وکیل حقوقی

10 تا از بهترین وکیل ورشکستگی در کرج⭐【سال1403】⚖️

در این مقاله قصد داریم بهترین وکیل ورشکستگی در کرج را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. منظور از ورشکستگی در معنای عامیانه ضرر و زیان مالی است که افراد دارای تمکن مالی به آن گرفتار می شوند. ولیکن ورشکستگی در معنای حقوقی عدم توانایی در پرداخت تعهدات بوده و شامل تجار و شرکت های های تجاری می شود و آثار آن زمانی پدیدار می گردد که فرد حقیقی و یا حقوقی خود مجبور به اعلام ورشکستگی شوند و حکم مربوط به آن رابه منظور حفظ حق و حقوق طرفین دعوا از دادگاه دریافت می کنند که در چنین دعاوی حضور بهترین وکیل ورشکستگی برای انجام مراحل قانونی و روند حقوقی آن الزامی می باشد.

بهترین وکیل ورشکستگی در کرج چه کسی است؟

وکیل ورشکستگی به شخصی گفته می شود که بعد از قبولی در آزمون وکالت و دریافت پروانه وکالت به صورت تخصصی در زمینه دعاوی مربوط به امور ورشکستگی قبول وکالت می نماید. بهترین وکیل ورشکستگی در کرج علاوه بر این که بر تمامی حوزه ها و شاخه های حقوقی مسلط می باشد در پرونده های مربوط به ورشکستگی نیز از مهارت و تجربه بالایی برخوردار است و با تسلط بر قوانین مربوط به تجارت می تواند به موکل حقیقی و حقوقی خود در این حوزه کمک کند.

در حقیقت وکلایی که در حوزه ورشکستگی فعالیت دارند بهترین وکیل پایه یک دادگستری در کرج هستند که بعد از اخذ پروانه وکالت، پرونده های حقوقی مانند دعاوی شرکت ها و دعاوی قراردادی را پذیرفته و تسلط کاملی بر قوانین مدنی و آیین دادرسی مدنی پیدا می کنند و از حقوق تجار و شرکت های تجاری که اعلام ورشکستگی کرده اند دفاع خواهد کرد.

بهترین وکیل ورشکستگی در کرج چه کسی است؟

چگونه وکیل ورشکستگی خوب پیدا کنیم؟

برای پیدا کردن بهترین وکیل ورشکستگی در کرج می توان از روش های ذیل استفاده کنید:

 • مشورت با دیگران: اولین و بهترین راه برای پیدا کردن وکیل ورشکستگی مشورت با افراد و شرکت های تجاری است که در گذشته با بحران ورشکستگی روبرو شده اند و با کمک وکیل توانسته اند این مساله را در مسیری صحیح و قانونی حل و فصل کنند.
 • جستجوی در موسسه حقوقی: روش دیگر برای پیدا کردن وکیل ورشکستگی مراجعه به بهترین موسسه حقوقی در کرج است. در این مرکز تعدا زیادی از وکلا مشغول فعالیت بوده و افراد می توانند از طریق لیست اسامی و همچنین مشاهده سوابق و تجربه آنان در این زمینه وکیل مورد نظر خود را انتخاب کنند.
 • مراجعه به سایت کانون وکلا و قوه قضاییه: در دو سامانه کانون وکلا و قوه قضاییه نیز لیستی از وکلای پایه یک موجود می باشد که شما می توانید از این طریق ضمن مطالعه سوابق آنان در زمینه پیگیری دعاوی ورشکستگی وکیل مربوطه را انتخاب نمایید.

وظایف بهترین وکیل ورشکستگی در کرج

ورشکستگی یکی از مسائلی است که شرکت های تجاری و یا  افراد تاجر در صورت مواجه شدن با آن به تنهایی از عهده آن بر نمی آیند و لازم است که در این زمینه حتما از بهترین وکیل ورشکستگی در کرج کمک بگیرند. از جمله مهم ترین وظایف وکیل ورشکستگی می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • ثبت دادخواست صدور ورشکستگی شرکت: اولین وظیفه بهترین وکیل ورشکستگی در کرج در صورتی که وکالت شرکت تجاری و یا تاجر ورشکسته را بر عهده گرفته باشد مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و ارائه مدارک مربوطه و دفاتر قانونی آن ها جهت اعلام ورشکستگی می باشد. در صورت قبول وکالت طلبکاران، حضور در جلسات رسیدگی و دفاع از حقوق آنان بر عهده وکیل خواهد بود.
 • انجام مراحل قانونی ورشکستگی: بعداز توقف شرکت و یا فعالیت شخص تاجر و اعلام انحلال شرکت و فعالیت در دادگاه صالح بایستی دفاتر قانونی آن ها برای رسیدگی به این مرجع تحویل داده شود در غیر این صورت شرکت و یا شخص به اتهام اعلام ورشکستگی به تقلب مورد پیگیرد قانونی خواهد گرفت.
 •  شرکت در جلسات دادرسی: در مواردی که طلبکاران بر علیه شرکت ورشکسته شکایت می کنند بهترین وکیل امور ورشکستگی موظف به انجام پیگیری امور حقوقی از قبیل مصالحه، تجدیدنظر خواهی، فرجام خواهی و اعاده دادرسی می باشد.
 • در صورتی که طلبکار ادعای جعل مدارک و اسناد ارائه شده توسط شرکت تجاری برای اعلام ورشکستگی را داشته باشد بهترین وکیل امور ورشکستگی در کرج برای ارائه این دادخواست و تقاضای کارشناس و تعیین مصدق روند امور را عهده دار خواهد بود.

10 تا از بهترین وکیل ورشکستگی در کرج را بشناسید!

علیرضا اکبری

علیرضا اکبری

علیرضا اکبری وکیل پایه یک و عضو کانون وکلای دادگستری در کرج می باشند. ایشان 13 سال سابقه وکالت در حوزه های مختلف حقوقی و پیگیری و رسیدگی به پرونده های ورشکستگی را دارند.

تخصص و مهارت:

 • 13 سال سابقه وکالت
 • کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی
 • تاسیس موسسه حقوقی

آدرس: کرج، خیابان طالقانی، پایین تر از پل آزادگان، موسسه حقوقی علیرضا اکبری

شماره تماس: 09125234736

اردشیر امجدی

اردشیر امجدی

اردشیر امجدی یکی از بهترین وکیل ورشکستگی در کرج می باشند. ایشان پروانه وکالت پایه یک خود را از کانون وکلای دادگستری اخذ نمودند و بر قوانین مربوط به دعاوی مختلف حقوقی و کیفری تسلط و اشراف کاملی دارند.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • قاضی اسبق دادگستری
 • ارائه مشاوره حقوقی

آدرس: کرج، میدان نبوت، مجتمع هیراد، طبقه سوم، واحد 302

هادی علیزاده

هادی علیزاده

هادی علیزاده وکیل پایه یک و کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی در کرج هستند. ایشان در پیگیری و رسیدگی به دعاوی ورشکستگی به عنوان یکی از وکلای حرفه ای و باتبحر معرفی می شوند.

تخصص و مهارت:

 • کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی
 • دارای مدرک رسمی داوری از دانشگاه البرز

آدرس: کرج، گوهر دشت، بلوار مطهری، 100 متر بعد از پل شهدای روحانی به سمت آزادگان، طبقه فوقانی دفتر اسناد 80

رضا زرین صدف

رضا زرین صدف

رضا زرین صدف یکی از وکلای پایه یک دادگستری و متخصص در رسیدگی به دعاوی ورشکستگی می باشند. ایشان با توجه به تسلطی که بر قوانین مربوط به پرونده های مختلف حقوقی دارند در مدت زمانی کوتاه رای دادگاه را به نفع موکل خود دریافت کرده و در جهت احقاق حقوق موکل خود با استناد به قانون قدم بر می دارند.

تخصص و مهارت:

 • مشاور حقوقی هواپیمائی سهند ایر
 • مشاور حقوقی شرکت دانش بنیان TDA
 • استاد دانشگاه و تدریس حقوق در دانشگاه پیام نور
 • اجرای طرح آموزشی وکیل خلاق در سه فاز جامع
 • برگزاری دوره های علمی وکلا و حقوقدانان در استان البرز

آدرس: کرج، 7 تیر، ابتدای طالقانی، ساختمان تارا، طبقه 7، واحد 14

سهراب کلانتری

سهراب کلانتری

سهراب کلانتری وکیل پایه یک با 8 سال سابقه وکالت در حوزه های مختلف حقوقی را می توان به عنوان یکی از بهترین وکیل ورشکستگی در کرج معرفی کرد. ایشان در دیگر حوزه های حقوقی، خانواده، ملکی، کیفری و غیره نیز فعالیت دارند.

