وکیل

10 تا از بهترین وکیل تمکین در تهران ⭐【آپدیت 1401】⚖️

در این مقاله قصد داریم ده تا از بهترین وکیل تمکین در تهران را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. تمکین در لغت به معنای ثابت نمودن و اطاعت کردن است و زمانی که عقد نکاح بین زن و مرد جاری می شود معنا پیدا می کند که براساس آن زوجه موظف است در مقابل اجرای وظایفی مانند پرداخت نفقه که بر عهده مرد است از او تمکین نماید. یکی از دعوای رایج که در دادگاه خانواده مطرح و رسیدگی می شود دعوای الزام به تمکین است که معمولا زمانی که زن به دلیل اختلافاتی که در زندگی مشترک وجود دارد و از منزل شوهر قهر می کند از سوی مرد به دادگاه ارائه می شود که توصیه می شود قبل از هرگونه اقدامی در طرح و دادخواست تمکین حتما با بهترین وکیل تمکین مشورت کنید.

تمکین چیست؟

تمکین بعد از جاری شدن خطبه عقد حقی است که در قبال پرداخت نفقه از جانب مرد بر زن واجب می شود که بر اساس آنچه که قانون شرع برای این حق تعیین کرده زن موظف است اعمالی مانند حضور در منزل شوهر، حسن صحبت و برقراری رابطه زناشویی را با مرد داشته باشد البته ذکر این نکته نیز لازم است که قانون برای این مورد مستثنی نیز قائل بوده و در مواردی واجب نبودن تمکین را برای زن نیز در نظر گرفته است اما چنانچه زن به عمد تمکین ننماید مرد می تواند با مشاوره بهترین وکیل تمکین در تهران طرح دعوا عدم تمکین زن را به دادگاه خانواده ارائه دهد.

تمکین چیست؟

بهترین وکیل تمکین در تهران کیست؟

بهترین وکیل خانواده در تهران که در حوزه دعاوی مربوط به خانواده مانند طلاق، مهریه، نفقه و غیره فعالیت دارد را می توان به عنوان وکیل تمکین نیز معرفی کرد، پرونده های مربوط به تمکین از حساسیت زیادی برخوردارند و نتیجه آن ممکن است به طلاق بیانجامد از این رو بهره مندی از بهترین وکیل تمکین در تهران برای حل این پرونده می تواند بسیار تاثیرگذار باشد. وکیل تمکین باتوجه به تسلط و آشنایی که به قوانین مربوطه دارد ضمن پیگیری پرونده به نفع موکل خود سعی در ایجاد سازش میان زوجین را خواهد داشت.

10 تا از بهترین وکیل تمکین در تهران را بشناسید!

رویا کرامتی

رویا کرامتی

رویاکرامتی وکیل پایه یک دادگستری به عنوان یکی از بهترین وکیل تمکین در تهران معرفی می شوند، ایشان در دیگر حوزه های حقوقی نظیر خانواده، کیفری و ملکی نیز فعالیت دارند.

تخصص و مهارت:

 • وکالت در دعاوی علیه شهرداری ها
 • وکالت در بانک شهر
 • مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: تهران، خیابان پیروزی، روبروی مترو نبرد، طبقه فوقانی بانک توسعه تعاون

شماره تماس: 09356549017

مرجانه فشنگچی

مرجانه فشنگچی

مرجانه فشنگچی وکیل پایه یک دادگستری با بیش از 15 سال سابقه وکالت در شهر تهران می باشند که در حوزه های مختلف دادگاه خانواده از قبیل مهریه، نفقه، تمکین، طلاق و طلاق توافقی فعالیت دارند و به عنوان یکی از بهترین و باتجربه ترین وکلای خانواده در زمینه های فوق الذکر شناخته می شوند.

تخصص و مهارت:

 • 15 سال سابقه وکالت
 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • وکالت در شرکت بوژنه
 • وکالت در شرکت های اوریفلیم پرشیا
 • شهرکت سهامی خاص آجر  ماشینی رومان

آدرس: تهران، جنت آباد مرکزی، پلاک 78، واحد

شماره تماس: 02144899341

فاطمه یعقوبی

فاطمه یعقوبی

فاطمه یعقوبی وکیل پایه یک دادگستری در تهران می باشند که در حوزه دعاوی خانواده از قبیل نفقه، تمکین، مهریه، طلاق و غیره دارای تخصص وتبحر می باشند و با بیش از 10 سال سابقه وکالت جزو یکی از بهترین وکیل تمکین در تهران نیز شناخته می شوند.

تخصص و مهارت:

 • 10 سال سابقه وکالت
 • مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: تهران، فلکه دوم صادقیه، مجتمع طلا، طبقه 5، واحد 4

شماره تماس: 02144974361

نرگس رستمی

نرگس رستمی

نرگس رستمی وکیل پایه یک دادگستری در تهران می باشند که در دعاوی خانواده نظیر نفقه، تمکین و مهریه تخصص دارند و تاکنون پرونده های زیادی را در این زمینه به نتیجه مثبت رسانده اند.

تخصص و مهارت:

 • 15 سال سابقه وکالت
 • کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی
 • وکیل و مشاور حقوقی شرکت آواژنگ
 • وکیل و مشاور حقوقی شرکت مینو
 • وکیل و مشاور حقوقی شرکت تایلندی هایک ویژن در ایران

آدرس: تهران، بزرگراه ستاری، روبروی کوروش، پایین تر از پیامبر غرب، نبش پنجم شرقی، پلاک ۸۰، مجتمع گل ها، طبقه عمکف، واحد ۳

شماره تماس: 02144956501

راحله امیری

راحله امیری

راحله امیری وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای مرکز در تهران می باشند که با توجه به آشنایی وتسلطی که بر قوانین خانواده دارند در دعاوی خانوده به خصوص موضوع تمکین به صورت تخصصی فعالیت می کنند و به عنوان یکی از بهترین وکیل تمکین در تهران شناخته می شوند.

تخصص و مهارت:

 • عضوکانون وکلای مرکز
 • دکتری حقوق جزا و جرم شناسی
 • مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: تهران، پاسداران، بوستان دهم، پلاک 121، طبقه 4، واحد 10

شماره تماس: 09121113724

عدم تمکین زن موجب اجرای چه چیزهایی برای مرد می شود؟

در صوتی که در دادگاه عدم تمکین زن اثبات گردد موارد ذیل برای مرد قابل اجرا بوده و زن حق اعتراض ندارد:

 • عدم استحقاق نفقه: اگر زوجه به وظایف خود عمل نکند براساس ماده 1108 قانون مدنی زوج نیز می تواند نفقه او را پرداخت نکند، در حقیقت عدم تمکین زن موجب سلب پرداخت نفقه او می گردد ولیکن چنانچه زن برای عدم تمکین خود عذر موجه داشته باشد و این مورد را در دادگاه به اثبات برساند مرد همچنان موظف به پرداخت نفقه خواهد بود.
 • ازدواج مجدد: عدم تمکین زن از نظر قانون این اجازه را به مرد می دهد که درخواست ازدواج مجدد داشته باشد.
 • طرح دعوای الزام به تمکین: از دیگر مواردی که در صورت عدم تمکین زن برای مرد قابل اجرامی باشد طرح دعوای الزام به تمکین به درخواست مرد بر علیه زن است و چنانچه زن از حکم صادر شده پیروی نکند ناشزه خواهد شد. در صورت طرح دعوا بهتراست با بهترین وکیل تمکین در تهران و همچنین بهترین وکیل مهریه در ایران مشورت داشته باشید.
عدم تمکین زن موجب اجرای چه چیزهایی برای مرد می شود؟

وظایف مرد در تمکین از زوجه

زوج نیز در برابر تمکین زوجه تکالیفی از قبیل وظایف زناشویی و حسن معاشرت را برعهده دارد و اگر از انجام این وظایف خود سرباز بزند به او ناشزمی گویند، اگر زوج در برابر تمکین زوجه نفقه پرداخت نکند زوجه این حق را خواهد داشت که از همسر خود شکایت کیفری نماید که حکم آن حبس 6 ماه الی 2 سال خواهد بود که البته توصیه می کنیم برای این مورد حتما با بهترین وکیل کیفری در تهران مشاوره داشته باشید.

اگر عدم حسن معاشرت در قبال زوجه به گونه ای باشد که موجب شود تا گذران زندگی برای او با سختی و مشقت به همراه باشد زوجه می تواند براساس آنچه که در قانون ذکر شده حکم طلاق عسر و حرج را از دادگاه دریافت کند.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم  مطالب مفیدی در رابطه با وکیل تمکین در اختیار شما قرار دهیم و 10 تا از بهترین وکیل تمکین در تهران را نیز به شما معرفی کردیم تا به راحتی وکیل مورد نظر خود را بیابید. در صورتی که به هرگونه مشاوره در خصوص تمکین نیاز دارید می توانید آن را با هر کدام از وکیل های ذکر شده در سایت وکیل چی در میان بگذارید.

آیا الزام به تمکین اعتبار امر مختومه دارد؟

این امور اعتبار امر مختوم نداشته و هرگاه ادله جدید یافت شده یا عدم تمکین مجددا حاصل گردد، مرد می‌تواند اقدام به تنظیم دادخواست الزام به تمکین کرده و زن را ملزم به انجام وظایف زناشویی خود کند.

 برای درخواست عدم تمکین به کجا باید مراجعه کرد؟

باید با مراجعه به دفاتر الکترونیکی خدمات قضایی، اقدام به ثبت دادخواست الزام به تمکـین‌ کرد تا دعوا در دادگاه خانواده محل اقامت زوجه ثبت گردد.

تمکین شامل چه مواردی می شود؟

تمکـین‌ در اصطلاح حقوقی بر دو قسم است: تمکین عام و تمکین خاص. تمکـین عام به معنای پذیرش ریاست مرد و لوازم این ریاست بر خانواده است. تمکـین‌ خاص یعنی زن مهیای تامین نیازهای جنسی متعارف و معقول همسر خود بوده و بدون عذر موجه از این امر اجتناب نکند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا