ضایع شدن حقوق دیگران می‌شود، نظیر: شکایات خانوادگی، مسائل مربوط به چک و سفته و… می‌باشد.

لازم به ذکر است که در جرم مدنی، جبران خسارت با فوت فرد، توسط ورثه با ماترک او یعنی از مالی که برایش باقی مانده، امکان پذیر می‌باشد. ولیکن در جرم کیفری، فرد مجرم مجازات می‌شود و با فوت او آثار مجازات  او به ورثه منتقل نمی‌شود، البته جرایم کیفری شامل: تقسیم بندی‌های دیگری نیز می‌باشد، نظیر: رشوه دادن، خیانت در امانت، پول شویی که از جرایم کیفری مالی محسوب می‌شوند؛ هم‌چنین کلاهبرداری، سرقت، جاسوسی و جعل رایانه‌ای در جرایم کیفری رایانه‌ای و سایبری قرار می‌گیرند.

در صورت ارتکاب فرد به جرایم کیفری به علت عدم آگاهی او از قوانین کیفری، دفاع از خود کاری سخت و طاقت فرسا خواهد بود، در حالی که بهترین وکیل کیفری در ایلام بعد از انعقاد قرارداد با موکلش با تنظیم شکوائیه، استشهاد نامه و مراجعه به سامانه ثنا برای ثبت آن، موجب طی شدن روند قانونی پرونده و ارسال آن به دادسرا و در  نهایت رسیدگی پرونده در دادگاه کیفری یک، دادگاه کیفری دو، دادگاه انقلاب، دادگاه اطفال و نوجوانان یا دادگاه نظامی بر حسب نوع جرم خواهد شد.

جرایم کیفری چیست؟

نقش بهترین وکیل کیفری در ایلام در تدوین لایحه دفاعیه

یکی از مهم‌ترین نقش‌های وکیل کیفری، تدوین لایحه دفاعیه به عنوان ابزار دفاعی از موکل در دادگاه است که شامل: دفاعیات، توضیحات قانع کننده و محکمه پسند و مستنداتی است که برای دفاع از موکل توسط وکیل به صورت مکتوب تدوین می‌شود. گاهی اوقات افراد خودشان دفاعیه را بدون مشورت و هم اندیشی با بهترین وکیل کیفری در ایلام تدوین می‌کنند و به استناد همین دفاعیات ناقص، رای دادگاه بر ضد آن‌ها صادر می‌شود؛ در واقع ممکن است، ادبیات آن‌ها در نوشتن لایحه نادرست باشد و قاضی درک متفاوتی از دفاعیه آن‌ها داشته باشد.

از آن جایی که وقت دادگاه محدود است، وکیل براساس تجربیات خود در پرونده‌های متعدد، آگاهی دارد که به چه مواردی بیشتر تاکید کند یا چه مواردی را کمتر توضیح دهد و به این ترتیب نکات مهمی که به حل پرونده موکلش کمک خواهد کرد را تدوین می‌کند؛ هم‌چنین وکیل کیفری که حقوقدان و وکیل پایه یک دادگستری است، به خوبی می‌داند که در موضوع پرونده از چه قوانین و آیین نامه‌هایی استفاده کند؛ از طرفی بهترین وکیل در ایلام با اصطلاحات حقوقی و به کارگیری آن در مکان و زمان مناسب آگاهی کامل دارد و نقش مهمی در احقاق حقوق موکلش ایفا می‌کند.

10 تا از بهترین وکیل کیفری در ایلام را بشناسید!

ماندانا جنگلی

ماندانا جنگلی

ماندانا جنگلی، یکی از بهترین وکیل کیفری در ایلام هستند. ایشان در تنظیم اظهارنامه، مبایعه نامه و سایر اوراق قضایی مهارت دارند. خانم جنگلی تخصص ویژه ای در وکالت پرونده های ثبت احوال، طلاق و مهریه دارند. مشاوره های حقوقی ایشان نیز به صورت حضوری و آنلاین با تمرکز بر رضایت موکلین انجام می شود.

تخصص و مهارت:

 • تنظیم اظهارنامه، مبایعه نامه و اوراق قضایی
 • اخذ وکالت پرونده های ثبت احوال و طلاق و مهریه
 • متخصص در وکالت پرونده های حوزه اموال منقول
 • مشاوره حقوقی به صورت حضوری و غیر حضوری

آدرس: ایلام، سعدی جنوبی، روبروی داروخانه رشیدی

مهدی داراب زاده

مهدی داراب زاده

مهدی داراب زاده، وکیل و مشاوره حقوقی با تجربه‌ای هستند که در تدوین لوایح، قرارداد ها و دادخواست‌ها تخصص دارند. مهارت در تدوین اسناد حقوقی، حفظ حقوق و مصالح موکل از ویژگی‌های ایشان می‌باشند؛ هم‌چنین جناب داراب زاده در ارائه خدمات حقوقی در زمینه های اختلافات مالی و تجاری از جمله: اختلافات مربوط به چک و سفته تبحر ویژه‌ای دارند.

تخصص و مهارت:

 • مسلط به تدوین لوایح، قراردادها و دادخواست‌ها
 • ارائه مشاوره حقوقی به صورت تلفنی و آنلاین
 • اخذ وکالت پرونده‌های کیفری از جمله: کلاهبرداری، سرقت، قتل
 • متخصص در وکالت دعاوی مالی و تجاری از جمله: اختلافات مال، چک و سفته

آدرس: ایلام، خیابان شهدا، خیابان عبداله بسطامی، کوچه تابان

سمانه خسروانیان

سمانه خسروانیان

سمانه خسروانیان، یکی از بهترین وکیل کیفری در ایلام هستند. ایشان در وکالت انواع پرونده‌های حقوقی و کیفری تسلط دارند. خانم خسروانیان در زمینه دعاوی خانواده و ارث فعالیت می‌کنند؛ هم‌چنین ایشان در تنظیم اظهارنامه‌ها و مبایعه نامه‌ها تبحر دارند و مشاوره‌های حقوقی خود را به صورت حضوری و غیر حضوری انجام می‌دهند.

تخصص و مهارت:

 • پذیرش انواع پرونده‌های حقوقی و کیفری
 • اخذ وکالت پرونده‌های کیفری و ثبتی
 • متخصص در دعاوی خانواده، ارث و میراث
 •  تنظیم کلیه اوراق قضایی مانند دادخواست‌‌ها

آدرس: ایلام، سعدی شمالی، روبروی آزمایشگاه مرکزی، طبقه 2

مهدی مهری

مهدی مهری

مهدی مهری، عضو فعال کانون وکلای دادگستری هستند. ایشان وکیل با تجربه و متخصص در حوزه‌های گوناگون حقوق کیفری می‌باشند و آماده پذیریش وکالت انواع پرونده‌های کیفری، ثبتی، ملکی و حقوقی هستند. جناب مهری در زمینه اخذ کد اختصاصی برای شرکت‌ها فعالیت می‌کنند و در تنظیم و تدوین انواع اسناد حقوقی از جمله: دفاعیه و لوایح مختلف تسلط دارند.

تخصص و مهارت:

 • وکیل پایه یک دادگستری
 • پذیرش وکالت پرونده‌های کیفری و حقوقی
 • اخذ کد اقتصادی برای شرکت‌ها
 • تنظیم و تدوین دفاعیه، شکایت نامه‌ها و انواع لوایح

آدرس: ایلام، میدان کشوری خیابان آیت الله حیدری، خیابان ابوذر غفاری، نبش کوچه شهید صالحی

اسحق مرادی

اسحق مرادی

اسحاق مرادی، یکی از  بهترین وکیل کیفری در ایلام هستند. ایشان عضو کانون وکلای دادگستری می‌باشند و دردعاوی کیفری، ملکی، خانواده و… تخصص دارند. جناب مرادی مشاوره‌های حقوقی را به صورت حضوری و غیر حضوری انجام می‌دهند؛ هم‌چنین ایشان در تهیه لوایح و اظهارنامه‌ها دقت زیادی دارند و بهترین دفاع را از موکلان خود انجام می‌دهند.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلا دادگستری
 • ارائه مشاوره تخصصی در امور کیفری
 • مسلط به تنظیم کلیه اوراق قضایی نظیر شکایت نامه‌ها، لوایح و…
 • متخصص در دعاوی مالی، تجاری و…

آدرس: ایلام، چرداول هلیلان، شهر توحید، جنب بانک ملی، طبقه 2 پاساژ آزادی

بهرام دارابیگی

بهرام دارابیگی

بهرام دارابیگی، یکی از بهترین وکیل کیفری در ایلام هستند. ایشان عضو کانون وکلای دادگستری می‌باشند و پرونده‌های موفقی در زمینه دعاوی مربوط به طلاق توافقی، مهریه، اجرت المثل ایام زوجیت و… دارند؛ علاوه بر این با مشاوره در امور کیفری، بهترین راهکار را برای دعاوی کیفری ارائه می‌دهند. جناب دارابیگی مشاوره‌های خود را به صورت حضوری و غیر حضوری انجام می‌دهند.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • مشاور حقوقی در امور کیفری
 • اخذ پرونده‌های خانواده از جمله: طلاق توافقی، مهریه و حضانت فرزندان
 • متخصص در دعاوی کیفری

آدرس: ایلام، ضلع جنوبی، چهارراه سعدی، طبقه فوقانی طلا فروشی جمالوندی

زیدان پنجستونی

زیدان پنجستونی

زیدان پنجستونی، وکیل پایه یک دادگستری هستند. ایشان به صورت حضوری و غیر حضوری با مراجعه کنندگان خود مشاوره می‌کنند. جناب پنجستونی پرونده‌های زیادی در دعاوی کیفری داشته‌اند و با استفاده از ادله محکم تلاش کرده‌اند که مسیر دادرسی را به نفع موکلین خود تغییر دهند؛ به این دلیل پرونده‌های موفق زیادی دارند.

تخصص و مهارت:

 • اخذ پرونده‌های ملکی از جمله: الزام به تنظیم سند، شهرداری و…
 • مشاوره حضوری و غیر حضوری
 • متخصص در تدوین و تنظیم انواع قراردادها، اسناد حقوقی
 • اخذ وکالت پرونده‌های کیفری، ثبتی، ملکی

آدرس: ایلام، خیابان فردوسی، نبش بانک سپه، کوچه بن بست زاگرس، مجتمع خلیج فارس، طبقه 3 و 12

علی اشرف داودی نیا

علی اشرف داودی نیا

علی اشرف داودی نیا، یکی از بهترین وکیل کیفری در ایلام هستند. ایشان در زمینه دعاوی کیفری فعالیت می‌کنند و در تدوین و تنظیم اوراق قضایی و لوایح برای ارائه به دادگاه تخصص و تجربه دارند؛ علاوه بر این در دعاوی مالی از جمله دعاوی مربوط به چک و سفته، بهترین مشاوره ها را به مراجعه کنندگان می‌دهند؛ در صورت لزوم با تنظیم وکالت نامه معتبر، وکالت موکلین خود در حوزه‌های دعاوی مالی و کیفری برعهده می‌گیرند.

تخصص و مهارت:

 • ارائه مشاوره تلفنی و آنلاین
 • قبول پرونده‌های کیفری، خانواده، ملکی
 • متخصص در دعاوی مالی و چک و سفته
 • تنظیم و تدوین کلیه اوراق قضایی و لوایح

آدرس: ایلام، بلوار آزادی، طبقه 2، ساختمان آژانس هواپیمایی آسمان

زهرا علی زمانی

زهرا علی زمانی

زهرا علی زمانی، وکیل پایه یک دادگستری و متخصص در دعاوی کیفری می‌باشند. ایشان پرونده های کیفری زیادی را در زمینه مواد مخدر، جرایم اقتصادی و…تجربه کرده‌اند و نقش موثری در کاهش مجازات متهمین دارند؛ هم‌چنین خانم علی زمانی تسلط ویژه‌ای به تنظیم و تدوین اوراق قضایی دارند؛ علاوه بر این مشاوره‌های حقوقی خود را به صورت حضوری انجام می‌دهند.

تخصص و مهارت:

 • متخصص در دعاوی ملکی از جمله: تصرف عدوانی، موجر و مستاجر و…
 • پذیرش وکالت پرونده‌های کیفری مانند: قتل، جرایم اقتصادی، مواد مخدر
 • مسلط به تنظیم و تدوین کلیه اوراق قضایی
 • قبول وکالت پرونده‌های حقوقی و ملکی

آدرس: ایلام، میدان شهدا، کوچه کمالی، طبقه 2

محسن الماسی

محسن الماسی

محسن الماسی، یکی از بهترین وکیل کیفری در ایلام هستند. ایشان در تنظیم قراردادها و اسناد حقوقی تجربه و مهارت ویژه‌ای دارند. جناب الماسی تلاش می‌کنند با مشاوره  با مراجعه کنندگان، بهترین راهکار را برای پرونده های کیفری بیابند و حقوق موکلین خود را حفظ کنند.

تخصص و مهارت:

 • تنظیم و تدوین قراردادها و اسناد حقوقی
 • قبول وکالت پرونده‌های مختلف کیفری، خانواده و ملکی
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • مشاور حقوقی در امور خانواده و کیفری

آدرس: ایلام، میدان 22 بهمن، ساختمان توحید، طبقه 2

هزینه حق الوکاله وکیل کیفری

یکی از عوامل تاثیرگذار در هزینه حق الوکاله وکیل کیفری نوع جرم است. بهترین وکیل کیفری در ایلام حق الوکاله خود را با توجه به پیچیدگی پرونده موکل و میزان تجربه و سابقه کاری موفق خود تعیین می‌کند؛ هم‌چنین این هزینه به میزان مجازات ناشی از جرم نیز بستگی دارد. محاسبه هزینه وکالت معمولا به صورت توافقی بین وکیل و موکل انجام می‌شود، اما گاهی اوقات بین وکیل و موکل بر سر چگونگی محاسبه حق الوکاله اختلاف نظر ایجاد می‌شود، در این موارد وکیل طبق تعرفه وکلا، هزینه را دریافت می‌کند.

مقدار حق الوکاله باید حتما در وکالتنامه قید شود. امروزه با پیشرفت فناوری و گسترش شبکه‌های اینترنتی، هزینه وکلا به صورت آنلاین نیز پرداخت می‌شود؛ هم‌چنین افراد برای محاسبه حق الوکاله آنلاین و یا محاسبه قیمت تمبر وکالت نامه می‌توانند به سایت موسسات حقوقی مراجعه کنند؛ از طرفی نحوه پرداخت هزینه توسط موکل می‌تواند، به صورت قسمتی در ابتدای کار و قسمتی دیگر، بعد از صدور رای باشد؛ علاوه بر این هزینه دادرسی معمولا به عهده موکل است و در شرایط خاصی از قانون، محکوم باید آن را پرداخت کند.

اگر در دعاوی کیفری شاکی و متهم از عهده دفاع از خود برنیابد و توانایی مالی گرفتن وکیل خصوصی در امور کیفری را نداشته باشند، آن‌ها می‌توانند از دادگاه درخواست وکیل تسخیری را داشته باشند. که حق الوکاله ایشان از بودجه دادگستری تامین می‌گردد؛ هم‌چنین در جرایمی که مجازات آن‌ها اعدام یا حبس ابد است اگر متهم، وکیلی نداشته باشد، دادگاه کیفری یک، بدون درخواست متهم برای او وکیل تسخیری انتخاب ‌می‌کند.

هزینه حق الوکاله وکیل کیفری

مزایای انتخاب بهترین وکیل کیفری در ایلام

دعاوی کیفری پیچیدگی‌های خاص خود را دارد و انتخاب وکیل کیفری با تجربه برای موکل از مزایای زیادی برخوردار است، برخی از این مزایا شامل موارد زیر است:

 • بهترین وکیل کیفری در ایلام، نقش فعالی هنگام بازجویی و دادرسی پرونده موکلش ایفا می‌کند. او با قاضی پرونده و مقامات قضایی مرتبط با پرونده، مذاکرات سازنده‌ای دارد.
 • وکیل کیفری در بیشتر موارد به تخفیف مجازات یا تبرئه موکلش کمک خواهد کرد. 
 • انتخاب وکیل کیفری مجرب در دعاوی کیفری بسیار ضروری است؛ زیرا نحوه طرح شکایت و زمان مناسب آن و تهیه لایحه دفاعیه، اظهارنامه و شکواییه مناسب بر روی نتیجه پرونده بسیار موثر است. 
 • متهم به کمک وکیل کیفری می‌تواند، دفاع موثری از خود داشته باشد و در صورت عدم دفاع و استفاده نکردن از حق دفاع، دادگاه آن را به منزله قبول اتهام برای متهم تلقی می‌کند. 
 • وکیل کیفری مجرب به تمام قوانین کیفری شامل: قانون مجازات اسلامی، قانون آیین دادرسی کیفری و… تسلط دارد و از تجربیات خود در پرونده‌های کیفری، برای رفع اتهام از موکلش استفاده می‌کند. او با دادستان برای تخفیف مجازات موکلش مذاکره خواهد کرد. 

کلام آخر

بهترین وکیل کیفری در ایلام با تخصص کافی و آگاهی به قوانین کیفری، از موکل خود در دعاوی کیفری نظیر: سرقت، ارتشا، قتل، فروش مال غیر و… در دادگاه کیفری دفاع کرده و تمام تلاش خود را برای تبرئه کردن موکلش یا تخفیف مجازات او انجام می‌‌دهد.

از شما بسیار سپاس گزاریم که تا پایان این مقاله همراه ما بودید. امیدواریم توانسته باشیم، 10 تا از بهترین وکیل کیفری در ایلام را به شما معرفی کنیم. شما می‌توانید در صورت داشتن هرگونه نظر، پیشنهاد یا انتقادی آن را با سایت وکیل چی در میان بگذارید.

4.9/5 - (9 امتیاز)

صدف طاهری

سلام صدف طاهری هستم. دارای چندین سال سابقه تولید محتوا در زمینه مسائل حقوقی و وکالت می باشم، در حال حاضر در سایت وکیل چی به عنوان نویسنده تحت وب مشغول به فعالیت هستم. هدف من تولید محتوای مفید برای کاربران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا