نکات حقوقی

آیا شکایت از فروشگاه اینترنتی ممکن است؟❤️【سال1403】⚖️

امروزه جهت افزایش رفاه عموم مردم، فروشگاه های اینترنتی افتتاح شده اند. امکان خریدهای مجازی و اینترنتی هم فراهم شده است که سرعت امور را بالا می برد. در این میان ممکن است نارضایتی های ایجاد شود که منجر به طرح شکایت از این فروشگاه ها شود. در این مقاله، به بررسی شکایت از فروشگاه اینترنتی، نحوه شکایت از فروشگاه ها و سایر موارد مرتبط می پردازیم، با ما همراه باشید.

آیا امکان شکایت از فروشگاه اینترنتی وجود دارد؟

رفت و آمدهای بسیاری برای خریدهای عموم مردم در خیابان های کشور ایجاد می شود که سبب شلوغی مکان های عمومی خواهد شد. از طرف دیگر، مردم باید زمان بسیار زیادی را برای انجام خریدهای کوچک و بزرگ خود صرف کنند که سبب بازماندن از کارهای مهم تر خواهد شد. تاسیس فروشگاه های اینترنتی و آنلاین کمک بسیار شایانی در این زمینه بوده است و منجر به کاهش چنین مشکلاتی شده است.

اما از طرف دیگر، امکان رخ دادن انواع کلاهبرداری ها در این روش افزایش یافته است. برخی افراد سودجو، فروشگاه های تقلبی افتتاح کرده و اقدام به کلاهبرداری می نمایند. حتی برخی فروشگاه ها نیز ممکن است در ارسال و تحویل کالا، تاخیر داشته باشند. در برخی موارد مشاهده شده است که مبلغ خرید در هنگام تحویل توسط فروشگاه افزایش یافته است. حتی ممکن است کالا در هنگام ارسال، دچار آسیب دیدگی شده باشد. همه این موارد، سبب نارضایتی مشتریان شده که منجر به طرح شکایت خواهد شد.

از آن جا که اعلام نارضایتی، حق افراد جامعه است، امکان شکایت از این فروشگاه ها فراهم شده است. تمام افرادی که به هر نحوی اعتراض و شکایتی نسبت به فروشگاه های اینترنتی و آنلاین دارند، می توانند از طریق روش های مربوطه، شکایت خود را مطرح نمایند.

آیا امکان شکایت از فروشگاه اینترنتی وجود دارد؟

روش های شکایت از فروشگاه اینترنتی

راه ها و روش های مختلفی برای طرح شکایت نسبت به فروشگاه های اینترنتی وجود دارد که بررسی آن ها به مدارک و نحوه شکایت بستگی دارد. در این قسمت، به بررسی این روش ها می پردازیم.

پلیس فتا: هنگامی که شکایت از فروشگاه اینترنتی به دلیل کلاهبرداری باشد، می توان از طریق پلیس فتا، گزارش شکایت خود را اعلام نمود. در این روش، باید به سایت پلیس فتا مراجعه نموده و در این سامانه ثبت نام نمود. سپس از قسمت خدمات الکترونیکی، گزینه ثبت گزارش مردمی را انتخاب کنید. در این قسمت فرمی وجود دارد که فرد شاکی باید نسبت به پر کردن آن اقدام نماید. پس از وارد کردن اطلاعات خواسته شده، شکایت خود را ثبت می نمایید تا از طریق پلیس فتا، پیگیری های لازم صورت بگیرد.

سامانه اینماد: سامانه دیگری که برای ثبت شکایات از فروشگاه های اینترنتی وجود دارد، اینماد است. این سامانه همان سامانه نماد اعتماد الکترونیکی است که دریافت این نماد را برای فروشگاه های غیر حضوری، الزامی کرده است. در این سامانه نیز، افراد معترض می توانند شکایات خود را ثبت نمایند. البته ناگفته نماند، در این سامانه تنها می توان از فروشگاها هایی که دارای نماد اعتماد الکترونیکی هستند، شکایت نمود. فروشگاهی که این نماد را نداشته باشد، برای خرید، قابل اعتماد نخواهد بود.

اتحادیه کسب و کارهای مجازی: کسب و کارهای اینترنتی و مجازی هم مانند هر حرفه دیگری دارای اتحادیه هستند که می توان از طریق آن ها شکایات خود را از این فروشگاه ها ثبت و پیگیری نمود.

محاکم قضایی: می توان شکایت خود را از طریق محاکم قضایی نیز ثبت نمود. برای این منظور، باید ابتدا در سامانه ثنا، ثبت نام نمود و سپس دادخواست و شکوائیه مربوطه را از طریق دفاتر خدمات قضایی ارائه کرد.

مدارک لازم جهت شکایت از فروشگاه های اینترنتی

برای ثبت هر گونه شکایت، نیازمند مدارک مشخصی می باشیم تا دلیل شکایت خود را اثبات نماییم. در شکایت از فروشگاه اینترنتی هم این موضوع صادق است. در واقع اگر کلاهبرداری از طریق این فروشگاه ها انجام شده باشد، باید مدارک آن را ارائه نمود تا بتوان ادعای خود را ثابت کرد. به عنوان مثال، فیش پرداختی و یا هر مدرک دیگری که نشان دهنده پرداخت شما به سایت مورد نظر باشد الزامی است. در هنگام مراجعه به پلیس فتا هم، نیاز است که این مدارک و مستندات ارائه گردند.

بنابراین بهتر است در هنگام خریدهای اینترنتی، رسیدهای پرداختی خود را تا زمان تحویل کالا نگهداری نمایید تا در صورت لزوم بتوانید از آن ها استفاده کنید. اسکرین شات از پرداخت های آنلاین هم می تواند به عنوان مدرک به شما کمک کند. عکس از صفحه فروشگاه که پرداخت شما انجام شده است نیز لازم است تا نشان دهد که از کدام فروشگاه خرید انجام شده است.

برای تنظیم و ثبت دادخواست و شکوائیه هم، باید این مدارک ثبت گردد تا درخواست شاکی، مورد بررسی قرار بگیرد. مشخصات فرد شاکی مانند اطلاعات هویتی و محل سکونت و همچنین مشخصات سایت مورد نظر نیز الزامی می باشد.

مدارک لازم جهت شکایت از فروشگاه های اینترنتی

نکات مهم در هنگام خرید از فروشگاه های اینترنتی

بهتر است در هنگام خریدهای آنلاین و اینترنتی، به نکات مهم دقت نمایید تا از بروز مشکلات جلوگیری کنید. در هنگام خرید، سعی کنید از سایت های معتبر و شناخته شده خرید نمایید تا امکان کلاهبرداری از شما کمتر باشد. به اینماد یا همان نماد اعتماد الکترونیکی فروشگاه دقت کنید. اخیرا همه فروشگاه های مجازی و آنلاین، باید این نماد را دریافت کنند تا بتوانند به فعالیت بپردازند. فروشگاهی که این نماد را ندارد، قطعا فعالیت غیر قانونی دارد و مورد اعتماد نمی باشد.
از فروشگاه هایی که سابقه خرید امن و مطمئن از آن ها داشته اید، خرید کنید. حتی الامکان، خرید خود را به گونه ای انجام دهید که امکان پرداخت هزینه در محل در نظر گرفته شده باشد. رسیدهای پرداخت خود را تا زمان تحویل نگهداری کنید تا در صورت بروز مشکل بتوانید از آن ها به عنوان مدرک استفاده نمایید. سعی کنید از تمام مراحل سفارش و پرداخت، اسکرین شات تهیه کنید.

از نرم افزارهای درست و قانونی استفاده کنید تا امکان سرقت اطلاعات شما وجود نداشته باشد. از استفاده از بدافزارها و اپلیکیشن های مشکوک استفاده نکنید. برای نرم افزارهای بانکی خود، رمزهای قوی و امن انتخاب کنید. هرگز رمز های خود را در اختیار سایر افراد قرار ندهید.

مراجعه به وکیل در شکایت از فروشگاه اینترنتی

هر گونه شکایتی که در محاکم قضایی مطرح شود، به دانش حقوقی و تسلط بر قوانین حقوقی و کیفری کشور نیاز دارد. طبیعتا، افراد عادی جامعه در حد تخصصی از این اطلاعات برخوردار نیستند، به همین دلیل ممکن است شکایت آن ها به نتیجه مطلوب ختم نشده و حقوق فرد پایمال شود. در این شرایط بهتر است که به یک وکیل خبره و با تجربه مراجعه شود، تا بتواند با استناد به معلومات حقوقی و مهارت های خود به قرار گرفتن پرونده در مسیر درست کمک کند.

وکیل در مراجع قضایی، با تجربیات خود می تواند راه های قانونی لازم برای پیگیری شکایت از فروشگاه ها را بیابد. وکیلی که می تواند در این مسیر یاری کننده شاکی باشد، وکیلی است که در حوزه جرایم رایانه ای و کلاهبرداری تمرکز و تخصص دارد. اگر در ابتدای امر شکایت بتوان به وکیل مراجعه نمود، احتمال کسب نتایج مطلوب هم بیشتر می شود. بهترین وکیل جرایم رایانه ای در سنندج می تواند در این مسیر به شما کمک کند.

مراجعه به وکیل در شکایت از فروشگاه اینترنتی

پیگیری و نتایج شکایت از فروشکاه های اینترنتی

هر یک از روش هایی که برای شکایت از فروشگاه های آنلاین استفاده شود، روال کار مختلفی را می طلبد. نتیجه این شکایت ها، به میزان صحت ادعا و مدارک ارائه شده برای ادعا بستگی دارد. پیگیری شکایت نیز از طریق مرجعی که شکایت از آن طریق انجام شده است، امکان پذیر می باشد.

هر چه مدارک ارائه شده مستدل تر باشد، امکان کسب نتیجه مطلوب بیشتر خواهد بود. البته زمانی که کلاهبرداری های اینترنتی رخ داده باشد، اثبات ادعا و مجرم شناخته شدن سایت مورد نظر، ممکن است منجر به جبران خسارت نشود و این موضوع، مدت زمان طولانی نیاز داشته باشد.

کلام آخر

فروشگاه های اینترنتی با وجود این که راحتی و سرعت بالایی را به خریدهای ما می افزایند، اما امکان، کلاهبرداری و ایجاد ضرر و زیان را نیز به دنبال دارد. این نارضایتی ها، در نهایت می تواند منجر به ثبت شکایت شود. شکایت از فروشگاه اینترنتی می تواند از طریق پلیس فتا، مراجع قضایی، اتحادیه کسب و کارهای اینترنتی، سازمان تعزیرات حکومتی و سامانه اینماد انجام شود. مدارک و مستندات لازم برای اثبات ادعا نیز باید وجود داشته باشد و ارائه گردد. امیدواریم توانسته باشیم در جهت افزایش اطلاعات حقوقی شما، گام موثری برداشته باشیم. از همراهی شما با سایت وکیل چی سپاسگزاریم و منتظر کامنت های شما هستیم. 

5/5 - (1 امتیاز)

سحر نیری

سحر نیری هستم. کارشناسی ارشد شیمی از دانشگاه رازی کرمانشاه. تاکنون با چندین سایت محتوانویسی همکاری داشتم و به دلیل علاقه ای که به مسائل حقوقی دارم؛ چند ماهی است که با مجله وکیل چی همکاری می کنم و از نویسندگی لذت می برم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =

دکمه بازگشت به بالا