وکیل ملکی

10 تا از بهترین وکیل خلع ید در تبریز⚡【سال1403】⚖️

در این مقاله قصد داریم بهترین وکیل خلع ید در تبریز را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. در صورتی که ملک و یا هرگونه اموال غیر منقول که متعلق به فرد است توسط دیگری تصرف گردد در این حالت مالک می تواند برای باز پس گیری ملک خود درخواست خلع ید را مطرح و از شخص متجاوز شکایت کند. فرد مالک باید اسناد و مدارک لازم را با طرح شکایت به دادگاه ارائه دهد البته بدون در اختیار داشتن سند رسمی هم می توان برای طرح این دعوا اقدام کرد ولیکن توصیه می شود در هر صورت به منظور پیگیری این پرونده در مسیر صحیح قانونی از بهترین وکیل خلع ید کمک بگیرید.

بهترین وکیل خلع ید در تبریز چه کسی است؟

خلع ید از نظر لغوی به معنای کوتاه کردن دست و از نظر حقوقی به معنای باز پس گیری تصرف غیر قانونی ملک،زمین، خانه و هر نوع اموال غیرمنقول توسط متجاوز است. در خلع ید، مالک به عنوان خواهان و یا شاکی پرونده برای طرح دعوا از طریق مراجعه به بهترین وکیل خلع ید در تبریز اقدام می کند و مدارک و اسنادی که ادعای او را تایید کند به دادگاه ارائه می دهد.

بهترین وکیل خلع ید در تبریز در حوزه اموال غیر منقول از قبیل خانه، زمین، باغ و غیره به صورت تخصصی فعالیت دارد و با جمع آوری اسناد و مدارک قابل اثبات در دادگاه حقوقی از موکل خود دفاع کرده و تصرف غیر قانونی ملک را در دادگاه به اثبات می رساند.

وکیل خلع ید با توجه به تجربه و مهارتی که در حوزه این دعاوی دارد می تواند مسیر پرونده را برای دستیابی به نتیجه قطعی و مثبت نهایی کوتاه تر کند و مانع از تضییع حقوق موکل و بروز هر گونه خسارت مالی گردد.

بهترین وکیل خلع ید در تبریز چه کسی است؟

انواع خلع ید

خلع ید دارای انواع مختلفی است که بهترین وکیل ملکی در تبریز قبل از طرح دعوا با مطالعه پرونده و اظهارات موکل خود ابتدا نوع آن را تشخیص داده سپس برای طرح دعوا اقدام می کند. انواع خلع ید به قرار ذیل است:

 • خلع ید امانی: در این حالت قراردادی با تاریخ مشخص که یک طرف آن مالک است وجود دارد، اگر بعد از اتمام تاریخ قرارداد فردی که ملک را اجاره کرده آن را تخلیه نکند، مالک می تواند با مراجعه به بهترین وکیل خلع ید در تبریز علیه شخص متصرف برای تنظیم دعوای خلع ید امانی اقدام کند.

اگر در قرارداد تاریخ مشخصی تعیین نشده باشد مالک تنها در صورتی که فرد طرف قرارداد ملک را مطالبه کرده باشد می تواند دعوای خلع ید امانی را مطرح نماید.

 • خلع ید غاصبانه: در این نوع از خلع ید هیچگونه قراردادی میان مالک و شخص متصرف وجود ندارد که در این حالت مالک باید ضمن طرح دعوای خلع ید بتواند تصرف غیر قاونی را نیز در دادگاه به اثبات برساند. در این روش ارائه سند رسمی ملک برای اثبات مالکیت الزامی می باشد تا وکیل ملکی بتواند طرح دعوای خلع ید غاصبانه را به دادگاه ارائه دهد.
 • خلع ید مشاعی: در صورتی که ملکی بیش از یک نفر مالک داشته باشد و چند نفر از شرکا ملک را تصرف کرده باشند در این حالت سایر شرکا می توانند برای دعوای خلع ید مشاعی اقدام کنند. بهترین وکیل خلع ید در تبریز در این حالت با اثبات غصب ملک در دادگاه توسط افراد مقابل دعوا، مال مشاع را از آنان پس می گیرد.

10 تا از بهترین وکیل خلع ید در تبریز را بشناسید!

رضا حقیقی فرد

رضا حقیقی فرد

رضا حقیقی فرد یکی از بهترین وکیل خلع ید در تبریز می باشند. ایشان پروانه وکالت خود را از مرکز وکلای قوه قضایی اخذ نمودند و بیش از 16 سال سابقه وکالت در رسیدگی به پرونده های ملکی و خلع ید را در کارنامه کاری خود به ثبت رسانده اند و در این زمینه علاوه بر وکالت مشاوره حقوقی نیز ارائه می دهند.

از دیگر سوابق آقای حقیقی فرد می توان به مشاور و مدیر حقوقی شرکت آهنگری تراکتورسازی ایران، وکیل و مشاور حقوقی شرکت کمپرسور سازی هواسازان تبریز، وکیل و مشاور شرکت مهندسی و گازرسانی اودلار، وکیل گروه صنعتی قیر آذر پاسارگاد و غیره اشاره کرد.

تخصص و مهارت:

 • مشاور و مدیر حقوقی شرکت آهنگری تراکتورسازی ایران
 • وکیل و مشاور حقوقی شرکت کمپرسور سازی هواسازان تبریز
 • وکیل و مشاور شرکت مهندسی و گاز رسانی اودلار
 • وکیل گروه صنعتی قیر آذر پاسارگاد
 • وکیل و مشاور گروه صنعتی سوزان
 • مشاور حقوقی شرکت صنایع الومینیوم نوین آذربایجان

آدرس: تبریز، پروین اعتصامی، خیابان شهید زمانی، حافظ اول، پلاک 24، طبقه اول

محمد عابدین زاده امان الهی

محمد عابدین زاده امان الهی

محمد عابدین زاده امان الهی یکی از بهترین وکیل خلع ید در تبریز با 15 سال سابقه وکالت درخشان در زمینه دعاوی خلع ید می باشند. ایشان درصد بالایی از پرونده های خلع ید را با تکیه بر تجربه و مهارتی که در این حوزه دارند به نتیجه موفق و مورد نظر موکلین خود رسانده اند.  

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: تبریز، خیابان آبرسان، رو به روی مدرسه خیابانی

فهیمه گوگردچی

فهیمه گوگردچی

فهیمه گوگرد چی بهترین وکیل خلع ید در تبریز و عضو مرکز وکلای قوه قضایی در تبریز می باشند. ایشان 18 سال سابقه وکالت در رسیدگی به پرونده های خانواده، ملکی، کیفری، امور ثبتی و قراردادها و خلع ید را دارند. خانم گوگردچی با تسلط بر قوانین و مقررات مربوط به دعاوی خلع ید توانسته اند درصد بالایی از این پرونده ها را که وکالت کرده اند به نتیجه مثبت و مطلوب برسانند و به عنوان یکی از وکلای حرفه ای در این حوزه شناخته می شوند.

تخصص و مهارت:

 • عضو مرکز وکلای قوه قضایی
 • ارائه مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: تبریز، سه راه ولیعصر، اول سعدی، طبقه فوقانی بانک مهر اقتصاد، واحد 8

الهام میدانی

الهام میدانی

الهام میدانی یکی از وکلای پایه یک و مشاوره حقوقی در تبریز هستند. ایشان بیش از 20 سال سابقه وکالت در رسیدگی به انواع پرونده های حقوقی و کیفری را دارند و در زمینه پرونده های خلع ید به صورت تخصصی فعالیت می کنند.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حضوری و غیر حضوری

آدرس: تبریز، چهار راه آبرسان، ساختمان اسکان یک، روبروی داروخانه هلال احمر، طبقه 4

مینا علوی

مینا علوی

مینا علوی وکیل پایه یک و کارشناس ارشد حقوق در تبریز می باشند. ایشان در زمینه رسیدگی به پرونده های امور ثبتی، قراردادها، ملکی،تصرف عدوانی، خلع ید و غیره به صورت تخصصی فعالیت دارند و با 11 سال سابقه وکالت به عنوان یکی از بهترین وکیل خلع ید در تبریز شناخته می شوند.

تخصص و مهارت:

 • انجام انواع پرونده های حقوقی

آدرس: تبریز، خیابان امام خمینی، چهار راه منصور، روبروی برج ابریشم، ساختمان باراما، طبقه سوم، واحد 1

تفاوت خلع ید و تصرف عدوانی

اغلب افراد در طرح دعوای خلع ید و تصرف دعوای ممکن است دچار اشتباه شوند که بهترین وکیل خلع ید در تبریز در ادامه تفاوت این دو نوع دعوا را چنین بیان می دارد:

 • طرح دعوی خلع ید تنها توسط فرد مالک امکان پذیر خواهد بود ولی هر فردی که در منفعت مال سهم داشته باشد می تواند برای طرح دعوای تصرف عدوانی اقدام کند.
 • دعوای خلع در زمره پرونده های حقوقی قرار دارد و مرجع رسیدگی کننده به آن نیز دادگاه حقوقی است. ولی تصرف عدوانی را با توجه به شرایط و جزئیات پرونده می توان در دادگاه حقوقی یا کیفری مطرح کرد.
 • دعوای خلع ید جزو دعاوی مالی محسوب می شود لذا هزینه دادرسی آن نیز برهمین اساس محاسبه می گردد ولی دعوای تصرف عدوانی در زمره دعاوی غیر مالی بوده و هزینه دادرسی آن نیز طبق دعاوی غیر مالی خواهد بود.
 • برای دعوای خلع ید باید تشریفات لازم انجام گیرد و تا زمانی که رای نهایی صادر نگردد حکم قابل اجرا نخواهد بود ولیکن دعوای تصرف عدوانی بدون نیاز به تشریفات و بعد از صدور حکم قابل اجرا می باشد.
تفاوت خلع ید و تصرف عدوانی

هزینه حق الوکاله بهترین وکیل خلع ید در تبریز

همان طورکه گفتیم دعوای خلع ید جزو دعاوی مالی محسوب می شود و هزینه وکالت این پرونده نیز طبق قانون و عرف درصدی از مال خواسته شده می باشد. البته وکیل و موکل در اولین جلسه مشاوره برای رسیدگی به پرونده قبل از امضای قرارداد وکالت در این مورد به توافق می رسند.

لازم است که بدانید در صورتی که بهترین وکیل خلع ید در تبریز رای نهایی دادگاه برای حکم خلع ید را دریافت کند شما می توانید برای تمامی خسارات وارده شده و دریافت هزینه حق الوکاله از شخص متصرف شکایت کنید.

 کلام آخر

در این مقاله ما تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم بهترین وکیل خلع ید در تبریز را به شما عزیزان معرفی کنیم. البته قابل ذکر است که وکلای نامبرده صرفا جهت معرفی بوده و برای انتخاب هر کدام از آن ها لازم است که تحقیق و پرس و جو کنید. از این که تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما کمال تشکر را داریم. در صورت هرگونه انتقاد و پیشنهاد می توانید از طریق سایت وکیل چی با ما در ارتباط باشید.

5/5 - (2 امتیاز)

رقیه فتاحی

رقیه فتاحی هستم، لیسانس کامپیوتر دارم و بخاطر علاقه ای که به مسائل حقوقی و نویسندگی دارم، از سال 1398 کار محتوانویسی انجام می دهم و سعی می کنم اطلاعات حقوقی خودم را به روز کنم تا در سایت وکیل چی اطلاعات مفید و جدیدی را در اختیار کاربران قرار دهم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =

دکمه بازگشت به بالا