وکیل حقوقی

10 تا از بهترین وکیل مدنی در کرج⭐【سال1403】⚖️

در این مقاله قصد داریم بهترین وکیل مدنی در کرج را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. وکیل به معنای نماینده می باشد و طبق قانون دو نوع وکیل حقوقی و وکیل کیفری وجود دارد که می توانند در محاکم قضایی از موکل خود دفاع کنند. اما نوع دیگری از وکیل نیز وجود دارد که محدوده فعالیت او در خصوص دعاوی میان اشخاص و شرکت ها و قراردادهای میان آنان می باشد و تحت عنوان وکیل مدنی شناخته می شوند. در این نوع وکالت موکل براساس قراردادی انجام اموراتی را به بهترین وکیل مدنی می سپارد که برای این منظور می توان به وکالت کاری، وکالت فروش و غیره اشاره کرد.

بهترین وکیل مدنی در کرج کیست؟

بهترین وکیل در کرج می تواند علاوه بر فعالیت در حوزه دعاوی حقوقی دادگستری به عنوان وکیل مدنی نیز فعالیت داشته و انجام اموراتی را که براساس قرارداد میان او و شخص حقیقی و حقوقی منعقد گردیده را بر عهده بگیرد. در واقع بهترین وکیل مدنی در کرج برخلاف وکلای دادگستری نیاز به پروانه وکالت پایه یک برای انجام وظایف خود ندارد و وکالتی که در این زمینه میان طرفین منعقد می گردد براساس مفاد قانون مدنی به نام وکالت مدنی نامیده شده است.

وکالت مدنی طیف وسیعی از وظایف و اختیاراتی که به بهترین وکیل مدنی در کرج واگذار می شود را در بر می گیرد و تعهد تمامی آن کارها با وکیل می باشد و در صورتی که بر اثر عمل وکیل مربوطه هر گونه ضرر و خسارتی ایجاد گردد موکل حقیقی و یا حقوقی می تواند از وکیل مدنی شکایت کند.

بهترین وکیل مدنی در کرج کیست؟

قرارداد وکالت مدنی به چند طریق منعقد می گردد؟

بهترین وکیل مدنی در کرج در این زمینه بیان می دارد که وکالت مدنی به یکی از طریق ذیل است:

 • وکالت تام: در این نوع وکالت موکل به بهترین وکیل مدنی اختیار تمام و کمال برای انجام امور یا اموراتی را می دهد. به عنوان مثال وکیل می تواند در مورد یک ملک هر گونه که صلاح بداند تصمیم گیری کند.
 • وکالت خاص: در این نوع وکالت موکل به وکیل مدنی تا حد خاصی اختیارات می دهد به عنوان مثال به بهترین وکیل مدنی در کرج اختیار فروش یک ملک داده می شود و او تنها می تواند برای فروش ملک اقدام کند. به این نکته توجه داشته باشید که در وکالت خاص محدوده اختیارات وکیل مشخص و تعیین شده است و بدین ترتیب از هر گونه سواستفاده احتمالی وکیل و یا مشکلات مشابه جلوگیری به عمل می آید.

تفاوت وکیل مدنی و وکیل دادگستری

بهترین وکیل پایه یک دادگستری در ایران به توجه به این که دارای پروانه وکالت می باشد می تواند در مراجع قضایی از موکل خود در موارد حقوقی و کیفری دفاع کند. وکیل دادگستری از دانش حقوقی مربوط به حوزه ای که فعالیت می کند برخوردار بوده و به عنوان یکی از وکلای متخصص براساس قوانین فعالیت دارد و نتیجه پرونده را به نفع موکل خود دریافت می کند. در حقیقت وکیل دادگستری می تواند در مراجع قضایی و غیر قضایی، دادسراها، دیوان عدالت اداری، شهرداری ها و غیره در جهت احقاق حقوق موکل خود برای اقامه دعوی و پیگیری و رسیدگی به آن اقدام نماید. ولیکن بهترین وکیل مدنی در کرج فردی عادی بوده و براساس نوعی وکالت که از سوی موکل به او واگذار می شود انجام اموری به او محول می گردد و به دلیل عدم برخوردای از پروانه وکالت حق حضور در مراجع قضایی و پیگیری امور حقوقی موکل خود که به این مراکز مربوط می شود را نخواهد داشت.

بهترین وکیل فسخ قرارداد در کرج که در زمینه وکالت مدنی نیز فعالیت دارد می تواند براساس این وکالت انجام اموری نظیر فسخ اجاره نامه، انجام کارهای اداری و پروسه های قانونی آن را که مربوط به ادارات و سازمان ها می شود بر عهده بگیرد.

10 تا از بهترین وکیل مدنی در کرج را بشناسید!

حسین صیاد

حسین صیاد

حسین صیاد وکیل پایه یک و یکی از بهترین وکیل مدنی در کرج هستند. ایشان در کارنامه کاری خود پرونده های زیادی را در حوزه وکالت مدنی به ثبت رسانده اند.

 تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی
 • عضو پیوسته انجمن علمی حقوق پزشکی ایران
 • عضو پیوسته انجمن علمی حقوق کودک ایران
 • دارای گواهی نامه همایش ملی حقوق و اخلاق در زیست فناوری از دانشگاه شهید بهشتی تهران ۱۳۸۹
 • نویسنده قرارداد های حقوقی

آدرس: کرج، جهانشهر

مهشید مهدوی پناه

مهشید مهدوی پناه

مهشید مهدوی پناه وکیل پایه یک و عضو کانون وکلای دادگستری در کرج هستند. ایشان در حوزه دعاوی خانواده، کیفری، ملکی، امور ثبتی و شهرداری ها فعالیت دارند. خانم مهدوی پناه به عنوان وکیل مدنی نیز از سابقه و تجربه بالایی برخوردار می باشند.

تخصص و مهارت:

 • 8 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی
 • ارائه مشاوره حقوقی حضوری و غیرحضوری

آدرس: کرج، طالقانی شمالی، ساختمان سپید، واحد 9

افشین مرادی

افشین مرادی

افشین مرادی یکی از بهترین وکیل مدنی در کرج هستند. ایشان 15 سال سابقه وکالت و ارائه مشاوه حقوقی در دیگر حوزه های حقوقی و کیفری را نیز دارند.

تخصص و مهارت:

 • 15 سال سابقه وکالت
 • ارائه مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: کرج، میدان نبوت، ساختمان صدرا، طبقه اول، واحد 1

صابر سعید

صابر سعید

صابر سعید وکیل پایه یک با 11 سال سابقه وکالت در حوزه های حقوقی و کیفری در کرج هستند. ایشان پروانه وکالت خود را از کانون وکلای دادگستری استان البرز اخذ نمودند و در رسیدگی و پیگیری دعاوی مدنی نیز فعالیت دارند.

تخصص و مهارت:

 • 11 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • ارائه مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: کرج، چهار راه هفت تیر، روبروی بورس، ساختمان صبا، طبقه 5، واحد 502

علیرضا اکبری

علیرضا اکبری

علیرضا اکبری وکیل پایه یک با 13 سال سابقه وکالت در پیگیری و رسیدگی به دعاوی ملکی، کیفری و خانواده می باشند. ایشان در بررسی و رسیدگی به دعاوی مدنی نیز فعالیت دارند و به عنوان یکی از بهترین وکیل مدنی در کرج نیز شناخته می شوند.

تخصص و مهارت:

 • 13 سال سابقه وکالت
 • کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی
 • تاسیس موسسه حقوقی

آدرس: کرج، خیابان طالقانی، پایین تر از پل آزادگان، موسسه حقوقی علیرضا اکبری

امیر عباس سوری

امیر عباس سوری

امیر عباس سوری وکیل پایه یک و عضو کانون وکلای دادگستری در کرج هستند. ایشان علاوه بر حوزه های حقوقی و کیفری به عنوان یکی از بهترین و باتجربه ترین وکلای مدنی نیز فعالیت دارند.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • مدیر عامل و رئیس هیات مدیره موسسه حقوقی ویرا وکیل ایرانیان
 • استاد درخشان دوره کارشناسی ارشد حقوق بین الملل دانشگاه آزاد تهران

آدرس: کرج، برح تخصصی تجاری البرز

سهراب کلانتری

سهراب کلانتری

سهراب کلانتری 8 سال سابقه وکالت در حوزه های مختلف حقوقی و کیفری را دارند و پرونده های زیادی را به نتیجه موفقیت رسانده و در کارنامه کاری خود ثبت کرده اند. آقای کلانتری به عنوان یکی از بهترین وکیل مدنی نیز فعال می باشند و با تسلطی که بر قوانین دارند امور مربوط به موکل حقیقی و یا حقوقی خود را در مدت زمانی کوتاه به سرانجام می رسانند.

تخصص و مهارت:

 • 8 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • ارائه مشاوره حقوقی

آدرس: کرج، خیابان امام، خیابان خوئینی، نبش خیابان شهید سیاوش کیان، پلاک 2

هادی علیزاده

هادی علیزاده

هادی علیزاده وکیل پایه یک و کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی در کرج هستند. ایشان پرونده های زیادی را در حوزه های مختلف حقوقی وکالت و به نتیجه موفقیت رسانده اند. آقای علیزاده در حوزه پرونده های مدنی نیز فعالیت دارند.

تخصص و مهارت:

 • کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی
 • دارای مدرک رسمی داوری از دانشگاه البرز

آدرس: کرج، گوهر دشت، بلوار مطهری، 100 متر بعد از پل شهدای روحانی به سمت آزادگان، طبقه فوقانی دفتر اسناد 80

حدود اختیارات و ویژگی های بهترین وکیل مدنی در کرج

 • حدود اختیارات وکیل مدنی همان چیزی است که در وکالت و یا قرارداد مدنی قید می گردد و به امضای طرفین رسیده است. و افرادی که به عنوان وکیل مدنی در این حیطه فعالیت دارند بایستی در انجام اموری که به آن ها محول شده خبره بوده و به تمامی قوانین مربوطه نیز تسلط و اشراف کاملی داشته باشند.
 • بهترین وکیل مدنی در کرج بایستی رازدار و امانتدار باشد و آنچه را که موکل به واسطه پیش بردن امور موجود در قرارداد مدنی با او در میان می گذارد نزد خود حفظ کند و از بازگو کردن آن نزد افراد دیگر خودداری نماید.
 • وکیل مدنی معمولا در زمینه وکالت مدنی از تجربه کاری لازم برخوردار می باشد و روند انجام امور محوله را به درستی انجام می دهد و موکل خود را در جریان امور قرار می دهد.
 • بهترین وکیل مدنی در کرج در صورتی که از سوی موکل خود اختیار داشته باشد می تواند برای انجام اموری نظیر خرید و فروش و یا واگذاری املاک و مانند این ها کارشناس انتخاب نماید.
 • در صورتی که موکل قصد سازش با شخصی را داشته باشد بهترین وکیل مدنی می تواند به نمایندگی از موکل خود به جای او امضا کند.
 • در صورتی که شخصی قصد استرداد و یا دادخواست یک دعوی را داشته باشد می تواند انجام این امور را نیز به بهترین وکیل مدنی در کرج واگذار کند.
 • یکی از ویژگی های وکیل مدنی صبوری است زیرا در انجام برخی امور که با سازمان ها و ادارات سر وکار دارد ممکن است مسائل و مشکلاتی در مسیر ایجاد گردد لذا بهترین وکیل مدنی در کرج با صبوری مشکلات پیش آمده را حل و فصل کرده و امور مورد نظر را به نتیجه می رساند.
حدود اختیارات و ویژگی های بهترین وکیل مدنی در کرج

حدود وکالت وکیل مدنی و چگونگی عزل آن

براساس آنچه که بهترین وکیل مدنی در کرج در این زمینه بیان می دارد، در عقد وکالت بایستی کاری که به وکیل واگذار می شود به صورت دقیق مشخص گردد. به عنوان مثال در وکالتی که انجام امور فروش ملکی به وکیل واگذار می شود باید به صورت دقیق قید شود که وکیل مدنی تنها موظف به فروش ملکی می باشد و یا برای اجاره دادن و مراقبت و تعمیرات نیز باید تمامی این موارد به صورت دقیق در وکالت مشخص شود در غیر این صورت موضوع وکالت نامشخص بوده و ممکن است در آینده موجب بروز مشکلاتی میان وکیل و موکل گردد.

ذکر این نکته نیز لازم است که فروش و اجاره دادن در حدود اداره اموال قرار ندارد و اگر موکل انجام این امور را از وکیل بخواهد بایستی این موارد به صورت صریح در قرارداد قید شود.

برای عزل وکیل مدنی نیز این اختیار با موکل می باشد یعنی هر زمان که بخواهد می تواند برای فسخ قرارداد اقدام کند ولیکن در صورتی که وکالت وکیل ضمن عقد الزامی نشده باشد موکل نمی تواند هر زمان که بخواهد وکیل راعزل نماید لذا با توجه به بیان بهترین وکیل مدنی در کرج عقد وکالت به دو طریق ذیل می تواند فسخ گردد:

 • اگر یکی از شروط ضمن عقد لازم وکالت وکیل عنوان شده باشد.
 • هنگامی که یکی از طرفین فوت کند عقد وکالت میان آن ها منحل می گردد.

حق الوکاله بهترین وکیل مدنی در کرج

براساس آنچه که در قانون مدنی در مورد وکالت نامه ذکر شده پرداخت حق الوکاله بهترین وکیل مدنی در کرج به طریق ذیل انجام می گیرد:

 • در صورتی که میان وکیل و موکل قرارداد حق الوکاله منعقد شده و به امضای طرفین رسیده باشد موکل موظف است براساس آن چه که در قرارداد قید شده رفتار کند.
 • اگر میان وکیل و موکل جهت اخذ حق الوکاله هیچگونه قراردادی وجود نداشته باشد موکل موظف است براساس عرف و عادت اجرت المثل حق الزحمه وکیل مدنی را پرداخت کند.
 • در صورتی که در زمان اخذ اجرت المثل میان موکل و بهترین وکیل مدنی در کرج اختلاف ایجاد گردد جهت تعیین حق الزحمه باید به کارشناس مراجعه کنند و اگر در قرارداد حق الوکاله مبلغ زیادی تعیین شده باشد این امکان برای موکل وجود دارد که با استفاده از خیار غبن برای منتفی نمودن قرارداد حق الوکاله اقدام کند.

کلام آخر

حدود و اختیارات وکیل در انجام اموری که از سوی موکل تعیین شده در قرارداد یا وکالت مدنی مشخص می شود. اگر وکیل از این این حدود تعدی کند براساس قانون مجرم شناخته می شود و موکل می تواند از او شکایت کند. در این مقاله سعی کردیم  مطالب مفیدی در رابطه با بهترین وکیل مدنی در کرج در اختیار شما قرار دهیم. در صورتی که به هرگونه مشاوره در این زمینه نیاز دارید می توانید از طریق مراجعه به سایت وکیل چی، وکیل مورد نظر خود در این زمینه را به راحتی پیدا کنید. برای مشاهده مقاله بهترین وکیل اجرت المثل در کرج کلیک کنید.

تکلیف اموال غایب مفقودالاثر چیست؟

برای وی یک فرد امین به عنوان وکیل مدنی که به گونه ای قیم هست انتخاب می شود؛ در صورت عدم پیدا شدن شخص بعد از گذشت چندین سال فرض بر فوت است و اموالش بین وراث تقسیم می شود.

قانون الزامی بودن انتخاب وکیل در امور مدنی توسط کدام مرکز لغو گردید؟

این قانون توسط دیوان عالی کشور لغو گردید.

آیا وکیل مدنی می تواند برای حق نگهداری از اموال غایب مفقودالاثر برای خود مزد درخواست کند؟

بله؛ وکیل مدنی می تواند برای نگهداری از اموال فرد مفقودالاثر مزد بگیرد.

5/5 - (2 امتیاز)

رقیه فتاحی

رقیه فتاحی هستم، لیسانس کامپیوتر دارم و بخاطر علاقه ای که به مسائل حقوقی و نویسندگی دارم، از سال 1398 کار محتوا نویسی تحت وب انجام می دهم و سعی می کنم اطلاعات حقوقی خودم را به روز کنم تا در سایت وکیل چی اطلاعات مفید و جدیدی را در اختیار کاربران قرار دهم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا