وکیل خانواده

10 تا از بهترین وکیل تمکین در تهران⭐【سال1403】⚖️

در این مقاله قصد داریم ده تا از بهترین وکیل تمکین در تهران را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. تمکین در لغت به معنای ثابت نمودن و اطاعت کردن است و زمانی که عقد نکاح بین زن و مرد جاری می شود معنا پیدا می کند که براساس آن زوجه موظف است در مقابل اجرای وظایفی مانند پرداخت نفقه که بر عهده مرد است از او تمکین نماید. یکی از دعوای رایج که در دادگاه خانواده مطرح و رسیدگی می شود دعوای الزام به تمکین است که معمولا زمانی که زن به دلیل اختلافاتی که در زندگی مشترک وجود دارد و از منزل شوهر قهر می کند از سوی مرد به دادگاه ارائه می شود که توصیه می شود قبل از هرگونه اقدامی در طرح و دادخواست تمکین حتما با بهترین وکیل تمکین مشورت کنید.

تمکین چیست؟

تمکین بعد از جاری شدن خطبه عقد حقی است که در قبال پرداخت نفقه از جانب مرد بر زن واجب می شود که بر اساس آن چه که قانون شرع برای این حق تعیین کرده زن موظف است اعمالی مانند حضور در منزل شوهر، حسن صحبت و برقراری رابطه زناشویی را با مرد داشته باشد البته ذکر این نکته نیز لازم است که قانون برای این مورد مستثنی نیز قائل بوده و در مواردی واجب نبودن تمکین را برای زن نیز در نظر گرفته است اما چنانچه زن به عمد تمکین ننماید مرد می تواند با مشاوره بهترین وکیل تمکین در کرج و تهران طرح دعوا عدم تمکین زن را به دادگاه خانواده ارائه دهد.

تمکین چیست؟

بهترین وکیل تمکین در تهران کیست؟

بهترین وکیل ایران که در حوزه دعاوی مربوط به خانواده مانند طلاق، مهریه، نفقه و غیره فعالیت دارد را می توان به عنوان وکیل تمکین نیز معرفی کرد، پرونده های مربوط به تمکین از حساسیت زیادی برخوردارند و نتیجه آن ممکن است به طلاق بیانجامد از این رو بهره مندی از بهترین وکیل تمکین در تهران برای حل این پرونده می تواند بسیار تاثیرگذار باشد. وکیل تمکین باتوجه به تسلط و آشنایی که به قوانین مربوطه دارد ضمن پیگیری پرونده به نفع موکل خود سعی در ایجاد سازش میان زوجین را خواهد داشت.

حق تمکین چیست؟

در زندگی مشترک، هر یک از زوجین نسبت به یکدیگر تعهدات و وظایفی دارند که باید به آن ها عمل نمایند. در صورتی که این وظایف توسط یکی از زوجین انجام نشود، برای طرف مقابل حق تمکین را به وجود می آورد. زن پس از عقد نکاح مشمول رعایت وظایفی در برابر همسر خود می باشد و در صورتی که این وظایف را انجام ندهد و در واقع تمکین نکند، برای شوهر خود حق تمکین ایجاد نموده است. در این شرایط، قانون زن را به تمکین وا می دارد و در صورت تمکین نکردن مجدد حقوقی از جمله ازدواج مجدد را به مرد خواهد داد.

مرد نیز باید به وظایف خود در قبال همسرش پایبند باشد، اما انجام ندادن این وظایف از طرف مرد حق تمکین را برای زن به همراه ندارد. در واقع در صورت عدم انجام وظایف توسط مرد و یا عدم پرداخت نفقه، زن می تواند به دادگاه مراجعه نموده و تقاضای طلاق بدهد. انجام این پروسه هم دارای مراحل خاص خود می باشد که طلاق از طرف زن به سادگی طلاق از طرف مرد نخواهد بود و دشواری های خاص خود را دارد.

10 تا از بهترین وکیل تمکین در تهران را بشناسید!

