وکیل خانواده

10 تا از بهترین وکیل مهریه در یوسف آباد⚡【سال1403】⚖️

مهریه حق قانونی زن در زندگی زناشویی است. درخواست مهریه زن در دادگاه خانواده یا شورای حل اختلاف که مراجع رسیدگی کننده به این موضوع هستند ارائه می شود و در نهایت تصمیم مقتضی اتخاذ می شود. به همین دلیل هر یک از شاکیان و متهمان دادخواست مهریه، چه زن و چه شوهر می توانند با مراجعه به سامانه ثنا از روند رسیدگی به دعوای مهریه و پیگیری دادخواست خود مطلع شوند. در این مقاله ما 10 تا از بهترین وکیل مهریه در یوسف آباد را به شما معرفی خواهیم کرد. در ادامه همراه ما باشید.

مهریه و مطالبه آن

از جمله رایج ترین دعاوی حقوقی که در عرصه خانواده مطرح می شود، درخواست مهریه زوجه است که به واسطه آن، زن با تقدیم درخواست خود این حق قانونی خود را استیفا می کند. معمولا درخواست مهریه زوجه قطعی می شود و دادگاه تصمیم به پرداخت مهریه به زن می گیرد، حتی با وجود این که به چند قسط تقسیم شده باشد.

با وجود این، طرح شکایت مهریه و رسیدگی به آن در مراجع قانونی مستلزم آگاهی از روال است و به همین دلیل بسیاری از افراد درگیر هستند که در مورد درخواست مهریه چه اقدامی باید انجام دهند. از این رو ترجیحا افراد از یک وکیل خانواده یا به طور تخصصی تر از بهترین وکیل مهریه در یوسف آباد کمک می گیرند.

طبق قانون مدنی، به محض ازدواج زن و مرد، زن صاحب مهریه خود می شود و می تواند بلافاصله پس از ازدواج آن را درخواست کند. البته اگر مردی داوطلبانه به این تکلیف قانونی عمل نماید و مهریه همسرش را پرداخت کند، مراجعه به دادگاه و مطالبه مهریه ضرورتی ندارد.

اما در بسیاری از موارد زوج از پرداخت مهریه زوجه خودداری می کند و یا استطاعت مالی کافی برای پرداخت مهریه را ندارد که در این صورت اقدام قانونی برای مطالبه مهریه توسط زن و یا بهترین وکیل که وکالت زن را بر عهده دارد انجام می شود. البته باید بگوییم که در صورتی که مبلغ مهریه کم تر از بیست میلیون تومان باشد، شورای حل اختلاف اختیار رسیدگی به مطالبه مهریه را دارد، اما در صورتی که مبلغ مهریه بیش از بیست میلیون تومان باشد، باید درخواست مهریه به دادگاه ارائه شود.

مهریه و مطالبه آن

ویژگی های بهترین وکیل مهریه در یوسف آباد

با توجه به پیجیده بودن و ازدیاد نکات قانونی برای درخواست مهریه، توصیه می شود برای طی مراحل این چنین درخواست هایی از بهترین وکیل کمک بگیرید. ویژگی هایی که یک وکیل مهریه دارد عبارت است از:

 • بهترین وکیل مهریه در یوسف آباد به تمامی قوانین مربوط به طلاق و مطالبه مهریه شناخت کامل دارد و با پیگیری پرونده های فراوان تجربیات زیادی در این زمینه به دست آورده است.
 • با تسلط به قوانین مهریه می تواند با آنالیز دقیق آن ها، از حقوق موکل خود در برابر قاضی دفاع کند.
 • شیوایی بیان و سخنوری قوی از دیگر ویژگی های بهترین وکیل مهریه در یوسف آباد است. وکلای فعال در این زمینه با سخنرانی تاثیر گذار خود در پیشبرد پرونده و قضاوت به نفع موکل خود موثرند.

ویژگی های بسیاری برای انتخاب یک وکیل وجود دارد که بستگی به معیارهای هر شخص از انتخاب وکیل خود دارد. اما به طور کلی یک وکیل زبده باید بتواند تمام قد و دلسوزانه از موکل خود دفاع کند و آن قدر در شغل خود حرفه ای باشد که بتواند حقوق موکل خود را زنده کند.

5 تا از بهترین وکیل مهریه در یوسف آباد را بشناسید!

دکتر مجتبی محمدی

دکتر مجتبی محمدی

رزومه دکتر مجتبی محمدی:
1- دکترای حقوق بین الملل ۲-وکیل کانون وکلای دادگستری مرکز(تهران) ۳- عضو کمیسیون داوری کانون وکلای مرکز ۴- مدرک وکالت کانون وکلای بین المللی (IBA) ۵- مدرک داوری بین المللی اتاق بازرگانی ایران ۶- مدرک فن بیان در مذاکرات بین المللی

مهارت ها:
1- تسلط کامل به امور حقوقی شرکتهای داخلی و بین المللی
2- تسلط کامل بر امور قراردادهای داخلی و بین المللی
3- مهارت در مذاکرات بین المللی و آشنایی با قوانین سایر کشورها

مقالات:
1-چالشها و راهکارهای ارتقاء دادرسی عادلانه در رویه داوری بین المللی سرمایه گذاری خارجی(پایان نامه دکترا)

۲- شرط داوری در قراردادهای سرمایه گذاری بین المللی(پایان نامه ارشد)
۳- مقاله پژوهشی بررسی جایگاه حفاظت از محیط زیست در رویه داوری بین‌المللی ایکسید(مجله محیط زیست و توسعه)
۴-مقاله پژوهشی اصول شکلی دادرسی عادلانه در داوری
سرمایه‌گذاری خارجی با تأکید بر ایکیسد(مجله مطالعات حقوقی)
5- و ارائه چندین مقاله در زمینه های مختلف منجمله قراردادهای مدرن

سوابق شغلی:
1- مشاور حقوقی سازمان لیگ فوتبال ایران
2- مشاور حقوقی سندیکای بیمه گران ایران
3- مشاور حقوقی سازمان بنادر و دریانوردی
4- مشاور حقوقی کمیسیون حقوق بشر
5- وکیل چندین شرکت پیمانکاری و بازرگانی برتر داخلی و بین المللی با گرید یک
6- مدیر حقوقی شرکت پترو امید آسیا ( بانک سپه)
7- مشاور حقوقی شرکت توسعه و تجارت کیش ( بانک سپه)
8- مدیر حقوقی شرکت سیمان هرمزگان ( بانک سپه)
9-وکیل شرکت سیمان شمال(بانک ملی)
۱۰-وکیل شرکت بین المللی Consilium Middle East
۱۱-وکیل چندین شرکت پیمانکاری نفتی از جمله  شرکت انرژی کاوش پرشیا و شرکت انرژی گستر هانا
۱۲-مدیر عامل شرکت حقوقی بین المللی ایران وکیل

شماره تماس: 09121212133

آدرس شعبه اول: سعادت اباد-بالاتر از ميدان كاج-خيابان ١٢(على اكبر)-پلاك ٤١ واحد ۴

شماره تماس:
02122093600
02122093700
آدرس شعبه دوم: اتوبان ستاری بلوار فردوس شرق نرسیده به چهار راه سلیمی جهرمی ‌ ساختمان دفتر خدمات قضایی‌ ‌پ ۱۹۲ طبقه ۵ و ۱۲

وب سایت: iranvakeel.com

رامین جلیله وند

رامین جلیله وند

یکی دیگر از وکلای حرفه ای در دعاوی خانواده، آقای رامین جلیلی وند است. وی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی با شماره پروانه وکالت 15121 است که سال ها پیش به ایشان توسط کانون وکلای دادگستری اعطا شده است. دفتر حقوقی ایشان در میدان جهاد دایر است و از این رو آقای جلیله وند را یکی از بهترین وکیل مهریه در یوسف آباد می دانند.

تخصص و مهارت:

 • تنظیم اوراق قضایی
 • مشاوره با تعیین نوبت
 • انواع دعاوی حقوقی و کیفری

آدرس: یوسف آباد، میدان جهاد، خیابان چهلستون، خیابان بوعلی سینا شرقی، پلاک 29، واحد 7

بیژن شقاقی

بیژن شقاقی

آقای بیژن شقاقی یکی از بهترین وکیل مهریه در یوسف آباد است. وی در انواع دعاوی با موضوعات گوناگون کیفری و حقوقی دارای مهارت است. این مهارت کسب شده به دنبال تجربیات فراوان ایشان به دست آمده است. شماره پروانه وکالت ایشان نیز 4316 است.

تخصص و مهارت:

 • طلاق و مهریه
 • امور بانکی، چک و سفته
 • دعاوی ملکی، شهرداری و پیش فروش آپارتمان

آدرس: یوسف آباد، خیابان کریم خان زند، خیابان سنایی، خیابان شهید خدری (شاهین)، پلاک 34

محمد یونسی

محمد یونسی

محمد یونسی دارنده مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد رشته حقوق مالکیت فکری، یکی از بهترین وکیل مهریه در یوسف آباد محسوب می شود. ایشان تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به ترتیب در دانشگاه های تهران و شهید بهشتی گذرانده است. آقای یونسی در حال حاضر دوره های MBA را در دانشکده مدیریت تدریس می نماید.

تخصص و مهارت:

 • متخصص در دعاوی حقوقی، ارز دیجیتال، دعاوی بانکی، چک و سفته
 • دعاوی خانواده
 • ارائه مشاوره

آدرس: یوسف آباد، میدان جهاد، خیابان جهانمهر

چگونه می توان مهریه خود را از ارث دریافت کرد؟

مهریه برای زوج بدهی محسوب می شود که پرداخت آن حتی پس از فوت بر عهده شخص است. مهریه باید مادی باشد و مرد بتواند آن را بپردازد. گاهی توان مالی مرد به حدی است که نمی تواند مهریه را بپردازد. حال اگر ارثی از اقارب درجه اول مانند پدر و مادر و نزدیکان به او برسد، زن می تواند از ارث رسیده به شوهرش، مهرش را مطالبه کند.

اگر زن درخواست مهریه کند و اموالی که از متوفی به ارث رسیده در دست ورثه باشد، زن می تواند تمام اموال ماترک را بلوکه کند. در این راه بهترین وکیل مهریه در یوسف آباد می تواند به او کمک کند. بنابراین وراث تا زمانی که مهریه پرداخت نشده باشد، نمی توانند از مال مشاع استفاده کنند. همچنین اگر متوفی در زمان حیات خود ضمانت پرداخت مهریه به عروس خود را داشته باشد، زوجه می تواند بلافاصله پس از فوت پدرشوهر، مال را تصرف کند.

چگونه می توان مهریه خود را از ارث دریافت کرد؟

صحت ادعای دریافت مهریه از خانواده همسر

همان طور که پیش از این نیز ذکر شد، مهریه حق قانونی زن است و تعهد پرداخت آن بر عهده همسرش می باشد. در واقع هرکسی که به نیابت از مرد تعهدی برای پرداخت مهریه داده باشد باید آن را پرداخت نماید. حال در این میان این سوال مطرح است که آیا زن می تواند مهر خود را از خانواده همسرش مطالبه کند یا خیر؟

باید بگوییم که اگر در زمان عقد پدر یا مادر مرد تعهد دهند که به جای پسرشان مهریه را خواهند پرداخت، زن هر زمان که بخواهد می تواند آن را از پدر شوهر یا مادر شوهرش مطالبه کند. اما در صورتی که تعهدی از طرف آن ها داده نشده باشد و در زمان درخواست مهریه توسط زوجه، زوج از پرداخت آن عاجز باشد و اصطلاحا استطاعت مالی نداشته باشد، با وجود مرفه بودن خانواده مرد، اجبار و قانونی آن ها را مکلف به پرداخت مهریه عروس شان نماید.

کلام آخر

پرداخت و مطالبه مهریه اصولا با چالش و دعوا همراه است و احتمال آن کم است که بدون مراجعه به مراجع قضایی رفع و رجوع شود. ما در این مقاله در مورد مهریه و ضرورت حضور وکیل صحبت کردیم. همچنین 5 تا از بهترین وکیل مهریه در یوسف آباد را معرفی نمودیم.

از همراهی شما سپاس گزاریم. شما می توانید برای ارائه نظرات و پیشنهادات تان از طریق سایت وکیل چی با ما در ارتباط باشید.

 شرایط اعتراض به رای تعدیل مهریه چیست ؟

هر یک از زن و شوهر می توانند تحت شرایطی به میزان اقساط مهریه اعتراض نمایند مثلا در صورت پیدا شدن منبع درآمد جدید برای شوهر زوجه می تواند به دادگاه درخواست تعدیل اقساط مهریه دهد

آیا امکان اعتراض به گزارش اصلاحی تقسیط مهریه وجود دارد؟

خیر گزارش اصلاحی تقسیط مهریه قطعی و غیر قابل اعتراض است

در صورتی که خانم رابطه نامشروع داشته باشد آیا مرد از دادن مهریه معاف میشود؟

خیر در هر صورت مرد موظف به پرداخت مهریه است، مگر اینکه زن آن را ببخشد.

5/5 - (1 امتیاز)

صدف طاهری

سلام صدف طاهری هستم. دارای چندین سال سابقه تولید محتوا در زمینه مسائل حقوقی و وکالت می باشم، در حال حاضر در سایت وکیل چی به عنوان نویسنده تحت وب مشغول به فعالیت هستم. هدف من تولید محتوای مفید برای کاربران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا