کسب و کار

10 تا از بهترین وکیل ثبت اختراع در ایران❤️【آپدیت1402】⭐

هر نخبه ای که موفق به اختراع می شود برای برخورداری از مزیت های اختراع خود و جلوگیری از سوء استفاده دیگران باید آن را به ثبت برساند. حال آن که برای این ثبت باید مراحل مختلفی را پشت سر بگذارد که دارای پیچیدگی های خاص خود می باشد. مخترع می تواند خود پیگیر امور مربوط به ثبت اختراع باشد و یا این وظیفه را به عهده فردی متخصص در این زمینه بگذارد. طبیعتا وکیل بهتر با روند کار آشنا است و می تواند سریع تر شما را به هدف برساند. خصوصا که ممکن است با اتلاف وقت، فرد دیگری آن اختراع را به ثبت برساند. در این مقاله 10 تا از بهترین وکیل ثبت اختراع در ایران را به شما معرفی می کنیم، اگر اختراعی دارید و می خواهید آن را ثبت کنید تا پایان این نوشته با ما همراه باشید. 

بهترین وکیل ثبت اختراع در ایران چه کسی است؟ 

وکیل ثبت اختراع فردی است که دارای پروانه وکالت پایه یک است و نسبت به شرایط و قوانین ثبت اختراع هم آگاهی کامل دارد. این وکیل با روال ثبت اختراع و مراحل آن آشنایی دارد و می تواند پروسه ثبت اختراع را در مدت زمان کوتاهی برای مخترع به ثبت رسانده و از وی حمایت می کند. 

بهترین وکیل ثبت اختراع در ایران باید بتواند در صورت تضییع حقوق موکل خود توسط افراد دیگر بر علیه آن ها اقامه دعوا نماید. به همین منظور لازم است وی با طرح دادخواست ها و پیگیری پرونده در چنین زمینه هایی های هم توانمند باشد. حتی ممکن است فرد دیگری نسبت به موکل طرح دعوا کرده و ادعای مالکیت اختراع را داشته باشد، در چنین شرایطی هم وکیل باید بتواند دفاعیه های محکمی را از موکل خود ایراد نموده و از پایمال شدن حقوق وی جلوگیری نماید. بهترین وکیل ثبت اختراع در تهران در مقاله ای با همین عنوان در سایت وکیل چی برای شما تهیه شده است.

بهترین وکیل ثبت اختراع در ایران چه کسی است؟

هزینه بهترین وکیل ثبت اختراع در ایران 

جهت پیگیری کارهای ثبت اختراع خود توسط وکیل باید هزینه ای را به عنوان حق الزحمه به وی بپردازید. میزان این هزینه بر حسب توافقی است که میان شما و وکیل برقرار می شود. اما باید به گونه ای باشد که هم وکیل راضی بوده و هم برای موکل قابل پرداخت باشد.  

مسئولیت هایی که وکیل به عهده دارد بر میزان دست مزدی که دریافت می کند موثر است. در صورتی که وکیل علاوه بر انجام امورات ثبت اختراع ناچار به طرح دعوا بر علیه متجاوزان به حقوق موکل باشد و یا به دفاع از موکل در مقابل اتهامات وارده بر ایشان توسط دیگران بپردازد، طبیعتا هزینه بیشتری را دریافت خواهد کرد. 

در صورتی که تنها اقدامی که وکیل انجام می دهد، ثبت اختراع باشد هزینه آن هم کمتر است. البته نوع اختراع هم می تواند از عوامل موثر بر دست مزد وکیل باشد. برخی اختراعات بسیار مهم و سودآور هستند، به همین دلیل هم فرآیند ثبت آن ها نیز دشوارتر است. در چنین مواردی هم زحمات وکیل بیشتر خواهد بود و هم سود حاصله از ثبت اختراع بیشتر است، در نتیجه حق الزحمه بیشتری هم باید به وکیل پرداخت شود.  

10 تا از بهترین وکیل ثبت اختراع در ایران را بشناسید! 

آرش هاشمی 

آرش هاشمی

آقای آرش هاشمی وکیل پایه یک دادگستری هستند که در حال حاضر در ساوه به انجام وکالت مشغول می باشند. ایشان دارای پروانه وکالت پایه یک به شماره 396 از کانون وکلا هستند. آقای آرش هاشمی مدرس دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین مولف کتاب های نکته ها در حقوق تجارت و بررسی تطبیقی ارث در فقه امامیه و حقوق ایران می باشند. ایشان وکالت کلیه دعاوی حقوقی، کیفری، ثبتی و ملکی را می پذیرند و تمام توان خود را برای دفاع از موکل به کار می گیرند. 

تخصص و مهارت: 

 • تخصص در وکالت دعاوی مالکیت معنوی مانند ثبت برند و علامت تجاری و ثبت اختراع 
 • وکالت دعاوی مربوط به آسیب به جال و مال مانند تصادفات، جرایم پزشکی، تخریب و نزاع 
 • تخصص در پرونده های ملکی مانند اختلاف در مالکیت، موجر و مستاجر، تخلیه و منابع طبیعی 

آدرس: ساوه، پایین تر از کلانتری 11، ساختمان پزشکان مروارید، ورودی دوم، طبقه دوم 

ژاله مبشری ریزی 

ژاله مبشری ریزی

خانم مبشری ریزی دارای مدارک تحصیلی لیسانی حقوق قضایی از دانشگاه تهران، کارشناسی ارشد حقوق مالکیت فکری از دانشگاه تهران و همچنین دکترای حقوق خصوص می باشند. ایشان در حال حاضر در اصفهان به شغل وکالت مشغول هستند و همچنین سابقه تدریس در دانشگاه هم در سابقه کاری ایشان دیده می شود. وکالت دعاوی مختلف توسط دکتر مبشری ریزی پذیرفته می شود اما تخصص ایشان در دعاوی حقوق مالکیت فکری، شرکت های تجاری، دیوان عدالت اداری، مطالبه خسارت، دعاوی سیاسی و محیط زیست است. سابقه درخشان ایشان باعث شده است که به عنوان بهترین وکیل ثبت اختراع در ایران شناخته شوند. 

تخصص و مهارت: 

 • ارائه مشاوره حضوری، تلفنی و آنلاین 
 • تخصص در زمینه ثبت اختراع و دعاوی مربوط به آن 
 • نگارش کلیه اوراق قضایی مانند اظهارنامه، دادخواست و دفاعیه 

آدرس: اصفهان، زرین شهر، خیابان کاشانی، رو به روی دادگستری  

شماره تماس: 09123104943 

هادی ابهریان ایرانق 

هادی ابهریان ایرانق

وکیل ابهریان فارغ التحصیل حقوق خصوصی در مقطع کارشناسی ارشد می باشند. ایشان پروانه وکالت پایه یک داشته و همچنین به زبان عربی نیز مسلط می باشند. هادی ابهریان ایرانق به عنوان مشاور شرکت های دانش بنیان و داوری بین الملل اتاق بازرگانی ایران فعالین تموده اند. وکالت دعاوی تملک آپارتمان ها، ثبت شرکت و برند، دعاوی پزشکی، مطالبه وجه، دیات، شرکت های تجاری، استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان توسط این وکیل با تجربه انجام می شود. مشاوره های حقوقی ایشان هم بسیار موثر و کارساز بوده و رضایت موکلین را به همراه داشته است.  

تخصص و مهارت: 

 • تنظیم قراردادها و لوایح 
 • تدوین  نگارش اظهارنامه و مبایعه نامه 
 • پذیرش وکالت دعاوی مختلف از جمله ثبت اختراع 

آدرس: آذربایجان شرقی، تبریز، میدان شهرداری، ابتدای خیابان ارتش جنوبی 

شماره تماس: 0914223403 

وحید وارسته نیا 

وحید وارسته نیا

آقای وارسته نیا وکیل پایه یک دادگستری به پروانه وکالت به شماره 18270 صادره از قوه قضاییه هستند. ایشان 13 سال است که در وکالت دعاوی مختلف فعالیت دارند و به همین دلیل هم جزو بهترین وکیل ثبت اختراع در ایران هستند. همکاری با شهرداری منطقه 12 تهران، شرکت ساختمانی پارمیس، تولیدی لباس باغ سیب و بسیاری از شرکت های تجاری دیگر در کارنامه کاری ایشان دیده می شود. ایشان در دعاوی مختلف مربوط به مالکیت فکری، ثبت شرکت و برند، دعاوی پزشکی و ثبت اختراع تخصص دارند. 

تخصص و مهارت: 

 • تنظیم اوراق قضایی 
 • وکالت دعاوی کیفری و حقوقی مختلف 
 • ارائه مشاوره های تخصصی به صورت حضوری و غیر حضوری 

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از سید خندان، کوچه خیرمندی، پلاک 9، واحد 4 

شماره تماس: 02122850576  

مهسا انصاری 

مهسا انصاری

خانم مهسا انصاری از جمله وکلای شناخته شده در استان تهران هستند که دارای پروانه  وکالت درجه یک به شماره 27773 از کانون وکلا هستند. ایشان کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی می باشند و عضو رسمی کانون وکلای دادگستری مرکز نیز هستند. خانم انصاری با مشاوره های حقوقی خود موفق به حل و فصل دعاوی بسیاری شده اند و توانسته اند رضایت موکلین خود را جلب نمایند. تلاش، پشتکار، صداقت و عدالت خواهی از ویژگی های این وکیل می باشد. 

تخصص و مهارت: 

 • تخصص در امور مربوط به استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان 
 • وکالت دعاوی امور کارشناسی، اجراییات، مطالبه خسارت و اختلاف کارگر و کارفرما 
 • پذیرش پرونده های خانواده شامل طلاق، مهریه، نفقه، حضانت فرزندان و ارث و میراث 

آدرس: تهران، اسلامشهر، باغ فیض، کوچه اول، پلاک 55، طبقه 3، واحد 5 

شماره تماس: 09123030222  

صمد کرمی 

صمد کرمی

آقای کرمی کارشناسی ارشد مجموعه حقوق از دانشگاه علوم و تحقیقات تهران هستند که موفق به دریافت پروانه وکالت پایه یک شده اند. ایشان در طول دوران وکالت خود موفق شده اند درصد بالایی از پرونده هایی که وکالت آن ها را پذیرفته اند با موفقیت به سرانجام برسانند. دانش و تخصص این وکیل سبب شده است که به عنوان بهترین وکیل ثبت اختراع در ایران شناخته شوند. وکالت دعاوی امور بین الملل، آیین دادرسی، امور ثبتی، بورس، بیمه، ثبت شرکت ها و برندها، حدود و شهرداری توسط ایشان پذیرفته می شود.    

تخصص و مهارت: 

 • مشاوره حقوقی حضوری 
 • مشاوره غیرحضوری، تلفنی و آنلاین 
 • تنظیم لوایح، دادخواست ها و شکوائیه ها 

آدرس: لرستان، خرم آباد 

احمد بنی جمالی 

احمد بنی جمالی

ایشان دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و پروانه وکالت پایه یک هستند که در حال حاضر در اراک به انجام امور حقوقی می پردازند. آقای بنی جمالی حدود 7 سال است که به شغل وکالت پرداخته و در این دوران پرونده های بسیاری را در دادگاه های این شهر به نفع موکل خود خاتمه داده اند. مشاوره های حقوقی ایشان هم سبب حل و فصل دعاوی بسیاری شده که سبب رضایت موکلین شده است.  

تخصص و مهارت: 

 • مشاوره حقوقی حضوری و غیر حضوری 
 • تخصص در امور بازرگانی، صادرات و واردات، دعاوی اقتصادی و سیاسی 
 • پذیرش پرونده های حقوق مالکیت فکری، استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان و ثبت اختراع 

آدرس: اراک، بلوار جهان پناه، مجتمع آسا، طبقه 11 

شماره تماس: 9055875590 

ویژگی های اختراع های قابل ثبت 

هر فکر و ایده ای به عنوان اختراع شناخته نمی شود، بلکه باید دارای ویژگی های مشخصی باشد تا بتوان آن را اختراع نامید. در واقع طرح باید از نظر این ویژگی ها مورد بررسی قرار بگیرد و در صورت دارا بودن آن ها امکان ثبت به عنوان اختراع را خواهد داشت. در این قسمت به این ویژگی ها اشاره می کنیم. 

