وکیل خانواده

10 تا از بهترین وکیل خانواده در جردن✅【سال1403】⚡

در این مقاله می خواهیم 10 تا از بهترین وکیل خانواده در جردن را به شما معرفی کنیم. دعاوی خانواده بسیار گسترده بوده و موضوعات بسیاری را شامل می شوند. از این رو مرجع رسیدگی به آن و وکلای فعال در این زمینه با موضوعات دیگر متفاوت هستند. شما نیز اگر ساکن منطقه جردن در تهران هستید و به دنبال یک وکیل زبده و حرفه‌ ای می گردید در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا با برجسته ترین وکلای خانواده در این محدوده آشنا شوید.

بهترین وکیل خانواده در جردن کیست؟

دعاوی خانواده جزو حوزه حقوقی بوده و قوانین و مقررات آن توسط قانونگذار به منظور حمایت از خانواده تنظیم و تعیین گردیده است. بهترین وکیل خانواده در جردن بعد از قبولی در آزمون وکالت و پشت سر گذاشتن دوره های لازم و اخذ پروانه پایه یک به صورت تخصصی و حرفه ای در زمینه رسیدگی به پرونده های خانواده مانند طلاق، مهریه، نفقه، حضانت فرزندان و غیره شروع به فعالیت می کند.

وکلای خانواده به منظور تحقق عدالت و دفاع از حقوق قانونی موکلین خود با استناد به قوانین و تکیه بر دانش و تجربه ای که در طی سالیان وکالت کسب نموده اند نهایت تلاش خود را به کار گرفته و اقدامات لازم در این زمینه را انجام می دهند.

بهترین وکیل خانواده در جردن با قوانین و پیچیدگی های مربوط به پرونده هایی که در این حوزه رسیدگی می شوند آشنایی کاملی داشته و افرادی که درگیر این دعاوی شده اند می توانند به منظور تسریع در روند پرونده و صرفه جویی در زمان و هزینه با وکیل خانواده مشاوره داشته باشند و در صورت لزوم پیگیری پرونده خود در دادگاه خانواده را به او بسپارند.

بعضی از وکلا به صورت تخصصی تحت عنوان متخصص در پرونده های طلاق و یا وکیل طلاق شناخته می شوند. دعاوی خانواده خود به شاخه های متعددی تقسیم بندی شده و وکلای خانواده به سبب علاقه خود، در حوزه ای خاص فعالیت می کنند.

بهترین وکیل خانواده در جردن کیست؟

انواع دعاوی خانواده

دعاوی خانواده حوزه بسیار گسترده ای دارند که همگی زیر مجموعه دعاوی حقوقی هستند. تا پیش از سال 1376 مرجع رسیدگی به این دعاوی همان شعب دادگاه های حقوقی بود. اما از آن سال طبق مصوبات قانون جهت حمایت از خانواده ها، قوه قضاییه موظف گردید تا از بین تمامی دادگاه ها، تعدادی را به دعاوی خانواده اختصاص دهد. همان طور که در بین لیست دادگاه های مشهد نیز دادگاهی به عنوان دادگاه خانواده در نظر گرفته شده است. وکلای خانواده نیز با انواع مراجع قضایی خانواده آشناییت کامل دارند.

از جمله موضوعاتی که بهترین وکیل خانواده در جردن می تواند به آن رسیدگی کند، عبارتند از:

طلاق: طلاق از رایج ترین دعاوی خانواده است که بهترین وکیل طلاق در تهران می تواند وکالت افراد را بر عهده بگیرد و ممکن است یک طرفه و یا دو طرفه باشد. طلاق های توافقی شرایط راحت تری نسبت به طلاق های یک طرفه دارند.

مهریه: از جمله دیگر موضوعاتی که افراد را با دادگاه های خانواده درگیر می نماید، مطالبه مهریه و نحوه پرداخت آن است که تبدیل به کشمکش میان زوجین می شود.

حضانت: در زمان جدایی فرزندان تنها می توانند با یکی از والدین شان زندگی کنند‌. بحث پیش آمده در مراجع قضایی بین زوجین دعوا بر سر حضانت و ولایت فرزندان است.

دیگر دعاوی مورد بحث در دادگاه های خانواده نیز عبارتند از:

 • تغییر جنسیت
 • اهدای جنین
 • استرداد جهیزیه
 • نامزدی و خسارات آن
 • قیومیت و ولایت قهری
انواع دعاوی خانواده

بهترین وکیل خانواده چه ویژگی هایی دارد؟

برای انتخاب یک وکیل باید ملاک هایی که می تواند باعث اعتماد افراد به وکیل تعیینی گردد، بررسی شود. ویژگی های بهترین وکیل خانواده در جردن عبارتند از:

 • داشتن سواد حقوقی و مدرک تحصیلی معتبر
 • داشتن پروانه وکالت و فعالیت به عنوان وکیل پایه یک دادگستری به واسطه گذراندن دوره کارآموزی و پذیرش در آزمون اختبار
 • برخورداری از تجربه مفید در زمینه وکالت انواع دعاوی خانواده و درصد موفقیت بالا در پرونده های اخذ شده حقوقی با موضوع مورد نظر
 • دریافت حق الوکاله منصفانه از موکلین و در صورت امکان اقساطی نمودن آن
 • در نظر گرفتن وقت کافی برای هر یک از موکلین و توجه به آن ها
 • ارائه گزارش کار و همچنین راه حل های نتیجه بخش

برای انتخاب وکلایی از دیگر مناطق تهران نیز باید این ویژگی ها مورد بررسی قرار گیرند تا بتوان از بین گزینه های پیش رو در منطقه ای مانند ونک، بهترین وکیل خانواده در ونک را انتخاب نمود.

مهم ترین ویژگی های بهترین وکیل:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات:مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:%90 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

 10 تا از بهترین وکیل خانواده در جردن را بشناسید!

حمیدرضا سیف

حمیدرضا سیف

حمیدرضا سیف، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی و یکی از بهترین وکیل خانواده در جردن می باشد. وی در انواع دعاوی خانواده همچون طلاق، مهریه و نفقه، حضانت فرزندان و ملاقات با آن ها، تغییر جنسیت، ارث و غیره دارای تجربه بوده و موکلین می توانند با آسودگی خاطر پرونده های خود را به ایشان بسپارند. آقای سیف در دفتر حقوقی خود واقع در جردن به ارائه مشاوره به صورت حضوری و غیر حضوری می پردازد.

تخصص و مهارت:

 • تنظیم انواع دادخواست ها و شکوائیه ها
 • ارائه مشاوره حضوری و غیرحضوری
 • متخصص در دعاوی مختلف خانواده

آدرس: جردن، جنب کوچه سپیدار، ساختمان مهرگان، پلاک 59، طبقه 2

سعید مهاجر

علی سعید مهاجر

آقای علی سعید مهاجر وکیل پایه یک دادگستری با شماره پروانه وکالت 4657 صادره از کانون وکلای دادگستری یکی دیگر از بهترین وکیل خانواده در جردن به شمار می رود. وی با قدرت نفوذ بالا، فن بیان قوی، آشنایی کامل به مراجع قضایی و نحوه پیگیری پرونده و قدرت تحلیل قوانین و مقررات، همواره در پرونده های خود به نتایج قابل قبولی دست می‌یابد.

تخصص و مهارت:

 • متخصص در دعاوی حقوقی، ملکی، تجاری
 • انواع دعاوی خانواده و تنظیم دادخواست و لایحه های مربوط به آن
 • ارائه مشاوره

آدرس: جردن، نبش خیابان سعیدی، پلاک 156 واحد سوم

عفت همتیان

عفت همتیان

دیگر وکیلی که به عنوان یکی از بهترین وکیل خانواده در جردن محسوب می‌شود، خانم عفت همتیان بروجنی می باشد. وی با شماره پروانه وکالت 3836، سالیان سال است که به صورت حرفه ای به ارائه خدمات حقوقی به عنوان وکیل پایه یک دادگستری مشغول است. از جمله تخصص خانم همتیان، انواع دعاوی خانواده، طلاق و مهریه می باشد.

تخصص و مهارت:

 • ارائه مشاوره حقوقی
 • دارای سال ها سابقه فعالیت به عنوان وکیل پایه یک دادگستری

آدرس: جردن، خیابان گلشهر، پلاک 7، طبقه 8، واحد 803

محمد رضا صادقی

محمد رضا صادقی

یکی دیگر از وکلای برجسته و کارکشته در تهران، آقای محمد رضا صادقی می باشد. وی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی است که به ارائه خدمات وکالتی از نوع مشاوره، تنظیم اوراق قضایی و قبول وکالت پرونده های مختلف می پردازد. آقای صادقی در دعاوی خانواده دارای تخصص است و از این رو یکی از بهترین وکیل خانواده در جردن محسوب می شود.

تخصص و مهارت:

 • متخصص دعاوی خانواده، ملکی، کیفری و دیگر دعاوی حقوقی
 • ارائه راهکارهای موثر برای انجام پرونده در کوتاه ترین زمان ممکن
 • ارائه مشاوره به مراجعین و موکلین

آدرس: جردن بعد از بلوار صبا، پلاک 46، طبقه اول

مهدی دریاباری

مهرداد دریاباری

آقای مهدی دریاباری کارشناس ارشد رشته حقوق تجارت بین الملل و متخصص انواع دعاوی خانواده و مالیاتی و تجاری یکی از بهترین وکیل خانواده در جردن محسوب می شود. وی علاوه بر رسیدگی به پرونده های داخل کشور وکالت افراد ایرانی مقیم خارج از کشور را نیز قبول کرده و به دعاوی آن ها رسیدگی می نماید.

تخصص و مهارت:

 • متخصص پرونده های مالیاتی، دعاوی بازرگانی بین المللی، داوری در مسائل مربوط به تجارت بین الملل
 • تنظیم انواع قراردادها و دادخواست های تجاری خانواده و دیگر دعاوی حقوقی
 • ارائه خدمات به ایرانیان مقیم خارج از کشور

آدرس: جردن، خیابان قبادیان شرقی، پلاک 15، طبقه سوم، واحد 12

شروط ضمن عقد در دعاوی خانواده

یکی از موضوعاتی که زوجین اختلاف مربوط به آن را به دادگاه خانواده ارجاع می دهند و بهترین وکیل خانواده در جردن رسیدگی به آن را بر عهده می گیرد، شروط ضمن عقد ذکر شده در عقدنامه است. ‌‌به صورت پیش فرض شروط 12 گانه طلاق در عقدنامه برای همه زوجین ذکر می شود که بر این اساس زن و شوهر تعهد می دهند که در طول زندگی مشترک به آن ها عمل کرده و در صورت سرپیچی از آن ها به طرف مقابل اذن شکایت و درخواست طلاق می دهند. علاوه بر این شروط طلاق، زوجین ممکن است شرایط دیگری را نیز برای یکدیگر در نظر بگیرند و آن را به طور رسمی در عقدنامه به ثبت برسانند.

اغلب شروط اضافه شده توسط خانم ها در عقدنامه ذکر می شود. چراکه شروطی که ممکن است باعث اختلاف بین زوجین شود متعلق به مرد است، مانند حق طلاق، خروج از کشور، حق تحصیل، داشتن شغل، انتخاب محل زندگی و غیره خانم ها و اما برخی از زوجین ترجیح می دهند در هنگام ازدواج امتیاز برخی از این موارد را برای خود قائل شوند و لازم است که آن را به صورت رسمی در عقدنامه ذکر کنند.

برای آقایان نیز شروطی وجود دارد که بر اساس آن ها زن می تواند به صورت یک طرفه درخواست طلاق کند و وکیلی مثل وکیل طلاق به آن رسیدگی نماید. از جمله مواردی که به چالش در هنگام ازدواج تبدیل می شود، گرفتن حق طلاق از مرد در برابر بخشیدن مهریه است.

شروط ضمن عقد در دعاوی خانواده

حضانت فرزندان بعد از طلاق

اگر طلاق از نوع توافقی باشد، زوجین پیش از ارائه درخواست طلاق، بر سرحضانت فرزندان به تفاهم می رسند. اما اگر طلاق یک طرفه باشد، باید در دادگاه خانواده مطیع قانون بوده و بر اساس آن حضانت فرزند شان را بر عهده بگیرند.

قانون به این صورت است که اگر سن فرزندان دختر و پسر در زمان جدایی زیر 7 سال باشد، آن ها باید با هزینه‌های پدرشان تا هفت سالگی نزد مادر بمانند. پس از آن دختران تا 9 سالگی و پسر تا 15 سالگی، حضانت آن ها با پدر بوده و پس از آن طبق نظر خودشان می توانند یکی از والدین را برای حضانت انتخاب کنند.

کلام آخر

ما در این مقاله در مورد انواع دعاوی خانواده صحبت کردیم و مطالبی راجع به شروط ضمن عقد و حضانت فرزندان عنوان نمودیم. برای ساکنین منطقه جردن تهران نیز بهترین وکیل خانواده در جردن را معرفی کردیم. از همراهی شما تا پایان مقاله سپاس گزاریم و منتظر دریافت نظرات و پیشنهادات شما در سایت وکیل چی هستیم.

دلیل اهمیت داشتن وکیل خانواده چیست؟

بسیاری از افراد جامعه به علت عدم آگاهی و شناخت لازم از قانون و مقرارت، توانایی اخذ حق و حقوق خود را ندارند، به همین سبب طبق ماده ۳۵ قانون اساسی داشتن وکیل خانواده حق مسلم این افراد می باشد.

آیا امکان تغییر شروط ضمن عقد وجود دارد؟

بله. زوجین می توانند با مراجعه به دفترخانه، شروط مورد توافق خود را به ثبت برسانند.

آیا نفقه زوجه در دوران عقد دائم بر عهده زوج است؟

بله نفقه زوجه در دوران عقد دائم بر عهده زوج است اما در عقد موقت، مرد وظیفه ای برای پرداخت نفقه به زوجه ندارد.

5/5 - (2 امتیاز)

صدف طاهری

سلام صدف طاهری هستم. دارای چندین سال سابقه تولید محتوا در زمینه مسائل حقوقی و وکالت می باشم، در حال حاضر در سایت وکیل چی به عنوان نویسنده تحت وب مشغول به فعالیت هستم. هدف من تولید محتوای مفید برای کاربران است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 5 =

دکمه بازگشت به بالا