وکیل کیفری

10 تا از بهترین وکیل دیه در مشهد⭐【سال1403】⚖️

اکثر تخلفاتی که در جوامع امروزی صورت می گیرد با جبران خسارت و پرداخت غرامت قابل بخشودگی و عفو است. این خسارات با عناوین گوناگونی در میان افراد ذی صلاح نامیده می شود. مشکلات حقوقی این چنینی توسط وکلا پیگیری شده و به نتیجه می رسد. در ادامه این مقاله به موضوع بهترین وکیل دیه در مشهد می پردازیم. پرونده های کیفری و حقوقی با موضوعات دیه حساس و بسیار با اهمیت هستند. هرگونه کوتاهی در روند ایجاد عدالت در مورد دیه می تواند عواقب ناگواری به وجود آورد.

بهترین وکیل دیه در مشهد چه کسی است؟

در امور مطالبه دیه وکیلی را می توان بهترین نامید که از هر طریق برای کاهش ضررهای موکلش اقدام کند. بهترین وکیل دیه در مشهد در هر زمینه ای ابتدا به همه جوانب پرونده تفکر و تعقل کرده و سپس راه حلی برای آن می یابد. مهم ترین خصیصه یک وکیل برتر عادل بودن است. زمانی که شخصی در ارتباط با حق و حساب دیگران می باشد باید تنها هدف خود را جلوگیری از تضییع حق افراد قرار بدهد.

بهترین وکیل دیه در مشهد کسی است که برخورد مناسبی با موکلین خود داشته باشد و به دقت به عرایض آن ها گوش دهد. نکات مهم و ظریف هر پرونده را یادداشت کرده و در دفاعیات خود به آن ها اشاره کند. به اطلاعات هر پرونده دست یافته و مدارک قابل استنادی را در دادگاه ارائه دهد. محرم اسرار موکلین خود باشد و سخنان رد و بدل شده در جلسات مشاوره را محرمانه دانسته و پیش دیگران بازگو نکند.

بهترین وکیل حقوقی مشهد با محاسنی که دارد شرایط سوء استفاده طرف دیگر دعوی را فراهم نکرده و موقعیت بحرانی ایجاد شده را به خوبی تحت کنترل خود می گیرد. از عواقب گفته هایش نمی ترسد و با شجاعت حق موکل خود را خواهان است. انواع، شرایط، مواد قانونی، تبصره ها و مقرارت مطالبه گری دیه را به صورت علمی و تجربی بلد است. روش هایی که می تواند موکلش را به دریافت حق دیه خود برساند را در سریع ترین زمان به اجرا در می آورد.

بهترین وکیل دیه در مشهد چه کسی است؟

تعریف دیه و انواع آن در قانون

دیه مقدار مشخص شده ای بوده که قانون برای متخلفان به عنوان مجازات در نظر گرفته است. در قانون آمده است، هر گاه شخصی به واسطه اعمالش به دیگری صدمات جانی وارد کند مشمول پرداخت دیه به منظور جبران خسارت می شود. تخلفاتی که منجر به صدمات جسمانی به دیگران می شود در سه دسته عمد، غیر عمد و شبه عمد تقسیم شده است. وضع این قانون به دلیل تنبیه مجرم و عدم انجام مجدد خطا توسط شخص صورت گرفته است.

بر اساس قانون جمهوری اسلامی ایران جبران خسارت را می توان به شکل های دیه قتل، دیه اعضای بدن، دیه شکستگی و جراحات و دیه منافع اعضا پرداخت نمود. مبالغ دیه هر سال به وسیله قوه قضائیه تعیین می گردد. دیه قتل باید به مصادیق یک انسان بالغ و کامل توسط قاتل به بازماندگان و خانواده مقتول پرداخته شود. در نوع دیه اعضای بدن اگر یک یا چند عضو فرد متشاکی مورد آسیب دیدگی قرار بگیرد، قانون مبلغ دیه را محاسبه می کند.

بنابر ماده ۷۰۱ تا ۷۰۷ قانون مجازات اسلامی جای ضرب و جرح، خراشیدگی ها، تورم ها، شکستگی ها و کبودی ها شامل پرداخت دیه جراحات می شود. چنان چه جنایت صورت گرفته به هر یک از حواس فرد آسیب رسانده و موجب از بین بردن کارایی عضو شود باید حق المنفعت اعضا را بپردازد. بهترین وکیل دیه در مشهد باید قوانین و مقرارت جبران خسارت و جریمه هر موضوع را بداند.

10 تا از بهترین وکیل دیه در مشهد به همراه آدرس دفتر وکالت عبارتند از:

نام وکیلآدرس دفتر وکالت
علی ابراهیمی مهرمشهد، بلوار سجاد، بزرگمهر شمالی 3
طیبه سادات آذری مهرمشهد، بلوار شفا، نبش شفا 32
رضا حسینی برجمشهد، بلوار سجاد، چهار راه بهار، سجاد 6
مرتضی رشیدیان یزدمشهد، خیابان احمد آباد، ساختمان مریم
صدیقه بهنام تقدسمشهد، خیابان آبکوه، میان آفرین شمالی و شهریار شمالی

10 تا از بهترین وکیل دیه در مشهد را بشناسید!

علی ابراهیمی مهر

علی ابراهیمی مهر

ایشان وکیل پایه یک دادگستری، با 15 سال سابقه وکالت در حوزه کیفری و حقوقی می باشند. آقای ابراهیمی مهر پروانه وکالت خویش را از کانون وکلا اخذ کرده و از بهترین وکیل دیه در مشهد محسوب می شوند. علی ابراهیمی مهر فارغ التحصیل حقوق جزا و جرم شناسی هستند. اغلب پرونده های ایشان با موفقیت همراه بوده و رضایت موکلین را در پی داشته است.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حقوقی
 • تنظیم دادخواست های کیفری
 • تخصص در حوزه تصادفات و حوادث نقص عضو
 • تخصص در دعاوی کیفری قتل عمد و قصاص قاتل

آدرس: مشهد، بلوار سجاد، بزرگمهر شمالی 3، پلاک 27، طبقه 2، واحد 5

طیبه سادات آذری مهر

طیبه سادات آذری مهر

خانم آذری مهر از وکلای پایه یک دادگستری در استان خراسان رضوی می باشند. بیش از 10 سال از صدور پروانه وکالت خانم طیبه سادات آذری مهر می گذرد. ایشان دانش آموخته کارشناسی ارشد حقوق بین الملل بوده و هم اکنون در دانشگاه های حقوق مشهد در حال تدریس می باشند.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره در همه زمینه های حقوقی
 • ثبت دادخواست های دعاوی کیفری و حقوقی
 • وکالت دعاوی قتل، ضرب و جرح، تجاوز و قطع عضو

آدرس: مشهد، بلوار شفا، نبش شفا 32، پلاک 17

رضا حسینی برج

رضا حسینی برج

جناب آقای حسینی برج بهترین وکیل پایه یک دادگستری در زمینه دیه در مشهد هستند. مدرک تحصیلی ایشان کارشناسی ارشد حقوق خصوصی است. رضا حسینی برج بیش از 10 سال است که در حوزه های مختلف قضایی مشغول به کار هستند. پر تکرار ترین پرونده های ایشان مربوط به قتل می باشند. سخنوری، فن دفاع و صبوری ایشان زبانزد موکلین شان می باشد.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حقوقی حضوری و غیر حضوری
 • تبحر در دعاوی طلاق، امور ثبتی، امور تجاری و امور اقامتی
 • متخصص حل دعاوی تجاوز،  قتل غیر عمد در سوانح و جراحات ناشی از زورگیری

آدرس: مشهد، بلوار سجاد، چهار راه بهار، سجاد 6، پلاک 220، طبقه 1

شماره تماس: 09156024004

مرتضی رشیدیان یزد

مرتضی رشیدیان یزد

ایشان عضو کانون وکلا دادگستری بوده و از بهترین وکیل دیه در مشهد می باشند. سابقه وکالت آقای رشیدیان یزد به بیش از ۱۵سال می رسد. ایشان در مقطع دکتری حقوق عمومی تحصیلات خود را به پایان رساندند. علاوه بر قبول وکالت پرونده های مختلف، مرتضی رشیدیان یزد مدرس دانشگاه، مشاور حقوقی سازمان پتروشیمی، وکیل بانک های دولتی و شهرداری ها بوده است.

تخصص و مهارت:

 • تنظیم انواع اوراق و قراردادهای حقوقی
 • متخصص دعاوی قتل های خیابانی و غیر عمد
 • متخصص رسیدگی به دیه منافع اعضا در کارگران بخش های خصوصی و دولتی

آدرس: مشهد، خیابان احمد آباد، بین سه راه راهنمایی و میدان فلسطین، ساختمان مریم، طبقه 3، واحد 302

صدیقه بهنام تقدس

صدیقه بهنام تصدق

سرکار خانم صدیقه بهنام تقدس وکیل پایه یک دادگستری بوده و اکثر پرونده های وکالت شده ایشان کیفری می باشد. ایشان از توجه و ذکاوت بالایی برخوردار بوده و از همه حواس خود برای به سرانجام رساندن پرونده هایش بهره می گیرد. خانم بهنام تقدس در زمینه دعاوی حقوقی، کیفری، مالی، ثبتی، تجاری، اداری و خانواده دارای تجربه هستند.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حقوقی
 • وکالت حرفه ای پرونده های قتل عمد و غیر عمد
 • وکالت دعاوی نقض عضو در حین کار، درگیری و سرقت
 • رسیدگی به دعاوی کلاهبرداری، جعل اسناد، تجاوز و ضرب و جرح

آدرس: مشهد، خیابان آبکوه، میان آفرین شمالی و شهریار شمالی

قانون پرداخت دیه زن و مرد

بر اساس قوانین اسلام و قانون دیه زن و مرد با یک دیگر برابر نبوده و دیه یک زن بالغ نصف دیه یک مرد مسلمان خواهد بود. این ماده هنگامی اجرایی می گردد که مبلغ دیه به بیش از یک سوم دیه کامل برسد. لازم به ذکر است که اگر مقتول زن و قاتل مرد بوده و جنایت به صورت عمدی شکل گرفته باشد، خانواده مقتول برای قصاص قاتل باید دیه کامل را به اولیای دم قاتل بپردازند. مهم ترین دلیل نابرابری میان زن و مرد در این موضوع مربوط به نقش مرد در خانواده است.

اگر در سوانح رانندگی خسارت وارده یک سوم دیه کامل یک انسان بالغ باشد، تفاوتی بین زن و مرد وجود نخواهد داشت. در صورتی که زن مرتکب قتل شده باشد، باید علاوه بر حکم قصاص یک برابر دیه را پرداخته و یا برای بخشودگی دو برابر دیه یک زن را بپردازد. این مقادیر در ماه های حرام سال دو برابر می شود. بهترین وکیل دیه در مشهد باید با توجه به عمدی یا سهوی بودن جنایت، برای دریافت دیه اقدام نماید. در تصادفات رانندگی که غیر عمد بودن آن تایید شده باشد بیمه ملزم به جبران دیه می باشد.

قانون پرداخت دیه زن و مرد

شیوه تعیین دیه

اندازه دیه هر سال طبق عرف و شرایط جامعه توسط مراجع قضایی مشخص می شود. از بیان دین اسلام دیه در ماه های حرام سال دو برابر محاسبه می شود. این ماه ها شامل محرم، رجب، ذی الحجه و ذی القعده می باشند. این تغییر در مقدار دیه تنها متوجه موارد فوتی بوده و در نقص عضو یا دیه اعضای بدن اعمال نمی گردد. در پرداخت دیه نوع آسیب و صدمات وارد شده مشخص شده و به اندازه ی تعیین شده در قانون مجازات اسلامی متشاکی باید برای جبران آن وارد عمل شود.

دیه اعضا بدن قوانین خاص خود را دارد. در دین مبین اسلام گفته شده در صورتی که از عضو از کار افتاده تنها یک عدد در جسم انسان وجود داشته باشد دیه کامل پرداخت می شود. اما اگر یکی از دو عضو بدن مانند پا از بین رفته باشد، هر دو آن ها شامل دیه کامل و یکی از آن ها شامل نصف دیه می شوند. در پرونده های کیفری، بهترین وکیل دیه در مشهد با تبحر خود می تواند رضایت خانواده مقتول یا شاکی را دریافت نماید.

کلام آخر

هیچ شک و تردیدی در تسریع پیگیری پرونده توسط وکیل وجود ندارد اما برخی تخلفات دارای دو بعد هستند. یعنی جنبه عمومی داشته و حتی با کسب رضایت خانواده شاکی باید مجازات عمومی جرم خود را بپذیرند. با در اختیار گرفتن بهترین وکیل دیه در مشهد احتیاجی به تنظیم دادخواست و طولانی تر شدن پروسه رسیدگی نیست. وکیل چی از همراهی شما تشکر کرده و امیدوار است مطالب برای شما لذت بخش بوده باشد. اگر نظرات و انتقاداتی دارید با ما به اشتراک بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

صدف طاهری

سلام صدف طاهری هستم. دارای چندین سال سابقه تولید محتوا در زمینه مسائل حقوقی و وکالت می باشم، در حال حاضر در سایت وکیل چی به عنوان نویسنده تحت وب مشغول به فعالیت هستم. هدف من تولید محتوای مفید برای کاربران است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − یک =

دکمه بازگشت به بالا