وکیل

10 تا از بهترین وکیل دیه در تهران⭐【آپدیت 1401】⚖️

در این مقاله قصد داریم ده تا از بهترین وکیل دیه در تهران را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. دیه براساس ماده 488 قانون مجازات اسلامی به مقدار مال مشخص شده ای گفته می شود که برای خطای محض و یا جنایات عمدی توسط مجرم باید پرداخت گردد. توجه داشته باشید که دیه برای جنایاتی به کار برده می شود که در قانون حکم قصاص ندارد. برای دریافت دیه و پیگیری امور مربوط به آن در دادگاه بهتر است با بهترین وکیل دیه مشورت کنید تا روند انجام آن با سهولت بیشتری طی شود.

بهترین وکیل دیه در تهران چه کسی است؟

وکیل دیه به فردی گفته می شود که به صورت تخصصی در حوزه پرونده های دیه فعالیت دارد و از قوانین و شرایط مربوط به آن آگاهی کاملی دارد. مراجعه و مشاوره با بهترین وکیل دیه در تهران موجب تسریع روند فرایند دادرسی می گردد و متقاضیان در مدت زمان کوتاه تری به نتیجه و اهداف خود دست پیدا می کنند.  وکلایی که در زمینه پرونده های دیه فعال می باشند بایستی دارای پروانه وکالت پایه یک باشند به عبارتی دیگر بهترین وکیل پایه یک دادگستری در تهران از مهارت های لازم برای رسیدگی به این دعاوی برخوردار می باشند و به موفقیت موکل خود در پرونده دیه کمک خواهد کرد.

بهترین وکیل دیه در تهران چه کسی است؟

چرا برای پرونده دیه باید از وکیل کمک بگیریم؟

پرونده های دیه حساسیت بالایی دارند و برای دستیابی به نتیجه موفقیت در آن ها بایستی از افراد متخصص کمک بگیرید که برای این منظور مراجعه به بهترین وکیل دیه در تهران که در مورد مسائل مختلف این پرونده ها آگاهی کاملی دارد را به شما پیشنهاد می دهیم. وکیل مربوط به امور دیه به دلیل تجربه ای که در گذشته در بررسی پرونده های مختلف در این زمینه داشته مناسب ترین راهکار را به موکلین خود پیشنهاد می دهد. بهترین وکیل دیه در تهران با روند دریافت دیه آشنایی کاملی دارد و به متقاضیانی که به او مراجعه می کنند در راستای حل و فصل پرونده دیه کمک می کند. توصیه می کنیم قبل از عقد هرگونه قراردادی با بهترین وکیل در تهران در حوزه دعاوی دیه حتما در مورد سوابق کاری و ارتباطات او اطمینان کسب کنید.

مسئول پرداخت دیه با کیست؟

یکی از مهم ترین مسائل که در بررسی پرونده های دیه بسیار مورد توجه است و معمولا مورد بحث قرار می گیرد این است که مسئول پرداخت دیه کیست؟ با توجه به آنچه که بهترین وکیل دیه در تهران برای موکلین خود در این زمینه توضیح می دهد مسئولیت پرداخت دیه با عاقله است یعنی پدر، پسر و دیگر افرادی که در صورت فوت وارث محسوب می شوند و ارث می برند موظف به پرداخت دیه به صورت مساوی می باشند. ذکر این نکته نیز لازم است که عاقله در صورتی مکلف و مسئول دیه خواهد بود که عاقل، بالغ ودارای تمکن مالی جهت پرداخت دیه باشد. البته بابد بدانید که مسئول پرداخت دیه در موارد مختلف قانونی متفاوت است به عنوان مثال مسئولیت پرداخت دیه جنایت عمدی و شبه عمدی با خود مجرم است.

مسئول پرداخت دیه با کیست؟

مزایای بهترین وکیل دیه در تهران

سپردن پرونده دیه به بهترین وکیل دیه در تهران هم برای افرادی که مرتکب جرم شده اند و هم افراد آسیب دیده دارای مزایایی به قرار ذیل است:

  • بهترین وکیل دیه در تهران به افرادی که براساس حکم دادگاه موظف به پرداخت دیه هستند کمک می کند تا در صورت عدم توانایی در پرداخت آن را به صورت اقساط پرداخت نمایند.
  • وکلای دیه با توجه به تخصص و دانشی که در این حوزه دارند به درستی می دانند که خسارت مالی مورد نظررا از چه کسی دریافت کنند لذا با کمک این وکلا در زمان و هزینه های دادرسی و پیگیری پرونده دیه صرفه جویی خواهد شد.
  • وکیل دیه درصد بالایی از پرونده های دیه را به نتیجه رسانده است از این رو می توان با اطمینان از اعتبار و تخصصی که در این حوزه دارد با خیالی آسوده روند پیگیری پرونده خود را به او بسپارید.
  • مقدار دیه در جنایات عمدی و غیر عمدی با هم فرق دارند که بهترین وکیل کیفری در تهران به راحتی قادر به تشخیص آن خواهد بود و از بهترین راهکار برای دریافت آن استفاده می کند.

کلام آخر

دیه حقی است که به آسیب دیدگان در جنایاتی مانند قتل، ضرب و جرح و غیره تعلق می گیرد و مجرم و یا عاقله آن موظف به پرداخت آن می باشند که البته پیگیری آن در مراجع قضایی و توسط وکیل دیه انجام می گیرد. در این مقاله سعی کردیم  مطالب مفیدی در رابطه با وکیل دیه در اختیار شما قرار دهیم و 10 تا از بهترین وکیل دیه در تهران را نیز به شما معرفی کردیم تا به راحتی وکیل مورد نظر خود را بیابید. در صورتی که به هرگونه مشاوره در این زمینه نیاز دارید می توانید آن را با هر کدام از وکیل های ذکر شده در سایت وکیل چی در میان بگذارید.

آیا پرداخت دیه به نرخ روز می باشد؟

مطابق با ماده 490 قانون مجازات اسلامی، زمان پرداخت دیه مهم است نه زمان صدور حکم و بر اساس قیمت، زمان پرداخت محاسبه می شود حتی اگر به صورت اقساطی باشد.

آیا افزایش دیه بر بیمه شخص ثالث تاثیر دارد؟

با توجه به سقف تعهدات مالی بیمه شخص ثالث، که پنج درصد از مبلغ دیه می باشد؛ با افزایش دیه قطعا مقدار بیمه شخص ثالث نیز افزایش پیدا می کند.

موارد پرداخت دیه چیست؟

دیه برای موارد عمدی و غیرعمدی نظیر قتل، دیه اعضای بدن، دیه منافع اعضا و دیه جراحات که به هر علتی از نظر قانونی امکان قصاص برای آن ها وجود ندارد، به شخص آسیب دیده، تعلق می‌گیرد.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا