وکیل حقوقی

10 تا از بهترین وکیل چک برگشتی در کرج⭐【سال1403】⚖️

در این مقاله قصد داریم بهترین وکیل چک برگشتی در کرج را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. چک نوعی سند تجاری برای مبادله پول است که صادر کننده آن باید میزان مبلغی که در چک نوشته شده را در تاریخ مندرج در چک در حساب خود داشته باشد در غیر این صورت دارنده چک می تواند چک را برگشت داده و از طریق قانون برای دریافت وجه خود اقدام کند. با توجه به این که امروزه از چک به جای پول استفاده می شود از این رو در قانون تجارت به آن توجه ویژه ای شده و قانونگذار برای برگشت آن نیز قوانینی را تعیین کرده است از این رو در صورتی که پیگیر دعاوی مربوط به چک برگشتی شده اید توصیه می کنیم حتما از بهترین وکیل چک برگشتی کمک بگیرید.

بهترین وکیل چک برگشتی در کرج چه کسی است؟

چک یکی از اوراق و یا اسناد تجاری است که در فعالیت ها و معاملات بازرگانی به منظور تسهیل و تسریع در جایجایی پول مورد استفاده قرار می گیرد از این رو قانونگذار برای آن قوانین حقوقی و کیفری را تعیین نموده است که در صورت امکان برگشت دارنده آن بتواند با پیگیری در مراجع قضایی به حق و حقوق خود دست پیدا کند. لذا مشاوره با بهترین وکیل چک برگشتی در کرج در پیگیری این پرونده می تواند در روند آن تاثیر بسزایی داشته باشد.

بهترین وکیل پایه یک دادگستری در کرج براساس دانش حقوقی و تجربه های فراوانی که در رسیدگی به دعاوی چک برگشتی داشته می تواند مناسب ترین راه حل را به موکل خود ارائه دهد. از آن جا که چک برگشتی دارای هر دو جنبه حقوقی وکیفری است لذا دارنده آن بایستی اطلاعات لازم در جهت پیگیری و تنظیم طرح دعوی آن را داشته باشد که در چنین شرایطی مراجعه به بهترین وکیل چک برگشتی در کرج می تواند پروسه شکایت را کوتاه تر کند.

بهترین وکیل چک برگشتی در کرج چه کسی است؟

ویژگی های بهترین وکیل چک برگشتی در کرج

در انتخاب بهترین وکیل در کرج برای وکالت پرونده های چک برگشتی توجه داشته باشید که از ویژگی های ذیل برخوردار باشد:

 • بهترین وکیل چک برگشتی در کرج به کلیه قوانین مربوط به چک اشراف کاملی داشته و در زمینه پیگیری این دعاوی از قبیل قرار تامین خواسته چک به صورت تخصصی فعالیت دارد.
 • بهترین وکیل اوراق تجاری در کرج از مهارت کافی در دفاع از موکل خود برای احقاق حق او برخودار بوده و به او کمک می کند تا نتیجه موفقیت را از پرونده مربوطه دریافت کند.
 • وکیل چک برگشتی به کلیه مسائل حقوقی چک آگاه می باشد و با توجه به تجربه ای که در این حوزه در طی سالیان پیگیری و رسیدگی به پرونده های مختلف کسب نموده از قدرت تحلیل بالایی برخوردار بوده و با تکیه بر این توانایی می تواند موکل خود را راهنمایی کند.

10 تا از بهترین وکیل چک برگشتی در کرج را بشناسید!

علیرضا اکبری

علیرضا اکبری

علیرضا اکبری بارتبه برتر در آزمون کانون وکلای دادگستری استان البرز قبول شدند. ایشان دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی نیز می باشند و با 13 سال سابقه وکالت و تجربه ای که در زمینه پیگیری پرونده های چک برگشتی کسب نموده اند به عنوان یکی از بهترین وکیل چک برگشتی در کرج معرفی می شوند. آقای اکبری در دیگر حوزه های حقوقی خانواده، ملکی، قراردادها و غیره نیز فعالیت دارند.

تخصص و مهارت:

 • 13 سال سابقه وکالت
 • کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی
 • تاسیس موسسه حقوقی

آدرس: کرج، خیابان طالقانی، پایین تر از پل آزادگان، موسسه حقوقی علیرضا اکبری

شماره تماس: 09125234736

اردشیر امجدی

اردشیر امجدی

اردشیر امجدی پروانه وکالت خود را از کانون وکلای دادگستری استان البرز اخذ نمودند. ایشان یکی از با تجربه ترین وکلا در پیگیری پرونده های چک برگشتی می باشند و به قوانین مربوط به این دعاوی تسلط و اشراف کاملی دارند. آقای امجدی قاضی سابق دادگستری نیز می باشند و در دیگر حوزه های مختلف حقوقی اعم از خانواده، ملکی، قراردادها و غیره نیز فعالیت دارند.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • قاضی اسبق دادگستری
 • ارائه مشاوره حقوقی

آدرس: کرج، میدان نبوت، مجتمع هیراد، طبقه سوم، واحد 302

هادی علیزاده

هادی علیزاده

هادی علیزاده کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی و وکیل پایه یک دادگستری در کرج می باشند. ایشان در حوزه دعاوی خانواده، ملکی، قراردادها، شهرداری و غیره فعالیت دارند. آقای علیزاده دعاوی مربوط به چک برگشتی را نیز می پذیرند و به روند این پرونده ها در مراجع قضایی تسلط کاملی دارند.

 تخصص و مهارت:

 • کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی
 • دارای مدرک رسمی داوری از دانشگاه البرز

آدرس: کرج، گوهر دشت، بلوار مطهری، 100 متر بعد از پل شهدای روحانی به سمت آزادگان، طبقه فوقانی دفتر اسناد 80

رضا زرین صدف

رضا زرین صدف

رضا زرین صدف یکی از وکلای پایه یک دادگستری و متخصص در رسیدگی به دعاوی چک برگشتی می باشند. ایشان با توجه به تسلطی که بر قوانین مربوط به پرونده های چک و سفته و غیره دارند در مدت زمانی کوتاه رای دادگاه را به نفع موکل خود دریافت کرده و در جهت احقاق حقوق موکل خود با استناد به قانون قدم بر می دارند.

تخصص و مهارت:

 • مشاور حقوقی هواپیمائی سهند ایر
 • مشاور حقوقی شرکت دانش بنیان TDA
 • استاد دانشگاه و تدریس حقوق در دانشگاه پیام نور
 • اجرای طرح آموزشی وکیل خلاق در سه فاز جامع
 • برگزاری دوره های علمی وکلا و حقوقدانان در استان البرز

آدرس: کرج، 7 تیر، ابتدای طالقانی، ساختمان تارا، طبقه 7، واحد 14

سهراب کلانتری

سهراب کلانتری

سهراب کلانتری یکی از وکلای پایه یک با 8 سال سابقه وکالت در کرج می باشند. ایشان پروانه وکالت خود را از کانون وکلای دادگستری اخذ نمودند و به صورت تخصصی در حوزه دعاوی چک برگشتی شروع به فعالیت کردند. آقای کلانتری در دیگر حوزه های حقوقی نظیر خانواده، ملکی، کیفری و غیره نیز فعال هستند.

تخصص و مهارت:

 • 8 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • ارائه مشاوره حقوقی

آدرس: کرج، خیابان امام، خیابان خوئینی، نبش خیابان شهید سیاوش کیان، پلاک 2

سیامک کرم زاده

سیامک کرم زاده

سیامک کرم زاده وکیل پایه یک دادگستری در کرج می باشند. ایشان 18 سال سابقه وکالت در زمینه های مختلف حقوقی از جمله پیگیری و رسیدگی به دعاوی چک برگشتی را دارند و پرونده های زیادی را در این زمینه به موفقیت و نتیجه دلخواه موکل خود رسانده اند. آقای کرم زاده علاوه بر وکالت در جهت پیگیری پرونده چک برگشتی در مراجع قضایی به مراجعه کنندگان خود نیز مشاوره ارائه می دهد و بهترین و مناسب ترین راهکار را به آنان پیشنهاد می دهد.

تخصص و مهارت:

 • 18 سال سابقه وکالت
 • دکتری حقوق بین الملل از دانشگاه دهلی
 • مشاوره حقوقی پرونده های وزارت دفاع در دیوان داوری
 • مسلط به زبان انگلیسی و عربی

آدرس: کرج، عظیمیه، بلوار شریعتی، جنب پامچال جنوبی، شماره 98، واحد 5

افشین مرادی

افشین مرادی وکیل پایه یک با 15 سال سابقه وکالت در زمینه های مختلف حقوقی می باشند. ایشان بر کلیه قوانین و مقررات مربوط به دعاوی چک برگشتی تسلط و اشراف کاملی دارند و با توجه به این که پرونده های زیادی را در این حوزه به نتیجه رسانده اند به عنوان یکی از بهترین وکیل چک برگشتی در کرج معرفی می شوند.

تخصص و مهارت:

 • 15 سال سابقه وکالت
 • ارائه مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: کرج، میدان نبوت، ساختمان صدرا، طبقه اول، واحد 1

مزایای داشتن وکیل چک برگشتی

زمانی که افراد برای رسیدگی وحل و فصل دعاوی چک برگشتی به وکیل مراجعه می کنند کلیه امور حقوقی در این زمینه را به او می سپارند. از مهم ترین مزایای داشتن بهترین وکیل چک برگشتی در کرج می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • وجود وکیل چک برگشتی در پرونده موجب تسریع صدور حکم بر علیه صادر کننده خواهد شد و در نتیجه روند پرونده با سرعت بالایی پیش رفته و خواهان زودتر به نتیجه می رسد.
 • وکیل چک برگشتی در دفاع از موکل خود می تواند اموال صادر کننده چک را با استناد به مواد قانونی توقیف نماید.
 • بهترین وکیل چک برگشتی علاوه بر طرح دعوا برای وصول چک، هر گونه زیان وارده و خسارت تاخیر تادیه را نیز با طرح دعوا در مرجع قضایی مربوطه پیگیری می کند.
 • برخی افراد به دلیل اقدام دیر هنگام برای شکایت بر علیه صادره کننده چک موجب ضایع شدن حقوق خود می شوند که در چنین مواردی بهترین وکیل چک برگشتی در کرج می تواند با مهارت و تجربه ای که در این زمین دارد راهکاری مناسب برای مرتفع نمودن این مشکل به موکل خود ارائه دهد.
 • برخی دیگر از افراد نیز به دلیل عدم آگاهی از صدور چک بلامحل و بدون آن که بدانند چه عواقبی ممکن است در پی دارد اقدام به صدور چنین چک هایی کرده و موجب بروز ضرر و خسارات زیادی برای خود خواهند شد. در چنین موردی این افراد می توانند به منظور جلوگیری از خسارات مالی بیشتر به بهترین وکیل چک برگشتی در کرج مراجعه کنند زیرا این وکلا به درستی به این امر آگاه اند که چک بلامحل را از طریق چه مرجع حقوقی و یا کیفری رسیدگی کنند.
 • وکیل چک برگشتی در تمامی مراحل اجرایی و عملیات قضایی مشاوره و راهنمایی های لازم را به دارنده چک جهت وصول چک ارائه می دهد.

عوامل موثر در محاسبه هزینه دادرسی چک برگشتی کدام است؟

براساس بیان بهترین وکیل چک برگشتی در کرج در این زمینه عوامل ذیل مورد بررسی قرار می گیرد:

 • نوع دعوا: اصلی ترین عامل تاثیر گذار در هزینه دادرسی پرونده های قضایی از جمله دعاوی مربوط به دادرسی مطالبه چک نوع دعوا می باشد. در حالت کلی نوع دعوا شامل دو بخش مالی و غیرمالی می شود که طریقه محاسبه هزینه دادرسی چک برگشتی در زمره دعاوی مالی قرار دارد.
 • مبلغ خواسته شده: هزینه دادرسی پرونده های مالی نظیر دعاوی چک برگشتی به مبلغ موجود در چکی که برای آن طرح دعوا شده بستگی دارد. منظور از بهای خواسته شده به این معنا نیست که مرجع قضایی می تواند به هر میزان که تمایل دارد از مبلغ چک را برداشت کند بلکه برای این مورد محدوده ای تعیین گردیده که مراجع قضایی باید براساس آن عمل کنند. به عنوان مثال در مطالبه وجه چک بین 2.5 الی 5 درصد مبلغ محکوم شده به عنوان محاسبه هزینه دادرسی دریافت خواهد شد.
 • هزینه وکیل: بخش مهمی از هزینه های پیگیری پرونده های چک برگشتی مربوط به هزینه وکیل می باشد که البته این هزینه به نوع وکیلی که برای پیگیری پرونده خود انتخاب کرده اید بستگی دارد که در این مورد سابقه، تجربه و درجه وکالت بهترین وکیل چک برگشتی در کرج در این زمینه تاثیرگذار خواهد بود. ذکر این نکته لازم است که هزینه وکیل هیچگونه وابستگی به مراجع قضایی نداشته و خواهان خود می تواند مبلغ آن را تعیین کرده و با وکیل به توافق برسند.
 • هزینه های جانبی: در پیگیری پرونده های مطالبه چک هزینه های جانبی نیز باید پرداخت شود که در ابتدا ممکن است که هزینه ها اندک باشد ولیکن با پیگیری پرونده این هزینه ها نیز به مرور افزایش پیدا خواهد کرد. برخی از مهم ترین هزینه های جانبی در این حوزه عبارت است از هزینه تایپ دادخواست، هزینه کپی گرفتن از مدارک و غیره.
عوامل موثر در محاسبه هزینه دادرسی چک برگشتی کدام است؟

مرور زمان در مطالبه وجه چک به چه صورت است؟

افراد در مهلت قانونی براساس تاریخی که در چک درج گردیده می توانند برای مطالبه وجه به بانک مراجعه نمایند و چنانچه حساب صادر کننده فاقد موجودی به میزان مبلغ چک باشد فرد می تواند اقدامات لازم برای برگشت چک را انجام دهد. در این شرایط با توجه به بیان بهترین وکیل چک برگشتی در کرج لازم است که به نکات ذیل توجه داشته باشد:

 • اگر دارنده چک به مدت 15 روز بعد از تاریخ چک برای طرح دعوا مطالبه وجه چک از طریق قانون اقدام کند کلیه امتیازات چک به او تعلق خواهد گرفت.
 • برگشت چک قبل از مهلت قانونی 15 روزه این امکان را در اختیار خواهان قرار می دهد بدون نیاز به پرداخت خسارت برای صدور حکم توقیف اموال صادرکننده چک اقدام نماید.
 • اگر دارنده چک ظرف مدت 6 ماه بعد از تاریخ چک برای برگشت آن اقدام کند امکان شکایت کیفری را خواهد داشت.
 • اگر چک از یک نقطه به نقطه دیگر در کشور صادر گردیده باشد دارنده بایستی ظرف مدت 45 روز از تاریخ صدور برای مطالبه وجه آن اقدام نماید.

کلام آخر

  در این مقاله سعی کردیم  مطالب مفیدی در رابطه با بهترین وکیل چک برگشتی در کرج را در اختیار شما قرار دهیم. در صورتی که به هرگونه مشاوره در این زمینه نیاز دارید می توانید از طریق مراجعه به سایت وکیل چی، وکیل مورد نظر خود در این زمینه را به راحتی پیدا کنید. برای مشاهده مقاله بهترین وکیل چک برگشتی در تهران کلیک کنید.

مرجع شکایت کیفری چک کجا است؟

برای چنین فرآیندی می توانید از خدمات مشاوره با وکیل چک برگشتی و وکیل متخصص چک استفاده کنید. اما به صورت کلی مرجع شکایت کیفری چک دادسرایی است که بانک مورد نظر در آن منطقه واقع شده است.

آیا می توان برای کشیدن چک بی محل پیگرد قانونی انجام داد؟

کشیدن چک بی محل در قانون جرم تلقی شده و طبق قانون مجرم می تواند تا ۲ سال حبس را نیز در مجازات خود مشاهده کند. از این رو با استفاده از خدمات وکیل چک می توانید برای پیگرد قانونی چک بی محل اقدام کنید.

چرا برای وصول چک به وکیل نیاز داریم؟

دعاوی مربوط به چکو سفته دارای حساسیت های زیادی هستند که تنها با کمک یک وکیل حرفه ای در زمینه أمور مربوط به چک و سفته می توانیم از بروز خسارت جلوگیری کنیم.

5/5 - (2 امتیاز)

رقیه فتاحی

رقیه فتاحی هستم، لیسانس کامپیوتر دارم و بخاطر علاقه ای که به مسائل حقوقی و نویسندگی دارم، از سال 1398 کار محتوا نویسی تحت وب انجام می دهم و سعی می کنم اطلاعات حقوقی خودم را به روز کنم تا در سایت وکیل چی اطلاعات مفید و جدیدی را در اختیار کاربران قرار دهم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 4 =

دکمه بازگشت به بالا