مهاجرت

مهاجرت از طریق اسپانسر فامیلی به استرالیا ✈️ ⭐ 【سال1403】⚖️

برخی از کسانی که به دنبال بهبود شرایط زندگی خود هستند برای رسیدن به این هدف تصمیم به مهاجرت می گیرند. اما نکته مهم کشور مقصد است. استرالیا به دلیل داشتن سیستم آموزشی سطح بالا، داشتن فرصت های شغلی زیاد و سطح زندگی استاندارد یکی از انتخاب های مهاجران است. برای مهاجرت به این کشور راه های زیادی وجود دارد که یکی از آن ها مهاجرت از طریق اسپانسر فامیلی به استرالیا است. اگر قصد ای نوع مهاجرت را دارید و نمی دانید باید از کجا شروع کنید؟ یا نمی دانید چه شرایطی برای مهاجرت به استرالیا لازم است، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

استرالیا و مهاجرت به آن

کشور استرالیا، بعد از کانادا و آمریکا به عنوان سومین کشور مهاجر پذیر در دنیا شناخته شده است. این کشور به سرزمین کانگوروها معروف است. سال ها است که این کشور جزو بهترین و اولین انتخاب های مهاجران از کشورهای مختلف است. از جمله دلایل مهاجران برای مهاجرت به این کشور تحصیل در بهترین دانشگاه های دنیا است.

این کشور با توجه به پیشتازی در عرصه مهاجر پذیری، دارای فرهنگ ها و ملیت های مختلف است. به همین دلیل مهاجران کشورهای مختلف می توانند به راحتی با هم ارتباط برقرار کنند و همچنین دوری از وطن برای آن ها راحت تر خواهد بود.

از دیگر ویژگی های استرالیا سطح زندگی با کیفیت و استاندارد در این کشور است. هیچ یک از کشورهای دیگر در این زمینه با استرالیا قابل مقایسه نیستند. خدمات شهری، زیر ساخت های مدرن، ساعات کار بهینه، درآمد بالا و مواد غذایی استاندارد سبب بالا رفتن سطح زندگی در این کشور شده اند.

سیستم بهداشت و درمان این کشور جزو مهم ترین مزایای زندگی در استرالیا است. خدمات درمانی که در مراکز دولتی این کشور ارائه می شود تفاوتی با بیمارستان ها و مراکز درمانی خصوصی ندارد. وجود تفریحات بی شمار و هیجان انگیز در این کشور هم در جلب توجه مهاجران بی تاثیر نبوده است. موزه ها و جشنواره های مختلف، تفریحات شبانه، رستوران های چند ملیتی و بسیاری از موارد دیگر سبب شده زندگی در این کشور همیشه لذت بخش باشد.

در کنار تمام این مزایا، داشتن سیاست مهاجرتی خوب در این کشور باعث افزایش مهاجرت به استرالیا شده است. افراد مختلف از طریق روش های مختلف می توانند اقامت این کشور را کسب کنند. مهم تر از آن، مهاجران می توانند به راحتی اقامت موقت خود را به اقامت دائم تبدیل کنند.

استرالیا و مهاجرت به آن

شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسر فامیلی

برای اقدام به دریافت هر نوع مهاجرت داشتن شرایط خاصی لازم است. هر کشوری هم شرایط و قوانین خاص خود را برای مهاجر پذیری دارد. برای دریافت اقامت استرالیا از طریق اقوام هم باید فرد دارای شرایط مورد نظر باشد.

استرالیا برای پذیرفتن مهاجران مختلف شرایطی را برای آن ها تعیین کرده است که داشتن هر کدام از آن ها امتیازی برای فرد است. برای مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسر فامیلی وی باید حداقل 50 امتیاز را کسب نماید. از طرف دیگر، فامیل مهاجر که قرار است اسپانسر وی باشد باید در یکی از شهرهای استرالیا که کم جمعیت هستند و در اصطلاح به آن ها رجینال گفته می شود زندگی کند.

 شرط دیگری که برای اسپانسر وجود دارد این است که وی باید از اقوام درجه یک اسپانسر شونده باشد. اقوام درجه یک شامل فرزند، پدر، مادر، پدربزرگ، مادربزرگ، عمه، عمو، دایی، خاله و فرزندان آن ها است.  فرد اسپانسر باید شهروند استرالیا باشد و یا این که اقامت دائم استرالیا را داشته باشد. کسی که دارای اقامت موقت این کشور است به هیچ وجه نمی تواند اسپانسر شخص دیگری شود.

اسپانسر باید دارای حداقل 18 سال سن باشد و مدت زمان سکونت او در منطقه مورد نظر مورد تایید باشد. وی باید به دولت استرالیا تعهد بدهد که تا دو سال از فرد اسپانسر شونده حمایت مالی خواهد کرد. همچنین ارائه مدرک تمکن مالی برای این ادعا لازم است.

اگر اسپانسر شرایط ذکر شده را داشته باشد می تواند به عنوان اسپانسر اقوام خود اقدام به طی کردن مراحل لازم برای دریافت اقامت استرالیا برای آن ها نماید.

مراحل دریافت اقامت استرالیا از طریق اسپانسر فامیلی

لازم به ذکر است که در قوانین استرالیا مهاجرتی به نام اسپانسر فامیلی وجود ندارد. در واقع این نوع مهاجرت زیر مجموعه ای از ویزای 491 است. قوانین این بخش از مهاجرت به استرالیا در سال های اخیر دچار تغییر و تحولاتی شده است. افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند باید از این تغییرات مطلع باشند.

ویزای دریافت شده از این روش به صورت موقت بوده و برای مدت  3 سال است. اما با داشتن شرایط آن کشور می توان آن را به اقامت دائم تبدیل کرد. اداره مهاجرت کشور استرالیا هر سال لیستی از مشاغل مورد نیاز در شهرهای مختلف این کشور را منتشر می کند. مهاجران باید در این رشته ها دارای تخصص و یا مدرک تحصیلی باشند. با توجه به این که امکان مهاجرت فقط برای شهرهای کم جمعیت و رجینال وجود دارد، پس متقاضیان باید لیست شغل های مورد تقاضا در این شهرها را بررسی کنند.

پس از این مرحله متقاضی باید مدارک مورد نیاز را به ارگان های مربوط ارسال کند. در این جا مدارک فرد، سابقه کار و تخصص او و همچنین مدارک تحصیلی وی مورد بررسی قرار می گیرد. پس از انجام بررسی های لازم کشور استرالیا درخواست ویزا را تایید و یا رد می کند. در صورت تایید مدارک، فرد می تواند برای دریافت اقامت از طریق اسپانسر فامیلی اقدام نماید.

مراحل دریافت اقامت استرالیا از طریق اسپانسر فامیلی

مزایای ویزای 491

راه های مختلفی برای دریافت اقامت استرالیا وجود دارد. مهاجرت از طریق کار، تحصیل ، ازدواج، خویشاوندی و سرمایه گذاری به این کشور امکان پذیر است. داشتن ویزای اقامت 491 که شامل ویزای اسپانسر فامیلی هم می شود مزایای زیادی دارد. همین مزایا سبب می شود که افراد برای دریافت این نوع ویزا ترغیب شوند. یکی از این مزایا این است که فرد می تواند بین مناطق مختلف رجینال یا کم جعیت استرالیا تغییر مکان بدهد. در واقع نیازی نیست که او فقط در منطقه مورد نظر سکونت یابد.

هزینه بهداشت و درمان در کشور استرالیا بسیار بالا است و در صورتی که فرد امکان استفاده از بیمه های درمانی را نداشته باشد عملا نمی تواند از عهده این هزینه ها بربیاید. اما با داشتن ویزای اسپانسر فامیلی، مهاجر می تواند از بیمه درمانی این کشور استفاده نماید.

افرادی که از طریق اسپانسر فامیلی به استرالیا مهاجرت می کنند اقامت موقت دریافت می کنند. اما داشتن این ویزا به مهاجر کمک می کند تا پس از گذشت 3 سال بتواند برای دریافت ویزای دائم استرالیا اقدام کرده و پس از مدت کوتاهی این اقامت را به دست آورد.

از دیگر مزایای اقامت از طریق اسپانسر فامیلی این است که هر فرد با توجه به توانایی، تخصص و رشته تحصیلی خود می تواند شغلی مناسب خود یافته و درآمد خوبی هم داشته باشند. برای این افراد محدودیتی از نظر ساعت کاری هم وجود ندارد. فرد مهاجر و همسر وی می توانند به طور تمام وقت در این کشور به کار مشغول باشند.

مدت زمان لازم برای صدور این ویزا کوتاه است و فرد پس از دریافت دعوت نامه می تواند به این کشور مهاجرت نماید. فرزندان مهاجرانی که از طریق اسپانسر فامیلی به استرالیا مهاجرت کرده اند می توانند به صورت رایگان در مدارس این کشور تحصیل کنند.

معایب مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسر فامیلی

همان طور که اشاره نمودیم دریافت اقامت استرالیا از طریق اسپانسر فامیلی، دارای مزایای بسیاری است اما در کنار این ویژگی های خوب این نوع مهاجرت دارای معایب خاصی خود می باشد. فردی که از طریق اسانسر فامیلی به استرالیا مهاجرت کرده است نمی تواند در مناطق غیر رجینال و پر جمعیت این کشور تردد کند. تنها افرادی که اقامت دائم این کشور را دارند می توانند در این مناطق تردد کنند.

دولت استرالیا برای درآمد این افراد یک سقف درآمدی را مشخص نموده است. یکی از بزرگ ترین معایب مهاجرت از طریق اسپانسر فامیلی به استرالیا همین محدودیت درآمد است. از مشکلات دیگر زندگی در این کشور، بزرگی زیاد و تمرکز جمعیت در برخی شهرهای این کشور است. همچنین میزان مالیات و هزینه های زندگی در این کشور بسیار بالا است. بر عکس بودن فصول به دلیل موقعیت جغرافیایی این کشور هم برای افراد مهاجر از کشورهای مختلف دشوار است.

کلام آخر

در این مقاله مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسر فامیلی را بررسی کردیم. اگر یکی از اقوام درجه یک شما در استرالیا زندگی می کند می تواند برای شما درخواست اقامت در این کشور را بدهد و برای شما دعوت نامه بفرستد. این شخص باید اقامت دائم این کشور را داشته باشد و بتواند تمکن مالی خود را ثابت کند. زیرا وی باید تعهد بدهد که تا 2 سال از شما حمایت مالی می کند. شما هم باید مدارک زبان خود ارائه کرده و هم چنین امتیازات لازم را کسب نمایید. مهاجر باید در زمینه شغل های مورد نیاز استرالیا مهارت داشته باشد. این اقامت به صورت موقت و برای مناطق کم جمعیت صادر می شود. از این که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم. در صورت داشتن انتقاد و پیشنهاد از طریق سایت وکیل چی با ما در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

سحر نیری

سحر نیری هستم. کارشناسی ارشد شیمی از دانشگاه رازی کرمانشاه. تاکنون با چندین سایت محتوانویسی همکاری داشتم و به دلیل علاقه ای که به مسائل حقوقی دارم؛ چند ماهی است که با مجله وکیل چی همکاری می کنم و از نویسندگی لذت می برم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا