وکیل کیفری

10 تا از بهترین وکیل فروش مال غیر در تهران⭐【سال1403】⚖️

در این مقاله قصد داریم ده تا از بهترین وکیل فروش مال غیر در تهران را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. یکی از جرایمی که در طی سالیان گذشته در مراجع قضایی مورد بررسی و پیگیری قرار گرفته و افراد زیادی درگیر آن شده اند فروش مال غیر است که این مال می تواند جزو اموال منقول و یا غیر منقول بوده و توسط فرد دیگری به تصاحب در آمده و به دیگری واگذار و یا فروخته می شود که این معامله از نظر قانون باطل بوده و قابل پیگرد می باشد لذا در صورتی که شما و یا اطرافیانتان با چنین مشکلی مواجه شده اید توصیه می کنیم با بهترین وکیل فروش مال غیر مشاوره داشته باشید.

فروش مال غیر به چه معنا است؟

فروش مال غیر همانطور که از عنوان آن کاملا مشخص است به معنای فروختن مال توسط کسی است که با  او تعلق قانونی نداشته و یا این که از صاحب مال هیچگونه وکالت فروشی در اختیار ندارد و مالک اصلی نیز از این موضوع بی اطلاع است لذا با توجه به آنچه که گفته شد مشخص است که فروش مال غیر نوعی کلاهبرداری بوده و جرم نیز محسوب می شود و نه تنها موجب بی نظمی و اختلال در امنیت جامعه می گردد بلکه خسارات مالی زیادی را نیز برای شاکی پرونده متحمل خواهد کرد که در این میان شاکی پرونده تنها صاحب مال نبوده بلکه خریدار نیز که در این معامله متضرر می شود نیز یکی از شاکی های پرونده به شمار می آید در چنین موردی لازم است که حتما با بهترین وکیل فروش مال غیر در تهران مشاوره داشته و در صورت لزوم پیگیری پرونده را به او بسپارید.

فروش مال غیر به چه معنا است؟

وکیل فروش مال غیر در تهران کیست؟

بهترین وکیل که در حوزه دعاوی فروش مال غیر فعالیت گسترده ای داشته و در این زمینه مهارت و تجربه بالایی کسب نموده است را می توان به عنوان بهترین وکیل فروش مال غیر در تهران معرفی نمود. وکیل فروش مال غیر به موکل خود کمک می کند در کوتاه ترین زمان ممکن نتیجه مثبتی را از پیگیری پرونده دریافت کرده و با توجه به تجربه ای که در پرونده های قبلی خود در این زمینه کسب نموده می تواند نقش موثر و تاثیرگذاری را ایفا نماید. بهترین وکیل فروش مال غیر در کرج و تهران در جلسات مشاوره حقوقی که با موکل خود برگزار می کند اطلاعات لازم در مورد جزئیات پرونده و روند دادرسی را در اختیار او قرار داده و بهترین و مناسب ترین راهکارها برای دستیابی به نتیجه دلخواه را نیز پیشنهاد می دهد و همچنین در جلسات دادرسی تعیین شده از سوی مراجع قضایی شرکت نموده و از موکل خود دفاع کرده و با توجه به اطلاعات و اسناد و مدارکی که در اختیار دارد جرم صورت گرفته را به نفع موکل خود به اثبات می رساند.

10 تا از بهترین وکیل فروش مال غیر در تهران را بشناسید!

مهرزاد امینی

مهرزاد امینی

مهرزاد امینی وکیل پایه یک دادگستری با 6 سال سابقه وکالت به عنوان یکی از بهترین وکیل فروش مال غیر در تهران معرفی می شوند ایشان در دیگر حوزه های حقوقی، کیفری، ملکی و ثبتی نیز فعالیت دارند.

تخصص و مهارت:

 • 6 سال سابقه وکالت
 • عضوکانون وکلای دادگستری
 • کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی

آدرس: تهران، صادقیه، بلوار فردوس شرق، جنب فرهنگسرا، پلاک 192، طبقه 2، واحد 3

هدی عمید

هدی عمید

هدی عمید وکیل پایه یک دادگستری در تهران می باشند که در زمینه دعاوی کیفری، خانواده، ملکی، ثبتی و غیره فعال بوده و بر قوانین مربوط به پرونده های فروش مال غیر تسلط کامل دارند و بخش ویژه ای از فعالیت وکالتی خود را به رسیدگی و پیگیری این پرونده ها در مراجع قضایی اختصاص داده اند.

تخصص و مهارت:

 • 17 سال سابقه وکالت
 • عضوکانون وکلای دادگستری
 • کارشناس ارشد حقوق بین الملل
 • مسلط به زبان انگلیسی

آدرس: تهران، یوسف آباد، کوچه دوم، پلاک 9، واحد 5

فاطمه طهماسبی سروستانی

فاطمه طهماسبی سروستانی

فاطمه طهماسبی سروستانی وکیل پایه یک دادگستری در تهران می باشند که در حوزه های مختلف حقوقی فعالیت داشته و با 10 سال سابقه وکالت یکی از با تجربه ترین وکلای تهران معرفی می شوند ایشان همچنین در زمینه دعاوی فروش مال غیر نیز فعال می باشند.

تخصص و مهارت:

 • 10 سال سابقه وکالت
 • عضوکانون وکلای دادگستری
 • کارشناس ارشد مجموعه حقوق

آدرس: تهران، رسالت، خیابان مجیدیه شمالی، کوچه جعفری، پلاک 16، واحد 3

فاطمه عزیزی

فاطمه عزیزی

فاطمه عزیزی وکیل پایه یک دادگستری در تهران می باشند که بیش از 15 سال سابقه وکالت در دعاوی مختلف حقوقی، کیفری و خانواده را دارند و در حوزه دعاوی کیفری نظیر پرونده های فروش مال غیر به عنوان  یکی از وکلای باتجربه در تهران معرفی می شوند.

تخصص و مهارت:

 • 15 سال سابقه وکالت
 • عضوکانون وکلای دادگستری
 • کارشناس ارشد حقوق و تجارت بین الملل

آدرس: تهران، کنارک، خیابان امام، جنب دفتر هواپیمایی

پیام پارسا

پیام پارسا

پیام پارسا وکیل پایه یک دادگستری به عنوان یکی از بهترین وکیل مال غیر در تهران معرفی می شوند. ایشان همچنین در دعاوی مطالبه وجه، عقود و معاملات، آیین دادرسی، بورس و قصاص نیز فعال می باشند.

تخصص ومهارت:

 • 13 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: تهران، جردن، کوچه مروارید، برج سپیدار، پلاک 2، طبقه 2، واحد 7

مسعود احمدی پور

مسعود احمدی پور

مسعود احمدی پور وکیل پایه یک دادگستری می باشند که به عنوان یکی از بهترین وکیل فروش مال غیر در تهران معرفی می شوند. ایشان پرونده های زیادی را در این زمینه به وموفقیت رسانده اند.

تخصص ومهارت:

 • 3 سال سابقه وکالت
 • عضوکانون وکلای دادگستری
 • دکتری حقوق خصوصی
 • وکیل قرارگاه خاتم الانبیا
 • وکیل ایران خودرو

آدرس: تهران، بومهن، روبروی خیابان سپاه، ساختمان بخششی، پلاک 1202، طبقه سوم

فرانک شبانی

فرانک شبانی

فرانک شبانی وکیل پایه یک و عضو مرکز وکلا قوه قضایی در تهران می باشند. ایشان در حوزه دعاوی خانواده، ثبتی، ملکی و کیفری فعالیت می کنند و در رسیدگی و پیگیری پرونده های فروش مال غیر از تجربه بالایی برخوردار است. خانم شبانی را با 7 سال سابقه در حوزه وکالت می توان به عنوان یکی از بهترین وکیل فروش مال غیر در تهران معرفی کرد.

تخصص و مهارت:

 • 7 سال سابقه وکالت
 • عضو مرکز وکلا قوه قضایی
 • مشاوره حقوقی شرکت بازرگانی صنایع شیر ایران
 • وکیل پرونده های وصول مطالبات بانک ثامن الائمه
 • وکیل موسسه باران عدالت امید

آدرس: تهران، شهرک اکباتان، فاز2، بلوک 1، ورودی 1، طبقه پنجم، پلاک 69

فاطمه ایزدی فیروزآباد

فاطمه ایزدی فیروزآباد

فاطمه ایزدی فیروزآباد وکیل پایه یک دادگستری در تهران می باشند. ایشان 13 سال سابقه وکالت در رسیدگی و پیگیری دعاوی فروش مال غیر را دارند و در این حوزه به عنوان یکی از وکلای متخصص شناخته می شوند. خانم ایزدی فیروزآباد در دیگر زمینه های حقوقی، خانواده، ملکی، کیفری، امور ثبتی و قراردادها نیز فعالیت دارند.

تخصص و مهارت:

 • 13 سال سابقه وکالت
 • عضو مرکز وکلا قوه قضایی
 • نماینده حقوقی ایثارگران رباط کریم
 • ریاست شورای حل اختلاف اسلامشهر
 • مسئول دبیرخانه شورای حل اختلاف رباط کریم

آدرس: تهران، رباط کریم، اول بلوار امام خمینی، جنب بانک ملی، پاساژ نیکنام، طبقه اول، واحد 2

حسین کریمی علویجه

حسین کریمی علویجه

حسین کریمی علویجه وکیل پایه یک دادگستری در تهران می باشند. ایشان پروانه وکالت خود را از کانون وکلای دادگستری اخذ نمودند و به مدت 8 سال سابقه فعالیت در پیگیری دعاوی فروش مال غیر را دارند.

تخصص و مهارت:

 • 8 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: تهران، میدان هفتم تیر، خیابان کریم خان زند، خیابان خردمند جنوبی، بن بست حقانی، پلاک 9، طبقه 3، واحد غربی

محمد جعفری

محمد جعفری

محمد جعفری وکیل پایه یک و عضو کانون وکلای دادگستری می باشند. ایشان را با 9 سال سابقه و فعالیت تخصصی در پیگیری پرونده های  فروش مال غیر می توان به عنوان یکی از بهترین وکلا در این حوزه معرفی کرد.

تخصص و مهارت:

 • 9 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی

آدرس: تهران، میدان آرژانتین، خیابان احمد قیصر، نبش کوچه 18، پلاک 45، واحد 7

فرزانه آذر بیک

فرزانه آذر بیک

فرزانه آذربیک وکیل پایه یک دادگستری در تهران می باشند که  بیش از 11 سال سابقه وکالت در حوزه دعاوی ملکی را دارند و پرونده های زیادی در زمینه فروش ملک مشاع را به نتیجه دلخواه موکل خود رسانده اند.

تخصص ومهارت:

 • 11 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی

آدرس: تهران، سعادت آباد، چهار راه سرو، سرو غربی، جنب بانک تجارت، ساختمان سروناز، طبقه اول، واحد 8

روند رسیدگی به فروش مال غیر چگونه است؟

باتوجه به اینکه طرح دادخواست دعاوی مختلف به صورت الکترونیکی انجام می شود از این لازم است که برای طرح شکایت متن شکوائیه به بهترین وکیل کیفری در تهران که در زمینه دعاوی فروش مال غیر دارای تخصص است مراجعه کنید و سپس از طریق دفاتر خدمات قضایی و ثبت نام در سامانه ابلاغ الکترونیک شکوائیه خود را ثبت نمایید. بعد از گذشت چند روز پرونده به کلانتری، اداره آگاهی و یا شعبه بازپرسی دادسرای محلی که جرم اتفاق افتاد ارجاع داده می شود. به این نکته نیز توجه داشته باشید که منظور از محل جرم همان محلی است که معامله انجام شده است.

در این شکایت بایستی مواردی نظیر مدارک پرداخت وجه به متهم، اسناد مربوط به معامله صورت گرفته و همچنین دلایل و مدارک متعلق به غیر بودن مال  جهت اثبات وقوع جرم فروش مال غیر موجود باشد البته اقرار متهم و شهادت شهود نیز در تسریع روند و رسیدگی پرونده نیز تاثیرگذار خواهد بود.

مجازات فروش مال غیر در قانون چیست؟

فروش مال غیر براساس قانون در حکم کلاهبرداری بوده و مجازات در نظر گرفته شده برای آن نیز همانند مجازات جرم کلاهبرداری خواهد بود. طبق ماده 1 قانون تشدید مجازات در پیگیری و رسیدگی به جرم هایی نظیر اختلاس، ارتشا و کلاهبرداری علاوه بر اینکه اصل مال به صاحب آن برگردانده می شود دارای مجازات حبس از یک الی هفت سال و جزای نقدی معادل مالی که اخذ کرده نیز می باشد، ولیکن براساس قانون کاهش مجازات حبس تعزیری که در تاریخ 23/2/1399 تصویب گردیده است مجازات ذکر شده برای جرم فروش مال غیر به نصف حداقل و حداکثر کاهش یافته است به این معنا که مجازات این جرم از شش ماه تا سه سال و نیم حبس خواهد بود.

مجازات فروش مال غیر در قانون چیست؟

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم  مطالب مفیدی در رابطه با وکیل فروش مال غیر در اختیار شما قرار دهیم و 10 تا از بهترین وکیل فروش مال غیر در تهران را نیز به شما معرفی کردیم تا به راحتی وکیل مورد نظر خود را بیابید. در صورتی که به هرگونه مشاوره در این زمینه نیاز دارید می توانید آن را با هر کدام از وکیل های ذکر شده در سایت وکیل چی در میان بگذارید.

با گذشت شاکی یا مدعی خصوصی در جرم انتقال مال غیر تکلیف چه می شود؟

در این حالت تعقیب فرد تمام می گردد و اگر در حبس بوده آزاد می شود زیرا جرم قابل گذشت است.

آیا حبس جرم انتقال مال غیر با پول قابل خرید است؟

این عبارت نادرست است زیرا حبس قابل خرید نیست اما قاضی می تواند درصورت وجود جهات تخفیف در بالا مجازات جزای نقدی ۸ تا ۱۸ میلیون تومان را به جای حبس حکم کند.

آیا مجازات جرم انتقال مال غیر قابل تخفیف است؟

بله، قابل تخفیف از این جهت که قاضی می تواند نهایتا با بیشترین تخفیف حکم وی را ۳ ماه تا ۶ ماه بدهد. اما اگر کمتر تخفیف بدهد می تواند به ۶ ماه تا ۲ سال حکم بدهد.

5/5 - (2 امتیاز)

رقیه فتاحی

رقیه فتاحی هستم، لیسانس کامپیوتر دارم و بخاطر علاقه ای که به مسائل حقوقی و نویسندگی دارم، از سال 1398 کار محتوا نویسی تحت وب انجام می دهم و سعی می کنم اطلاعات حقوقی خودم را به روز کنم تا در سایت وکیل چی اطلاعات مفید و جدیدی را در اختیار کاربران قرار دهم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 10 =

دکمه بازگشت به بالا