 • جدید بودن: در اولین مرحله، اختراع باید جدید باشد و قبلا طرحی مشابه آن به ثبت نرسیده باشد. برای این منظور، تنها محدوده جغرافیایی کشور در نظر گرفته نمی شود و تمام کشورها ملاک قرار خواهند گرفت. در صورتی که اختراع در کشوری دیگر ثبت شده باشد آن طرح جدید نیست. 
 • مبتکرانه بودن: طرحی که قرار است به عنوان اختراع ثبت شود باید خلاقانه و مبتکرانه باشد، به طوری که کارشناسی که وظیفه بررسی آن را به عهده دارد به سادگی نتواند طرح را پیش بینی کرده و به همین دلیل آن را بدیهی قلمداد نماید. 
 • کاربرد صنعتی داشته باشد: اختراع باید در یکی از حوزه های صنعتی قابل ساخت و استفاده باشد. در واقع مخترع باید کارشناسان را متقاعد نماید که طرح او قابلیت ساخت و استفاده را خواهد داشت.  

لازم به ذکر است که آثار هنری و ادبی، روش های ریاضی، روش های انجام امور تجاری، ایده های ذهنی و بسیاری از فعالیت های ذهنی را نمی توان به عنوان اختراع شناخت. این موارد در محدوده مالکیت فکری قرار دارند اما اختراع محسوب نمی شوند. 

ویژ گی های اختراع های قابل ثبت

مراحل ثبت اختراع 

پس از این که طرح و ایده ای که فرد دارد به مرحله ای برسد که نسبت به آن اطمینان حاصل شود و مخترع با توجه به بررسی های لازم نسبت به آن اطمینان داشته باشد باید به ثبت آن اقدام نماید. ثبت اختراع دارای مراحل زیر می باشد. 

 • مشخصات فردی مالک و مخترع: ابتدا باید در سایت اداره مالکیت صنعتی مشخصات کامل مخترع و مالک آن ذکر شود. ممکن است مالک اختراع فردی غیر از مخترع باشد که سفارش اختراع را به وی داده باشد.  
 • مشخصات فنی اختراع: در این قسمت باید کلیه مشخصات اختراع عنوان شود. از آن جا که مهم ترین قسمت ثبت اختراع می باشد باید توجه ویژه ای به این قسمت داشت. نام اختراع، زمینه آن، کاربردها و شیوه ساخت در این قسمت بیان می شود. برای توصیف بهتر طرح خود می توانید از نقشه ها، فرمول ها و تصاویر مختلف استفاده کنید. 
 • بررسی اظهارنامه: پس از انجام این مراحل اظهارنامه متقاضی ثبت شده و طرح توسط کارشناسان مورد بررسی قرار می گیرد و پذیرش و یا رد طرح به وی اعلام می گردد. در صورت وجود نقص و یا ابهامات مختلف به متقاضی اطلاع داده می شود تا نسبت به تکمیل آن اقدام نماید. 

کلام آخر 

در این مقاله 10 تا از بهترین وکیل ثبت اختراع در ایران را به شما معرفی نمودیم تا در صورتی که ایده و اختراعی دارید بتوانید به کمک آن ها برای ثبت آن اقدام نمایید. این وکیل باید به کلیه مراحل و قوانین مربوط به ثبت اختراع آگاه باشد. تنها برخی اختراعات که جدید و مبتکرانه هستند قابلیت ثبت دارند. امیدواریم مطالب ارائه شده در این مقاله برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد. از همراهی شما صمیمانه سپاسگزاریم. منتظر نظرات و پیشنهادات ارزنده شما در سایت وکیل چی هستیم. 

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =

دکمه بازگشت به بالا