دکتر مجتبی محمدی

دکتر مجتبی محمدی

رزومه دکتر مجتبی محمدی:
1- دکترای حقوق بین الملل ۲-وکیل کانون وکلای دادگستری مرکز(تهران) ۳- عضو کمیسیون داوری کانون وکلای مرکز ۴- مدرک وکالت کانون وکلای بین المللی (IBA) ۵- مدرک داوری بین المللی اتاق بازرگانی ایران ۶- مدرک فن بیان در مذاکرات بین المللی

مهارت ها:
1- تسلط کامل به امور حقوقی شرکتهای داخلی و بین المللی
2- تسلط کامل بر امور قراردادهای داخلی و بین المللی
3- مهارت در مذاکرات بین المللی و آشنایی با قوانین سایر کشورها

مقالات:
1-چالشها و راهکارهای ارتقاء دادرسی عادلانه در رویه داوری بین المللی سرمایه گذاری خارجی(پایان نامه دکترا)

۲- شرط داوری در قراردادهای سرمایه گذاری بین المللی(پایان نامه ارشد)
۳- مقاله پژوهشی بررسی جایگاه حفاظت از محیط زیست در رویه داوری بین‌المللی ایکسید(مجله محیط زیست و توسعه)
۴-مقاله پژوهشی اصول شکلی دادرسی عادلانه در داوری
سرمایه‌گذاری خارجی با تأکید بر ایکیسد(مجله مطالعات حقوقی)
5- و ارائه چندین مقاله در زمینه های مختلف منجمله قراردادهای مدرن

سوابق شغلی:
1- مشاور حقوقی سازمان لیگ فوتبال ایران
2- مشاور حقوقی سندیکای بیمه گران ایران
3- مشاور حقوقی سازمان بنادر و دریانوردی
4- مشاور حقوقی کمیسیون حقوق بشر
5- وکیل چندین شرکت پیمانکاری و بازرگانی برتر داخلی و بین المللی با گرید یک
6- مدیر حقوقی شرکت پترو امید آسیا ( بانک سپه)
7- مشاور حقوقی شرکت توسعه و تجارت کیش ( بانک سپه)
8- مدیر حقوقی شرکت سیمان هرمزگان ( بانک سپه)
9-وکیل شرکت سیمان شمال(بانک ملی)
۱۰-وکیل شرکت بین المللی Consilium Middle East
۱۱-وکیل چندین شرکت پیمانکاری نفتی از جمله  شرکت انرژی کاوش پرشیا و شرکت انرژی گستر هانا
۱۲-مدیر عامل شرکت حقوقی بین المللی ایران وکیل

شماره تماس: 09121212133

آدرس شعبه اول: سعادت اباد-بالاتر از ميدان كاج-خيابان ١٢(على اكبر)-پلاك ٤١ واحد ۴

شماره تماس:
02122093600
02122093700
آدرس شعبه دوم: اتوبان ستاری بلوار فردوس شرق نرسیده به چهار راه سلیمی جهرمی ‌ ساختمان دفتر خدمات قضایی‌ ‌پ ۱۹۲ طبقه ۵ و ۱۲

وب سایت: iranvakeel.com

رویا کرامتی

رویا کرامتی

رویاکرامتی وکیل پایه یک دادگستری به عنوان یکی از بهترین وکیل تمکین در تهران معرفی می شوند، ایشان در دیگر حوزه های حقوقی نظیر خانواده، کیفری و ملکی نیز فعالیت دارند. سرکار خانم رویا کرامتی پس از اتمام تحصیلات حقوقی خود، پروانه وکالت پایه یک اخذ نموده و شروع به فعالیت حقوقی نمودند. ایشان توانسته اند با تکیه بر دانش و سواد حقوقی خود بسیاری از پرونده ها را با پیروزی و برد به پایان برسانند.

تخصص و مهارت:

 • وکالت در دعاوی علیه شهرداری ها
 • وکالت در بانک شهر
 • مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: تهران، خیابان پیروزی، روبروی مترو نبرد، طبقه فوقانی بانک توسعه تعاون

شماره تماس: 09356549017

مرجانه فشنگچی

مرجانه فشنگچی

مرجانه فشنگچی وکیل پایه یک دادگستری با بیش از 15 سال سابقه وکالت در شهر تهران می باشند که در حوزه های مختلف دادگاه خانواده از قبیل مهریه، نفقه، تمکین، طلاق و طلاق توافقی فعالیت دارند و به عنوان یکی از بهترین و باتجربه ترین وکلای خانواده در زمینه های فوق الذکر شناخته می شوند. ایشان مشاوره های حقوقی مفید و موثری را به موکلین و مراجعین خود ارائه می دهند که سبب حل و فصل مشکلات آن ها خواهد شد.

تخصص و مهارت:

 • 15 سال سابقه وکالت
 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • وکالت در شرکت بوژنه
 • وکالت در شرکت های اوریفلیم پرشیا
 • شهرکت سهامی خاص آجر  ماشینی رومان

آدرس: تهران، جنت آباد مرکزی، پلاک 78، واحد

شماره تماس: 02144899341

فاطمه یعقوبی

فاطمه یعقوبی

فاطمه یعقوبی وکیل پایه یک دادگستری در تهران می باشند که در حوزه دعاوی خانواده از قبیل نفقه، تمکین، مهریه، طلاق و غیره دارای تخصص وتبحر می باشند و با بیش از 10 سال سابقه وکالت جزو یکی از بهترین وکیل تمکین در تهران نیز شناخته می شوند. تجربه بالا و اطلاعات حقوقی به روز ایشان سبب کسب موفقیت های چشم گیر ایشان شده است که رضایت و اعتماد موکلین را به دنبال داشته است.

تخصص و مهارت:

 • 10 سال سابقه وکالت
 • مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: تهران، فلکه دوم صادقیه، مجتمع طلا، طبقه 5، واحد 4

شماره تماس: 02144974361

نرگس رستمی

نرگس رستمی

نرگس رستمی وکیل پایه یک دادگستری در تهران می باشند که در دعاوی خانواده نظیر نفقه، تمکین و مهریه تخصص دارند و تاکنون پرونده های زیادی را در این زمینه به نتیجه مثبت رسانده اند. خانم رستمی موفق به اخذ پروانه وکالت درجه یک شده اند و همچنین عضو کانون وکلای دادگستری مرکز نیز می باشند. ایشان مشاوره حقوقی برجسته ای هستند که توانسته اند برخی پرونده ها را تنها با راهنمایی های خود حل و فصل نمایند.

تخصص و مهارت:

 • 15 سال سابقه وکالت
 • کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی
 • وکیل و مشاور حقوقی شرکت آواژنگ
 • وکیل و مشاور حقوقی شرکت مینو
 • وکیل و مشاور حقوقی شرکت تایلندی هایک ویژن در ایران

آدرس: تهران، بزرگراه ستاری، روبروی کوروش، پایین تر از پیامبر غرب، نبش پنجم شرقی، پلاک ۸۰، مجتمع گل ها، طبقه عمکف، واحد ۳

شماره تماس: 02144956501

راحله امیری

راحله امیری

راحله امیری وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای مرکز در تهران می باشند که با توجه به آشنایی وتسلطی که بر قوانین خانواده دارند در دعاوی خانوده به خصوص موضوع تمکین به صورت تخصصی فعالیت می کنند و به عنوان یکی از بهترین وکیل تمکین در تهران شناخته می شوند. ایشان سواد و توان لازم برای وکالت دعاوی مختلف را دارند و در زمینه دعاوی ملکی و ثیتی نیز فعالیت های قابل قبولی داشته اند.

تخصص و مهارت:

 • عضوکانون وکلای مرکز
 • دکتری حقوق جزا و جرم شناسی
 • مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: تهران، پاسداران، بوستان دهم، پلاک 121، طبقه 4، واحد 10

هدی فرخی

هدی فرخی

سرکار خانم هدی فرخی از وکلای شناخته شده و توانای تهران هستند که دارای پروانه وکالت و عضویت کانون وکلا هستند. ایشان پس از پایان تحصیلات و دریافت پروانه وکالت، فعالیت حقوقی خود را آغاز نموده و به ارائه خدمات حقوقی به مردم تهران پرداختند. وکالت کلیه دعاوی حقوقی، کیفری و ملکی توسط ایشان پذیرفته می شود اما در زمینه دعاوی خانواده از جمله مهریه، طلاق و تمکین و همچنین در دعاوی خیانت در امانت، تحصیل مال از طریق نامشروع، ربا، کلاهبرداری و آدم ربایی تخصص بیشتری دارند. 

تخصص و مهارت: 

 • مشاوره حضوری و غیر حضوری 
 • تنظیم کلیه اوراق قضایی مانند دادخواست ها 
 • پذیرش وکالت دعاوی ملکی، کیفری و حقوقی مختلف 

آدرس: تهران، پاسداران، خیابان دولت، نبش کوچه سلیمی، ساختمان سپیدار، پلاک 46، واحد 9

سید محمد اندرزگو

سید محمد اندرزگو

جناب آقای سید محمد اندرزگو را می توان از وکلای توانمند تهران معرفی نمود که جزو بهترین وکیل خانواده و تمکین قرار دارند. ایشان دانش آموخته رشته حقوق هستند که موفق به دریافت پروانه وکالت پایه یک از قوه قضاییه شده اند. ایشان در سال های فعالیت خود با سازمان ها و ارگان های مختلفی همکاری داشته اند. آقای اندرزگو در وکالت پرونده های خانواده، اعسا، تمکین، مهریه و نفقه، منابع طبیعی، جهاد کشاورزی و تخلیه تخصص دارند. 

تخصص و مهارت: 

 • ارائه مشاوره حقوقی حضوری 
 • مشاوره غیر حضوری، آنلاین و تلفنی 
 • نگارش و تنظیم قراردادها و دادخواست های قضایی 

آدرس: تهران، خیابان اندرزگو، ابتدای خیابان قیطریه، خیابان کیارنگ، پلاک3، ساختمان ماهور، طبقه 1، واحد 3

عدم تمکین زن موجب اجرای چه چیزهایی برای مرد می شود؟

در صوتی که در دادگاه عدم تمکین زن اثبات گردد موارد ذیل برای مرد قابل اجرا بوده و زن حق اعتراض ندارد:

 • عدم استحقاق نفقه: اگر زوجه به وظایف خود عمل نکند براساس ماده 1108 قانون مدنی زوج نیز می تواند نفقه او را پرداخت نکند، در حقیقت عدم تمکین زن موجب سلب پرداخت نفقه او می گردد ولیکن چنانچه زن برای عدم تمکین خود عذر موجه داشته باشد و این مورد را در دادگاه به اثبات برساند مرد همچنان موظف به پرداخت نفقه خواهد بود.
 • ازدواج مجدد: عدم تمکین زن از نظر قانون این اجازه را به مرد می دهد که درخواست ازدواج مجدد داشته باشد.
 • طرح دعوای الزام به تمکین: از دیگر مواردی که در صورت عدم تمکین زن برای مرد قابل اجرامی باشد طرح دعوای الزام به تمکین به درخواست مرد بر علیه زن است و چنانچه زن از حکم صادر شده پیروی نکند ناشزه خواهد شد. در صورت طرح دعوا بهتراست با بهترین وکیل تمکین در تهران مشورت داشته باشید.
عدم تمکین زن موجب اجرای چه چیزهایی برای مرد می شود؟

موارد تمکین

تمکین به دو صورت تمکین خاص و تمکین عام تعریف می شود. تمکین خاص به معنی برقراری رابطه زناشویی میان زوجین است و تمکین عام به معنی اطاعت کردن و یا همان حسن معاشرت است. در مقابل تمکین، عدم تمکین تعریف شده که بر خلاف این موارد است. عدم رعایت هر یک از این انواع تمکین می تواند منجر به طرح دعوای عدم تمکین شود. به طور کلی مواردی که به معنی عدم تمکین است به شرح زیر می باشد:

 • زن بدون داشتن دلیل و عذر شرعی از ارتباط جنسی با مرد خودداری کند
 • زن به شغلی که بر خلاف منافع و مصالح خانواده است مشغول شود
 • زن از دستورات مرد به عنوان رئیس خانواده اطاعت نکند
 • منزلی که شوهر برای زندکی تامین کرده است را ترک کند
 • در تربیت فرزندان همکاری ننماید

البته در برخی موارد، زن حق دارد که تمکین ننماید که در این شرایط وی می تواند بدون این که ناشزه شود تمکین نکرده و درخواست طلاق بدهد. از جمله این شرایط این است که دستورات مرد خلاف قانون باشد و یا خطرات جانی، مالی و یا آبرویی برای زن داشته باشد.

وظایف مرد در تمکین از زوجه

زوج نیز در برابر تمکین زوجه تکالیفی از قبیل وظایف زناشویی و حسن معاشرت را برعهده دارد و اگر از انجام این وظایف خود سرباز بزند به او ناشزمی گویند، اگر زوج در برابر تمکین زوجه نفقه پرداخت نکند زوجه این حق را خواهد داشت که از همسر خود شکایت کیفری نماید که حکم آن حبس 6 ماه الی 2 سال خواهد بود.

اگر عدم حسن معاشرت در قبال زوجه به گونه ای باشد که موجب شود تا گذران زندگی برای او با سختی و مشقت به همراه باشد زوجه می تواند براساس آنچه که در قانون ذکر شده حکم طلاق عسر و حرج را از دادگاه دریافت کند.

وظایف مرد در تمکین از زوجه

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم  مطالب مفیدی در رابطه با وکیل تمکین در اختیار شما قرار دهیم و 10 تا از بهترین وکیل تمکین در تهران را نیز به شما معرفی کردیم تا به راحتی وکیل مورد نظر خود را بیابید. در صورتی که به هرگونه مشاوره در خصوص تمکین نیاز دارید می توانید آن را با هر کدام از وکیل های ذکر شده در سایت وکیل چی در میان بگذارید.

آیا الزام به تمکین اعتبار امر مختومه دارد؟

این امور اعتبار امر مختوم نداشته و هرگاه ادله جدید یافت شده یا عدم تمکین مجددا حاصل گردد، مرد می‌تواند اقدام به تنظیم دادخواست الزام به تمکین کرده و زن را ملزم به انجام وظایف زناشویی خود کند.

 برای درخواست عدم تمکین به کجا باید مراجعه کرد؟

باید با مراجعه به دفاتر الکترونیکی خدمات قضایی، اقدام به ثبت دادخواست الزام به تمکـین‌ کرد تا دعوا در دادگاه خانواده محل اقامت زوجه ثبت گردد.

تمکین شامل چه مواردی می شود؟

تمکـین‌ در اصطلاح حقوقی بر دو قسم است: تمکین عام و تمکین خاص. تمکـین عام به معنای پذیرش ریاست مرد و لوازم این ریاست بر خانواده است. تمکـین‌ خاص یعنی زن مهیای تامین نیازهای جنسی متعارف و معقول همسر خود بوده و بدون عذر موجه از این امر اجتناب نکند.

4.5/5 - (2 امتیاز)

رقیه فتاحی

رقیه فتاحی هستم، لیسانس کامپیوتر دارم و بخاطر علاقه ای که به مسائل حقوقی و نویسندگی دارم، از سال 1398 کار محتوا نویسی تحت وب انجام می دهم و سعی می کنم اطلاعات حقوقی خودم را به روز کنم تا در سایت وکیل چی اطلاعات مفید و جدیدی را در اختیار کاربران قرار دهم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − هفت =

دکمه بازگشت به بالا