وکیل حقوقی

10 تا از بهترین وکیل امور ثبتی در کرج⭐【سال1403】⚖️

در این مقاله قصد داریم بهترین وکیل امور ثبتی در کرج را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. یکی از دعاوی با قوانین پیچیده، مربوط به دعاوی امور ثبتی می باشد که پیگیری این امور توسط سازمان ثبت اسناد و املاک صورت می پذیرد و این سازمان نیز وابسته به قوه قضاییه می باشد. تمامی پرونده هایی که به نوعی به دفاتر اسنادرسمی، دفاتر ازدواج و طلاق و اداره ثبت و اسناد و املاک کشور ارتباط پیدا می کند به نوعی در زمره دعاوی امور ثبتی قرار دارند. با توجه به این که قوانین ثبت جزو پیچیده ترین و مهم ترین قوانین کشور محسوب می شوند از این رو توصیه می کنیم برای حل و فصل مسائل حقوقی ثبتی حتما از بهترین وکیل امور ثبتی کمک بگیرید.

بهترین وکیل امور ثبتی در کرج چه کسی است؟

وکیل امور ثبتی به شخصی گفته می شود که با تمامی قوانین و آیین نامه های مربوط به امور ثبت آشنایی داشته و بر آن ها تسلط کاملی دارد و از طریق طرح دعوا به پیگیری و حل و فصل مشکلات موکل خود می پردازد. بهترین وکیل امور ثبتی در کرج دارای پروانه وکالت پایه یک می باشد و با تکیه بر مهارت و تجربه ای که در این حوزه دارد از تضییع حقوق موکل خود جلوگیری می کند.

قابل ذکر است که وکلای ثبتی نباید لزوما بهترین وکیل پایه یک دادگستری در کرج باشند و برای برخی از امور ثبتی که پیگیری آن در ادارات ثبت و اسناد و یا دفاتر اسناد رسمی انجام می گیرد می توان افرادی که در رشته حقوق تحصیل کرده و به قوانین و آیین نامه های مربوطه آشنایی دارند را به عنوان نماینده حقوقی انتخاب کرد ولیکن در صورتی که پرونده نیاز به رسیدگی در مراجع قضایی داشته باشد لازم است که حتما به بهترین وکیل امور ثبتی در کرج مراجعه نمایید.

بهترین وکیل امور ثبتی در کرج چه کسی است؟

ویژگی های بهترین وکیل امور ثبتی در کرج

اگر درگیر مشکلات ثبتی شده اید و قصد دارید در این زمینه از وکیل امور ثبتی کمک بگیرید لازم است که حتما به یک وکیل کاربلد و باتجربه مراجعه کنید. برخی از مهم ترین ویژگی های بهترین وکیل امور ثبتی در کرج به قرار ذیل است:

 • وکلایی که در حوزه دعاوی ثبتی فعالیت دارند باید با انصاف باشند. به عنوان مثال بعد از بررسی و مطالعه پرونده در صورتی که احتمال شکست موکل وجود دارد حتما این موضوع را به او اطلاع دهند.
 • وکیل امور ثبتی در طی جلسات مشاوره ضمن راهنمایی موکل خود بهترین راه حل را به او ارائه خواهد داد.
 • وکیل امور ثبتی در کرج به تمامی قوانین مربوطه تسلط و اشراف کاملی داشته و حتما تحصیلات خود را در یکی از شاخه های مربوط به حقوق ثبتی به اتمام رسانده است.
 • بهترین وکیل در ایران در تمامی مراحل روند پرونده در کنار موکل خود حضور داشته و با تکیه بر مفاد قانونی از او دفاع خواهد کرد.
 • بهترین وکیل امور ثبتی در کرج  با توجه به مهارتی که در رسیدگی به این دعاوی دارد از پیچیده تر شدن مسیر پرونده جلوگیری به عمل می آورد.

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل ملکی در کرج

دعاوی مرتبط با امور ثبتی کدامند؟

همانگونه که پیشتر نیز گفتیم پرونده های مربوط به امور ثبتی در اداره ثبت اسناد پیگیری می شود و بهترین وکیل امور ثبتی در کرج موظف است که به امور مربوط به این دعاوی رسیدگی نماید و براساس مهارت و دانش حقوقی خود پرونده های مربوطه در امور ثبتی را به نتیجه برساند که برخی از مهم ترین دعاوی مرتبط با امور ثبتی به قرار ذیل است:

