وکیل کیفری

10 تا از بهترین وکیل دیه در تهران⭐【سال1403】⚖️

در این مقاله قصد داریم ده تا از بهترین وکیل دیه در تهران را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. دیه براساس ماده 488 قانون مجازات اسلامی به مقدار مال مشخص شده ای گفته می شود که برای خطای محض و یا جنایات عمدی توسط مجرم باید پرداخت گردد. توجه داشته باشید که دیه برای جنایاتی به کار برده می شود که در قانون حکم قصاص ندارد. برای دریافت دیه و پیگیری امور مربوط به آن در دادگاه بهتر است با بهترین وکیل دیه مشورت کنید تا روند انجام آن با سهولت بیشتری طی شود.

بهترین وکیل دیه در تهران چه کسی است؟

وکیل دیه به فردی گفته می شود که به صورت تخصصی در حوزه پرونده های دیه فعالیت دارد و از قوانین و شرایط مربوط به آن آگاهی کاملی دارد. مراجعه و مشاوره با بهترین وکیل دیه در تهران موجب تسریع روند فرایند دادرسی می گردد و متقاضیان در مدت زمان کوتاه تری به نتیجه و اهداف خود دست پیدا می کنند.  وکلایی که در زمینه پرونده های دیه فعال می باشند بایستی دارای پروانه وکالت پایه یک باشند به عبارتی دیگر بهترین وکیل پایه یک دادگستری در تهران از مهارت های لازم برای رسیدگی به این دعاوی برخوردار می باشند و به موفقیت موکل خود در پرونده دیه کمک خواهد کرد.

پرونده های مربوط به دیه دارای پیچیدگی های خاص خود می باشند زیرا این دعاوی در دسته دعاوی کیفری قرار دارند و در آن ها جرم انگاری رخ داده است. در این موارد، اثبات بی گناهی مجرم دشوار است و به همین دلیل نیاز به تخصص و تجربه زیادی دارد.

چرا برای پرونده دیه باید از وکیل کمک بگیریم؟

پرونده های دیه حساسیت بالایی دارند و برای دستیابی به نتیجه موفقیت در آن ها بایستی از افراد متخصص کمک بگیرید که برای این منظور مراجعه به بهترین وکیل دیه در تهران که در مورد مسائل مختلف این پرونده ها آگاهی کاملی دارد را به شما پیشنهاد می دهیم.

وکیل مربوط به امور دیه به دلیل تجربه ای که در گذشته در بررسی پرونده های مختلف در این زمینه داشته مناسب ترین راهکار را به موکلین خود پیشنهاد می دهد. بهترین وکیل دیه در تهران با روند دریافت دیه آشنایی کاملی دارد و به متقاضیانی که به او مراجعه می کنند در راستای حل و فصل پرونده دیه کمک می کند. توصیه می کنیم قبل از عقد هرگونه قراردادی با بهترین وکیل در تهران در حوزه دعاوی دیه حتما در مورد سوابق کاری و ارتباطات او اطمینان کسب کنید.

در صورت عدم مراجعه به وکیل در دعاوی مربوط به دیه ممکن است فرد نتواند بی گناهی خود را ثابت نماید و یا پرونده برای رسیدن به نتیجه، زمان بیشتری را نیاز داشته باشد. وکیل حرفه ای می تواند با استفاده از دانش و تجربه خود، در کم ترین زمان ممکن نتیجه مورد نظر را به دست آورد.

مهم ترین ویژگی های بهترین وکیل:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات:مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:%90 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

مهلت پرداخت دیه

در قانون مهلتی که برای پرداخت دیه تعین گردیده به عواملی از قبیل شدت جراحات وارده، عمد و یا غیرعمد بودن حادثه ارتباط دارد. برای جلوگیری از هر گونه مشکل در این زمینه قانون فردی که موجب ایجاد حادثه و وارد آمدن صدمه به دیگری شده را ملزم به پرداخت دیه طبق زمان بندی تعیین شده می کند. زمان بندی مناسب برای پرداخت انواع دیه به قرار ذیل است:

 • دیه حوادث و جنایات عمدی باید ظرف مدت یک سال پرداخت شود.
 • قانون برای پرداخت دیه حوادث غیر عمد دو سال را به عنوان مهلت زمانی در پرداخت تعیین نموده است.
 • در صورتی که جراحات وارده به دلیل خطای محض رخ داده باشد مهلت زمانی برای پرداخت دیه سه سال خواهد بود.

اگر پرداخت دیه دارای مهلت دو یا سه ساله باشد فردی که مرتکب حادثه شده می تواند مبلغ دیه را در طی دو الی سه قسط در سال پرداخت نماید. البته قانون تنها در شرایط خاصی با تقسیم بندی دیه به صورت اقساط موافقت می کند که برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه توصیه می کنیم با بهترین وکیل دیه در تهران مشاوره داشته باشید.

10 تا از بهترین وکیل دیه در تهران را بشناسید!

دکتر محمد تقی زاده

محمد تقی زاده

دکتر محمد تقی زاده ، وكيل پايه يك دادگستري و مشاور حقوقی در شهر تهران ، عضو کانون وکلای دادگستری مرکز و از بهترین ، موفق ترین و با تجربه ترین وکلای تهران و فارغ التحصیل از دانشگاه دولتی علامه طباطبایی تهران می باشند.

تخصص ایشان در دعاوی و پرونده دیه است و پرونده های متعددی در این زمینه در دست اقدام دارند.

صبر ، حسن سابقه ، صداقت ، پاسخگویی ، دقت نظر در اظهارات مراجعین و ارائه راه حل مطلوب و پیگیری مجدانه در پرونده‌های وکالتی سبب گردیده تا ایشان در زمره وکلای خوشنام کشور قرار گیرند. در کارنامه شغلی دکتر محمد تقی زاده ، سابقه وکالت در پرونده های کلان و جنجالی مشاهده می گردد. ایشان مقالات علمی و پژوهشی و ارائه مقاله در همایش های ملی و کشوری را در رزومه خویش دارند.

جالب آنکه اعضای خانواده دکتر محمد تقی زاده نیز حقوقدان بوده و برادر و پدر ایشان نیز از وکلای خوشنام پایه یک دادگستری می باشند. پدر دکتر محمد تقی زاده فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه ملی ایران ( شهید بهشتی ) پیش از انقلاب می باشد و بیش از 50 سال سابقه کار حقوقی دارد.

در صورت نیاز هموطنان در اقصی نقاط ایران به تنظیم هر گونه دادخواست ، شکواییه ، لایحه و قرارداد و … آقای دکتر محمد تقی زاده پس از مشاوره تلفنی و شنیدن اظهارات شما و بررسی مدارک از طریق ایمیل یا پیام رسان های مجازی ، بر اساس خواست شما نسبت به تنظیم و ارسال متون مورد نیاز شما اقدام می نماید.

جهت پذیرش وکالت یا انجام مشاوره تلفنی یا حضوری با دکتر محمد تقی زاده می‌توانید با شماره‌ های زیر تماس برقرار نمایید :

تلفن همراه دکتر محمد تقی زاده بهترین وکیل ایران جهت اخذ مشاوره تلفنی : 09121722464

شماره تلفن دفتر جهت اخذ وقت مشاوره حضوری : 02186127228 – 02186129690

آدرس دفتر وکالت : تهران ، بلوار اصلی سعادت آباد ، نبش خیابان 32 ، پلاک 116 ، ساختمان خانه سبز ، طبقه دوم ، واحد 4

آرش جیحون

آرش جیحون

آرش جیحون وکیل پایه یک دادگستری و عضو مرکز وکلا قوه قضایی در تهران هستند. ایشان 16 سال سابقه وکالت در پیگیری دعاوی مربوط به دیه را دارند و بر قوانین مربوط به این دعاوی کاملا مسلط می باشند و تاکنون پرونده های زیادی را در این حوزه به نتیجه رسانده اند. دلیل موفقیت ایشان تسلط بر قوانین حقوقی و تجربه مفید و موثر ایشان در دعاوی مختلف می باشد. آقای جیحون به عنوان مشاور حقوقی هم راه حل های مفیدی را پیش پای مراجعه کنندگان خود قرار می دهند که به حل مشکلات ان ها کمک می نماید.

تخصص و مهارت:

 • 16 سال سابقه وکالت
 • عضو مرکز وکلا قوه قضایی
 • کارشناس ارشد حقوق بین الملل

آدرس: تهران، خیابان مطهری، بعد از علی اکبری، جنب تعزیرات حکومتی، پلاک 129، طبقه سوم

مسعود صالحی فر

مسعود صالحی فر

مسعود صالحی فر وکیل پایه یک دادگستری وکارشناس ارشد حقوق خصوصی در تهران هستند. ایشان 12 سال سابقه وکالت در زمینه های مختلف حقوقی و کیفری را دارند و در زمینه دعاوی دیه نیز فعال می باشند. ایشان به دلیل کسب موفقیت های بسیار به عنوان بهترین وکیل دیه در تهران معرفی و شناخته شده اند. آقای صالحی فر در طول سال های وکالت خود تلاش نموده اند همواره از حقوق موکل خود حمایت نموده و به سوگند خود پایبند باشند.

تخصص و مهارت:

 • 12 سال سابقه وکالت
 • عضو مرکز وکلا قوه قضایی
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی

آدرس: تهران، رودهن، خیابان وصال، جنب دادگاه عمومی بخش رودهن

مسعود دهقانیان

مسعود دهقانیان

مسعود دهقانیان وکیل پایه یک و عضو کانون وکلای دادگستری در تهران می باشند. ایشان 6 سال سابقه وکالت در پیگیری دعاوی دیه را دارند و در دیگرحوزه های حقوقی نظیر دعاوی خانواده، ملکی، کیفری، امور ثبتی نیز فعال می باشند و جزو یکی از بهترین وکیل دیه در تهران شناخته می شوند.

تخصص و مهارت:

 • 6 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • کارشناسی حقوقی بانک آینده
 • وکیل شرکت یگانه اندیش سازه
 • وکیل شرکت یگانه اندیش نفت
 • وکیل شرکت رادکیش
 • وکیل هلدینگ یاس
 • کارشناس ارشد مجموعه حقوق

آدرس: تهران، بلوار آیت اله کاشانی، بعد از تقاطع اباذر، ساختمان آرمیتا، پلاک 77، واحد 18

علی ابراهیم زاده

علی ابراهیم زاده

علی ابراهیم زاده وکیل پایه یک، عضو کانون وکلای دادگستری و جزو بهترین وکیل دیه در تهران می باشند. ایشان 4 سال سابقه وکالت در حوزه های مختلف حقوقی و کیفری را دارند و درصدبالایی از پرونده های دیه را به نتیجه رسانده اند. ایشان در زمینه ارائه مشاوره حقوقی هم قوی عمل نموده و برخی از پرونده ها را تنها با مشاوره به سرانجام رسانده اند. تخصص آقای ابراهیم زاده در خصوص دعاوی دیه، خانواده، انحصار وراثت، خرید و فروش اموال غیر منقول و بسیاری از دعاوی دیگر است.

تخصص و مهارت:

 • 4 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • کارشناس ارشد مجموعه حقوق

آدرس: تهران، نواب، خیابان کمیل، خیابان خرمشهر شمالی، کوچه چهارمتری، پلاک 12، طبقه دوم

سید میثم حسینی

سید میثم حسینی

سید میثم حسینی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در تهران می باشند. ایشان 3 سال سابقه وکالت در حوزه های حقوقی خانواده، کیفری، ملکی، و تصادفات و دیوان عدالت اداری را دارند و بر قوانین مربوط به پرونده دیه نیز کاملا مسلط می باشند و به عنوان یکی از بهترین وکیل دیه در تهران شناخته می شوند. کسب نتیجه مطلوب و مورد نظر موکل سبب جلب رضایت مراجعه کنندگان ایشان شده است.

تخصص و مهارت:

 • 3 سال سابقه وکالت
 • عضو مرکز وکلا قوه قضایی
 • نماینده مرکز وکلای قوه قضاییه
 • مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: تهران، شهر قدس، بلوار امام خمینی، پلاک 121، طبقه اول، واحد 1

نرگس درفش زن

نرگس درفش زن

نرگس درفش زن یکی از وکلای پایه یک دادگستری در تهران هستند. ایشان 9 سال سابقه وکالت تخصصی در رسیدگی و پیگیری دعاوی دیه را دارند . خانم درفش توان وکالت تمام دعاوی حقوقی و کیفری را دارند و در زمینه های حقوقی اعسار، تملک آپارتمان ها، خانواده، شهرداری، عقود و معاملات نیز فعالیت می کنند.

تخصص و مهارت:

 • 9 سال سابقه وکالت
 • عضو مرکز وکلا قوه قضایی
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی

آدرس: تهران، کهریزک، بلوار شهید بهشتی، روبروی کهریزک، خیابان پاسدار گمنام، پلاک 4، واحد 6

رضا اسکندری

رضا اسکندری

رضا اسکندری یکی از وکلای پایه یک و عضو کانون وکلای دادگستری در تهران هستند. ایشان با 7 سال سابقه درخشان وکالت در حوزه های حقوقی استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان، اسناد رسمی وتجاری و دعاوی دیه فعالیت می کنند. ارائه مشاوره حقوقی، تنظیم انواع قراردادها، نوشتن لوایح و دادخواست ها از جمله خدماتی است که توسط آقای اسکندری انجام می شود.

تخصص و مهارت:

 • 7 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی

آدرس: تهران، خیابان پاسداران، خیابان گل نبی، پلاک 50، واحد 5

رویا تاتی

رویا تاتی

رویا تاتی وکیل پایه یک در تهران هستند. ایشان پروانه وکالت خود را از مرکز وکلا قوه قضایی دریافت کردند و 10 سال سابقه وکالت در پیگیری پرونده های دیه را دارند و در دیگر حوزه های حقوقی، خانواده، کیفری و ملکی نیز فعالیت می کنند. خانم تاتی به دلیل صداقت، رازداری و امانت داری، تلاش برای اثبات حق موکل و حسن خلق مورد توانسته اند به شهرت برسند.

تخصص و مهارت:

 • 10 سال سابقه وکالت
 • عضو مرکز وکلا قوه قضایی
 • مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: تهران، شهریار، فاز یک اندیشه، مجتمع خلیج فارس، طبقه 3، واحد 10

دکتر جلال جعفری

دکتر جلال جعفری

دکتر جلال جعفری وکیل پایه یک دادگستری یکی از بهترین وکیل دیه در تهران می باشند. ایشان 18 سال سابقه وکالت در زمینه های حقوقی خانواده، کیفری، ملکی و امور ثبتی دارند و در زمینه پیگیری پرونده های دیه نیزجزو وکلای باتجربه شناخته می شوند. ارائه مشاوره های حقوقی توسط ایشان به بهترین شکل انجام شده و سبب حل و فصل برخی از پرونده ها بدون نیاز به مراجعه به دادگاه می باشد.

تخصص و مهارت:

 • 18 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • دکتری حقوق خصوصی
 • مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: تهران، کارگر شمالی، بالاتر از جلال آل احمد، کوچه هفتم، پلاک 33، طبقه چهارم، واحد 20

مسئولیت پرداخت دیه با کیست؟

یکی از مهم ترین مسائل که در بررسی پرونده های دیه بسیار مورد توجه است و معمولا مورد بحث قرار می گیرد این است که مسئول پرداخت دیه کیست؟ با توجه به آنچه که بهترین وکیل دیه در تهران برای موکلین خود در این زمینه توضیح می دهد مسئولیت پرداخت دیه با عاقله است یعنی پدر، پسر و دیگر افرادی که در صورت فوت وارث محسوب می شوند و ارث می برند موظف به پرداخت دیه به صورت مساوی می باشند.

ذکر این نکته نیز لازم است که عاقله در صورتی مکلف و مسئول دیه خواهد بود که عاقل، بالغ ودارای تمکن مالی جهت پرداخت دیه باشد. البته بابد بدانید که مسئول پرداخت دیه در موارد مختلف قانونی متفاوت است به عنوان مثال مسئولیت پرداخت دیه جنایت عمدی و شبه عمدی با خود مجرم است.

مسئول پرداخت دیه با کیست؟

مزایای بهترین وکیل دیه در تهران

سپردن پرونده دیه به بهترین وکیل دیه در تهران هم برای افرادی که مرتکب جرم شده اند و هم افراد آسیب دیده دارای مزایایی به قرار ذیل است:

 • بهترین وکیل دیه در تهران به افرادی که براساس حکم دادگاه موظف به پرداخت دیه هستند کمک می کند تا در صورت عدم توانایی در پرداخت آن را به صورت اقساط پرداخت نمایند.
 • وکلای دیه با توجه به تخصص و دانشی که در این حوزه دارند به درستی می دانند که خسارت مالی مورد نظررا از چه کسی دریافت کنند لذا با کمک این وکلا در زمان و هزینه های دادرسی و پیگیری پرونده دیه صرفه جویی خواهد شد.
 • وکیل دیه درصد بالایی از پرونده های دیه را به نتیجه رسانده است از این رو می توان با اطمینان از اعتبار و تخصصی که در این حوزه دارد با خیالی آسوده روند پیگیری پرونده خود را به او بسپارید.
 • مقدار دیه در جنایات عمدی و غیر عمدی با هم فرق دارند که بهترین وکیل کیفری در تهران به راحتی قادر به تشخیص آن خواهد بود و از بهترین راهکار برای دریافت آن استفاده می کند.
مزایای بهترین وکیل دیه در تهران

کلام آخر

دیه حقی است که به آسیب دیدگان در جنایاتی مانند قتل، ضرب و جرح و غیره تعلق می گیرد و مجرم و یا عاقله آن موظف به پرداخت آن می باشند که البته پیگیری آن در مراجع قضایی و توسط وکیل دیه انجام می گیرد. در این مقاله سعی کردیم  مطالب مفیدی در رابطه با وکیل دیه در اختیار شما قرار دهیم و 10 تا از بهترین وکیل دیه در تهران را نیز به شما معرفی کردیم تا به راحتی وکیل مورد نظر خود را بیابید. در صورتی که به هرگونه مشاوره در این زمینه نیاز دارید می توانید آن را با هر کدام از وکیل های ذکر شده در سایت وکیل چی در میان بگذارید.

آیا پرداخت دیه به نرخ روز می باشد؟

مطابق با ماده 490 قانون مجازات اسلامی، زمان پرداخت دیه مهم است نه زمان صدور حکم و بر اساس قیمت، زمان پرداخت محاسبه می شود حتی اگر به صورت اقساطی باشد.

آیا افزایش دیه بر بیمه شخص ثالث تاثیر دارد؟

با توجه به سقف تعهدات مالی بیمه شخص ثالث، که پنج درصد از مبلغ دیه می باشد؛ با افزایش دیه قطعا مقدار بیمه شخص ثالث نیز افزایش پیدا می کند.

موارد پرداخت دیه چیست؟

دیه برای موارد عمدی و غیرعمدی نظیر قتل، دیه اعضای بدن، دیه منافع اعضا و دیه جراحات که به هر علتی از نظر قانونی امکان قصاص برای آن ها وجود ندارد، به شخص آسیب دیده، تعلق می‌گیرد.

4.5/5 - (2 امتیاز)

رقیه فتاحی

رقیه فتاحی هستم، لیسانس کامپیوتر دارم و بخاطر علاقه ای که به مسائل حقوقی و نویسندگی دارم، از سال 1398 کار محتوا نویسی تحت وب انجام می دهم و سعی می کنم اطلاعات حقوقی خودم را به روز کنم تا در سایت وکیل چی اطلاعات مفید و جدیدی را در اختیار کاربران قرار دهم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =

دکمه بازگشت به بالا