وکیل حقوقی

10 تا از بهترین وکیل امور حسبی در کرج⭐【سال1403】⚖️

در این مقاله قصد داریم بهترین وکیل امور حسبی در کرج را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. امور حسبی به احوالات شخصیه از قبیل تقسیم ترکه، تحیر ترکه، الزام به صدور شناسنامه، قیومیت و غیره اشاره دارد که دادگاه ها موظفند بدون نیاز به طرح دعوا و یا تقاضا از سوی اشخاص به آن ها  رسیدگی کنند. البته در جریان امور حسبی نیز ممکن است مرافعه و یا اختلافی ایجاد گردد و شخص برای پیگیری در دادگاه طرح دعوا کند که در صورت نیاز می توان به وکلایی که در این زمینه تخصص دارند و با نام بهترین وکیل امور حسبی شناخته می شوند، مراجعه کنید.

بهترین وکیل امور حسبی در کرج چه کسی است؟

وکیل امور حسبی یکی از بهترین وکیل پایه یک دادگستری در کرج می باشد که در پیگیری دعاوی امور حسبی تخصص و تجربه بالایی داشته و بر قوانین این حوزه از قبیل قانون مدنی و آیین دادرسی مدنی و آرای وحدت رویه امور حسبی تسلط کاملی دارد و می تواند به موکلین خود در این زمینه مشاوره حقوقی ارائه دهد.

بهترین وکیل امور حسبی در کرج سالیان زیادی در زمینه موضوعات مختلف حسبی فعالیت داشته و در پیگیری این پرونده ها و حل و فصل مشکلاتی که ممکن است در روند آن پیش آید مهارت لازم را دارد و به افراد توصیه می شود که برای رسیدگی به امور حسبی در مراجع قضایی حتما به بهترین وکیل امور حسبی در تهران و کرج مراجعه کنند تا در مسیر دادرسی این دعاوی دچار مشکل نشوند و از سوی دیگر جریان پرونده آن ها با سرعت بیشتری انجام خواهد گیرد.

هم چنین اگر در امور وصیت دچار مشکل شده اید می توانید به مقاله بهترین وکیل وصیت در کرج مراجعه کنید.

بهترین وکیل امور حسبی در کرج چه کسی است؟

امور حسبی شامل چه مواردی می شود؟

ممکن است امور حسبی از دیدگاه برخی افراد ساده به نظر برسد ولیکن این دعاوی به دلیل رویه خاصی که برای رسیدگی آن در دادگاه وجود دارد و همچنین قوانین مختلفی که از سوی قانونگذار برای آن تعیین شده از پیچیدگی های مربوط به خود برخوردار می باشد. برای این که بتوان این پرونده ها را در مدت زمان کوتاهی و در مسیر صحیح آن پیگیری نمود باید حتما از بهترین وکیل امور حسبی در کرج بهره مند باشید.

از جمله پرونده های حسبی که نیازمند ارجاع به وکیل متخصص امور حسبی می باشد می توان مواردی از قبیل درخواست تغییر تاریخ تولد، درخواست تغییر نام، فروش ترکه، تقسیم و تحریر ترکه، ابطال حکم فوت، ابطال وصیت نامه، تعیین قیم، اثبات نسب، نفی نسب، تعیین و ضم امین، درخواست نصب ناظر، صدور حکم رشد، کفالت، امور مربوط به محجورین، تعیین سرپرست برای کودکان بی سرپرست، الزام به صدور شناسنامه را نام برد.

10 تا از بهترین وکیل امور حسبی در کرج به همراه آدرس دفتر وکالت عبارتند از:

نام وکیلآدرس دفتر وکالت
محمدرضا افشارکرج، بلوار امام خمینی، کوچه شقایق 4، ساختمان بلوط 3
رضا محققیکرج، گوهردشت، 5 غربی، مجتمع سبزواری
فرشته شهبازیکرج، عظیمیه، میدان مهران، برج ماندگار
امیر صادقی زادهکرج، طالقانی شمالی، نرسیده به پل آزادگان، برج یادمان
منوچهر سهرابیکرج، حد فاصل میدان شهدا و میدان توحید، خیابان مهدیه

10 تا از بهترین وکیل امور حسبی در کرج را بشناسید!

محمدرضا افشار

محمدرضا افشار

محمد رضا افشار یکی از بهترین وکیل امور حسبی در کرج می باشند. ایشان پروانه وکالت خود را از کانون وکلای دادگستری استان البرز اخذ نمودند و اکنون با بیش از 5 سال سابقه وکالت در زمینه های کیفری، حقوقی، ملکی و خانواده فعالیت دارند و به عنوان یکی از وکلای باتجربه در این حوزه شناخته می شوند.

تخصص و مهارت:

 • 5 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • کارشناس ارشد حقوق اقتصادی
 • مشاوره حقوقی حضوری و غیرحضوری

آدرس: کرج، بلوار امام خمینی، کوچه شقایق 4، ساختمان بلوط 3، طبقه 3، واحد 12

رضا محققی

رضا محققی

رضا محققی وکیل پایه یک دادگستری با 17 سال سابقه وکالت در حوزه های مختلف حقوقی، خانواده، شهرداری، قراردادها، ملکی و امور حسبی می باشند. ایشان پروانه وکالت خود را در سال 1384 از کانون وکلای دادگستری اخذ نمودند و پس از آن به صورت تحصصی و با تسلطی که برقوانین دارند در زمینه پیگیری و رسیدگی به دعاوی امور حسبی شروع به فعالیت کردند.

تخصص و مهارت:

 • 17 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • ارائه مشاوره حقوقی حضوری و غیرحضوری

آدرس: کرج، گوهردشت، 5 غربی، مجتمع سبزواری، طبقه 2، واحد 4

فرشته شهبازی

فرشته شهبازی

فرشته شهبازی وکیل پایه یک با بیش از 10 سال سابقه وکالت در حل و فصل دعاوی امور حسبی، به عنوان یکی از بهترین وکیل امور حسبی در کرج معرفی می شوند. ایشان دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی بوده و موفق به اخذ مدرک داوری نیز شده اند. خانم شهبازی در دیگر حوزه های حقوقی نظیرپرونده های خانواده، مهریه، طلاق، ملکی، قراردادها و غیره نیز فعالیت دارند.

تخصص و مهارت:

 • 10 سال سابقه وکالت
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی
 • ارائه مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: کرج، عظیمیه، میدان مهران، برج ماندگار، طبقه 7، واحد 703

افشین مرادی

افشین مرادی

افشین مرادی یکی از بهترین وکیل امور حسبی در کرج هستند. ایشان 15 سال سابقه وکالت در زمینه های مختلف حقوقی را داشته و بر کلیه قوانین و مقرارت امور حسبی تسلط و اشراف کاملی دارند و اکثریت پرونده هایی که در این حوزه به ایشان سپرده شده را به نتیجه مطلوب رسانده اند.

تخصص و مهارت:

 • 15 سال سابقه وکالت
 • ارائه مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: کرج، میدان نبوت، ساختمان صدرا، طبقه اول، واحد 1

محیا رضایی

محیا رضایی

محیا رضایی یکی از وکلای پایه یک دادگستری با 12 سال سابقه وکالت در کرج می باشند. ایشان در زمینه پیگیری پرونده های حقوقی و امور حسبی فعالیت دارند و بر قوانین و آیین دادرسی مدنی در زمینه پیگیری پرونده های امور حسبی مسلط می باشند.

تخصص و مهارت:

 • 12 سال سابقه وکالت
 • ارائه مشاوره حقوقی حضوری و غیرحضوری

آدرس: کرج، میدان 7 تیر، خیابان طالقانی جنوبی، ساختمان تارا، طبقه دوم، واحد 4

لزوم مراجعه به بهترین وکیل امور حسبی در کرج

دعاوی امور حسبی مربوط به محجورین می باشد که در طی سالیان گذشته با توجه به فعالیت بهترین وکیل امور حسبی در کرج در این حوزه موجب شده تا مردم با این نهاد ارجاع نیز آشنایی بیشتری پیدا کرده و روند رشد آن نیز افزایش یافته است. حمایت قانون از محجورین موجب سواستفاده برخی افراد در این زمینه شده و در موارد زیادی مشاهده شده که برخی به منظور دست درازی به اموال محجورین برای اثبات محجوریت اقوام و خویشان خود اقدام به طرح دادخواست نموده اند که قانونگذار در این مورد نیز قوانینی را برای مجازات این دسته از افراد سود جود در نظر گرفته است.

مورد حسبی دیگری که در این زمینه قانون نسبت به آن سخت گیری دارد مربوط به پرونده های انتقال اموال قبل از فوت است که برخی از ورثه قبل از فوت متوفی که ثبات روحی و توان جسمی مناسبی ندارد معامله های غیر واقعی در جهت تصاحب اموال او را انجام می دهند که این موارد موجب شده تا قانون در زمینه رسیدگی و پیگیری امور حسبی سخت گیرانه تر عمل کرده و حکم صادر نماید.

لذا توصیه می کنیم برای پیگیری امور حسبی حتما قبل از هر گونه اقدامی با بهترین وکیل امور حسبی در کرج مشاوره داشته باشید، زیرا این وکلا علاوه بر مهارتی که در به کارگیری قوانین مربوطه دارند می توانند با تجربه کافی در این زمینه بهترین و مناسب ترین مسیر را برای پیگیری پرونده امور حسبی به شما پیشنهاد دهند.

مزیت دیگری که بهترین وکیل امور حسبی در کرج در پیگیری پرونده امور حسبی در دادگاه می تواند داشته باشد عدم نیاز به حضور موکل در مراکز قضایی خواهد بود و وکیل می تواند در تمامی جلسات دادرسی و مراحل پیگیری پرونده به عنوان نماینده موکل خود در دادگاه حضور داشته و کلیه اقدامات لازم برای پیشبرد پرونده را به بهترین نحو ممکن انجام دهد.

مرجع صالح رسیدگی به دعاوی امور حسبی

همانطور که می دانید پیگیری دعاوی مختلف بایستی در مراجع مربوط به همان دعوا صورت پذیرد تا افراد جامعه به راحتی بتوانند برای پیگیری مشکلات حقوقی و کیفری خود در مراجع مربوطه اقدام نمایند. برای رسیدگی به پرونده های امور حسبی نیز مراجع قضایی مختلفی براساس موضوع پرونده تعیین شده است که شامل دادگاه های خانواده، دادگاه های عمومی، دادسراها و شوراهای حل اختلاف می شود، زیرا همانگونه که می دانید امور حسبی شامل موضوعات مختلفی می باشد.

البته همانگونه که بهترین موسسه حقوقی در کرج بیان می دارد رسیدگی به دعاوی امور حسبی در مجتمع قضایی امور حسبی صورت می پذیرد و با توجه به این که رسیدگی به این پرونده در مراحل اولیه ممکن است برای افرادی که با قوانین حسبی آشنایی ندارند بسیار پیچیده باشد لذا رجوع به بهترین وکیل در ایران در مسیر این پرونده ها می تواند از بروز هرگونه خطا و اشتباه جلوگیری کند.

مرجع صالح رسیدگی به دعاوی امور حسبی

قوانین و مقررات رسیدگی به امور حسبی

رسیدگی به امور حسبی تابع قوانین و مقرراتی به قرار ذیل است:

 • براساس ماده 3 قانون امور حسبی رسیدگی به پرونده های مربوطه در این زمینه بایستی در دادگاه های حقوقی صورت پذیرد و با استناد به آیین نامه مصوبه رئیس قوه قضاییه و همچنین اختیارات حاصله از ماده 189 قانون برنامه سوم توسعه در خصوص مهر و موم ترکه و تحریر ترکه رسیدگی به این امور حسبی در صلاحیت شورای حل اختلاف می باشد.
 • درخواست مربوط به امور حسبی می تواند هم به صورت کتبی و هم شفاهی باشد که در صورت شفاهی بودن این درخواست با استناد به ماده 13 قانون امور حسبی بعد از منعکس در صورت مجلس به امضای درخواست کننده خواهد رسید.
 • همانگونه که بهترین وکیل امور حسبی در کرج بیان می دارد و براساس ماده 14 قانون امور حسبی کلیه اختیارات و هرگونه تحقیق و اقدام برای اثبات قضیه امور حسبی بر عهده دادرس خواهد بود.
 • از نظر قانونگذار رسیدگی به امور حسبی باید با سرعت بالایی انجام شود و حتی در روزهای تعطیل نیز می توان برای پیگیری امور حسبی به دادرس رجوع کرد. ولیکن دادرسی با توجه به اختیاراتی که در این حوزه دارد می تواند رسیدگی در روزهای تعطیل را به تاخیر بیندازد مگر در مواردی نظیر مهر و موم ترکه نیاز باشد که انجام امور فوری صورت پذیرد.
 • براساس مقررات امور حسبی، دادرس باید تصمیمات خود را ظرف مدت دو روز صادر و اعلام نماید البته هر گونه تصمیمی در امور حسبی بایستی موجه و مدلل باشد.
 • در امور حسبی اگر دادرس به زبان اشخاص آشنایی نداشته باشد برخلاف سایر دعاوی که در دادگاه ها مطرح می شود الزامی به تعیین مترجم رسمی نخواهد داشت و در صورت الزام به وجود مترجم می تواند فردی را که قابل اعتماد او است برای این امر انتخاب نماید.
 • در دعاوی امور حسبی که در دادگاه ها مطرح می شود تنها بهترین وکیل امور حسبی در کرج و افراد اصیل در دعوا حق دخالت را دارند البته قانونگذار در این حوزه مقرر داشته که علاوه بر وکلای رسمی دادگستری افراد ذی نفع را نیز می توانید به عنوان نماینده و یا مشاور در دادگاه به همراه داشته باشید.
 • براساس ماده 19 قانون امور حسبی اگر در زمان رسیدگی به امور حسبی از جانب افراد ذی نفع طرح دعوا گردد رسیدگی به این امور تا زمان تعیین تکلیف دعوا متوقف می شود.

کلام آخر

  در این مقاله سعی کردیم  مطالب مفیدی در رابطه با بهترین وکیل امور حسبی در کرج را در اختیار شما قرار دهیم. در صورتی که به هرگونه مشاوره در این زمینه نیاز دارید می توانید از طریق مراجعه به سایت وکیل چی، وکیل مورد نظر خود در این زمینه را به راحتی پیدا کنید. برای مشاهده مقاله بهترین وکیل تغییر نام در کرج کلیک کنید.

دعاوی امور حسبی شامل چه مواردی است؟

به صورت کلی امور حسبیه را می‌توان با امور شخصی مرتبط دانست که قیومیت، ترکه متوفی، افراد محجور، افراد مفقودالااثر از جمله مواردی هستند که به عنوان امور حسبیه در نظر گرفته شده‌اند.

آیا رسیدگی به امور حسبیه نیاز به وجود شاکی دارد؟

خیر، دادگاه‌ها بدون اینکه نیاز باشد در مورد آن امور، ‌اختلاف و مرافعه‌ای بین اشخاص پیش آمده باشد، می‌توانند به این موضوع وارد شده و عمل کنند.

امور حسبی در چه مواردی کاربرد دارد؟

امور حسبی مربوط به احوال شخصیه است و در آن به اموری نظیر قیومیت، ترکه میت، غائب مفقودالاثر، محجورین و موارد مرتبط با آن پرداخته می‌شود.

5/5 - (2 امتیاز)

رقیه فتاحی

رقیه فتاحی هستم، لیسانس کامپیوتر دارم و بخاطر علاقه ای که به مسائل حقوقی و نویسندگی دارم، از سال 1398 کار محتوا نویسی تحت وب انجام می دهم و سعی می کنم اطلاعات حقوقی خودم را به روز کنم تا در سایت وکیل چی اطلاعات مفید و جدیدی را در اختیار کاربران قرار دهم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 19 =

دکمه بازگشت به بالا