 • باطل کردن سند: اگر قصد ابطال یک سند رسمی را دارید بایستی بدانید که این امر امکانپذیر نمی باشد مگر این که بتوانید جعل بودن سند مذکور را به اثبات برسانید و یا این که در زمان ثبت سند قوانین مرتبط به آن رعایت نشده باشد که در این مورد لازم است که حتما از بهترین وکیل امور ثبتی در کرج کمک بگیرید.
 • اعتراض به ثبت املاک: یکی دیگر از دعاوی مرتبط با امور ثبتی در جهت اعتراض به ثبت رسیدن ملک می باشد به عنوان مثال ممکن است بخشی از ملک به صورت عمد و یا غیر عمد به نام فردی دیگر به ثبت رسیده باشد لذا شما می توانید با ارائه مدارک قانونی که از ملک مورد نظر در اختیار دارید و با کمک بهترین وکیل امور ثبتی در کرج جهت اعتراض به سازمان ثبت اسناد اقدام نمایید. این نوع دعوا تحدید حدود نامیده می شود لذا لازم است که حتما برای پیگیری آن به وکیل مراجعه نمایید.
 • اعتراض به سهم مشاء: تقسیم مشاء به تقسیم مال غیر منقول بین وارثان اشاره دارد که سهم هر کدام از ورثه براساس قانون و شرع تعیین می شود و اگر هر گونه اشتباهی توسط دفتر ثبت در این زمینه صورت پذیرد و یا هر کدام از افراد به حق قانونی خود دست پیدا نکنند می توانند به سهم مشاء اعتراض کرده و با کمک وکیل امور ثبتی برای احقاق حق خود در دادگاه اقدام کنند.

10 تا از بهترین وکیل امور ثبتی در کرج به همراه آدرس دفتر وکالت عبارتند از:

نام وکیلآدرس دفتر وکالت
محمدرضا افشارکرج، بلوار امام خمینی، کوچه شقایق 4، ساختمان بلوط 3
رضا محققیکرج، گوهردشت، 5 غربی، مجتمع سبزواری
فرشته شهبازیکرج، عظیمیه، میدان مهران، برج ماندگار
امیر صادقی زادهکرج، طالقانی شمالی، نرسیده به پل آزادگان، برج یادمان
منوچهر سهرابیکرج، حد فاصل میدان شهدا و میدان توحید، خیابان مهدیه

10 تا از بهترین وکیل امور ثبتی در کرج را بشناسید!

محمدرضا افشار

محمدرضا افشار

محمد رضا افشار یکی از بهترین وکیل امور ثبتی در کرج می باشند. ایشان پروانه وکالت خود را از کانون وکلای دادگستری استان البرز اخذ نمودند و اکنون با بیش از 5 سال سابقه وکالت در زمینه های کیفری، حقوقی، ملکی و خانواده فعالیت دارند.

تخصص و مهارت:

 • 5 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • کارشناس ارشد حقوق اقتصادی
 • مشاوره حقوقی حضوری و غیرحضوری

آدرس: کرج، بلوار امام خمینی، کوچه شقایق 4، ساختمان بلوط 3، طبقه 3، واحد 12

رضا محققی

رضا محققی

رضا محققی وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای دادگستری در کرج هستند. ایشان در حوزه دعاوی مختلف حقوقی، خانواده، کیفری، ملکی و امور ثبتی فعالیت دارند و با 17 سال سابقه وکالت به عنوان یکی از بهترین وکیل امور ثبتی در کرج معرفی می شوند.

 تخصص و مهارت:

 • 17 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • ارائه مشاوره حقوقی حضوری و غیرحضوری

آدرس: کرج، گوهردشت، 5 غربی، مجتمع سبزواری، طبقه 2، واحد 4

فرشته شهبازی

فرشته شهبازی

فرشته شهبازی وکیل پایه یک وکارشناس ارشد حقوق خصوصی در کرج هستند. ایشان 10 سال سابقه وکالت و پیگیری دعاوی امور ثبتی را دارند و به عنوان یکی از وکلای حرفه ای در این حوزه شناخته می شوند.

تخصص و مهارت:

 • 10 سال سابقه وکالت
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی
 • ارائه مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: کرج، عظیمیه، میدان مهران، برج ماندگار، طبقه 7، واحد 703

افشین مرادی

افشین مرادی

افشین مرادی یکی از بهترین وکیل امور ثبتی در کرج هستند. ایشان 15 سال سابقه وکالت در زمینه های مختلف حقوقی را داشته و بر کلیه قوانین و مقرارت امور ثبتی تسلط و اشراف کاملی دارند و اکثریت پرونده هایی که در این حوزه به ایشان سپرده شده را به نتیجه مطلوب رسانده اند.

تخصص و مهارت:

 • 15 سال سابقه وکالت
 • ارائه مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: کرج، میدان نبوت، ساختمان صدرا، طبقه اول، واحد 1

محیا رضایی

محیا رضایی

محیا رضایی وکیل پایه یک دادگستری در کرج هستند. ایشان 12 سال سابقه وکالت در پیگیری پرونده های مختلف حقوقی و کیفری را دارند و وکالت پرونده های امور ثبتی را نیز می پذیرند.

تخصص و مهارت:

 • 12 سال سابقه وکالت
 • ارائه مشاوره حقوقی حضوری و غیرحضوری

آدرس: کرج، میدان 7 تیر، خیابان طالقانی جنوبی، ساختمان تارا، طبقه دوم، واحد 4

وظایف بهترین وکیل امور ثبتی در کرج

وظایف واختیارات بهترین وکیل امور ثبتی در تهران و کرج که در حوزه امور ثبتی فعالیت دارد برحسب نوع وکالت نامه ای که میان او و موکل تنظیم شده تعیین می گردد. اما در حالت کلی وظایف بهترین وکیل امور ثبتی در کرج به قرار ذیل است:

 • اولین و در عین حال مهم ترین وظیفه بهترین وکیل امور ثبتی در کرج که در این حوزه به صورت تخصصی فعالیت دارد ارائه مشاوره و راهنمایی حقوقی لازم در زمینه مسائل و مشکلات مربوط به ثبت اسناد و مدارک است.
 • حل و فصل چالش هایی که در پیگیری پرونده های امور ثبتی وجود دارد از دیگر وظایف بهترین وکیل در ایران در این زمینه می باشد.
 • از دیگر وظایف بهترین وکیل امور ثبتی در کرج مراجعه به دفاتر ثبت اسناد و رسیدگی به کارهای مربوط به پرونده موکل خود می باشد.
 • ثبت شرکت ها، ثبت علائم تجاری و ثبت برند از دیگر وظایف وکلای امور ثبتی به شمار می آید.
وظایف بهترین وکیل امور ثبتی در کرج

مرجع رسیدگی به دعاوی امور ثبتی کدام است؟

رسیدگی به دادخواست و دعاوی که در حوزه امور ثبتی مطرح می شود در حیطه محاکم دادگستری می باشد. لذا افرادی که در این زمینه قصد اعتراض و یا طرح شکایت دارند بایستی دادخواست خود را بعد از تنظیم توسط بهترین وکیل امور ثبتی در کرج به دادگاه ارائه دهند.

ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که برخی از دعاوی امور ثبتی نیز توسط هیئت نظارت و شورای عالی بررسی و رسیدگی می شوند که برای این منظور در هر دادگاهی یک هیئت تحت نظارت به منظور رسیدگی به مشکلات امور ثبتی فعال بوده و شورای عالی نیز به منظور شناسایی و رفع هرگونه اشتباه صورت گرفته در این دعاوی فعالیت دارد.

حق الوکاله در دعاوی ثبتی

میزان هزینه پراختی به وکیل در پیگیری پرونده های امور ثبتی براساس تعرفه ای که از سوی اتحادیه کانون وکلا به تصویب رسیده تعیین می گردد. در حالت کلی وکیل امور ثبتی و موکل در اولین جلسه مشاوره بر سر رقمی مشخص به عنوان حق الوکاله با هم به توافق می رسند و در قرارداد وکالت قید خواهد شد.

بهترین وکیل امور ثبتی علاوه بر وکالت پرونده در زمینه ارائه مشاوره و راهنمایی مراجعه کنندگان خود در پیگیری امور ثبتی نیز فعالیت دارد که هزینه مشاوره حقوقی به صورت حضوری و غیر حضوری نیز به عواملی نظیر سابقه وکیل در این حوزه و میزان پیچیدگی پرونده مربوطه بستگی دارد.

کلام آخر

ثبت املاک و اسناد یکی از امور جاری به شمار می آید و روزانه آمار زیادی از اسناد مختلف در دفاتر رسمی کشور ثبت خواهد شد که البته در این میان حجم بالایی از این اسناد ممکن است دچار مشکل بوده و یا اینکه اشتباهاتی به صورت سهوی و یا عمدی در ثبت آن رخ دهد که در چنین موردی لازم است که برای پیگیری و رفع ایرادات از وکیل امور ثبتی کمک بگیرید.

  در این مقاله سعی کردیم  مطالب مفیدی در رابطه با بهترین وکیل امور ثبتی در کرج را در اختیار شما قرار دهیم. در صورتی که به هرگونه مشاوره در این حوزه حقوقی نیاز دارید می توانید از طریق مراجعه به سایت وکیل چی، وکیل مورد نظر خود در این زمینه را به راحتی پیدا کنید.

قولنامه ثبتی دارای ارزش قانونی است یا خیر؟

قراردادهایی که در دفاتر ثبت‌اسناد و املاک تنظیم شده باشند همگی دارای وجاهت قانونی و لازم‌الاجرا هستند اما چیزی با نام قولنامه ثبتی وجد ندارد.

آیا صرف ارسال مدارک برای اداره ثبت‌اسناد برای به ثبت رساندن یک شرکت کافی است؟

خیر، باید پروسه آن طی شود و در مواردی نیاز به حضور و امضای برخی اسناد ضروری است.

هزینه وکیل ثبتی چقدر است؟

دستمزد وکیل به موارد مختلفی از جمله: مؤسسه حقوقی، تبحر و تجربه و موارد مختلف دیگری بستگی دارد.

5/5 - (2 امتیاز)

رقیه فتاحی

رقیه فتاحی هستم، لیسانس کامپیوتر دارم و بخاطر علاقه ای که به مسائل حقوقی و نویسندگی دارم، از سال 1398 کار محتوا نویسی تحت وب انجام می دهم و سعی می کنم اطلاعات حقوقی خودم را به روز کنم تا در سایت وکیل چی اطلاعات مفید و جدیدی را در اختیار کاربران قرار دهم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + هجده =

دکمه بازگشت به بالا