تخصص و مهارت:

 • 8 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • ارائه مشاوره حقوقی

آدرس: کرج، خیابان امام، خیابان خوئینی، نبش خیابان شهید سیاوش کیان، پلاک 2

سیامک کرم زاده

سیامک کرم زاده

سیامک کرم زاده وکیل پایه یک دادگستری در کرج می باشند. ایشان 18 سال سابقه وکالت در زمینه های مختلف حقوقی از جمله پیگیری و رسیدگی به دعاوی ورشکستگی را دارند و پرونده های زیادی را در این زمینه به موفقیت و نتیجه دلخواه موکل خود رسانده اند.

تخصص و مهارت:

 • 18 سال سابقه وکالت
 • دکتری حقوق بین الملل از دانشگاه دهلی
 • مشاوره حقوقی پرونده های وزارت دفاع در دیوان داوری
 • مسلط به زبان انگلیسی و عربی

آدرس: کرج، عظیمیه، بلوار شریعتی، جنب پامچال جنوبی، شماره 98، واحد 5

افشین مرادی

افشین مرادی

افشین مرادی وکیل پایه یک دادگستری در کرج می باشند. ایشان در زمینه دعاوی مختلف حقوقی و کیفری بیش از 15 سال سابقه وکالت دارند و به عنوان یکی از وکیل ورشکستگی در کرج معرفی می شوند.

تخصص و مهارت:

 • 15 سال سابقه وکالت
 • ارائه مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: کرج، میدان نبوت، ساختمان صدرا، طبقه اول، واحد 1

انواع ورشکستگی کدام است؟

ورشکستگی به سه حالت مختلف تقسیم می شود که دو نوع آن از نظر قانون جرم محسوب می شود و یک مورد جرم نیست. انواع ورشکستگی به قرار ذیل است:

 • ورشکستگی عادی: حالتی است که تاجر به دلیل وضعیت اقتصادی و حوادث غیر قابل پیش بینی دچار ضرر و زیان شده که منجر به ورشکستگی می شود که در این مورد از نظر قانون تاجر مقصر نبوده و در نتیجه ورشکستگی عادی جرم محسوب نمی شود.
 • ورشکستگی به تقصیر: در این نوع ورشکستگی همان طور که از نام آن نیز پیدا است تاجر مرتکب تقصیر شده است به عنوان مثال مخارج بالای شخصی او موجب شده تا نتواند دیوان و تعهدات خود را پرداخت کند که نتیجه آن ورشکسته شدن است. با توجه به بیان بهترین وکیل ورشکستگی در کرج چون شخص تاجر در وقوع ورشکستگی مقصر بوده لذا مجرم شناخته شده و برای او مجازات در نظر گرفته می شود.
 • ورشکستگی به تقلب: حالتی است که تاجر به صورت صوری از طریق تقلب به منظور عدم پرداخت در بدهی و تعهدات خود اقدام به اعلام ورشکستگی می کند که این عمل جرم بوده و قانونگذار برای آن مجازات تعیین کرده است.
انواع ورشکستگی کدام است؟

آثار حکم ورشکستگی

با استناد به ماده 412 قانون تجارت، ورشکستگی زمانی رخ می دهد که تاجر و یا شرکت تجاری توانایی پرداخت بدهی و تعهدات خود را نداشته باشد که در چنین حالی ورشکستگی رخ می دهد و با توجه با این ماده قانونی بهترین وکیل ورشکستگی در کرج در این زمینه چنین ابراز می کند که ورشکستگی به سه شرط تاجر بودن، توقف در پرداخت بدهی و صدور حکم ورشکستگی توسط دادگاه بستگی دارد.

پس از این که حکم ورشکستگی صادر گردید آثاری که متوجه شرکت تجاری و تاجر می شود به قرار ذیل است:

 • فرد حقیقی و یا حقوقی ورشکسته جق برداشت و یا واریز به حساب خود را ندارد و یا به عبارتی دیگر فرد ورشکسته جزو افراد محجور قرار گرفته و هر گونه تصرف در اموالش ممنوع می باشد. توجه داشته باشید که محجوریت تاجر تنها برای امور ورشکستگی بوده و این امر هیچگونه منافاتی با دیگر مسائل زندگی او نخواهد داشت و برای حفظ حقوق طلبکاران حق تصرف در اموال منقول و غیر نقول توسط او منع می شود.
 • فرد ورشکسته اجازه ورود و خروج اجناس و یا مال به محل کسب و کار تجاری خود را ندارد.
 • فرد ورشکسته این اجازه را ندارد که خارج از چارچوبی که دادگاه برای او تعیین کرده هر گونه وجه و یا مالی را به طلبکاران پرداخت کند.
 • دخل و تصرف در دفاتر تجاری و همچنین هرگونه اقدامی که از طریق اوراق تجاری صورت پذیرد برای فرد ورشکسته از سوی دادگاه ممنوع اعلام شده است.
 • اگر مالی به صورت امانت نزد فرد ورشکسته قرار دارد بایستی هر چه سریع تر برای استرداد مال به صاحب اصلی آن اقدام کند.

نقش بهترین وکیل ورشکستگی در کرج

بهترین وکیل در کرج که در حوزه دعاوی ورشکستگی فعال است در ابتدا به عنوان نماینده قانونی شرکت تجاری در مراجع قضایی حضور پیدا کرده و با ارائه مدارک و اسناد حکم اعلام ورشکستگی موکل حقیقی و یا حقوقی خود را از دادگاه دریافت می کند و با در دست داشتن این حکم به سراغ بانک ها و طلبکاران رفته تا بتواند براساس این دستور شرایط بهتری را برای موکل خود ایجاد نماید.

مهم ترین نقش بهترین وکیل ورشکستگی درکرج بعد از اعلام ورشکستگی می باشد زیرا در این میان برخی از طلبکاران ممکن است این دستور ورشکستگی را که توسط دادگاه صادر شده نپذیرفته و اصرار به دیرکرد تعهدات شرکت تجاری مربوطه داشته باشند که در این حالت بهترین وکیل ورشکستگی در کرج بایستی بتواند کلیه طلبکاران را مطیع این حکم دادگاه کرده و در صورت تخلف می توان از آنان شکایت کرد.

مسیراعلام ورشکستگی در دادگاه و استفاده از مزیت هایی که قانون برای آن در نظر گرفته ممکن است ساده باشد ولیکن این مسیرهای قانونی دارای پیچیدگی هایی بوده که تنها افرادی که در این حوزه تحصیل کرده و تجربه دارند می توانند این روند را به راحتی و در زمانی کوتاه طی کنند.

کلام آخر

ورشکستگی حالتی است که تجار و شرکت های تجاری ممکن است در هر زمانی به دلایل مختلفی با آن مواجه شوند به گونه ای که توانایی پرداخت دیون و معوقات خود را ندارند که از زمان توقف فعالیتشان به مدت سه روز مهلت دارند با مراجعه به وکیل ورشکستگی مراتب را به اطلاع دادگاه حقوقی برسانند.

 در این مقاله سعی کردیم  مطالب مفیدی در رابطه با بهترین وکیل ورشکستگی در کرج در اختیار شما قرار دهیم. در صورتی که به هرگونه مشاوره در این زمینه نیاز دارید می توانید از طریق مراجعه به سایت وکیل چی، وکیل مورد نظر خود در این زمینه را به راحتی پیدا کنید. برای مشاهده مقاله بهترین وکیل جعل اسناد در کرج کلیک کنید.

در قانون به چه کسی ورشکسته گفته می‌شود؟

ورشکستگی یعنی یک فرد یا یک شرکت تجاری و بازرگانی در پرداخت دیون، بدهی‌ها و تعهدات خود ناتوان شود.

سریع‌ترین حالت برای اعلام ورشکستگی کدام حالت است؟

مشورت با یک وکیل متبحر و با تجربه در این زمینه سریعترین راه برای اعلام ورشکستگی می باشد.

شخص ثالث در یک پرونده ورشکستگی چه جایگاهی دارد؟

ماده 417 قانون آئین دادرسی مقرر کرده است که “اگر در خصوص یک دعوا، رای صادر شود که به حقوق یک شخص ثالث خلل وارد گردد و آن شخص یا نماینده او در دادرسی منتهی به رای به عنوان اصحاب دعوا دخالت نداشته باشد، می‌تواند نسبت به رای اعتراض نماید.”

5/5 - (2 امتیاز)

رقیه فتاحی

رقیه فتاحی هستم، لیسانس کامپیوتر دارم و بخاطر علاقه ای که به مسائل حقوقی و نویسندگی دارم، از سال 1398 کار محتوا نویسی تحت وب انجام می دهم و سعی می کنم اطلاعات حقوقی خودم را به روز کنم تا در سایت وکیل چی اطلاعات مفید و جدیدی را در اختیار کاربران قرار دهم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا