مجله حقوقیمهاجرت

مهاجرت به استرالیا بهتر است یا آلمان؟ ✈️ ⭐【سال1403】⚖️

امروزه مهاجرت به کشورهای دیگر برای دست یابی به زندگی بهتر در میان مردم رواج بیش تری پیدا کرده است. افرادی که این تصمیم را برای آینده خود گرفته اند، کشورهای مختلفی را برای مهاجرت مد نظر دارند. استرالیا و آلمان هر دو جزو کشورهای پر طرفدار برای مهاجرت هستند. اما این کدام کشور انتخاب شود بسته به نوع مهاجرت متفاوت است. البته شرایط افراد هم تعیین کننده است. هر دوی این کشورها دارای مزیت های مختلفی هستند. در این مقاله به دنبال پاسخ این سوال هستیم که مهاجرت به استرالیا بهتر است یا آلمان؟ برای دانستن پاسخ تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بررسی کشور استرالیا و آلمان از نظر هزینه های زندگی

طبیعتا یکی از مهم ترین مواری که متقاضیان مهاجرت برای انتخاب کشور مقصد به آن توجه می کنند هزینه زندگی در آن کشور است. فرد مهاجر قرار است پس از این در کشور مقصد زندگی کند و باید بتواند از پس هزینه ها برآید. چه بسا شرایط مهاجر برای رفتن به کشوری بسیار مساعد باشد و وی نیز علاقه مند به زندگی در آن کشور باشد، اما به دلیل بالا بودن هزینه های زندگی در آن کشور مقصد مهاجرت خود را تغییر دهد.

هر دو کشور استرالیا و آلمان از نظر هزینه، کشورهای پر هزینه ای هستند. زیرا زندگی در این کشورها در سطح کیفی بالایی قرار دارد و به همین دلیل کشورهای گرانی هستند. اما با بررسی و محاسبه هزینه های زندگی در تمام جنبه ها مشاهده می شود که زندگی در کشور استرالیا 38 درصد گران تر از آلمان است.

در رتبه بندی کشورهای جهان از منظر هزینه های زندگی کشور استرالیا در رتبه یازدهم جهان قرار دارد. در صورتی که آلمان رتبه سی و چهارم همین رتبه بندی را در دنیا کسب کرده است. این موضوع نشان می دهد که زندگی در استرالیا نسبت به آلمان گران تر است. اما با بررسی این موضوع به تنهایی نمی توان استرالیا را به عنوان مقصد مهاجرت خود انتخاب نمود. در انتخاب مقصد مهاجرت عوامل دیگری مانند شرایط کار، تحصیل و ازدواج هم موثر است. برای کسب اطلاعات بیش تر در خصوص مهاجرت به استرالیا می توانید مقاله مهاجرت به استرالیا در سایت وکیل چی را مطالعه نمایید.

بررسی کشور استرالیا و آلمان از نظر هزینه های زندگی

مقایسه مهاجرت تحصیلی به استرالیا و آلمان

افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی دارند ممکن است در انتخاب بین دو کشور استرالیا و آلمان مردد شوند. سیستم آموزشی در هر دو کشور در سطح بالا و در حد استانداردهای جهانی است. هر دوی این کشورها دارای دانشگاه های معتبر و برتر جهان هستند. به همین دلیل انتخاب بین این دو کشور برای متقاضیان سخت و دشوار است.

اگر مهاجر به دنبال تحصیل در دانشگاه های دارای رتبه بالا باشد استرالیا انتخاب بهتری خواهد بود. این کشور در رتبه بندی دانشگاه ها در جایگاه بالاتری نسبت به آلمان قرار دارد. البته این به معنی آن نیست که دانشگاه های آلمان سطح پایینی داشته باشند. آلمان هم جزو کشورهای علمی است اما در رده پایین تری نسبت به استرالیا قرار دارد.

اما همواره باید به این نکته توجه داشت که هزینه تحصیل در دانشگاه های استرالیا بسیار بیش تر است. تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان تقریبا رایگان است. شهریه دانشگاه ها و موسسات خصوصی آلمان هم به پای شهریه های بالای دانشگاه های استرالیا نمی رسد. در خصوص تحصیل در کشوری دیگر علاوه بر اعتبار و رتبه جهانی دانشگاه ها، هزینه تحصیل هم مهم است که باید به آن توجه ویژه شود.

مقایسه شرایط کاری در مهاجرت به استرالیا یا آلمان

 اگر ما بخواهیم شرایط کاری را در دو کشور استرالیا و آلمان مقایسه کنیم، بررسی دشواری خواهیم داشت. این دو کشور از برترین کشورهای دنیا هستند و انتخاب بین آن ها انتخاب بین خوب و خوب تر است.

باید گفت هر دو کشور از نظر شغلی، فرصت های شغلی بسیار خوبی را در کشور خود ایجاد کرده اند. افراد متخصص و ماهر در هیچ یک از این دو کشور بیکار نمی مانند. اما با مقایسه اعداد و ارقام می بینیم که وضعیت کشور آلمان به مقدار کمی نسبت به استرالیا بهتر است. به گونه ای که نرخ بیکاری در کشور آلمان حدود 3/9 درصد است. اما این نرخ در کشور استرالیا با مقداری اختلاف حدود 5/9 درصد است.

هر دو کشور دارای اقتصاد پویا هستند و اقتصاد آن ها وابسته به بخش خدمات است. اما در کشور آلمان ساخت و ساز، جنگل داری و معدن هم جزو بخش های مهم دیگر اقتصاد هستند. اباید گفت شرایط کاری در این کشور سخت است و میانگین ساعات کار در هفته 35 ساعت است. استرالیا دارای بخش های استخدامی دیگر مانند کشاورزی، دارایی و گردشگری است. در این کشور معاشرت در حین کار مجاز است و افراد می توانند ارتباطات خوبی با هم داشته باشند. میانگین ساعات کاری در هر هفته در استرالیا 38 ساعت است.

مقایسه مهاجرت کاری به آلمان و استرالیا

وضعیت حمل و نقل در استرالیا و آلمان

برای این که بدانیم مهاجرت به استرالیا بهتر است یا آلمان باید این دو کشور را از نظر شرایط حمل و نقل عمومی بررسی نماییم. کشورهای آلمان و استرالیا جزو کشورهای پیشرفته و برتر دنیا هستند. طبیعی است که در چنین کشورهایی سیستم حمل و نقل پیشرفته وجود داشته باشد که رفاه حال شهروندان در این کشورها را تامین نماید.

در کشور آلمان وسایل حمل و نقل عمومی در تمام شهرهای بزرگ و کوچک وجود دارد. این وسایل شامل مترو، راه آهن، تراموا، ترامبلین، اتوبوس و تاکسی است. زیر ساخت های این کشور امکان بهره بردای از این وسایل حمل و نقل عمومی را ساده تر کرده است. اما در مقایسه با کشور استرالیا باید گفت هزینه حمل و نقل در آلمان بالاتر است.

 استرالیا هم سیستم حمل و نقل عمومی قوی دارد. اما رانندگی بیش ترین و پرکاربرد ترین وسیله نقلیه ای است که در این کشور استفاده می شود. بیش تر افراد در این کشور از ماشین شخصی استفاده می کنند. پس از آن بیش ترین آمار در استرالیا مربوط به پیاده روی است زیرا فرهنگ پیاده روی در این کشور بسیار قوی است. استرالیا دارای سیستم حمل و نقل عمومی شامل اتوبوس، قطار، تراموا است در کنار وسایل نقلیه شخصی است. اما با توجه به بررسی هزینه ها، میزان کرایه در استرالیا مقداری از آلمان ارزان تر است.

مزایای تابعیت آلمان و استرالیا

  دریافت تابعیت هر کشوری مزایای خود را به دنبال دارد. در این قسمت این مزایا را در خصوص دریافت تابعیت آلمان و استرالیا مورد بررسی قرار می دهیم. مزایای تابعیت آلمان به شرح زیر است:

 • داشتن حق سفر در تمام اتحادیه اروپا، سوئیس و انگلستان بدون درخواست ویزا
 • امکان استفاده از مزایای بهداشتی، بازنشستگی و بیکاری
 • داشتن حق رای
 • اجازه کاندید شدن برای انتصاب در سمت های عمومی
 • توانایی دریافت مجوز کار
 • وجود شرایط آسان برای مهاجرت همسر و اقدام برای دریافت تابعیت وی پس از گذشت 3 سال
 • فرزندانی که در آلمان متولد می شوند تابعیت این کشو را کسب می کنند
 • با داشتن تابعیت این کشور، خارج از آلمان می توان محافظت کنسولی را اخذ نمود

برای دانستن این موضوع که مهاجرت به استرالیا بهتر است یا آلمان باید مزایای داشتن تابعیت استرالیا را هم بیان نماییم. در مقابل فردی که بتواند اقامت  پس از آن تابعیت استرالیا را کسب کند از مزایای زیر بهره مند می شود:

 • امکان کار برای دولت فدرال
 • فرزندان مهاجرانی که به این کشور مهاجرت می کنند شهروند این کشور خواهند بود
 • داشتن حق رای
 • حق پاسپورت استرالیا
 • می توانند در صورت داشتن شرایط پرداخت هزینه های تحصیل را به تعویق بیاندازند
 • حقوق کامل اقامت در نیوزیلند
 • توانایی گرفتن فرزند خوانده
 • مهاجرانی که تابعیت استرالیا را دارند در مسابقات ورزشی بین المللی می توانند نماینده استرالیا باشند 
مزایای تابعیت استرالیا و آلمان

وضعیت آب و هوای آلمان و استرالیا

کشور آلمان به دلیل گستردگی زیاد دارای آب و هوای مختلف در مناطق مختلف است. اما در مجموع این کشور دارای آب و هوای معتدل است. غرب این کشور دارای زمستان های یخبندان است در حال که در شرق آلمان هوای معتدل تری وجود دارد. در این کشور در طول روز هم آب و هوای متفاوتی وجود دارد. به طوری که در یک منطقه در یک روز می توان دماهای مختلفی را مشاهده کرد.

استرالیا هم مانند آلمان به دلیل گستردگی و مساحت زیاد دارای تنوع آب و هوایی است. به طوری که در شمال غربی و جنوب این کشور اختلاف دما بسیار زیاد است. در شمال غربی گرمای زیاد و در جنوب این کشور بارش برف دیده می شود. در استرالیا در یک ماه خاص می توانید آب و هوای مختلفی را تجربه کنید. اما در مجموع آب و هوای این کشور معتدل و مرطوب است.

کلام آخر

هدف از این مقاله، مقایسه کشور آلمان و استرالیا بود. اطلاعات لازم برای پاسخ سوال مهاجران در خصوص این که مهاجرت به استرالیا بهتر است یا آلمان را ارائه نمودیم. همان طور که در این مقاله توضیح دادیم هر دو کشور از تمام جهات کشورهای پیشرفته ای هستند که برای مهاجران جذاب هستند. از برخی جهات آلمان جلوتر و پیشتاز است و از برخی جهات دیگر استرالیا برتری دارد. اما انتخاب یکی از این کشورها بستگی به شرایط فرد مهاجر دارد که کدام کشور با شرایط و موقعیت وی سازگارتر باشد. امیواریم مطالب فوق برای شما عزیزان مفید بوده باشد. از این که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم. در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد از طریق سایت وکیل چی با ما همراه باشید. 

4/5 - (1 امتیاز)

سحر نیری

سحر نیری هستم. کارشناسی ارشد شیمی از دانشگاه رازی کرمانشاه. تاکنون با چندین سایت محتوانویسی همکاری داشتم و به دلیل علاقه ای که به مسائل حقوقی دارم؛ چند ماهی است که با مجله وکیل چی همکاری می کنم و از نویسندگی لذت می برم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا