وکیل

10 تا از بهترین وکیل تسخیری در کرج⭐【آپدیت 1401】⚖️

در این مقاله قصد داریم بهترین وکیل تسخیری در کرج را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. براساس اصل 35 قانون اساسی همه شهروندانی که به نوعی درگیر پرونده های قضایی می شوند اعم از شاکی و یا متهم حق داشتن وکیل در دادگاه را دارند. در برخی از دعاوی کیفری که ممکن است مجازات های سنگینی را برای متهم در پی داشته باشد در صورتی که به دلیل عدم توانایی مالی، متهم قادر به  معرفی وکیل نباشد دادگاه خود در این زمینه اقدام کرده و به منظور جلوگیری از ضایع شدن حق متهم اقدام به گرفتن بهترین وکیل تسخیری برای او خواهد کرد.

بهترین وکیل تسخیری در کرج چه کسی است؟

اکثریت افراد جامعه با قوانین حقوقی آشنایی چندانی ندارد و در صورتی که به هر دلیل در گیر پرونده های قضایی شوند به منظور جلوگیری از ضرر و زیان و تسریع روند پرونده خود به بهترین وکیل در کرج جهت دریافت مشاوره و راهنمایی های لازم مراجعه می کنند. قانونگذار با مدنظر قرار دادن حق دفاع از متهم و جلوگیری از ضایع شدن حقوق او در برخی از جرایم برای افرادی که شرایط در اختیار داشتن وکیل را ندارند اقدام به معرفی بهترین وکیل تسخیری در کرج برای آنان خواهد کرد.

بهترین وکیل تسخیری به وکیلی گفته می شود که در امور کیفری وکالت افرادی را که توانایی مالی لازم جهت اخذ وکیل را ندارند قبول کرده و در دادگاه از آنان دفاع می کنند. بهره مندی از وکیل تسخیری در برخی از جرایم کیفری به دلیل جرم ارتکابی آن الزامی می باشد و متهم در صورت عدم تمکن مالی می تواند از دادگاه درخواست بهترین وکیل تسخیری در کرج را داشته باشد.

بهترین وکیل تسخیری در حقیقت یکی از بهترین وکیل پایه یک دادگستری در ایران می باشد که بر تمامی قوانین حقوقی تسلط و اشراف کاملی دارد و در کشف حقیقت و احقاق حقوق موکل خود در داداگاه از او دفاع می کند. ذکر این نکته نیز لازم است که در برخی از جرایم و شرایط، دادگاه بدون درخواست متهم در صورتی که بعد از اولین جلسه داردسی وکیل خود را معرفی نکند برای وی اقدام به نصب وکیل تسخیری خواهد کرد.

بهترین وکیل تسخیری در کرج چه کسی است؟

شرایط گرفتن بهترین وکیل تسخیری در کرج

همانطور که پیشتر نیز گفتیم بهره مندی از بهترین وکیل تسخیری تنها برای دعاوی کیفری امکان پذیر می باشد که البته این امر نیز به شرایط متهم بستگی دارد که در ادامه به بررسی شرایط گرفتن وکیل تسخیری می پردازیم:

 • مورد اول در شرایط گرفتن بهترین وکیل تسخیری در کرج، برای زمانی است که متهم توانایی مالی در پرداخت حق الزحمه وکیل را نداشته باشد که در این مورد متهم می تواند در پایان اولین جلسه دادرسی این موضوع را به دادگاه اطلاع داده و تقاضای وکیل تسخیری را داشته باشد و دادگاه نیز بعد از تحقیق و بررسی، وکیل تسخیری را در اختیار او قرار می دهد.
 • مورد دوم برای بهره مندی از بهترین وکیل تسخیری در کرج، مربوط به زمانی است که دادگاه بدون درخواست متهم جهت نصب وکیل تسخیری برای او اقدام می کند. این شرایط برای جرایمی به قرار ذیل برقرار می باشد:
 • جرایمی که در دادگاه کیفری یک رسیدگی می شود و مجازات آن موجب سلب حیات، حبس ابد و جرائمی که موجب مجازات تعزیری درجه چهار و بالاتر می شود.
 • در جرائم اطفال و نوجوانان که صلاحیت رسیدگی به آن ها در دادگاه کیفری یک می باشد و مجازات آن مستلزم پرداخت دیه یا جرائم تعزیری درجه شش و بالاتر است.
 • جرائمی که مجازات آن موجب سلب حیات و حبس ابد گردد و متهم در همان مراحل اولیه مقدماتی اقدام به معرفی وکیل نکرده باشد.

وظایف بهترین وکیل تسخیری

از مهمترین وظایف بهترین وکیل در ایران که در حوزه وکالت تسخیری فعالیت دارد می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • بهترین وکیل تسخیری در کرج قبل از شروع جلسه دادرسی پرونده را به صورت دقیق مطالعه کرده و با متهم پرونده که اکنون موکل او محسوب می شود گفتگو می کند و اطلاعات کاملی در مورد اتهام وارده و موضوع پرونده را به دست می آورد تا از این طریق بتواند در دادگاه از او دفاع کند.
 • بهترین وکیل تسخیری در کرج در مرحله بعد شروع به جمع آوری مدارک و ادله کافی قابل اثبات در دادگاه در جهت دفاع از موکل خود می کند و در این مورد کاملا متعصبانه عمل خواهد کرد.
 • وکیل تسخیری باید به این امر به درستی واقف باشد که همانگونه که قانونگذار اجازه وکالت را به او داده از او نیز می خواهد به صورت رایگان از حقوق متهمی که وکالت او را برعهده گرفته دفاع کند. در واقع بهترین وکیل تسخیری در کرج بایستی از هیچگونه تلاشی در جهت دفاع از موکل خود دریغ نکند و سعی داشته باشد حتی در صورت اثبات وقوع جرم توسط دادگاه، در جهت کاهش مجازات او تلاش کند.

بهترین وکیل تسخیری در مرحله دادگاه

متهم می تواند در مرحله مقدماتی درخواست وکیل تسخیری را داشته باشد و براساس ماده 190 قانون آیین دادرسی مدنی این حق باید قبل از شروع تحقیقات پرونده برای متهم فراهم گردد تا بهترین وکیل تسخیری در کرج بتواند با کسب اطلاع در مورد اتهام وارده جهت کشف حقیقت اقدام و از متهم دفاع کند.

اما فعالیت وکیل تسخیری تنها به دادسرا محدود نمی شود و ایشان می توانند وکالت متهم را در مرحله دادگاه نیز بر عهده گیرند. البته ذکر این نکته نیز لازم است که در مرحله دادرسی در دادگاه در صورتی که عدم تمکن مالی بزه دیده نیز به دادگاه ثابت شود برای ایشان نیز اقدام به تعیین و نصب بهترین وکیل تسخیری در کرج نیز خواهد کرد. اگر وکیل تسخیری که وکالت متهم و یا بزده دیده را در پرونده کیفری بر عهده گرفته بدون اعلام عذر موجه در جلسه رسیدگی حاضر نشود دادگاه بلافاصله او را عزل نموده و وکیل تسخیری دیگری را تعیین خواهد کرد و مراتب را نیز به منظور تعقیب وکیل به مرجع صالح ارجاع می دهد.

براساس ماده 350 قانون آیین دادرسی کیفری در صورتی که متهم دارای وکیل باشد تنها برای جرائمی که مجازات آن ها سلب حیات، حبس ابد، نصفه دیه کامل یا بیشتر و قطع عضو است و مواردی که دادگاه حضور متهم را الزامی بداند، می تواند در جلسه دادگاه حضور نداشته باشد و بهترین وکیل تسخیری با شرکت در این جلسات از متهم دفاع خواهد کرد.

بهترین وکیل تسخیری در مرحله دادگاه

تفاوت وکیل تسخیری و معاضدتی

قانونگذار در جهت حمایت از حقوق افراد جامعه دو نهاد وکالتی تحت عنوان وکالت تسخیری و وکالت معاضدتی را برای آنان در نظرگرفته است که این دو نهاد دارای تفاوت هایی به +قرار ذیل می باشند:

 • وکیل تسخیری برای پرونده های کیفری و وکیل معاضدتی در حوزه پرونده های حقوقی فعالیت دارد.
 • تفاوت دیگری که میان وکیل تسخیری و معاضدتی وجود دارد این است که وکیل تسخیری تنها برای وکالت متهم بوده و شاکی پرونده نمی تواند درخواست وکیل تسخیری از دادگاه داشته باشد ولیکن وکیل معاضدتی معمولا در جهت وکالت خواهان فعالیت می کند البته خوانده نیز می تواند در پرونده های حقوقی از دادگاه درخواست وکیل معاضدتی کند.
 • وکیل تسخیری توسط همان دادگاه رسیدگی کننده پرونده انتخاب می شود و قاضی پرونده به اختیار خود برای این امر اقدام می کند ولیکن برای درخواست وکیل معاضدتی بایستی به کانون وکلای دادگستری مراجعه کنید و می توان چنین بیان کرد که دادگاه در انتخاب وکیل معاضدتی هیچگونه دخالتی ندارد.

حق الوکاله بهترین وکیل تسخیری در کرج

همان طور که پیشتر نیز گفتیم متهم می تواند در پایان اولین جلسه دادرسی از دادگاه درخواست وکیل تسخیری را داشته باشد و دادگاه نیز بعد از تحقیق و بررسی و در صورت اثبات عدم تمکن مالی متهم، از میان وکلای حوزه قضایی برای او جهت نصب وکیل تسخیری اقدام می کند. اگر وکیل درخواست حق الوکاله داشته باشد دادگاه براساس تعرفه های قانونی برای او حق الزحمه در نظر می گیرد و این هزینه از محل اعتبارات قوه قضاییه به بهترین وکیل تسخیری در کرج پرداخت می شود.

کلام آخر

وکیل تسخیری به وکیلی گفته می شود که در پرونده های کیفری از سوی دادگاه برای آن دسته متهمینی که توانایی مالی در معرفی وکیل ندارند نصب و انتخاب می شود. در واقع شخص در انتخاب این وکیل هیچ اراده ای ندارد و خود متهم نیز می تواند از دادگاه و قاضی رسیدگی کننده درخواست وکیل تسخیری را داشته باشد.

در این مقاله سعی کردیم  مطالب مفیدی در رابطه با بهترین وکیل تسخیری در کرج در اختیار شما قرار دهیم. در صورتی که به هرگونه مشاوره در این زمینه نیاز دارید می توانید از طریق مراجعه به سایت وکیل چی، وکیل مورد نظر خود در این زمینه را به راحتی پیدا کنید.

آیا امکان تعیین وکیل توسط متهم پس از تعیین وکیل تسخیری توسط دادگاه وجود دارد؟

بله، هرگاه پس از تعیین وکیل تسخیری، متهم وکیل تعیینی به دادگاه معرفی کند، وکالت تسخیری منتفی می‌شود.

آیا امکان تغییر وکیل تسخیری توسط متهم وجود دارد؟‌

بله، تقاضای تغییر وکیل تسخیری از سوی متهم فقط برای یک بار قابل پذیرش است.

آیا شاکی نیز می‌تواند تقاضای تعیین وکیل تسخیری کند؟

بله، هرگاه دادگاه حضور و دفاع وکیل را برای شخص بزه‏‌دیده فاقد تمکن مالی ضروری بداند، اقدام به تعیین وکیل تسخیری می‌کند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا